Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Létezik hogy a pap megtagadja a keresztelést? fórum

Létezik hogy a pap megtagadja a keresztelést? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5
49. 06718ca650 (válaszként erre: 48. - 1d1983f461)
2010. dec. 8. 12:16
Többek között az ilyenekért ki nem állhatom az egyházat...
2010. dec. 8. 12:10
Nem egészen ide tartozik, de emlékszem, hogy mikor apám meghalt én kicsi voltam. Anyám életében először és utoljára "használt ki" engem. Felöltöztetett és kézen fogva mentünk a katolikus paphoz könyörögni, hogy annak ellenére, hogy nem fizettünk egyház adót temesse el apát. Semmi nem hatotta meg, hogy hosszú betegség után meghalt egy 38 éves férfi, aki a család fenntartó volt a betegség miatt nem tudott dolgozni. Egészen legatyásodtunk ez alatt az időszak alatt. A temetésre is alig tudta anyám összeszedni a pénzt az egyház adóra végképp nem tellett. Kértünk részlet fizetést, nem adott egyszerre kérte az egész összeget, ami akkoriban durván egy átlagos havi fizetésnek felelt meg. Végül a család, nagyszülők, nagybácsik és az önkormányzat(!) segítségével kifizettük ezt a szemetet (mert másképp nem lehet nevezni). És az ilyen hívja magát Isten szolgájának! A keresztség ma már nem áldás szerintem, hanem teher!
47. Nikice (válaszként erre: 46. - Marjann)
2010. dec. 8. 12:07
Wow, akkor Te szakértője vagy ennek az emberi magatartásnak/hozzáállásnak. De nem akarom kisajátítani a fórumot, csak érdekes beszélgetés indult el.
46. Marjann (válaszként erre: 35. - Nikice)
2010. dec. 8. 12:02
Hehe, erről írtam a szakdogám, érdekel?:D
45. egypt (válaszként erre: 35. - Nikice)
2010. dec. 8. 12:01

Na pont erre gondoltam!:)


A témához visszatérve, a kat. egyház elég merev. De ugye nem kötelező katolikusnak lenni...

Ha a felekezet nem annyira fontos, akkor érdemes megkeresni egy protestáns lelkészt, ők jóval rugalmasabbak.

2010. dec. 8. 12:01
Én sosem értettem, hogy holmi formaság miatt miért kell magtagadni a keresztséget? Unokaöcsémmel jártak úgy, hogy valami idióta (nem is a pap, nem tudom, hogy hívják aki világi, de keresztelhet), szóval nem akarta megkeresztelni a gyereket, mert a keresztanya református volt, a keresztapa katolikus és még csak nem is egy pár. Egy faluval arrébb, meg boldog volt a pap, hogy keresztelhet és eggyel több gyerek lesz katolikus. Amúgy persze, formaság, hogy a keresztszülő neveli a hitre, de gyakorlatilag akkor is a szülő aki vagy elviszi templomba, vagy nem.
43. 06718ca650 (válaszként erre: 25. - D89d9f2f77)
2010. dec. 8. 12:01
Csak akkor kereszteli meg ha van egyházi esküvő?? A nővéreméknek sem volt (nekünk sem lesz, a lábunkat nem tesszük templomba), keresztelő mégis volt. Keress másik papot.
42. Tücke (válaszként erre: 39. - D89d9f2f77)
2010. dec. 8. 12:00
látod hogy nem:S
41. Tücke (válaszként erre: 36. - D89d9f2f77)
2010. dec. 8. 11:59
az is érdekes hogy tőlem a pap nem kérte senki részéről az igazolást
40. giga455 (válaszként erre: 10. - D89d9f2f77)
2010. dec. 8. 11:59

Szia!


Hirtelen nem tudtam milyen igazolást nem ad ki a pap. Szerintem menj másik paphoz, és érdeklődd meg mik a lehetőségek, hátha ő ki tudja kérni hivatalosan a papírt. Amúgy szerintem nem tagadhatja meg az igazolás kiadását sem!

Egyébként ez a keresztelő dolog elég papfüggő. Pl. nekünk csak polgári esküvőnk volt, nem házasodtunk össze templomban. A férjem pogány, én voltam elsőáldozó. Az öcsém meg van keresztelve, de sose járt hittan órára, se templomba, a barátnőm pedig úgyszintén pogány (neki is csak névadója volt, mint a férjemnek). Mégis megkeresztelték a fiamat, teljesen ingyen. Ugyan mi szülők lettünk a keresztszülők, és a testvérem, és barátnőm csak "névleg" keresztszülők, azaz a keresztelő levélen nincsenek feltüntetve, de ez semmin sem változtat, mi tudjuk, így van családilag megbeszélve. Szóval mindent meg lehet oldani, csak rugalmas pap kell hozzá ;)

39. d89d9f2f77 (válaszként erre: 34. - Tücke)
2010. dec. 8. 11:59

ahh persze.....

fizetem az egyházadót az miért nem elég?????

38. egypt
2010. dec. 8. 11:58

Szerintem ha valaki azt akarja, hogy gyerekét pl. katolikusnak kereszteljék, akkor elvárható, hogy ő maga ennek az egyháznak a törvényeit és szabályait elfogadja és betartsa.

Teljesen egyetértek, hogy a hithez nem kell se pap, se templom, viszont keresztség sem. Nem kötelező. (Egyébként a gyerekkeresztség teljesen Biblia-ellenes, soha nem kereszteltek az őskeresztények gyerekeket, csak felnőtteket, akik hívővé lettek.)

37. Nikice (válaszként erre: 33. - 46f2f563a1)
2010. dec. 8. 11:58
Ez a probléma szerintem, mert a helyi pap kell kiadja. Onnan mehetnek ők keresni, de az illetékes semmire sem hajlandó :S
36. d89d9f2f77 (válaszként erre: 33. - 46f2f563a1)
2010. dec. 8. 11:58
de másik pap nem adhatja ki csak az itteni!Mennék én másik plébániára,de felesleges!
35. Nikice (válaszként erre: 22. - Egypt)
2010. dec. 8. 11:57
Értem mire célzol, mert egyik oldalon állítjuk, nem kell mise a hívő élethez, másik oldalon keresztelőt akarunk tartani. Igen, ha belegondolok, akkor nem hozunk áldozatot azzal, hogy eljárunk, de a "szolgáltatást" elvárjuk. Valóban jogos az észrevételed, és azt kell mondjam, nem is tudom jobban megmagyarázni, a keresztelőért miért kapaszkodtam annyira. Lelki megnyugvás volt.
34. Tücke (válaszként erre: 25. - D89d9f2f77)
2010. dec. 8. 11:56
fizess be a tremplomnak valamennyi összeget azonal kiadja az igazolást
2010. dec. 8. 11:54
azt nem teheti meg, hogy a keresztelési igazolást nem adja ki ! Keresetek másik papot!
32. Tücke (válaszként erre: 21. - Nagyreni)
2010. dec. 8. 11:54
az is korrket :D akkor visszavonom a papaok részéről ez még mindig a sötét középkor amikor is jár nekik a 10ed
31. Nikice (válaszként erre: 20. - Egypt)
2010. dec. 8. 11:54

Bár a kérdést nem nekem szegezted, ne haragudj, ha leírom, nekünk miért fontos annak ellenére, hogy nem járunk misére, vagyis nem vagyunk igazán aktív tagjai ennek a közösségnek ilyen szempontból.

Úgy gondolom, ezzel elindítom egy úton a gyermekem, és ő majd eldönti, folytatja-e, vagy másikat választ. Ha nagyobb lesz, érezheti, hogy nekünk fontos a hitünk, és szerettük volna, ha ő is részt kap belőle. Persze keresztelkedni lehetne 20 évesen is, de a gyerkőc születésének az ünnepe is egyben, amire az egyház is "áldását adja" ily módon.

30. meli84 (válaszként erre: 17. - Nikice)
2010. dec. 8. 11:54
Tökéletesen egyetértek. Szívesen eljárok templomba, ha olyan a pap, hogy szépen prédikál, emberként viszonyul a híveihez, stb., de ilyent a legritkább esetben találni, sajnos. Én ezért nem gyakran járok templomba, de ettől még egy hívő embernek tartom magam, és jól tudom, hány olyan ember van, aki minden héten ott ül a templomban, de csak megszokásból. Hát az sem jobb! A keresztelés nekem is fontos lenne, habár ezek szerint ha nem járok templomba rendszeresen, akkor ki tudja, hogy lesz...
29. d89d9f2f77 (válaszként erre: 17. - Nikice)
2010. dec. 8. 11:54

teljesen egyet értek veled!

nem kell ahhoz templom hogy higgy Istenbe!

28. Tücke (válaszként erre: 20. - Egypt)
2010. dec. 8. 11:53
érdekes mi se voltunk házasok tény tervbe vlt véve ... honnan tudja az a pap hogy nem előbb érkezett aza csöpp mint ahogy az esküvő tervezve lett???? meg mi jogon tagadja meg egy már megkeresztelt ember keresztlevelének kiadását vagy annak igazolásást??????? azért ez már nem a sötét középkor
27. egypt (válaszként erre: 23. - Nagyreni)
2010. dec. 8. 11:52
Nem is érdekes. A lényeg, hogy az egyházuk szerint ez helytelen.
2010. dec. 8. 11:52
Szerintem a keresztleveled ki kell, hogy adja. Ha nem akkor reklamálj a püspöknél. A keresztelőt meg tartsátok máshol.
2010. dec. 8. 11:51

Katolikus lenne a kicsi!

Azt mondta csak akkor kereszteli meg ha van egyházi esküvő na Ők nem akarna.

Ebbe az a poén hogy pár hónapja meg keresztelt egy babát ott se a szülök se a kereszt szülők se voltak megesküdve.

Épp 1 órája értem haza a paptól és meg kérdeztük hogy akkor ez hogy lehet?mert a másik babának a nagymamája mindig jár misére és a szimpátia!!!!!!

Ez így normális?

24. Reno77
2010. dec. 8. 11:51

Minden csak pénzkérdés. Ismerek zsidó és református, nem házas keresztszülőket is, katolikus keresztgyerekkel.

Pénz kell a papnak, itt tartunk.

23. nagyreni (válaszként erre: 20. - Egypt)
2010. dec. 8. 11:51
Nem tudhatod, miért nincsenek összeházasodva...
22. egypt (válaszként erre: 17. - Nikice)
2010. dec. 8. 11:50
Ehhez viszont nem szükségesek a szertatások, mint pl. a keresztelő.
21. nagyreni (válaszként erre: 2. - D89d9f2f77)
2010. dec. 8. 11:50

Elvileg nem tehetné meg... Ha templomban esküdtetek, ki kellene hogy adja...

De mikor mi házasodtunk össze, nekem is csak akkor adta ki a bérmálásról az igazolást, amikor vittem a csekket bemutatni, hogy befizettem az egyházadót... :-S

20. egypt (válaszként erre: 16. - Nagyreni)
2010. dec. 8. 11:49
Ez igaz, de ha pl. a házasság sem volt fontos, akkor a keresztelő miért az?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook