Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutyasétás sztori fórum

Kutyasétás sztori (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
447. pemete
2009. máj. 7. 12:24

Itt is elég sokan szeretik, de általában félnek tőle, mert a szülők is azt nevelik a gyerekbe, hogy félni kell tőle. Én minden kutyához odengedem a gyerekemet, ami gazdával van, és azt mondja a gazdi, hogy meg lehet simogatni. Tanulja csak meg, hogy a kutya az ember barátja, és nem kell félni tőle!

Mondjuk nemrég volt egy elég rossz tapasztalatunk is, mert kerti partin voltnuk, ahol volt egy roti, meg egy keverék kutya, és véletlenül kiengedték őket a házból, a két kutya meg rögtön rávetődött a gyerekre. Nem tudjuk mit akartak, de akkora elánnal mentek a másfél éves gyerekünk felé, hogy halálra rémültünk. Szerencse, hogy a férjem pont ott állt a gyerek mellett és felkapta, ezek persze ugráltak rá, hogy elérjék a gyereket. Tényleg nem tudom mit akartak vele, de nagyon ijesztő. A legszebb az volt, hogy voltunk ott vagy tizen és senki meg nem mozdult csak bámultak a terszról, hogy most mi van. Én meg rohantam rá a rotira, ütöttem a táskámmal, és üvöltöttem hogy mit csinálsz, nem takarodsz onnan!

És itt a tanulság, ha nem fél az ember, hanem határozottan lép fel, akkor megtorpan a kutya is! Mert megállt és nézett rám hülyén, aztán addigra pont odaért a gazdája, és elhajtotta őket. Szóvl időt nyertünk vele. A párom már azon volt, hogy odarohan a kerítéshez, és kidobja rajta a gyereket, akkor nem tudják elérni a dögök. Ez a baj nagoyn sok helyen, hogy képtelenek megnevelni az emberek a kutyáikat! Én úgy vagyok vele, hogy igenis nekem való harci kutya, mert én nem sajnálom néha megagyalni amikor éppen ráfér. Mert őt nem lehet szépszóval megnevelni, hiába mondom, hogy juj nem szabad, meg csúnya kutya. Neki meg kell mutatni, hogy ki a főnök, sokan ezt nem tudják megtenni, és abból van a baleset.

Na jól elkanyarodtam a témától:)

446. H.Ancsi
2009. máj. 7. 12:20

sziasztok, ugy látszik mégsem halt még be ez a fórum.

Sok igazság van abban - szerintem is - amit irtatok. Sok féle módon kiveséztük már a témát, mégis valahogy a lényeg lemaradt szerintem.

Tudomásul kellene vennünk, hogy vannak kutyák, akiknek bizonyos tulajdonságain nem tudunk változtatni, mint ahogy irtátok az ugatós kutyust a szomszédban. A lényeg az lenne, hogy a gazdi legyen tisztában a kutyája rossz tulajdonságaival, és próbálja azt lehetőség szerint korrigálni. Az én mostani máltaim a világ legkedvesebb kutyája, imádja a gyerekeket, felnőtteket, de... Bármennyire is próbálom leszoktatni róla, ha meglát egy idegen kutyát megbolondul és szét akarja szedni az összes 4 kg-val együtt. Ennek valószínűleg az egyik oka az lehet, ha kölyök korában állandóan a hugom öreg /és nagyon félelmetes/ retriewerjével bírkózott aki szó szerint mindent ráhagyott, ebben én vagyok a hibás mert nem vittük kutyák közé, ami azért itt vidéken nem olyan egyszerű. Mostmár ezen nem nagyon tudok változtatnik, ugyhogy ha sétálunk akkor az erdőbe megyünk. Egyébként reggeltől estig rohangálnak a franci bull.lánnyal a kertben.

Az én franciámtól nem félni szoktak, csak megjegyzik, hogy ritka ronda a nyomott fejével:))


Szóval, igen az én felelősségem arra vigyázni, hogy még csak véletlenül se kerüljön utcára póráz nélkül, de ha véletlenül előfordulna, remélem olyan felfogású gazdival találkozik mint ti vagytok, és nem egyebekkel...

445. zsuzska82 (válaszként erre: 444. - Pemete)
2009. máj. 7. 12:16

Jaj, esze rengeteg! :)))


Vannak nagyon normális emberek, és az a többség, valljuk be. De az ember mindig a nem normálist jegyzi meg, mert az bántja a legjobban.


Nálunk is van egy faszi, aki különösen szereti. Mindig mondja neki, hogy "mi van kolbász?" :DDD

444. pemete
2009. máj. 7. 12:01

Óh, hát persze, menekülnek előlünk a népek:p Mondjuk a házban lakók nem, ők imádják, mindig mondják a nyanyeszok is, hogy ez a kutya vigyáz rájuk is. Mondjuk a miénk csak félig bulli, félig me pit. Gondolhatod mik vannak mikor kiderül:D

Volt egy csaj, mikor még Fehérváron laktunk, aki simogatta valamelyik áruház előtt, dögönyözte, épphogy nem csókolgatta, aztán mikor kiderült milyen fajta, felugrott és még sikított is egyet:DDD

443. zsuzska82 (válaszként erre: 441. - Pemete)
2009. máj. 7. 11:37

Igen, és az is érdekes, hogy a miénket megtámadó kutya is foxi keverék...

Én azt útálom, hogy a mi kutyusunknak ugyebár nagyon nyomott pofija van bulldog lévén, meg néha (hát istenem) kintfelejti egy-egy fogát, legtöbbször az alsó szemfogait. Ez elég ahhoz, hogy rettegjenek tőle. Jó, nem mondom, ha nem az én kuttyom lenne, lehet, hogy én is első látásra megijednék, de valaki úgy retteg tőle, meg úgy néz rá, mint egy torzszülöttre. Van egy-két házban lakó emberke, aki nap mint nap találkozik Vele, látja, hogy egy csupaszív kutya, de útálja. Az ilyet rohadtul nem értem... Sokszor húzódnak el tőle az utcán is, pedig aztán a környéken lakók tudhatnák, hogy sosem volt agresszív (és nem is lesz). Megint csak a kinézet alapján ítélnek.

Bár nagyon sok jó élményem is van, mert volt, hogy öreg nénike gyömöszölte perceken át, hogy milyen édes kutya, és nem bírta otthagyni, annyira tetszett neki. :)


Gondolom, ilyen nálatok is elő szokott fordulni, mert tudom, hogy a bullterriereket is hasonló előítéletek miatt nem szeretik, pedig ők is barátságos kuttyok, és nagyon vicces fejük van. :) Én sokáig azt akartam, de aztán valamiért az angol bulldogba jobban beleszerettem.

442. pemete
2009. máj. 7. 11:25
Bocs a gépelési hibákért:p
441. pemete (válaszként erre: 440. - Zsuzska82)
2009. máj. 7. 11:24
Ilyen sztorink nekünk is volt sok. A régi lakóhelyünkön volt egy idősebb nő egy tacskóval, aki mindig megtámadta a miénket amikor kicsi volt. A nő erre azt mondta, hogy mivel az ő kutyája a szuka, ezért csak helyreigazítja a miénket. PErsze azon sosem volt póráz. Most próbálná meg helyreigazítani... Meg volt egy foxi-keverék kutya is ott, aki mindig megtámadta a miénket, de az nem csak megcsípte, hanem rendesen megtámadta. A miénk akkor még kölyök volt, próbálta védeni magát, de még nem volt túl eredményes. A páromnak azóta is a bögyéban van az a kutya. Egyébként elajándélkozták, pont azért mert ilyen agresszív volt. Volt, hog egy felnőtt labrador támadta meg a miénket, most már miótanagykutya lett, ha meglát minket a lai gzdája, rögtön visszahívja és megköti a kutyáját. Érdekes nem?
2009. máj. 7. 11:09

Így a végére sikerült ideérnem. :)

Lehet, hogy már vissza sem néz senki, de azért hátha mégis...

Végigolvastalak Titeket. Nem mennék bele, hogy szerintem kinek van igaza, szerintem már szétcincáltátok a témát rendesen. De azért valamennyire a témánál maradnék.


Nekünk angol bulldogunk van, jámbor, türelmes, mindenféle agressziótól mentes kiskutya. (10 hónapos a drágám) Panelházban lakunk, egy emelettel feljebb lakik egy tacskó. Én is úgy vettem észre, hogy vannak bizonyos fajták (a legtöbbször kis termetű kutyák), akik végeláthatatlan ugatásba kezdenek akár az én, akár más kutyája láttán. Sőt, ő akkor is ezt teszi, ha emberrel találkozik. Én alapból nem szeretem a vakvilágba ugatós kutyákat.

De Isten ne adja, hogy összetalálkozzunk, mikor velünk van a kutyám, mert akkor iszonyatos ugatásáradatba kezd, és képtelen abbahagyni és menne oda a kutyámhoz. (Az enyém meg csak nézi, és menne vele játszani...)

Szerintem még meg is harapná, lehet.

De a gazdáit szeretem, nagyon kedves, rendes emberek, lehet velük beszélgetni, és sosem hagyják, hogy odamenjen a kutyámhoz, a pórázt meg nem veszik le soha az utcán. Ismerik a kutyájukat, és ennek megfelelően cselekednek.


Volt nekünk is már olyan szitunk, hogy a mi kutyánk pórázon, és odafutott egy kutya póráz nélkül. Kb. két-három mp után megtámadta a miénket, harapta, ahol érte. A kutya gazdája messzebb volt. A mi kutyánk meg meg volt rémülve teljesen, nem is reagált agresszíven vissza (még sose volt agresszív), csak próbálta "kivédeni" a támadást. Mivel nem volt, aki lecibálja a kutyát a kutyámról párom belerúgott a kutyába. Addigra persze odaért a gazdája, és nekiállt háborogni, hogy mit képzel, hogy belerúg a kutyájába? Meg, hogy most sántít a kutya. Meg is mondta neki a párom, hogy kénytelen volt, mert harapta a miénket. Úgy tűnt, hogy ismét igaz, a kutya olyan mint a gazdája.

439. a74de3d08a (válaszként erre: 424. - Floroo)
2009. máj. 7. 11:03

sajnálom. :-(

nemetjuhaszkutyamentes.eu

438. H.Ancsi
2009. máj. 6. 14:16
kiveséztük, nem mintha..... mindegy
437. pemete
2009. máj. 6. 14:14
Hát lecsengett a dolog:)
436. g.viki
2009. máj. 6. 13:52
Itt már mindenki eltűnt???
435. H.Ancsi (válaszként erre: 424. - Floroo)
2009. máj. 4. 08:41

Szia, sajnálom ami a kutyáddal történt.

A XVII.ker.-ben nem tudom ismered-e a Noé Allatotthont, mi rendszeresen járunk oda. Látogasd meg őket, ha van kedved, biztos találsz magadnak olyan kutyust, akit örökbe fogadhatsz.

434. H.Ancsi (válaszként erre: 432. - Cickovics)
2009. máj. 4. 08:38

Tudod, eleinte én is próbáltam érvekkel vitatkozni a hölggyel, de ha megfigyeled, abban a pillanatban, ahogy valakinek más a véleménye, rögtön átcsap fröcsögésbe. Egyébként én biztos vagyok benne, hogy nincs még gyereke, mert akkor talán nem irna ekkora baromságokat. Az, hogy a gyerek véleménye alapján, pocskondiázza a családját az megint őt minősíti. Egyébként teszi mindezt gyakorlatilag anoniman - de erről már szintén volt egy magasszintű vita itt -, a hozzászólásai alapján, pedig szerintem még 20 éves sincs nemhogy 40.

Én amikor először itt elmondtam a véleményem azonnal lehülyéztek, meg barmoztak. Utána engem neveztek harci kakasnak. Jókat mosolygok rajtuk, azt viszont nem tudom túlélem-e, ha magasszintű hozzászólásaival nem emeli tovább e fórum színvonalát.

2009. máj. 3. 20:19
Ez az, szidjuk még egymást...végülis ezért van ez a fórum, vagy nem?:O
2009. máj. 3. 19:56
Sundance,egyszerűen csak röviden tömören,összefoglaltam a véleményedet rólad,nem írtam oldalakat arról ,hogy miért is illik rád ez a szó,mert azt már kifejtették előttem többen is.Mellesleg 40 évesen igazán lehetne jobb dolga is az embernek mint 15 éves lányokat sértegetni(hozzáteszem teljesen alaptalanul).Foglalkozz inkább a saját gyerekeiddel.(remélem nem olyanok mint az anyjuk;) )
431. d6b5d42050 (válaszként erre: 430. - Sundance)
2009. máj. 3. 03:13

Miért mész el, hagyod, hogy győzzenek???:O


Túl komolyan veszed...;)

2009. máj. 2. 22:08

Oké, most mondom el utoljára, hogy amit tettem helyesnek gondoltam akkor is és most is így gondolom.

A továbbiakban pedig befejeztem ezen a topicon való közreműködést, mert ez már kezd egy tragikomédiához hasonlítani.

Mindenkinek további jó fórumozást!

429. Binky (válaszként erre: 428. - Binky)
2009. máj. 2. 19:41
Viszont a helyedben én is így reagáltam volna, ha nem találtam volna utat a menekülésre, ilyen szempontból nincs gondom veled.
428. Binky (válaszként erre: 374. - Sundance)
2009. máj. 2. 19:36

Ez egy aljas és gyerekes húzás volt részedről.

Ugyanolyan dolog egy embert a koráról megítélni, mint pl. a származásáról, bőrszínéről vagy akár súlyáról...

Én elvárom, hogy mindenki egyenlőként bánjon velem, így én is egyenlően bánhatok másokkal.

427. g.viki
2009. máj. 2. 18:46

Kedves Sundance!Nem veszed észre,hogy nem csak én és a családom van ezen a véleményen nagyon sokan megírták már neked,hogy NINCS igazad.

De nem gond ma találtam valakinek kiírva és nagyon tetszett gondoltam megosztom veled : " Ne állj le idiótákkal vitatkozni mert lesüllyedsz a szintjükre és ott a rutinjukkal megaláznak"

426. sundance (válaszként erre: 425. - G.viki)
2009. máj. 2. 18:37
Igen Viki, ettől a fennkölt hozzászólástól, amit az egyik rokonod ideböfögött, rögtön észrevettem magam és megbántam összes bűnömet! Így jó lesz? Mert, ha nem akkor szólj a család többi tagjának is, hogy jöjjenek segíteni!
425. g.viki
2009. máj. 2. 18:28
Igen a "klánhoz" tartozik.Mikor elmeséltem neki a történeted akkor ő is felháborodott és elhatározta ír neked hogy végre észrevedd,hogy nem volt helyes amit tettél.Mert erről beszélünk még ha egy kicsit el is kanyarodtunk ettől a témától: :)
424. Floroo
2009. máj. 2. 17:54
A kutyám nemrég belefulladt a Dunába, mert túl messzire dobtam be neki a botot, s elkapta a főáramlat. Szegény már nem tudott kiúszni. Valaki tudna adni ingyen német juhászt?
423. sundance (válaszként erre: 418. - Cickovics)
2009. máj. 2. 17:42
Te is a klánhoz tartozol? Mert igen elmés megjegyzésedből ez tűnik ki!
422. sundance (válaszként erre: 420. - D6b5d42050)
2009. máj. 2. 17:41
Na, "magas értelmű barátocskám" erre számítottunk, nem? :DDD
421. g.viki
2009. máj. 2. 17:13

Ruszikám írjál!!!!

Ez nem igaz van egy 7 éves gyerek akinek sokkal magasabb az IQ-ja mint egy felnőtt embernek.

2009. máj. 2. 14:37

Most tudjátok, milyen...


Engem is lehurrogtatok, hogy hülye vagy, azon az alapon, hogy fele annyi idős vagyok, stb.


Az ész nem kor függvénye, az az IQ, mert minél idősebb valaki annál nagyobb szorzót kap az IQ teszten...

419. g.viki
2009. máj. 2. 14:30
SZERETLEK!!! :)
2009. máj. 2. 14:28
Sundance,egyszerűen hülye vagy és kész.(pont)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook