Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutyasétás sztori fórum

Kutyasétás sztori (beszélgetős fórum)


147. Binky
2009. ápr. 20. 17:49

nálunk, ha rosszalkodik, akkor orra kap egy olyat, hogy utána egy negyedóráig tüsszög

mivel 80 kg az édesem, és az ütés max játéknak venné, nekünk ez a fegyelmezési módszer

2009. ápr. 20. 15:33
Köszi!Hát nem tom,remélem lesz valami.Az tuti,reggel szerintem már nem adok neki enni,akármennyire kéri.Délelőtt sajnos nem tudom gyakrabban levinni,délután viszont igen.Remélem lesz vmi mert ez így nem kóser,és félek h hiába mosom ki,érezni fogja h odacsinált.Majd mostantól ha leviszem viszek jutalomfalatot is és minden pisi,kaki után adok neki.Hátha rájön mi a szitu.Csak azt nem értem hogy az első napokban h nem pisilt be?Kezdek már arra gondolni,hogy tegnap leszidtuk egy kicsit és bosszúbol csinálta.
145. sundance (válaszként erre: 143. - H.Ancsi)
2009. ápr. 20. 15:32

Igen a dícséret és a jutalomfalat is nagyon jó ötlet. Én a mai napig megdícsérem, mikor a megfelelő helyen elvégzi a dolgát. (Nehogy elfelejtse, hogy hol van a wc) :)

Amikor a kutyám "nagy kutya" lett és feltett lábbal kezdett pisilni, nagyon élvezte a dolgot. Annak ellenére, hogy 2 hónapos korában teljesen szobatiszta lett, a lakásban elkezdett jelölgetni mindent. Egyszer nálunk volt a nagybátyám. A konyhában beszélgettünk. Felállt, mert menni készült, a kutyám meg szó nélkül odament, felemelte a hátsó lábát és lepisilte. Azt hittem elsüllyedek... :))

2009. ápr. 20. 15:26

Mivel most 5 hónapos, ilyenkor kezd kifejlődni a territorális ösztöne. Jelöli a területét! :)

Ez nagyon kellemetlen, tudom, mert az én kutyám csinálta. Nagyon le kell szidni, és ha belenyomod az orrát, azzal megalázod. Muszáj, de hidd el hatni fog. Előbb-utóbb abba fogja hagyni.

143. H.Ancsi (válaszként erre: 142. - Cb82b220ce)
2009. ápr. 20. 15:25
az orrbeleverés nem tul célravezető. Nekem az vált be, hogy amikor látod, hogy pisil akkor rákiabálsz, megszidod akkor tudja, hogy rossz volt, viszont ha jó helyen végzi a dolgát akkor nagyon meg kell dicsérni, akár jutifalat is mehet, akkor hamar rájön, hogy ez a jó. Nekem bevált.
2009. ápr. 20. 15:18
Na most h béke van akkor segítség!!!Volt már egy tacsim,15 évig velem volt.Őt készen kaptam,nem volt vele semmi gond.Most lett egy új tacsim,5 hónapos,1 hete van nálunk,eddig azt hittem szobatiszta de kezd begajdulni.Eleinte nem pisilt be,most meg olyanokat csinál,hogy az ágyban.Olvastam olyan dolgokat,hogy bele kell nyomni az orrát,jól leszidni,anyu is így tette a régivel,bevált.Van aki azt mondja ezzel csak megszégyenyítjük.Az újságpapíros megoldás vagy pelenka ilyesmi nem jó mert szétrágná mire hazaérnénk.a problémás vele az h délelőtt egyedül van,14-ig,előbb-utóbb hozzászokna.Tudom a záróizmaik nincsenek kifejlődve és nem tudják mit csinálnak,de nem igaz h nem tud lemenni az ágyról...Kicsukni a konyhába nem tudom mert harmonika ajtóink vannak,már bebarikádoztam,már mindent csináltam,hiába,valahogy bejut.Na ezek után valakinek vmi ötlet?
141. pemete (válaszként erre: 140. - H.Ancsi)
2009. ápr. 20. 15:16
Hát én nem azért nem ütöm meg , mert amúgy nincs hatása, hanem mert az én ütésemnek nincs hatása:p Amúgy ha erőmből telne, hidd el úgy megruházta volna akkor és ott, hogy összeszarja magát! Lehet, hogy kemény vagyok, de van előttem egy pár rossz példa, és nem akarom, hogy olyan seggfej legyen a kutyám, hogy megtámad ha nem tetszik neki valami...
140. H.Ancsi (válaszként erre: 138. - Pemete)
2009. ápr. 20. 14:54
Teljesen egyetértek Veled. Ütni teljesen felesleges mert nem érti. Amikor a nagykutyám 7 hónapos volt - kb.60 kg-val - ugy gondolta ő lesz a főnök. A párommal próbálkozott, nyilván ő volt a konkurencia. Párom a grabancánál fogva lenyomta a földre, ráfeküdt a 100 kg val és addig feküdt rajta, amíg behódolt. Soha többet nem próbálkozott az elkövetkező 10 évben.
139. sundance (válaszként erre: 133. - H.Ancsi)
2009. ápr. 20. 14:51
Korábban már írtam, hogy valószínűleg lerúgtam volna róla a tacsit, ha nem azt látom rögtön, hogy a kutyám lábából folyik a vér. Ez a kép örökre beleégett az agyamba. Akkor abban a pillanatban ez tűnt a legjobb megoldásnak. Hidd el nem nagyon volt idő gondolkodni, mert az egész eset kb. 1 perc alatt lezajlott. A kutyaiskolában is azt tanítják, hogy mérettől függetlenül bármilyen kutyatámadás esetén azonnal póráz elenged, szájkosár le. Láttam már pit bull-t, aki összebalhézott egy macskával. Az eredmény: a macska úgy megkarmolta a kutya szemét, hogy az szegény fél szemére megvakult. Természetesen a pit pórázon volt.
138. pemete (válaszként erre: 137. - Pemete)
2009. ápr. 20. 14:49
Ja, egyébként adtam neki ne félj, de nem pofont, mert én kézzel nem ütöm meg, mert csak annyit érek el vele, hogy megfájdul a kezem, ő meg néz rám hülyén, és nem tudja mi van:p Egyébként az ilyenfokú fegyelmezés már a férjem resszortja, én nem tudok akkorát ütni, hogy fájjon neki. Bár általában elég ha csak rákiabálok, és esetleg az anyja foglalkozását emlegetem. Attól rögtön tudja, hogy túllépte a tűréshatáromat, vagy épp rosszat csinált.
137. pemete (válaszként erre: 135. - Sundance)
2009. ápr. 20. 14:46
Nálunk is lakásban van, jön utánam mindenhová, velünk alszik, a gyerek is sokat simizi, meg játszik vele. Délután is szoktunk egy nagy kört menni vele, közösen a gyerekkel, akkor botozik, jól elfárad, aztán most, hogy már este is világos van olyankor is tud futkosni lent a nagy réten. Szóval le van mozgatva, meg a hétvégéből egy nap az övé, amikor kutyasuliba megyünk. Akkor csak vele foglalkozom, a gyereket otthagyom anyuméknál, és miénk a délután.
2009. ápr. 20. 14:42

Szomorú ez a tacsis gyilkolászás...En imádom a tacskókat,nagyon sok volt nekünk es rokonoknál ismerősöknél es egyike, volt agresszív,sőt.

Nem kellett volna egy nagy kutyát tacskóra ráengedni hogy na fiam adjal neki...Ha az en kutyamat nyírta volna ki egy másik..hajaj..abban nem lett volna koszonet.

Es nem azért írtam hogy veszekedjek.Szerencsére nem voltam ilyen helyzetben,nem is akarok..

135. sundance (válaszként erre: 131. - Pemete)
2009. ápr. 20. 14:41
Ha rád vicsorog a kutyád, akkor tényleg addj neki egy jó nagy pofont! Egyébként ezek a kutyák nagyon igénylik a törődést. Ezalatt nem csak azt értem, hogy leviszem elvégezni a dolgát és enni adok neki. Naponta egyszer biciklivel szoktuk futtatni. Ez jót tesz neki, mert nagy a mozgásigénye. Utánna annyira elfárad, hogy nincs kedve rosszalkodni. Ha otthon vagyunk, (mert ő lakásban van) mindenki úgy beszél hozzá, mintha ember lenne. Ez is jót tesz neki, mert ő csak teljesértékű családtagként érzi jól magát. Ennek ellenére folyamatosan a tudatába kell vésni, hogy hol a helye. A család minden tagja rangsorban felette áll és addig jó, amíg a kutya ezt tudja.
134. pemete (válaszként erre: 133. - H.Ancsi)
2009. ápr. 20. 14:39
A mi kutyánk is így intézi általában a dolgokat:DDD AMikor valamilyen kutya megtámadja, márpedig itt nálunk elég sok a kóborkutya, akkor először néhány jólirányzott maflást oszt ki, aztán ha az nem segít, akkor meg szokta hempergetni a másik kutyát, csak akkor harap, ha már nagyon tépi a másik kutya. A múltkor egy kóbor rottweilert úgy rugdalt le róla a férjem, tiszta vér volt az egész feje, mert bekapta neki a roti. Átharapta az orrcsontját, meg a pofáját több helyen. Elsírtam magam, mikor megláttam hogy néz ki... Nem vártuk meg mi lesz a meccs vége, bár valószínűleg idővel a miénk győzött volna, mert ő meg a nyakát fogta a másiknak. Másnap, mikor lementem a gyerekkel, meg a kutyával, itt volt a házunk mellett az a dög. Rögtön elengedtem a kutyát, mondván, inkáb vele verekedjen össze, minthogy minket megtámadjon a roti! De elkergette, ügyi volt:) Még aznap elvitettem a gyepmesterrel, és rá két hétre megint itt volt az a kutya, mert a "gazdája" kihozta, é ismét elengedte. Na az ilyeneket összezárnám a napok óta éhező elvadult kutyájukkal egy garázsba, aztán megvárnám mi lesz...
133. H.Ancsi (válaszként erre: 107. - Sundance)
2009. ápr. 20. 14:33

Bocs, de ez a hozzászólásod elkerülte a figyelmemet én sem szoktam acsarogni, de kicsit felidegesítettél. Rendben, én is elnézést kérek. Csak tudod most nekem egy 3 kg kutyám is van, aki azt hiszi magáról, hogy 100 kg. Ha nagyobb kutyával találkozunk, gondolkozás nélkül nekimegy.

Volt példa, hogy elszakadt a póráz és odarohant egy kuvaszhoz és nekiment. Ő volt a hibás, de szerencséra a kuvasz csak egy nagy pofont adott neki szó szerint. Ez jutott eszembe a történetedet olvasva.

132. sundance (válaszként erre: 129. - H.Ancsi)
2009. ápr. 20. 14:33
Majd, ha te is elnézést kérsz a viselkedésed miatt, ahogy én ezt megtettem, hajlandó vagyok a további kérdéseidre válaszolni. Addig nem! Azt gondolom értelmes emberek normális hangnemben is tudnak vitatkozni.
131. pemete
2009. ápr. 20. 14:31
Járunk vele kutyasuliba rendszeresen, ezért is lett olyan jó kutya, amilyen, csak néha elszlad vele a ló, és olyankor nincs más megoldás, kap a pofájára. Egyébként most volt két éves. Nem lett agresszív, meg ilyesmi, csak csípked, meg a múltkor ráfogott a kezemre amikor ki akartam húzni a seggéből a fűcsomót, amit előző nap bezabált. Márpedig nekem ne fogjon rá a kezemre! Aztán mikor le akartam keverni neki egyet, még vicsorgott is, azt meg már végképp nem tűröm. Nehogymár még visszaálljon nekem! Azért egyelőre még én vagyok a gazdi, és nem fordítva...
130. sundance (válaszként erre: 126. - Pemete)
2009. ápr. 20. 14:28
Mennyi idős a kutyád? Nem próbáltátok kutyaiskolába vinni? Nálunk az engedelmességi tanfolyam nagyon sokat segített.
129. H.Ancsi (válaszként erre: 119. - Ad04b33206)
2009. ápr. 20. 14:27

Na látod, legalább jót nevettél. Azt irod elitéled te is, aztán meg azt, hogy ez az ő dolga mert igy látta jónak. Ebben nem értek veled egyet. A saját kutyájával sem tehet meg bármit az ember azért mert az övé. És igen figyelmesen elolvastam, és ugy láttam, hogy teljesen elkerülhető lett volna az egész. Hogy utána hogyan rendezi le a másik gazdival, az egy dolog. Azt írta, a gazdi rohant utána, tehát az is lehet, hogy nem elszökött és nem elengedte, mindegy ez részlet kérdés. A stilussak kapcs. igazatok van, de nézzétek meg hogyan válaszolt az első hozzászólásomra.



Egyébként már csak egy kérdésem van, szóval miért nem volt elég, hogy csak a pórázt engeded el?

128. pemete (válaszként erre: 124. - Ad04b33206)
2009. ápr. 20. 14:27
A miénk amúgy annyira egy idióta, ennek mindegy, hogy pórázon van-e, vagy sem, mindig annyira örül a másik kutyának, bármilyen is legyen az, hogy fejen pörög:D Meg ugrál, meg bukfencezik.
127. sundance (válaszként erre: 119. - Ad04b33206)
2009. ápr. 20. 14:26
Igazad van, kár ezen ennyire összebalhézni. Én már elnézést is kértem H.Ancsi-tól. Ő azonban továbbra is pocskondiáz engem. Hát mindegy, ha neki ez esik jól, csak tessék...
126. pemete (válaszként erre: 125. - Sundance)
2009. ápr. 20. 14:26
Nálunk néha szükség van egy jó alapos verésre, mert elkanászodik a fiatalúr. Mostanában megint nagyon érik neki, hogy a férjem úgy istenesen megruházza, mert megint szemétkedik. Most lett igazából felnőtt, és próbálkozik...
125. sundance (válaszként erre: 118. - Pemete)
2009. ápr. 20. 14:08
Ebben igazad van, egy célzatos pofon olykor elkerülhetetlen. Ha jól nevelik ezeket a kutyákat, kb. 1éves korukra megtanulják ki az alfahím és ennek megfelelően viselkednek. Az én kutyámnál például többre megyek, ha lelkileg fenyítem. Ez azt jelenti, ha vmi rosszat csinál, leszidom, utána nem szólók hozzá, rá se nézek. Ott szokott kullogni a nyomomban és azt várja, hogy bocsássak már meg. Néha alig bírom ki röhögés nélkül.
124. ad04b33206 (válaszként erre: 118. - Pemete)
2009. ápr. 20. 14:07

na pl nekem ezert nem valo ilyen kutya. En nem tudok kemeny lenni ennyire. az en kutyam total kettyos, jatekos, neha az az erzesem hogy soha nem fog felnöni, de azert tudja hol a helye. Es nem tamad meg mas kutyat. Bar a farkaskutyak nem a kedvencei.

amugy meg erröl a poraz kerdesröl meg annyit, hogy amint egy kutya porazon van, agresszivabban lep fel mas kutyaval szemben. Ha el vannak engedve teljesen mashogy viszonyulnak egymashoz.

123. sundance (válaszként erre: 116. - H.Ancsi)
2009. ápr. 20. 14:03
Úgy gondolom, én elnézést kértem tőled, amiért sértegettel. Neked nem kéne ugyenezt tenni? Miért mondod, hogy veregettem a saját vállamat a történtek miatt? Ha figyelmesen végigolvastad a fórumot, kihámozhattad, hogy nagyon megviselt az eset, sajnáltam azt a másik kutyát. Leírtam azt is, mit miért tettem. Nem voltál ott, úgyhogy nincs jogod elítélni. Véleményed lehet, de elítélni nincs jogod. Sárral dobálni meg végképp nincs! Ha pedig nincs kedvem képet feltenni magamról, az szerintem a magánügyem.
122. d6b5d42050 (válaszként erre: 117. - H.Ancsi)
2009. ápr. 20. 14:02
Nem tudom, azt hiszem 62.
121. pemete (válaszként erre: 119. - Ad04b33206)
2009. ápr. 20. 14:00
Ott a pont!
120. pemete (válaszként erre: 113. - Sundance)
2009. ápr. 20. 13:58
A miénknek a legújabb barátja egy két hónapos kis keverék minieb. Lehet vagy másfél kiló, és folyton együtt megyünk sétálni. Le se száll a miénkről, folyton ott van a nyomában, és ugatja:DDD
2009. ápr. 20. 13:58

komolyan mondom mar vicces amiket irtok. Itt vigyorgok. hogy lehet ilyen dolgokon igy összebalhezni?

ez egy forum. mindenki leirja mit gondol. En sem ertek egyet azzal hogy hagyta kinyirni a tacsit. Elitelem es nem ertem hogy egy kutyas aki szereti a kutyakat hogy engedhet ilyet.

Viszont elfogadom hogy ok, ö ezt igy latta jonak, megertem hogy porbalta a legjobbak kihozni. Az mas kerdes hogy en nem igy tettem volna. De tiszteletben tartom hogy ez az ö döntese, ö felelössege, ö velemenye. Nem ertünk egyet, ennyi. De ettöl meg nem kezdem el szidni es remelhetöleg engem sem amiert en ezt irom. Hihetetlen hogy ilyem melyre tudtok süllyedni egy nezetelteres miatt.

Talan akkor megertenem ha ti ketten lennetek a ket kutya tulaja! de igy?!!

118. pemete (válaszként erre: 115. - Ad04b33206)
2009. ápr. 20. 13:57

Ténleg van akinek nem való, ez teljesen igaz. Van pl nem messze tőlünk egy srác, akinek nekimegy a sajét staffija, ha nem tetszik neki valami. A srác meg maximum meglegyeinti, és mondja neki, hogy jaaj, ezt nem szabad, csúnya, rossz kutya.

Ha az én kutyám ilyet csinálna a helyszínen úgy megverném, hogy azt se tudná fiú-e, vagy lány! Őket keményen kell fogni, és megmutatni nekik ki az úr a háznál, különben ő lesz az, és abból vannak a balesetek...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook