Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutyasétás sztori fórum

Kutyasétás sztori (beszélgetős fórum)


2009. ápr. 19. 16:30
Hát ez hülye ez az állatorvos.Inkább vidd el egy normálishoz...
56. Bcicus (válaszként erre: 55. - Ittik86)
2009. ápr. 19. 16:30
A kullancstól hasmenése nem lesz. A kettőnek nicns köze egymáshoz és erős hasmenésnél gyakori, hogy vér is jön az erőlködéstől. Nyugodj meg. Ditéztasd, vagy intestinal tápot adjál neki, vagy főtt csirke hús pici rízzsel.
2009. ápr. 19. 16:23

Sziasztok!

Segítsetek, ha valakinek volt hasonló tapasztalata, vagy olvasott, hallott valamit!!! Légyszi!!!

Én most nagyon megijedtem!!

Tegnap találtam a kutyámba (cocker spániel) két kullancsot, de szerencsére még csak a szőrén másztak, és nem másztak még bele. De a mai nap folyamán reggel azzal keltett, hogy hasmenése volt. Aztán kicsit később olyan dél körül kezdett megint furcsán viselkedni. Mondtam a páromnak, hogy biztos megint rájött a hasmenés. Levittük gyorsan, természetesen abban a pillanatban letette a fenekét. A gond csak ott kezdődik, hogy mikor harmadszor akart, akkor már vér jött neki!! És negyedszer is. Felhívtam az állatdokinkat, azt mondta valószínűleg csak attól van, hogy erőlködik és elpattan egy pici kis ér. De a második esetnél is elpattan??? Nem tudom, majd ha nem lesz rosszabbul(mert szerencsére a közérzete jó) akkor elvisszük holnap az orvoshoz!!

Volt már valakinek hasonló tapasztalata? Nem lehet, hogy a kullancs mégis belement? Vagy nem tudom.

2009. ápr. 19. 16:21
Minden állatnak vannak ösztönei, és azt neveléssel nem lehet semmisé tenni.Aki ezt hiszi az tartson inkább szobanövényeket.
2009. ápr. 19. 16:02

hu, kezdenek eldurvulni a szitu. Nos nekem volt egyszer egy tacso-nemetjuhasz keverekem, es baratsagos volt.

Nem hiszem hogy altalanositani kene hogy a tacskok vadak, meg a pici kutyak agresszivek, vagy hogy a harcikutyak azok, stb. Neveles kerdese. En ismerek olyan kenyerre kenhetö staffordshirt hogy mar vicces. De teny az teny. A harcikutya harapasa veszelyesebb mint egy tacsie, es ezt ti is tudjatok kedves kutyasok. Nem azert mert nagyobb hanem mert elve erösebb az allkapcsa es nem enged ha harap. Legalabbis nem olyan könnyen mint egy tacsi.

igazat adok abban hogy ne hagyd ha a kutyad megtamadjak, de en akkor is tartom magam ahhoz hogy nem ugy oldom meg hogy kinyiratom a kutyammal a tamadot. Mert valljuk be, ha egy ilyen kutyat megtamadnak elöjön az ösztön, es lehet barmilyen jol nevelt, a genjein nem valtoztathatunk. Tamadas eseten eleg valoszinü, hogy menthetetlen az aldozata ha komolyan nekimegy.

Viszont nem veletlenül van hogy pl külföldön egy "normal" kutyara kevesebb a kutyaado mint egy harcikutyara (4x annyi) Azt mondjuk hozza kell tennem hogy ha egy kutya valamikor is tamadova, agresszivva valik, es megharap valakit/valamit atkerül ebbe a kategoriaba, akar tacsi, akar retriever.

Nem akarok senkivel kötöszködni, felre ne ertse se a tacsakobarat, se a harcikutya barat. Nekem szinte minden kutyafaj bejön (kiveve a nyomott fejüeket) de inkabb a gazdik es a tartas a fö gond, nem a kutyafajtak. Nyomorult kutya azert olyan amilyen mert szarul neveltek fel, vagy tartjak, es a vegen ö issza meg a levet, esetle mas artatlan kutya. A gazdit kene elövenni!!!

52. Binky (válaszként erre: 50. - Cb82b220ce)
2009. ápr. 19. 15:53

szerintem te vagy a kivétel

tacskók, pulik agresszívek, a dajtűájuk hibája, mint ahoyga vizslák hajlamosak az epilepsziára

ez nem azt jelenti, hogy minden vizsla epilepsziás, vagy minden tacsi agresszív, de arányaiban jellemző a fajtájukra

51. d6b5d42050 (válaszként erre: 50. - Cb82b220ce)
2009. ápr. 19. 15:51
Kivétel erősíti a szabályt!
2009. ápr. 19. 15:47
Nem igazán értem ezt a tacskó dolgot!nekem világéletembe tacskóm volt,ennél jámborabb kutya nincs is a világon.Mi az h harcias?én még nem igen láttam olyat,az enyémek is barátsaágosak voltak mindig,biztos neveltetés kérdése is.De nem kéne álltalánosítani,ha már itt tartunk a palotapincsik azok akik nagyon kiszámíthatatlanok és támadnak.Hol éltek ti???Merthogy erre nem így van az tuti!
2009. ápr. 19. 15:15

Teljesen egyetértek sundance-el.Nem szeretem a tacskókat, egy normál méretű korcs kutya is simán elbánna velük, mégis keménykednek, és egyből támadnak minden ok nélkül.Mikor megyek az utcán, engem nem zavar ha el van engedve egy kutya, kivéve ha tacskó, mert azok kiszámíthatatlanok.gondolom aki póráz nélkül sétáltat az tudja, hogy barátságos a kutyája, és azért teszi.De gondolhatna arra is, hogy nem csak ő van a világon.

Ha az én kutyám harapja meg egy másik, minimum fejbe rúgom, meg a gazdáját is.

Én is valami keményebb kutyát akartam, aztán lett egy golden retriver, német juhász mix.Nagyon barátságos kutya, nem hiszem, hogy okot adna, hogy megharapja valami 20 dekás korcs.

48. sundance (válaszként erre: 47. - Humor Helga)
2009. ápr. 19. 14:53
Mint ahogy már korábban írtam, ha nem rögtön azt látom, hogy vérzik a kutyám, valószínűleg én is lerúgom róla. Abban a pillanatban azonban ezt tettem, és nem fogom szégyellni magam emiatt.
47. Humor Helga (válaszként erre: 45. - Sundance)
2009. ápr. 19. 14:33

Nem, félre ne érts igazat adok abban h igenis tudja csak megvédeni a kutyád magát, az már más kérdés h én lerúgtam volna a tacsit róla és elküldtem volna a jó büdös francba a gazdáját és megkérdeztem volna h akkor "ugye az állatorvosi számlát akkor Ő állja??"


DE ha már egy hasonló méretű kutya támadt volna a kutyámra akkor UGYANEZT tettem volna én is!

46. sundance (válaszként erre: 43. - Binky)
2009. ápr. 19. 14:33
Igazad van! Jó megoldás lett volna, ha látom a másik kutya támadó szándékát, vagy ha legalább morog. Akkor biztos, hogy elrohanok a kutyámmal. De semmi előzmény nem volt, csak harapott a tacskó. Persze sajnálom szegény kutyát, én sem akartam direkt kinyírni, ahogy a többiek állítják. Nagyon sokszor vonszoltam el a kutyámat a másik irányba, mikor láttam, hogy "aranyos kis pincsikék" vicsorognak rá. Ez alkalommal más volt a helyzet, és 50 év múlva is azt fogom gondolni, hogy jól tettem.
45. sundance (válaszként erre: 38. - Humor Helga)
2009. ápr. 19. 14:26
Lehet, hogy kicsit túlreagáltam a dolgot. Elnézést kérek, ha bárkit megsértettem, de a véleményem ugyanaz. Akinek van harci kutyája, az tudja mennyi attrocítás éri, csak azért, mert félnek a kutyától. Én már élből támadok, ha valaki a kutyámat bántja, akár szóval, akár tettel. Addig amíg felelősségteljen tartom, kutyaiskolába, kiképzésre, kiállításra hordom, nem tűröm, hogy bárki bántsa.
44. Binky (válaszként erre: 42. - Sundance)
2009. ápr. 19. 14:26

jól tetted.

joga van megvédeni magát és ilyen esetekben csak a másik gazdi a felelős

43. Binky (válaszként erre: 37. - 53ce7424c0)
2009. ápr. 19. 14:24

Bizony!

Nekünk úgy jöttek nekünk, hogy lehet, hogy a kutya csak barátkozni akart(bár nem úgy tűnt), az enyém már nem is pórázon volt, hanem a nyakörvét markoltam. Folyamatosan morgott a bogaram, én üvöltöztem a gazdának, aki 500 m-re kullogott, hogy fogja meg a kutyáját, de az a hülye puli odajött az enyémhez, az meg elkapta a grabancát. Gazdi odaért, elkezdte ütlegelni a kutyámat,a puli meg belémharapott.

Utána nem álltunk le beszélgetni, hanem elsiettünk ellenes irányba...

42. sundance (válaszként erre: 37. - 53ce7424c0)
2009. ápr. 19. 14:21
Igen, nem voltál ott. Egyetlen pillanat alatt lekaptam róla a szájkosarat és a karabinert, mert csak azt láttam, hogy vérzik a kutyám... Iszonyatosan megijedtem!
41. sundance (válaszként erre: 35. - 53ce7424c0)
2009. ápr. 19. 14:18
Hidd el nekem sem volt jó érzés! Nem bontottam pezsgő, hogy hurrá de ügyesek voltunk!Igazából a gazdája volt felelős az egész miatt, őt kellett volna a hajánál fogva megemelgetni. Minek engedi el a kutyáját, ha tudja, hogy agresszív?
40. Binky (válaszként erre: 12. - Ad04b33206)
2009. ápr. 19. 14:17

Mert az jobb mi, ha hagyom, hogy szétharapdálja a kutyámat?

A tacskók, pulik agresszívek, akinek már volt ilyen fajtája, az tudhatja.

Mikor először vittem sétálni a kutyámat kiskorában, a legelső sarkon kiugrott egy családi házból egy tacskó és morogva nekiment a kutyámnak.

A gazda felelőssége, nem az enyém.

39. sundance (válaszként erre: 34. - Pemete)
2009. ápr. 19. 14:06

Köszönöm! Én is úgy gondolom,hogy jól tettem, amit tettem, és legközelebb is ezt tenném.

Neked milyen harci palacsintád van? Azért hívom így, mert az enyém amstaff létére nagyon barátságos. A szomszédban lakó mopsz kislányért például teljesen odavan.

38. Humor Helga (válaszként erre: 14. - Sundance)
2009. ápr. 19. 12:30

Hello!

Szögezzük le az elején, van 3, kutyám tudom milyen kis kutyával(mert 2 kicsi van) és azt is tudom h milyen nagy kutyával(mert abból is van egy:D)

Azt is tudom h milyen amikor sunyin neki támadnak a kutyádnak, mert ilyenben is volt már részem, még előző kutyámat aki egy német juhász, elég harcias kutya volt de nagyon szófogadó, és amikor ez az eset megtörtént már menni alig bírt(betegség miatt) és 12 éves volt, és egy sunyi másik német juhász beleharapott hátulról, de én inkább a saját kutyámra koncentráltam h ne legyen baja és minél előbb elmenjünk onnnan!


Jah és attól h Te még csak olyan emberekkel találkoztál akik igazat adnak neked szerintem nem kéne neked sem ilyen stílusban írnod, h valakinek más a véleménye!

üdv

2009. ápr. 19. 09:53

Még anynit kiegészitésül, hogy ha ugy mgey neki a másik kutyának a tacsi, hogy teljesen begőzölve széjjel akarja marcangolni, akkor persze hogy jogos elengedni a másik kutyát is, de ha nem annyira brutális, akkor pár rugás neki és kész, márha utána nem akarna engem is széttépni, az már más tészta. Végülis én nem voltam ott, nem láttam hogy mit csinált a tacskó.

Előbb irtam, hogy az én kutyusom is nekimenne a nagyobb kutyáknak, de persze mi sosem eresztjük el póráz nélkül, és ha látjuk hogy neki akarna menni valakinek, gyorsan, rövid pórázra fogva elvisszük másik irányba...mert ha póráz nélkül csak ugy támadna, és esetleg kinyirnák, akkor nem szolhatnánk egy szót se.

36. pemete (válaszként erre: 35. - 53ce7424c0)
2009. ápr. 19. 09:52
Meg is írtad a tanúlságot, nem kell semmilyen kutyát póráz nélkül sétáltatni, csak olyan helyen, ahol nem tud másik kutyának nekimenni.
2009. ápr. 19. 09:49

Olvastam a tacsis sztorit, annyit hozzá, hogy vannak kistermetű kutyák, akiknek a vérükben van, hogy agresszivek más kutyákkal szemben, a neveléstől függetlenül. Nekünk törpepincsereink vannak (ugy néz ki mint a dobermann csak kicsiben), és az egyik közülük olyan, hogy a hozzá hasonlo teremtü kutyákra rá sem hederit, de egy nagy farkaskutyának nekimenne mindenáron, pedig tényleg ugy neveltük mint egy családtagot, nem volt elhanyagolva, csak egyszerüen ilyen a természete, ugy ahogy embereknél is mindenki más.

Most belegondolok, hogy ha ez a kutyám megharapta volna egy másik kutya lábát, az pedig bosszuból kinyirta volna, hát én nem is tudom, őrjöngtem volna és agyonvertem volna az illetőt, mert ugy szeretjük őket mint a gyerekeinket,és nem birnám ki ha valaki kinyiratná őt. Szerintem egy tacsinak elég lenne egy rugás (ha nem alég, akkor több), de gonodljatok bele, lehet hogy az a gazdi is ugyanugy szerette a tacsiját, és a kutyája elvesztése miatt sokkal jobban bünhődött, mint te, mivel meg keleltt müteni a kutyádat, de legalább megmaradt. AAZ igaz, hogy az a tacsis nő felelőtlen volt,hogy hagyta szabadon lófrálni a kutyáját,de azér én sajnálom őket is...

34. pemete
2009. ápr. 19. 09:48
Sziasztok! Nekem is harci kutyámn van, mint sundancenek, és minket is ért már rengeteg támadás más kutyák részéről. Járunk kutyaiskolába, és ott az első amit megtanítanak, hogyha ránktámad egy kutya, akkor azonnal dobjuk el a pórázt, hogy a kutyánk meg tudja védeni magát. Ez van, én sem hagynám, hogy valami méregzsák teljes lelki nyugalommal széjjelcincálja a kutyám lábát. Ne jöjjön oda kötözködni, és akkor nincs gond! Egyébként az ember mindig igyekszik elkerülni a ilyen kutyákat, de mivel ezek gyakran póráz nélkül közlekednek, ezért elég nehéz... Érdekes módon a kutyaiskolában, mikor összeengedünk 10-20 kutyát játszani, soha nincsen semmi gond, pedig általában a felük kan, és van mindig 1-2 tüzelő szuka is. Ott mégsincs balhé, meg ha van is, akkor mindenki tudja kontrollálni a kutyáját, és nem folyik vér. Az én kutyám nagyon domináns, és mégis bármilyen mini ebbel szépen eljátszik, amíg az meg nem harapja. A szomszédunkban 1 shih-tzu, és egy keverék kistestű kutya van, amikkel nagyon jól eljátszanak, sőt vigyáz rájuk, nem enged más kutyát a közelükbe, szinte rájuk fekszik, hogy védje őket. Ugyanígy vigyáz a gyerekre, meg ránk is. Sundance szerintem jól tetted amit tettél, védje meg magát a kutya!
33. ad04b33206 (válaszként erre: 29. - Bcicus)
2009. ápr. 19. 01:05
nekem anno igy mondtak, de elhiszem. Nem tudom, nekem volt kicsi kutyam, es soha nem kötekedett, pedig volt hogy en is felkaptam mert jobbnak lattam ha en menekülök a kezemben vele, mintha megvarom mig ö eliszkol (mar ha tud)
32. Bcicus (válaszként erre: 28. - Ad04b33206)
2009. ápr. 19. 01:00
Köszi.
2009. ápr. 19. 01:00
na ez a nagyon nagy gond Magyaroraszgon. mindenkinek lehet kutyaja, nem jelentik be, sokan ugy tartjak hogy jobb nem is beszelni rola. Neveles nuku, hozzaallas pedig katasztrofa. A legrosszabb hogy a kutyak isszak a levet, holott a gazdikat kene elövenni, penzbirsag, esetleg esetekben meg komolyabb büntetes, es persze a hatosagoknak is kicsit jobban kene ezekkel a dolgokkal is foglalkozni. Lehet akkor otthon is megvaltozna egy-ket dolog.
30. Bcicus (válaszként erre: 28. - Ad04b33206)
2009. ápr. 19. 01:00
Nem tett feljelentést, örültem, hogy élünk. Bár miután pár nap múlva a gazdi megkeresett, hoyg miért terjesztema kutyájáról, hogy agresszív elgondolkodtam rajta, hogy kéne. Mondtam neki, hogy nem kell terjesztenem, nyilván mindenki megkérdezi, hogy a baba kutya hát miért van leborotválva és összevarva és nekem miért van gipszben a kezem. Kellett volna feljelntést tennem, de még nagyon fiatal voltam akkor. De nem sokkal utánam többen is feljelentették mivel utána minden kutyát megtámadott.
29. Bcicus (válaszként erre: 24. - Ad04b33206)
2009. ápr. 19. 00:58
Pedig ez csak nevelés kérdése. Nyilván vannak idegileg beteg kutyák, de ez a nagyok között is van és igen ritka. A méretük miatt ők nem félnek hidd el. KÉpeztem annó kutyákat és kutyakozmetikus is vagyok, valamint évekig dolgoztam állatorvosi rendelőben volt időm megtanulni a dolgokat.
28. ad04b33206 (válaszként erre: 26. - Bcicus)
2009. ápr. 19. 00:58

neztem, nagyon szepek a kutyaid.

feljelentes, valami?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook