Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutyasétás sztori fórum

Kutyasétás sztori (beszélgetős fórum)


27. Bcicus
2009. ápr. 19. 00:57
Egyszer egy malamut keverék is ránktámadott, az is felszakította az egyik kutyám nyakát, a gazdi pedig nézte, ahogy én próbálom megoldani a helyzetet, mert hogy ő nem mer hozzányúlni.
26. Bcicus (válaszként erre: 23. - Ad04b33206)
2009. ápr. 19. 00:56
Ne most kezdtem a kutyázást, volt időm tapasztalatokat szerezni. Támadta már mega 2,5 hónapos kutyámat egy németjuhász, a gazdi pedig nyugioodtan sétált oda, majd mikor meglátta, hogy tiszta erőből rugdosom a kutyáját, (szabad kezem nem lévén, el kezdett üvöltözni velem. A kutya mire a gazdi odaért egy 15 centis sebet csinált a baba kutyán és két ujjamban elrepesztette a csontott, mert engem is megharapott. A kutya hátulról minden előjel nélkül támadt az épp a fűben az új dolgokkal pórázon ismerkedő baba kutyámra. Közbe persze a felnőtt kutyámat is le kellet fogni nem volt egyszerű.
2009. ápr. 19. 00:52
egyebkent ha mar a kiskutya agresszional tartunk, a környekemen van 3 olyan gazdi is akinek pici fajta kutyaja van, es total agressziv. ok: nagykutya megharapdalta a kelletenel jobban öket, azota felnek es agresszivek mas kutyakkal szemben.
24. ad04b33206 (válaszként erre: 22. - Bcicus)
2009. ápr. 19. 00:50
abban egyet ertünk hogy neveles kerdese. De nem csak aze. Öszötön is. Nekem ezt kutyasuliban mondtak. Akkor ugy latszik tevetek.
23. ad04b33206 (válaszként erre: 19. - Bcicus)
2009. ápr. 19. 00:48

nos pontosan erröl beszelek. kb ilyen reakciot valtani ki belölem is ha Arturt megtamadna egy masik kutya. Egy jol iranyzott rugas es ennyi. Es mivel tacsko es tarsai meretü kutyakrol beszelünk meg is oldhato. Termeszetesen mas tema ha nagytestü tamad.

Hozza kell tennem hogy neked aztan van türeled ennyi "tamadas" utan. :)

22. Bcicus (válaszként erre: 15. - Ad04b33206)
2009. ápr. 19. 00:45
A kiskutyák nem azért támadnak mert kicsik és félnek, ez hatalmas butaság. Azért támadnak mert a legtöbb ilyen kutyát nem kutyaként nevelik, kiskorában ha csak egy picivel is nagyobbkutya szembe jön felkapják és sipitoznak a gazdik, a kutya ezt tanulja meg. Ismerek olyan yorkikat és tacsikat, akiket kutyaként neveltek, azok soha nem támadnak nagyobb kutyára, hanem normálisan el vannak velük.
21. ad04b33206 (válaszként erre: 18. - Sundance)
2009. ápr. 19. 00:44
nem mondtam hogy semmiseg, de meg mindig azt mondom hogy szerintem nem ez lett volna a megoldas. ennyi
20. Bcicus (válaszként erre: 19. - Bcicus)
2009. ápr. 19. 00:43
Ja meg egyszer egy tacsit a szomszéd átengedett a kerítésén, mert átgurult a labdája (mi nem voltunk otthon másik számszéd modnta el) (akkor kertesben voltunk az exemmel)a tacsi persze le se tojta a labdáját megtámadta a kikötve lévő boxerunkat (épp azért tartottuk akkor kikötve mert a szomszéd csináltatta a kerítést és nem akartunk bajt) a tacskó fél órán keresztül harapta, ő pedig csak morgott, aztán egy nagyobb harapás után megunta és elharapta a gerincét. Feljeletettek minket, persze eredménytelenül, végül őket cseszték le és modnta meg neki az illetékes személy, hogy örüljön, hogy a mi kutyánk orvos költségeit nem hajtjuk be rajta.
19. Bcicus
2009. ápr. 19. 00:40

Én épp most jöttem fel a sétából. 3 kutyám van, csak pórázon megyünk (van a közelben bekerített zárt kutyafuttató oda szoktunk menni és ott szaladozhatnak. Mikor már jöttünk visszafelé, az egyikházból kirohant egy ilyen kis fehér vacak morog vicsorogva, neki a kutyáimnak, persze azok észre vették és felvedték ők is a támadó pozíciót, de rövidre fogtam őket, de a kis szar csak jött. Mikor oda ért egy méretes rúgással arébb raktam gazdi persze hiztizett, hogy én mit képzelek, mondtam, hogy jó játszhatunk oylat is, hogy elengedem a 3 kutyát és az nyer aki erősebb, erre gyorsan eltűntek.

Egyébként nekünk régen olyan volt, hogy már majdnem hazaértünk, mikor hátulról oda rohant a szomszédházban lakó pekingi és átharapta a kutyám lábát, az enyimek lábmelett voltak rövid pórázon, így nem tudta elkapni, de a gazdit elküldtem melegebb éghajlatra azt irány a doki. Onnantól kezdve a kiskutya állandóan követett minket mert póráz minek rá. Egyszer a sarkon szembe találkoztunk, az enyim pórázon volt, de nem volt rövidre fogva, de nem foglalkozott vele a kis vacak, meg neki ment, persze az enyimnek sem kelett több elkapta a a nyakánál és rázta mint a rongyot. Persze rászóltam, ahogy felocsúdtam, hogy mi is történt és ő engedelmesen el is engedte a kis vacak meg támadott volna vissza, arréb rugtam, a gazdi eddigre ért oda, üvöltözött, hogy le fog engem is lövetni meg a kutyáimat is, mondtam, hogy ok ezt most alig másik 20 ember látta és hallotta, csak nyugodtan és megmondtam, hogy még egyszer a kutya közelünkben lesz póráznélkül elnegedem a kutyáim és kész. A kutyájának semmi baja nem lett szerencséjére mert csak a szőrbe kapaszkodott bele a kutyám. Pár héttel késöbb kinéztem az ablakon és láttam ahogy épp ugyan ezen kutya megtámadott egy amstaffot, aki a gaztdi melett ült, egyet harapott az amstaff és vége volt. Sajnálom szegény kutyát, mert ezekről csak a gazdák tehetnek.

18. sundance (válaszként erre: 16. - Ad04b33206)
2009. ápr. 19. 00:07
Nos, 13 öltéssel varrta össze az állatorvos. Altatni kellett, utána elviselni az altatás okozta rosszullétet, 2 hétig antibiotikumot szedni... Ennyi elég lesz, hogy megnyugodj??? Vagy mert harcikutya, neki ez semmiség?
17. sundance (válaszként erre: 15. - Ad04b33206)
2009. ápr. 19. 00:04
Szerinted, miért viszem rövid pórázon, szájkosárral?? Azért, hogy véletlenül se tegyen kárt senkiben! Nem mintha tenne, barátságos kutyus, nincsen agresszióra nevelve. DE nem fogom tétlenül nézni, hogy megtámadják! Joga van megvédenie magát!
16. ad04b33206 (válaszként erre: 14. - Sundance)
2009. ápr. 18. 23:59
had kerdezzem mar meg hogy mi lett a kutyad labaval? szükseges volt orvosi kezeles? verzett egyaltalan, vagy csak ugy eppen elkapta a szöret az a nyomorul tacsi?!
2009. ápr. 18. 23:58

az hogy nem szimpi a tacsinak a nagykutya, megertem. azt is hogy tamado szaneka van, hiszen mint kistestü kutya fel, igy tamad. De mint gazdi nekem ezt latni kell es ha kell, kierülöm, elmegyek masfele, mit tudom en. Nem teszem ki magam egy tamadasnak. Meg akkor sem ha "csak" egy tacsi jön szembe nekem meg harcikutyam van.

Mint kutyatulajdonos ismerem a szitut. Sokszor kerülök hasonloba, pedig nekem csak egy keverek (labrador kinezetü, csak 20 kg-val)kutyam van aki nagyon kajla es mindenkivel kijön. Sokszor a kiskutyak tamadoan közelitenek, de van ra megoldas hogy kivedd ezt.

14. sundance (válaszként erre: 11. - Ad04b33206)
2009. ápr. 18. 23:56

Kicsit lassabban az indulatokkal OKÉ!!!???? Te nem voltál abban a szituációban, úgyhogy nem nagyon van jogod elítélni! Szerinted hagynom kellett volna, hogy az a kib.szott tacskó széttépje a kutyám lábát??? Vagy, ha közbelépek, akkor netán az én kezemet??? Akárkivel beszéltem eddig, mindenki azt mondta, hogy helyesen cselekedtem. Csak azért, mert az enyém harcikutya, akkor egy tacskóval szemben már nincs is joga megvédeni magát??? Persze! Hadd marcangolja a lábát, hisz csak egy tacsi... Kivácsi lennék, hogy neked van-e kutyád!? Szerintem nincs, mert akkor tudhatnád, hogy igen is van olyan, hogy csak úgy sunyin beleharap. A tacskók annyira nem hülyét, hogy fel ne mérnék, szemtől-szembe esélyük sincs!

Ha legközelebb ilyen helyzetbe kerülünk, (bár remélem nem lesz ilyen) gondolkodás nélkül ugyanezt fogom tenni!!!!!!

13. cb82b220ce (válaszként erre: 12. - Ad04b33206)
2009. ápr. 18. 23:50
Egyetértek,de sajnos van aki úgy gondolja az a helyes amit ő tett...meg kell adni az esélyt,nevetséges!!!Ha nagy kutyám lenne akkor se veszélyeztetném az épségét azzal,hogy elengedem hadd verekedjen.Mekkora ökörség ez...Ha emberre támadt volna a másik kutya akkor esetleg megvédem magam a sajátommal,bár még mindig azt mondom hogy az ő épségét se kockáztatnám.Amúgy meg elég nehezen tudom elhinni azt,hogy a tacsi csak úgy odament megharapni.
12. ad04b33206 (válaszként erre: 10. - Binky)
2009. ápr. 18. 23:46
mar bocsi de milyen tamadas az ahol meg van idöd elengedni es levenni a szajkosarat a kutyadrol? amugy is egy tacsko vs. stafforshire terrier? enyhen övön aluli. En sem hagynam termeszetesen annyiban a dolgot, de mashogy is lehetett volna inezni.
11. ad04b33206 (válaszként erre: 5. - Sundance)
2009. ápr. 18. 23:43
hat ezen bocsi de ki vagyok akadva. igen, ne legyen poraz nelkül, es persze ö kötött a kutyadba. Bar bevallom nekem ez igy kicsit fura szotri hogy csak ugy megtamadta a kutyad. De az hogy te leveszed a kutyad porazat es a szajkosarat es nesze neked tacsko, menekülj! nem gondolod hogy kicsit eselytelen mecs volt? en tacskos helyben nem csak kiabaltam volna veled az tuti. Es ha mar itt tartunk akkor te ugyan ugy elengedted a kutyad szoval te sem vagy jobb, mert mig egy tacsit mas modon is el lehet "tavolitani" mig tamad, a tiedet kevesbe. Szoval bar megertelek valahol, hihetetlen hogy kutyas letedre igy reagaltad le!!!!
10. Binky (válaszként erre: 7. - Cb82b220ce)
2009. ápr. 18. 23:38

Ha az ember félti a kutyáját, akkor egyenlő esélyt kell neki adnia, nem szabad tűrni, hogy egy másik egyszerűen csak beléharapjon.

Én sem tűrném el, hogy az én kutyámat harapdálják, ő meg rövid pórázon ne tudjon védekezni (ezért vittem szájkosár nélkül, de mostmár arra is rákényszerülök).

Ha támadásba kerülsz, hogy mentsd az irhádat, el kell engedni a kutyát és levenni a szájkosarat.

9. Bogyócska (válaszként erre: 8. - Zsani82)
2009. ápr. 18. 23:33

Nincsen semmi gond =) Éljen a póráz és szurkolok nektek!

Neked is további szép estét

8. zsani82 (válaszként erre: 4. - Bogyócska)
2009. ápr. 18. 23:31

nagyon aranyos vagy köszönöm szépen a tanácsokat,és ne haragudj hogy a te fórumodba ilyen kérdéssel idepofátlankodtam.

További szép estét kivánok neked

7. cb82b220ce (válaszként erre: 5. - Sundance)
2009. ápr. 18. 23:26
A tied is felkavaró történet,bár szerintem azért mert beleharapott megkellett volna ijeszteni és nem elengedni a kutyád h megölje!Nekem nagyon sokáig tacsim volt,egyszer megharapta egy másik tacsi de azért még nem öltem meg a kutyát...persze a tacsi gazdája hibás de akkor is,ez már nagyon durva.
6. Bogyócska (válaszként erre: 5. - Sundance)
2009. ápr. 18. 23:25
Megrendítő a történeted... Teljesen egyetértek veled. Mérettől függetlenül pórázon kéne sétáltatni a kutyákat.
5. sundance (válaszként erre: 1. - Bogyócska)
2009. ápr. 18. 23:18
Felkavaró történet... Nekem amerikai stafforshire terrierem van. Barátságos kutya, de rettegnek tőle a kinézete miatt (csupa izom). Ő úgy lett szoktatva, hogy rövid pórázon, szájkosárral sétál. Decemberben történt, hogy a megszokott módon sétáltunk, mikor találkoztunk egy tacskóval, aki gazdi nélkül volt. Az én kutyám rá se hederített. Már majdnem elhaladt egymás mellett a két kutya, mikor a tacskó minden előzmény nélkül beleharapott a kutyám hátsó lábába. Én nagyon megijedtem, mert féltem a kutyámat. Egyrészt a rajongásig szeretem, másrészt kiállításokra hordom. Gondolkodás nélkül lekaptam a szájkosarát meg a pórázát. Közben hallottam, hogy a tacskó gazdája felénk rohan és ordibál. Kb. fél perc alatt végzett vele a kutyám. A nő rettenetesen fel volt háborodva, ordítozott, hogy megölték a kutyáját. Én kérdeztem, hogy mi a pcsának engedi el a kutyáját? Miért kell póráz nélkül sétáltatni egy kutyát??? Utána hallottam másoktól is, hogy az a tacsi minden kutyának nekiment... Olyan felelőtlen gazdik vannak, hogy az nem kifejezés!
4. Bogyócska (válaszként erre: 3. - Zsani82)
2009. ápr. 18. 23:18

Szia!

Először a nyakörvhöz kéne szoktatni, akár úgy hogy ráteszed és nem veszed le róla. És csak utána a pórázhoz. Sétáltatásnál pedig hagyd szimatolni és a saját ütemében sétálni. Ha nagyon lemarad akkor lehet noszogatni, ha rohan akkor viszont fogd rövidre. És ha utcára mentek és taliztok kutyással érdeklődj a másik kutya habitusáról.

2009. ápr. 18. 23:04

sziasztok!Nekem még nincs kutyasétáltatós sztorim,mert nemrég kaptunk egy spániel kölyökkutyust,vettünk neki a napokba pórázt,és azt se tudom hogy kezdjek el vele sétálni menni.

Kertes házban lakunk,eddig az udvaron szabadon volt,na egyik nap a nyakába akasztottam a pórázt,és kipróbáltam az udvaron(de szigorúan ott mert nem akartam kimenni az utcára hogy lássák mit bénázok:)

De ez nem egyszerű!!!!!!

Szegény kutya nem akart jönni,én meg huztam,de ő meg tiltakozott,még a sima nyakörv ellen is.

Tudom nem ez a fórum témája és nem is akarom elvenni Bogyócska fórum ötletét,csak annyira jó lenne ha néhány mondatba segítenétek nekem ebben.

Köszönöm nektek előre is:)

2009. ápr. 18. 22:56

Az én babácskám kizárólag rövid pórázon sétálhat, mert 80 kg és kutyafóbiás.

Én megmondom minden gazdának, hogy fogja meg a kutyáját, de néha rám se hederítenek. Erre volt egy ronda incidensünk egy pulival, amiben csak én sérültem meg, mert a puli belémharapott.

Azóta nem nagyon viszem a drágámat...most szájkosárral fogunk próbálkozni, de igazi kínzás neki, mert amúgy pihepuha édes barátságos kutya, csak talán a gazdáknak nem 500 m-rel lemaradva kéne követniük az engedetlen póráznélküli kutyáikat...

2009. ápr. 18. 22:53

Sziasztok!

Kutyaséta közben taliztam egy gazdival és elmesélte történetét. Egyik este sétáltatta a kutyáját (nem francia bulldog), de kicsi kutya. Találkozott egy boxert sétáltató lánnyal és szokás szerint el volt engedve a boxer. A két kutya ismerte egymást, először csak szaglászás volt, de 2 perc múlva már a boxer szájában volt a kiskutya feje. A kiskutya gazdája felrántotta kutyáját, de a boxer ahogy utána kapott megtörtént a baj és a kiskutyának "kifolyt" a szeme. Persze a lány tagad mindent, hogy nem is csinált semmit a kutyája, de egy kutyának csak nem "folyik" ki magától a szeme? Azóta a kiskutya gazdija 50 ezer ft-ot költött az orvosi beavatkozásokra. És persze a kiskutya sajnálatos módon fél szemére meg is vakult. A lány nem nagyon szeretne bármilyen költséget állni vagy akár beleadni a költségekbe. Már a pereskedés is szóba jött. Ezt nem elrettentés képpen írom, de kíváncsi lennék a véleményetekre. Pl. nagykutyák tartása lakótelepen és azok sétáltatásának körülményei.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook