Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kristályokkal gyógyítás fórum

Kristályokkal gyógyítás (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
45. 978d6e406c (válaszként erre: 41. - Spaceman)
2011. okt. 19. 18:18
Egyébként egy érdekesség:a borostyánt egyedül napfénnyel lehet eredményesen megtisztítani,mivel a borostyán 1 megkövült gyanta.Sokkal jobban felveszi a külvilág információit,mint egyéb ásványok.Az egyetlen megoldás a megfelelő tisztításra,ha déli tűző napra tesszük,akár 2 napra is.Csak gondoltam,megosztom.
44. Pacsirta01 (válaszként erre: 41. - Spaceman)
2011. okt. 18. 20:05
Ne haragudj kérlek, de véletlenül elírtam a börze időpontját. November 19-20-án lesz. Mindig hétvégén tartják, általában 2 vagy 3 napig. Érdemes figyelni, hogy hol és mikor tartanak ilyet, mert lehetséges, hogy hozzád közelebb is terveznek. Szerintem a nemzetközi kiállítások sokkal nagyobb élményt jelentenek, szélesebb választékot kínálnak, mint a kisebb rendezvények. A szolnoki Ametiszt Ásványbolt honlapján is érdekes dolgokat láthatsz, email-en is felveheted velük a kapcsolatot. Csernóczki úr (a tulajdonos) megigérte, hogy ha kérem, el fogja küldeni az új fotókat a kedvenc kristályomról. Azokról, amiket most szerez be. Ha nem tudok elmenni esetleg a börzére, akkor utánvéttel elküldi nekem azt, amelyik megtetszik :) Azért én mégis inkább "tapintással" választok majd. De jelezni fogom neki, hogy mit ne hagyjon otthon :) Ez a "szerelmem" a RUBIN. Medál formában állandóan hordom, de csiszolt és csiszolatlan marokkő is mndig van nálam. Fontos nekem. Most karlámcot szeretnék belőle, nagyon! Nyugodtan vedd meg kislányodnak a borostyán láncot, nem fogod megbánni!
43. 978d6e406c (válaszként erre: 42. - Spaceman)
2011. okt. 18. 17:20

Tudom,nem tőlem kérdezted,remélem nem haragszol hogy én is válaszolok neked:a borostyán aggodalmakra,félelmekre jó.Megnyugtat,öntudatosabbá,vidámabbá,gondtalanabbá tesz.Fizikailag pedig jó a gyomorra,belekre,lépre,epére,hasnyálmirigyre,idegekre.Jó a cukorbetegségre,emésztésre,méregtelenítésre.

Valóban jó érzés,én elvagyok velük.De furcsa mód egész más az,amikor árulok,mint amikor itthon megcsodálom őket!:)Nem boltban dolgozom,én magam árulok saját magamnak:)Az biztos,hogy a kristályok nagyon szépek,öröm őket nézegetni:))

Kedvenceim:ametiszt,hegyikristály,és persze a rózsakvarc.A három alap!:)Szeretem még a piritet,csaoritot,ametrint,citrint.De mikor mi tetszik meg.

42. spaceman (válaszként erre: 39. - 978d6e406c)
2011. okt. 18. 16:05
De jó érzés lehet egész nap kövekkel és szép kristályokkal teli helyen dolgozni!Egész nap csak töltődik az ember,a szeme meg csak káprázik a sok szépségtől!!Neked melyik a kedvenc köved,ha lehetne rangsort állítani?Vagy több is van?
41. spaceman (válaszként erre: 37. - Pacsirta01)
2011. okt. 18. 16:03
Igen,érdekel,köszönöm.Megpróbálom úgy szervezni a november végét,hogy eljussak arra a börzére.Nem voltam még úgysem ilyen nagy börzén,ill.kiállításon,kíváncsi vagyok,milyen lesz?!Majd ha visszajön az ismerősöd Kínából,megírod majd,hogy miket hozott,milyen újabb kincseket szerzett,miféle újdonságokkal érkezett haza?Ha három hónapos kortól szabad feltenni a borostyán láncot,akkor lassan esedékes lesz a kislányomnál is.Ártani nem árthat,úgyhogy kipróbálom.Amúgy mire jó még a borostyán?
40. 53dfddad18 (válaszként erre: 39. - 978d6e406c)
2011. okt. 18. 14:33

Nos, akkor nyilván azt is meg tudod mondani, hogy kikből áll a szolnoki ásványbolt személyzete?

;-)

39. 978d6e406c (válaszként erre: 37. - Pacsirta01)
2011. okt. 18. 12:46

A szolnoki ásványboltot én is ismerem,nagyon jó hely,sok jó és minőségi cuccal!:)Mindenkinek csak ajánlani tudom!Én azért szerettem régen ott vásárolni,mert sok mindenük van,nagyon kedves,szeretetteljes a személyzet is.Mostanában már ne járok oda,mivel én magam is kristályok árusításával foglalkozom.

A malachit nekem is tetszik-(remélem nem, a szülés segítő tulajdonsága miatt,hehe)

Egyébként az achát a terhesség védőköve is.

38. 978d6e406c (válaszként erre: 34. - Spaceman)
2011. okt. 18. 12:37
Köszönöm!:))
37. Pacsirta01 (válaszként erre: 22. - Spaceman)
2011. okt. 17. 20:25
Ha érdekel, akkor javaslom neked a november 19-30-án a Corvinus Egyetemen (Bp.XI. Villányi út) megrendezésre kerülő Nemzetközi Ásványbörzét. Nekem vannak kedvenc kereskedőim ezeken a helyeken is. Az egyikükben különösen megbízom. Ő egy szolnoki kis- és nagyker. bolt tulajdonosa (Ametiszt Ásványbolt) Ő volt az, aki idén februárban figyelmeztetett, hogy az egyik nyaklánc, amit 8.000 Ft-ért vettem, nem valódi, vigyem vissza. Most, októberben Kínába utazott, ásványai egy részét ott szerzi be. Nagyon várom, hogy milyen különlegességekkel kápráztat el megint :) Jól tudod, a malachit viselése megkönnyíti a szülést. Kismama ismerőseimnek szoktam malachit karkötőt ajándékozni, ha itt az ideje. Borostyánból pedig baby nyakláncot szoktam venni nekik. 3 hónapos kortól szabad a babák nyakába tenni, megkönnyíti a fogzást. Az anyukák arról számoltak be, hogy nyugodtabb volt az éjszakájuk is, miután ráadták a láncot a babákra :)
2011. okt. 17. 18:24
elgondolkodtatok már arról, hogy mégis mi az a momentum, amiben az Isten az embert a saját képére és hasonlatosságára teremtette? mert szerintem nem a humanoid megjelenés lesz az...
2011. okt. 17. 18:23
a kristály azzá válik, amivé teremted magadnak
2011. okt. 17. 18:21
Teljesen egyet értek azzal,hogy az agy mindenre képes!Igaz,nem jártam agykontroll tanfolyamokra,de saját magamon tapasztalom,hogy a gondolat erejével sok mindenre vagyok képes.Sajnos,s ez tény,hogy az ember nem nagyon hisz a saját erejében,ezért nem használja ki maradéktalanul ezt a tudást,de a kristály ereje nem mankó,nem csak holmi placebo.Tényleg van erejük,minden kőnek más és más!
33. 6b006fc769 (válaszként erre: 32. - 978d6e406c)
2011. okt. 17. 11:20
ja
32. 978d6e406c (válaszként erre: 23. - D43485a76e)
2011. okt. 17. 11:09

Igazad van abban,hogy valóban sokat számít,hogy akarjon az ember gyógyulni.Valóban tud gyógyítani az elme,teljese igazad van!:)Anélkül nem is megy,hanem hiszünk benne,hogy meg tudunk gyógyulni!:)

Ugyanakkor nem igaz,hogy ha az ember úgy gondolja,hogy 1 kristály gyógyít,akkor az csak mankó.Nem.A kristályok valóban gyógyítanak,ez már 1 tény.Akik érzékenyebbek,egyből érzik 1 kristály energiáit,és hatásait.Nem is beszélve a hegyikristály bizonyított energetikai hatékonyságáról,amit már nem lehet megcáfolni,mert még a nyugatiak is elismerik.

31. d43485a76e (válaszként erre: 30. - 6b006fc769)
2011. okt. 17. 00:18

Passz.

Nem tudom. Van aki rálép az Útra, van, aki nem is tudja merre induljon...

30. 6b006fc769 (válaszként erre: 29. - D43485a76e)
2011. okt. 17. 00:15

Az emberek nagy többsége nem tudja, hogy miben hihet, mik a helyes gondolatok. Tovább megyek: nem is érdekli. Ráadásúl tényleg nagyon rögös az út és telis teli van útvesztőkkel. Te azt mondod, hogy az elme az, ami gyógyít, önmagunk erejében kell hinni (remélem nem értettelek félre, és ezt mondod) de sokan pl. Istentől várják - kívűlről- a megoldást, mások különböző tárgyaktól, színektől, kavargó energiáktól, meghatározhatatlan rezgésektől. Mindegyiknek vannak hirdetői is, akik nem felétlenűl rossz szándékúak, viszont még több a nyerészkedni kívánó szélhámos.

Ja, és nem kívánják azt, hogy dolgozzanak meg a hitért és az eredményekért, a helyes útért, hanem látszólag tálcán kínálják azt.

Vajon hányan lesznek hajlandóak egyáltalán AKARNI a változást, és hányan tudják végig is járni?

29. d43485a76e (válaszként erre: 28. - 6b006fc769)
2011. okt. 17. 00:00

Parancsszóra valóban nem lehet hinni.

A HITÉRT DOLGOZNI KELL.

A HELYES GONDOLATOKÉRT DOLGOZNI KELL.

Nem fizikailag. Szellemileg meg kell változtatni az élethez való hozzáállásunkat.

Elfogadom, hogy ez egyedül kutya nehéz dolog.

Ezért (is) vannak tán ezek a beszélgetések, hogy csiszolódjunk.

2011. okt. 16. 23:55
Ien, hiszen azt mondtad, hogy azért betegedtek meg a gyerekek, mert abban hittek, amit beléjük súlykoltak - hidegben megfázunk. Te közölted a fórumozókkal, hogy nem a kristályok gyógyítanak, hanem az elménk. Ezek kapcsán írtam, hogy parancsszóra sem hinni nem lehet - azt, hogy az elménk gyógyít meg- , és az illúziók sem tűnnek el egy mondat hatására- az, hogy a kristályok tehetnek a gyógyulásról.
27. d43485a76e (válaszként erre: 26. - 6b006fc769)
2011. okt. 16. 23:48

Úgy jelölted ezt a hozzászólást, mint válasz az enyémre.

Nagyon "politikus" válasz volt, az az semmit mondó.

Ne haragudj, de csak tényt szögeztem le.:)

26. 6b006fc769 (válaszként erre: 25. - D43485a76e)
2011. okt. 16. 23:46

Sajnos "parancsszóra" nem lehet hinni.

Bár igaz, az illúziókat sem lehet egy mondattal eloszlatni.

Valószínű, hogy jobb a tudás.

25. d43485a76e (válaszként erre: 24. - 6b006fc769)
2011. okt. 16. 23:42

Folytatom: "nem mernek", mert nem úgy lettek szocializálódva. Igazad van.

Mit mondtak nekünk gyerekként, mikor hideg volt: "Öltözz fel jól, mert megfázol."

Gyerek korunk óta belénk van táplálva, hogy aki nincs melegen öltözve, az megfázik. Gyakran így is van, mert így HISSZÜK.

Ahol én gyerekeskedtem - Isaszegen -, ott cigány gyerekek, tisztán emlékszem, MEZÍTLÁB CSÚSZKÁLTAK A JÉGEN, ott ahol mi jól felöltözve bakancsban.

Ők nem fáztak meg, mi gyakran.

Azért, mert nekik nem mondták, hogy "hiányos öltözékben" meg lehet fázni.

24. 6b006fc769 (válaszként erre: 23. - D43485a76e)
2011. okt. 16. 23:28
Ez igaz mind. De biztos, hogy jó ötlet elárulni, hogy amit gyógyszernek vélnek az csak mankó? Gondolom azért hiszenek a kristályok gyógyító erejében, mert saját magukban - főleg az elméjükben - nem mernek.
2011. okt. 16. 23:24

Higgyétek el, gyógyítani a te elméd gyógyít.

Mindig!

Ha úgy gondolod, hogy pl. a hegyikristály gyógyít, akkor is az elméd gyógyít meg téged, hogy úgy gondolod, hogy a kristály gyógyít.

Ez jó hír!

Azért, mert a gyógyulásodhoz nem kell egyéb, mint az elméd helyes használata.

Minden segédeszköz (a kristály is) csak egy mankó az agynak, hogy helyesen irányítsa a gyógyító energiákat.

2011. okt. 16. 23:16
Köszönöm szépen a segítséget,Pacsirta,mindenképp ki fogom próbálni.Addig is kutatom az ásványbörzéket,mert akármennyire is szeretem a hegyikristályt,azért ennyi nincs itthon!:))))Na meg én is betartom az alapszabályt,hogy kristályokat nem adunk kölcsön,s ezt nem irigységből!De az ametisztet is ajánlani fogom a fejfájós rokonságnak,Kristályosgabi!!Köszi!A malachit nekem is kedves,mert gyönyörű színe van és ha jól tudom,bábakőnek is tartják...én hiszem,hogy ez a kő is közrejátszott,hogy "észre sem vettem" a terhességem,nekem semmi bajom nem volt végig a 41.hétig!:)))Én a karneollal vagyok úgy,hogy soha nem vettem,de nem is tetszik,valahogy nincs szükségem rá.A jádét is szeretem,valahogy a zöldes kövek jönnek be nekem(vagy én nekik..).Borostyánom még nincs,de be fogok szerezni egyet,valahogy most,hogy írtátok elkezdtem vágyni rá!!
2011. okt. 16. 16:47

Sziasztok!

Örülök,hogy végre ilyen beállítottságú emberekkel "beszélhetek"!:)

Nagyon örülök nektek,komolyan!:)

Fejfájásra(és szinte mindenre) valóban jó a hegyikristály,de:ugyanolyan jó az ametiszt is!:)

Sőt,az ametiszt kifejezetten jó fájdalomcsillapító,és elég belőle 1 közepes méretű marokkő is!Nekem már 1 darab is enyhítette a fejfájásomat,a hüvelykujj és mutatóujj közé szorítva.De akár simán megmarkolva is hatásos!:)

Jaaj,a hegyi és a rózsakvarc!Nekem is nagy kedvenceim,komolyan!Olyannyira,hogy folyamatosan hordom őket!:))Imádom!

Én úgy látom,hogy sajnos minden szakértő más-és más ásványt mond ugyanahhoz a csillagjegyhez,bár vannak közös pontok,de e-téren elég nagy a homály...Mindig az a lényeg,hogy melyik kristály szólít meg bennünket,vagy hogy melyik melegszik nagyon a kezünkben,mert arra van a leginkább szükségünk!:)

Oxana99!:szerintem azért is lehet,mert nagyon eltérő ezeknek a köveknek a hatása,ráadásul más csakrához is tartoznak!Mindegyik másban,és máshogy segít,neked arra van szükséged amelyik jobban tetszik:)Én a válaszaimmal már csak megerősíteni tudlak benneteket,örülök hogy ennyire ismeritek az ásványokat!:)

20. Pacsirta01 (válaszként erre: 18. - 2f0d5cd304)
2011. okt. 16. 09:29
Tudod, a legegyszerűbb módja a kiválasztásnak - az én bevált gyakorlatom szerint -, hogy ahhoz a kőhöz menj oda, amelyik valamilyen megmagyarázhatatlan okból "hív", szinte magához vonz. Tetszik a szine, formája, jó érzés kézbe venni és ha a tenyeredben tartod egy ideig, akkor felmelegszik, szinte forró lesz. Az a neked való kő. Annak a kristálynak a rezgése segíteni tud neked. Persze egy idő múltával ez változhat, már nem lesz szükséged rá. Nálam ilyen volt a malachit. Érzelmi megrázkódtatás ért és ez a kő átsegített rajta. Van belőle néhány az ágyam melletti polcon, ám mostanában már ritkán veszem a kezembe. Túl vagyok a problémán.
19. Pacsirta01 (válaszként erre: 17. - Spaceman)
2011. okt. 16. 09:19
Próbáljátok ki a hegyikristályt, remélem segíteni fog. Én úgy használom, hogy "glóriaszerűen" körberakom a fejem kb. 10 cm távolságra ezekkel a kövekkel. Ehhez persze le kell feküdni egy órára. Mivel ilyen nagy mennyiség kell hozzá, ajánlom, hogy vegyétek ezt ásványbörzén. Nagykereskedőknél fél kg-os csomagban is szokott lenni. Az ára így sokkal kedvezőbb. Egy csomagban van kb 40-50 db, nagyságtól függően ez a csomag 3-5.000 Ft. Ne feledd: MINDEN használat után (és persze használatbavétel előtt is) meg kell tisztítani!!! A saját kövedet soha ne add kölcsön! Ha mégis megteszed, alaposan tisztítsd meg előtte! Nagyon kedvelem én is a lapis lazulit, de ritkán viszem magammal. Pedig ez a "királyok köve" sok problémára nyújthat segítséget. Pl. stresszoldásra is, de erre nekem a malachit vált be leginkább. Születési napjegyem Oroszlán. Eszerint a nekem való kövek: rubin, gránát, gyémánt(na ez nincs...:))) ), és a napsárga kövek: citrin, borostyán... Érdekes módon ez utóbbiakat ritkán hordom. Ha mégis, karkötő formában. A rózsakvarc még sz ásványszakértők körében is vitatott... Volt olyan szakértő, aki azt írta nekem, arra a kérdésre, hogy vajon miért ennyire fontos nekem ez a kristály, hogy ő megkockáztatná még azt is, hogy ez a kő az Oroszlán jegy elsődleges köve. Nekem az a véleményem, hogy a kő választ ki engem. Most arra van szükségem, hogy megtanuljam a szeretet elfogadását. A rózsakvarc erre tanít.
2011. okt. 15. 23:00
Azt meg tudja valaki mondi, hogy miért van, hogy az ametiszt nem tetszik, de a fluorit viszont a kedvencem? Elvileg mindkettő a korona csakrára van jó hatással, és ugyan arra jó, és mégsem kell az egyik, viszont nagyon imádom a másikat. Ugyan ez a a gránát és a korall esetében, a korallt nem bírom, a gránátot napi szinten viselem is, és rosszúl vagyok, ha nincs rajtam (fülbevaló).Köszi
17. spaceman (válaszként erre: 16. - Pacsirta01)
2011. okt. 15. 22:52
Igen,ezzel én is így vagyok,hogy vannak "állandó társaim",a rózsakvarc és a hegyikristály mellé még a lápis lazulit szoktam a munkaruhám ingzsebébe bepottyantani,az az egyik "szerelmem".Imádom a színét is!!Jó,hogy ezt írtad,ezt a migrénes dolgot ajánlani fogom a családban,van sajnos a rokonok közt,akinek ilyen makacs..mert másnapos fejfájásra már adtam köveket munkatársamnak,az bevált.:).De migrénre még nem próbáltuk!!A türkizt is szeretem.Mi a horoszkópod,aszerint mi illene Hozzád?
2011. okt. 15. 20:27
Örülök, hogy idetaláltam, erre a fórumra! Egy ideje nagyon komolyan vonzódom a kristályokhoz én is! Először "csak" a szépségükkel varázsoltak el, mostanra már sok és sokféle ásvány segíti az életemet. Azt állíthatom, hogy pl. fájdalomcsillapításra a hegyikristály nekem bevált. Nagyon erős migrénem szokott lenni, olykor 1-2 nap szabadságot vettem ki miatta, nert a legerősebb gyögyszerek sem segítettek. Kb. 30-40 db hegyikristály marokkő max. 1 óra alatt elmulasztja. Mióta ilyen nagy mennyiségben vesznek körül ezek a csodás kövek minden térben, ahol tartózkodom, ritkábban is jelentkeznek a tünetek. Valamennyi fontos a számomra, de vannak olyanok köztük, melyek nélkül egy lépést sem teszek, annyira "hozzám nőttek", hogy nem érzem jól magam, ha nincsenek velem. Pl. a rózsakvarc, gránát, rubin, tigrisszem, jáde és egy gyönyörű türkiz. Van amit cserélgetek, de az első három állandó "társam". Különös,nem?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook