Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Külföldi a párom! Tényleg, a Tied is? fórum

Külföldi a párom! Tényleg, a Tied is? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
219. Gigi13
2010. aug. 19. 14:45
Jó hétvégét Lányok!!! Írjatok ám! Uzsoka, Rituci, Veronika Miújság Veletek??? Manóka, halljuk a Ti történeteket, ha van hozzá affinításod, kíváncsi vagyok!!! (Bocs, akit kihagytam...)
218. Gigi13
2010. aug. 19. 14:34
együtt, bocs...:-(
217. Gigi13
2010. aug. 19. 14:34

No éééés, merre laksz?? Az én szerelmem rennes-i, én oda megyek, ha megyek...

És mit tudsz dolgozni?? Te hogy beszélsz franciául, hogy találkoztatok, mióta vagytok együt...?

Minden érdekel!!! :-)

(Nagyon remélem, hogy nem tartod tolakodásnak a sok kérdést...)

216. maniokaa (válaszként erre: 215. - Gigi13)
2010. aug. 18. 19:22
igen, en is, detto... :) ezert aztan hianyzik is sokminden. (pl a parizeles szendvics puha zsemlevel es paradicsommal, nyamm!!!:), napersze, azert mas is hianyzik.. 1 eve vagyok kint, eleg nehezen talaltam melot, nagyon elkeserito idoszak volt. ezt az egesz kintlakast en ugy elem meg, mint valami ideiglenes allomas. talan ez normalis is, mert en ezzel a feltetellel jottem ki: "ok, en jovok veled, itthagyok mindent, de csak akkor, ha nem zarjuk ki, hogy majd egyszer te is jossz velem".... ;)
215. Gigi13
2010. aug. 18. 09:13

Tényleg??? :-)

Én is abszolút kizártam volna a külföldi párt. Imádom a népmeséinket, a népdalokat, a magyar nyelvet, a táncainkat... ízig-vérig magyar vagyok.. De meg azért, tegyük hozzá, nagyon nyitott is.. Ahogyan a párom is. Így aztán.. és sok szeretettel ... remekül megértjük egymást..

Szerintem fontos, hoghy idővel mindeketten megtanuljuk egymás nyelvét.. de ahhoz sok idő kell. Én mindenesetre szépen haladok már..:-)

Mesélj Manóka!

2010. aug. 17. 21:41

sziasztok!

most bukkantam ra erre a forumra, es orulok neki, mert csupa olyan temarol van szo, ami engem is foglalkoztat, de nincs a kornyezetemben senki, aki hasonlo helyzetben lenne. nekem is kulfoldi pasim van - pedig azelott mindig azt gondoltam, hogy en tulsagosan "lokalpatriota" vagyok ahhoz, h velem ilyesmi megtortenjen...:). es persze, francia, o is...:)

213. Gigi13
2010. aug. 15. 17:45
bocs,szar a billentyűzetem...
212. Gigi13
2010. aug. 15. 17:44

az jó, szerintem is.. Én most tanítottammeg a francia pasimnak,hogy hogyan kell a -val, -velragot képezni a szavak,nevek után...:-)

olyan ügyesen felelt a végére!!!

:-)

211. LoLeila
2010. aug. 12. 15:50

Sziasztok!

Nekem koreai a barátom,de csak nyáron nem látjuk egymást, akkora haza utazik.Én azonban kifejezetten élvezem a nyelvi különbségeket, vicces ahogyan egymást tanítjuk :)

210. Gigi13
2010. aug. 6. 10:56
Almsa, EBMZicke, nem írtok, mizujs veletek?? Hogy telnek a napjaitok arrafelé??? :-)
209. Veronika27 (válaszként erre: 208. - Gigi13)
2010. aug. 4. 12:47

:D Köszi.

Nem, nem költöztem haza, csak látogatóban vagyok itt. De megbeszéltük, hogy ha esetleg lenne olyan lehetőség, hogy kapnék itt munkát, amiből ketten megélnénk egy ideig (itt van lakás és nem kéne albit fizetni, cserébe a kocsit el kéne adni), szóval így is- úgy is lemondásokkal járna/járt mindkét lehetőség.

Persze jó volt, hogy kiköltöztem, sok helyre eljutottam, ahova egyébként nem mentem volna, Szlovénián kívül Ausztriába, Olaszországba, megtanultam sütni, főzni, háztartást vezetni és spórolni is:))

Szóval most a páromnak kéne megtanulnia magyarul... Szavakat már tud és rövidebb általános kifejezéseket, de be kell neki szereznünk nyelvkönyvet.

Hát, most ennyi. Később még ki tudja, hogy mi lesz...

208. Gigi13
2010. aug. 4. 11:43

Hm, akkor most Te hazaköltöztél? Ééés a párod, követ ő is, vagy hogyan lesz most Veletek ezután??

Sajnálom, hogy Neked nem jött be. De, gondolom, ha most újra döntenél, azért most sem csináénád máshogyan... Az élet ilyen, folyamatos akadályokat, nehézségeket gördít... azért hogy tanuljunk, fejlődjünk... Én például sosem kezdtem volna el franciául tanulni, ha nincs a párom. És nem ügyelnék úgy az alakomra sem... és sok minden más, egy esetleges külföldi élet, élethely/-mód váltás, mind-mind csak fejleszt... akkor is, ha véglegesen nem is jött be...

Én így gondolom..

Biztos a kapcsolatotokat is erősítette, nem, hogy ezt evállaltad érte, de talán nem baj, hogy nem örökre... Talán bizony most rajta a sor?!

Hajra, Veronika!!! :-)

207. Veronika27 (válaszként erre: 206. - Gigi13)
2010. aug. 3. 16:46
Igen, az elején én is így gondoltam. De már másképp látom, bár neked lesz könnyebb, hisz ő fogja feladni a kinti életét!
206. Gigi13
2010. aug. 3. 16:45

de helyette kapunk a egy közös életet!!! :-)

nekem már mindegy, hol, csak legyünk végre együtt!!! ez van.. akkor is, ha nehéz lesz, amit előre sejtek, tudok..

205. Veronika27 (válaszként erre: 204. - Gigi13)
2010. aug. 3. 15:57

Hű, Párizs, az szép lehetett!

Jajj hát ne is mondd, a kezdés iszonyat nehéz! Valakinek fel kell adnia az életét... Az rettentő sok lemondással jár.

Sok sikert kívánok neki az álláskereséshez M.o-on...Szerintem nem lesz könnyű.

204. Gigi13
2010. aug. 3. 15:04

Oooh, köszönöm, még nem gondoltam rá, de lehetséges.. :-) Franciaországban voltunk, megismertem a családját, akik nagyon kedves emberek, akár a párom..:-) ééés pár napot a gyönyörű Brugge-ben töltöttünk!!! Persze egy-kettőt az Ő városában, és egy-kettőt Párizsban, éééés vége is lett hamar...bru-haha:-(

Újra munkában, itthon, de... egyre elviselhetetlenebb ez a külön-élés, Tőle... de sajnos nem élnénk meg odakint csupán az ő keresetéből, szóval... más megoldást kell kerenünk.. muszály dolgoznunk, mindkettőnknek.. Ezen dolgozunk..:-)

203. Veronika27 (válaszként erre: 202. - Gigi13)
2010. aug. 3. 11:14

Szia Gigi!

A párommal minden rendben köztünk, most volt egy nehéz időszakunk (betegség), de az érzések változatlanok.

Hol voltatok nyaralni? Nem akarsz esetleg naplót írni? Szívesen olvasnálak.

202. Gigi13
2010. aug. 3. 10:08

Szia Veronika!!!

De a párpddal a szeretet... megmaradt, ugye?? Hallom a soraidból, hogy csüggedt vagy.. Fel a fejjel! Éééés... ha valóban haza szeretnél jönni, akkor ahhoz sok sikert Neked!!!

(Mi a párommal nagyot nyaraltunk, tervezgetjük az összeköltözést. Még mindig nem teljesen biztos, de úgy tűnik, Ő fog ide jönni, amint talál egy jó/ jól kereső munkát Pesten...:-) Puszi...

201. Veronika27 (válaszként erre: 198. - Alma23)
2010. aug. 2. 18:33
Beilleszkedés? Nagyon sok múlik a párod családján. Az enyémek egyáltalán nem könnyítették meg számomra. Nem is kedvelem őket, abszolút közömbösek. Sajnos vágyom haza. Ha lesz munkalehetőség, jövök is. Még akkor is, ha külön kell lennünk pár hónapig. Én nem bírom a kinti létet...
200. Gigi13
2010. aug. 2. 15:54

Sziasztok, Norvégia nagyon szép lehet, de jó Nektek!!! Alma, odakint biztosan gyorsan haladsz majd a franciával, menni fog mint a karikacsapás... Hogyan ismerkedtetek meg??

Ági

2010. júl. 13. 12:06
Sziasztok!Mi Norvegiaban elunk es a ferjem nemet:)
198. Alma23
2010. júl. 9. 13:16

Sziasztok !

Most kezdtem el forumozni es ez atema tetszi ka legjobban , mivel nem reg koltoztem ki a baratomhoz Franciaorszagba, Parizs melle.A franciatudasom eleg kezdetleges, ugyhogy el is kezdtem egy nyelvsulit.Erdekelne ,hogy Nektek hogy sikerult a beilleszkedes, hogyan elitek meg, hogy nem otthon vagytok?nekem egyelore eleg nehezen megy....

197. Gigi13
2010. jún. 23. 10:49

hát, nem sok jóval kecsegtetsz..:-)

jaja, ettől félek én is, hogy nem találok majd jó melót... vagy semmilyet sem.

a párom közgazdasági végzettségű, én hm, tájépítész.., most hivatalban dolgozom, azt nagyon szeretem.. az angol nagyon jól megy, azzal mernék melót vállalni, de a franciám még elég kezdetleges, 1 éves tudás..:-) de gyorsan haladok, nagy a cél...

szóval majd meglátjuk... nem egyszerű.. Drukkoljatok!

196. tyityu
2010. jún. 22. 13:30

Szia!


Ha nem beszélsz jól franciául, akkor nagyon nehéz lesz megtalálnod a helyed. Én már jó szinten voltam, francia-angol szakos diplomám van, csak nem találtam otthon melót, ezért jöttem ki. Szóval nekem a nyelvvel első perctől nem volt gondom. Eredetileg au-pairként jöttem ki, és másnap megismertem a párom:) Ebből a melóból 6 hét után leléptem, mert nagyon gáz volt. Teljesen kicsinált a család, szóval leléceltem. Aztán egy hónapig kerestem melót, majd találtam egy babysitter állást. Ez tök normális volt, napi 10 órát kellett dolgoznom, de tök jól megfizettek. Közben elkezdtem a sulit, és tudtam, hogy nem akarom ezt a melót sokáig csinálni. Aztán kezdődtek a gyakorlataim, és jó alkalom volt felmondani. A családdal azóta is jó a kapcsolatom, de nem ez volt az életcélom, ők is tudták. Viszont meglett vele a tb kártyám stb. Nekem szerencsém volt. Egy lány, akit a fősuliról ismerek, tavaly árpilisban jött ki a barátjához, azóta sem dolgozik, nem találja a helyét, pedig ő is jól beszéli a nyelvet.

A suli nem volt könnyű, főleg, hogy én rendes suliba jártam, nem külföldieknek szánt suliba. Minden csoporttársam francia volt. Kemény volt, az tuti. 2 hét múlva lesz eredményem, aztán kezdek melót keresni. A sulik ára változó. Enyém 420 euró volt évente, de ez felmehet akár 3000 euróig is a magániskolákban.

Most hirtelen ennyi jut az eszembe, kérdezz bármit, ha tudok szivesen segítek. Már 2,5 éve vagyok itt, elég jól kiismerem magam a dolgokban.

Egy biztos, a franciára nagyon rá kell hajtanod, mert anélkül nagyon nehéz lesz munkát találni.Itt is sok a munaknélküli, egy állásra többen is pályáznak, nyílván azt választják, aki a nyelvet beszéli.

Párod mivel foglalkozik? Te milyen tipusu állást szeretnél találni?

195. Gigi13 (válaszként erre: 194. - Tyityu)
2010. jún. 22. 12:43

Szia Marcsi! Köszönöm, hogy megosztottad velünk az élményeidet... Igen, azt mi is konstatáltuk a párommel, hogy nem olcsóbb Budapest, mint Fro., csak mi jóval kevesebbet keresünk, csoda, hogy meg tudunk élni..:-(

Rennes... még nem voltál ott, úgy hallom.., mert nagyon szép város, egyáltalán nem rossz a klíma, és nagyon napfényes... nekem ez a tapasztalatom, abból a néhány hétből amit ott töltöttem.

Amúgy igen, ezek a dolgok érdekelnek nagyon, amiket leírtál.. a munka lehetőség, úgy, hogy nem beszélek még jól franciául, csak kb. egy éve talulok, heti egy órában, mióta a páromaat megismertem.. viszont jó vagyok angolból, és a németem sem rossz..

Nem tudom, mai napig nem tudom, mi lenne a jobb megoldás. Magyarországon vagy Fro-ban elkezdeni egy közös életet. Próbálok nem stresszelni rajta, majd az idő eldönti.., és a párommal mindent meg tudunk beszélni, oldani, legalábbis így érzem..:-) A bébiszitterkedés... hát igen, kézenfekvő, ugye.. De egy elég jó diplomával, két nyelvvizsgával, hatalmas munkaszeretetemmel... nem hiszem, hogy sokáig bírnám.

Te mennyire tudsz franciául? Hogy ment, és mennyire nehét ott az egyetem? Mennyibe kerül? Mit fogsz csinálni? Hogy találkoztatok a férjeddel? :-))) csak elsőre, ezek jutottak eszembe... remélem, nem túl indiszkrétek a kérdéseim..

Mégegyszer köszönöm a tapasztalataid megosztását!!!

194. tyityu
2010. jún. 21. 10:05

Szia! Párizs mellett élünk, én eddig tanultam turizmust, most végeztem, 2 hét múlva lesz eredményem.

Az biztos, ha itt akasz maradni, akkor tanulni kell vmit, mert a magyar diploma semmit nem ér. Más ismerősöm is van itt, nem ér a diplomájával semmit. Ln ezért tanultam, mert tudom, hogy itt fogok élni, így biztosítanom kell az itteni életemet. Babysitter állást mindig találsz, én is csináltam majdenm egy évig suli mellett, de én csak átmenetinek szántam, nem ez az életcélom, de ezt neked kell látnod.

Rennes, hát ott elég sz..r a klima, állandóan esik, fúj a szél stb. Én nem vállalnám be. Itt Párizs mellett is kevés a napsütés, és állítólag ott rosszabb.

Aztán persze ha kijössz, akkor bele kell rázódni a hivatali ügyekbe. Megszerezni tb kártyát, mit csak akkor kaphatsz meg, ha hivatalosan doglozol. Anélkül viszont nem vagy biztosítva. És az otthoni eu kártya, nem ér semmit. Most nem akarom részletezni, de az oep otthon megpróbál a lehető legkevesebbet visszautalni neked. Hülyének nézik az embert.Tapasztalat.

Így nagyjából ennyi. Elejeén sok nehézség van, de én csak ajánlani tudom mindenkinek, hogy próbálja meg külföldön. Csak még annyit, hogy vki írta neked, hogy itt drágább az élet. Hát nem hidd. Pl a heti bevásárlás nem kerül többet itt, mint otthon. A fizetések viszont jóval magasabbak (1000 euró a minimálbér). A párom jól keres, de nem számítunk gazdagnak, főleg hogy egyenlőre én még nem dolgozom. De sokmindent megengedhetünk magunknak, amit otthon nem tudnánk. Pl most jöttünk vissza egy egyhetes martinique-i nyaralásról. És nem kellett hónapokon keresztül spórolnunk rá.... Hát ennyi, ha vmi kérdésed van szivesen válaszolok :)

193. Gigi13 (válaszként erre: 190. - Tyityu)
2010. jún. 15. 12:53

Szia!!! És merrefelé éltek? Mit csinálsz odakint..? Minden érdekel... :-) Az én párom is francia éééés mostanság dől majd el, merre tovább, Budapest vagy Rennes...

Szóval nagyon érdekel, hogy érzed ott magad...

192. Gigi13 (válaszként erre: 191. - Krisztine2)
2010. jún. 15. 12:50

érzem én az iróniát, és értem.

Főleg Veronikának reagáltam, rosszul esett, hogy lepiszkosvárosozta Bpestet, ennyi... Habár tényleg piszkos... mindegy.. bocs

191. Krisztine2 (válaszként erre: 189. - Gigi13)
2010. jún. 8. 15:04

figyu,nekünk van gyerekünk:)ezért nem élünk a belvárosban:)

(ez is csak egy reagálás volt)

190. tyityu
2010. jún. 8. 14:57

Sziasztok!

Én Franciaországban élek, a férjem francia:)

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook