Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A magyar gasztroenterológusok ismernek más gyógymódot is a reflux gyógyítására a savcsökkentők felírásán kívül? fórum

A magyar gasztroenterológusok ismernek más gyógymódot is a reflux gyógyítására a savcsökkentők felírásán kívül? (beszélgetős fórum)


1 2
57. Zillertal (válaszként erre: 55. - Tibi-8)
2020. júl. 27. 20:39
Ez az,hogy a gasztroenterológus savcsökkentőket ír fel,mivel a sok sav okozhatja a panaszokat,de sok helyen azt olvasni a neten, hogy a kevès sav okozza a panaszokat.
56. NomNom
2020. júl. 9. 07:32
Nem látom a végén a hivatkozásokat. Reklámot viszont annál inkább... 👏👏👏
55. Tibi-8
2020. júl. 9. 03:43

A link után egy videó a kevés gyomorsav okozta REFLUX-ról

[link]

54. Tibi-8
2020. júl. 9. 03:36

REFLUX - Rossz helyen keresik az orvosok a megoldást. A Reflux a kevés gyomorsavtól jön létre mert akkor a nyelőcső alsó szája elernyed és ekkor jönnek fel a savas gázok.

Ha elegendő sósav termelődik akkor ez a száj bezáródik.

[link]

53. Mezei Virág (válaszként erre: 51. - Zillertal)
2019. aug. 3. 17:57

Mármint a refluxot?

Vagy rosszul értem?


Nekem ezek voltak epekőnél:

"A panaszok között található az epegörcs, a hányinger vagy a hányás, továbbá a gyakori böfögés. A panaszok többnyire zsíros ételek fogyasztása után jelentkeznek, mivel ilyenkor a máj epetermelése fokozódik, azonban az a kövek miatt nem tud megfelelő ütemben kiürülni az epehólyagból.

"

2019. aug. 3. 14:50
Van nemi javulas,amiota keseruso is van,tegnap este kijott egy kő a széklettel.A Rowanchol,Legalon vagy mariatovis,gyermeklancfu vagy almaecet/olivaolaj/citromlé kevesbe segitett.Mélyebben,könyebben lélegzem,kevésbé van az állando hasi nyomás,hasi égés.
51. Zillertal (válaszként erre: 47. - Mezei Virág)
2019. aug. 3. 14:47
Nekem azt irta a gasztroenterologus a kezelolapra,hogy panaszaim az epekovek is okozhatjak.
50. globus (válaszként erre: 47. - Mezei Virág)
2019. aug. 2. 13:43
Szerintem arra gondolt, hogy hasonló panaszokat okozott.
49. Zillertal (válaszként erre: 48. - Mezei Virág)
2019. aug. 2. 13:34
Reményeim szerint feloldható az epekő.Nekem már volt,hogy zöld kövek jöttek ki belölem,brutál keserűsós májtisztító kúra után
48. Mezei Virág (válaszként erre: 46. - Zillertal)
2019. júl. 29. 13:54
Csak akkor segíthet bármi is, ha feloldható az epekő. Nekem meg kellett műteni, mert az epefal nagyon megvastagodott, és az izom nem működött. Ha nincs gyulladás...
47. Mezei Virág (válaszként erre: 42. - Regin_a)
2019. júl. 29. 13:52
Az epekőnek mi köze van a refluxhoz? Mert szerintem semmi. Az epe a patkóbélbe ömlik. A reflux meg a gyomor zárógyűrűinek rossz működésétől van.
46. Zillertal (válaszként erre: 42. - Regin_a)
2019. júl. 29. 10:50
Nálam is van epekő is,de epekő műtétet nem szeretnék,ha lehet.Elméletileg vannak mas modszerek is,amik segìthetnek,fekete retek,Rowanchol,keserűsós grapefuitos méregtelenités,gyermekláncfű,mezei katáng,Legalon,olivaolaj stb.
45. Mezei Virág (válaszként erre: 43. - Zillertal)
2019. júl. 21. 10:35
Én is így tanultam meg sok módszert, mert sokszor hiába mentem orvoshoz. Ez van!
44. Mezei Virág (válaszként erre: 41. - Zillertal)
2019. júl. 21. 10:34

Ez hasznos szer, de a reflux oka zárógyűrűk működésében van. A talpmasszázs biztosan segít!

Sch. só kapható, de én csak műanyag dobozosat áruló patikában vásárolok, mert az lényegesen olcsóbb.

43. Zillertal (válaszként erre: 42. - Regin_a)
2019. júl. 20. 08:48
Kèpzelt beteg biztos,hogy nem,mert endoszkop után megállapitották,hogy reflux,talán erre mèg képesek.Viszont a magyar egèszségügyben az èn eddigi tapasztalataim alapján,jobban jár,ha sajat maga gyógyitja magát,sok mindenben itt a legrosszabbak a mutatók az Európai Únióban.
42. Regin_a (válaszként erre: 41. - Zillertal)
2019. júl. 19. 23:23

Ha neked Schüsslerre elmúlik a refluxod akkor képzelt beteg vagy

Belenéztek az én gyomromba is mert rendesen fájt hajnalban/reggelente

Reflux, volt is rá gyógyszer, ami "egy idő" után nem használt

Végül is kitünt hogy epekő. Jó sokára kiszedték és annyi

41. Zillertal (válaszként erre: 39. - Mezei Virág)
2019. júl. 19. 23:06
Köszi,ez hasznos tipp,kipróbálom,gyógyszertárakban kapható ez a Schüssler só,gondolom.
40. Zillertal (válaszként erre: 30. - Lkatus)
2019. júl. 19. 21:32
Nem olcsó,15.000forinttól találtam..nehèz lesz,hogy ezt ajánlják majd a magyar orvosok,ez nem gyógyszergyári termék,így nem kapnának pénzt az ajánlása után.
39. Mezei Virág (válaszként erre: 38. - Zillertal)
2019. júl. 19. 12:20

Talpmasszázs

[link]


9, NATRIUM PHOSPHORIKUM Schüssler-só (Na2HPO4 * 12H2O): mely a savakat semlegesítő és lebontó hatású készítmény, vese-epehólyag kő és homok esetén ajánlott kiegészítő gyógymód.

38. Zillertal (válaszként erre: 36. - Elemző)
2019. júl. 18. 21:17

Szia!


Köszi,az tènyleg jó,csak drága,vannak olcsóbb Aloe termēkek is,ráadasul az èn bajomra valami tutibb gyógymódot keresek.

37. Mezei Virág (válaszként erre: 36. - Elemző)
2019. júl. 18. 10:17

Ez segíthet, de nem oldja meg a problémát. Benne van a cikkben.


"Mi okozza a refluxot? A refluxbetegség megértéséhez fontos a nyelőcső anatómiájával megismerkednünk. Ahol a nyelőcső beszájadzik a gyomorba, található egy zárógyűrű, amit alsó nyelőcső zárógyűrűnek nevezünk. Ez a gyűrű zárja le a nyelőcső alsó végét, hogy a gyomortartalom ne tudjon visszafele folyni.

Létezik egy külső zárógyűrű is, ez tulajdonképpen a rekeszizom nyelőcsövet körülvevő kör alakú nyílásának izomzata. Ez rásegít az alsó nyelőcső zárógyűrű zártságának a fenntartásához. A reflux egyik elmélete a kettős zárógyűrű hipotézis. ennek lényege, hogy minden olyan hatás, ami gyengíti egyik vagy másik, vagy mindkét zárógyűrű záróképességét, az elősegíti, hogy a savas gyomortartalom visszajusson a nyelőcsőbe, és irritálja azt. Ha ez rendszeres, lassan kialakulhat felmaródás, gyulladás, majd Barrett nyelőcső és végül nyelőcsőrák.

Mi befolyásolhatja a két gyűrű zárófunkcióját? Minden nyeléskor a nyelőcső hosszában összehúzódik, és ilyenkor az alsó zárógyűrű kicsit fölé emelkedik a rekeszizomnak. Mivel az élet során ez sokszor megtörténik, a rekeszizomgyűrű meglazulhat, és a nyelőcső-gyomor találkozása feltolódhat a rekeszizom fölé (jobb oldali ábra). Ezt nevezik rekeszizomsérvnek vagy hiátusz herniának. Ekkor a két zárógyűrű már nem tud "összedolgozni", s könnyebben feljut a gyomortartalom a nyelőcsőbe. A rekeszizomsérv sok emberrel veleszületik, vagy az évek során alakul ki. Az elhízás, a sok emeléssel járó munka vagy sport szintén elősegítheti a rekeszizomsérv kialakulását. A rekeszizomsérvnek több fajtája is van, de az ábrán látható a leggyakoribb. A rekeszizomsérv egészséges személyekben vizsgálatonként változó arányban, 13-59% közt figyelhető meg, míg a refluxban szenvedő betegeknél ez az arány 50-94% (Hyun és Bak, 2005). Súlyos esetben műtéti megoldásra is szükség lehet.

Ha a nyelőcső alsó zárógyűrűje a nyelésen vagy böfögésen túl is kinyílik, az lehetőséget nyújt a savas tartalom nyelőcsőbe kerülésére. A köztudatban az él, hogy a reflux oka a túl sok sav a gyomorban. Ez tévedés: amíg a nyelőcső zárógyűrűje jól működik, savas tartalom a gyomorból nem kerül ki, lehet akármennyi sav is a gyomorban. A reflux a zárógyűrű tónusának csökkenése, és időnkénti átmeneti kinyílása. Ha alacsony a gyomor savassága, nem zavaró ami a gyomorból a nyelőcsőbe kerül, de ha magas a savszint, akkor igen."

36. elemző (válaszként erre: 32. - Zillertal)
2019. júl. 18. 08:44

Szia!

Én a forever aloe veráját iszom,meg még van pár olyan termékük, ami a gyomorsavas problémáknál jól jön.

35. Mezei Virág (válaszként erre: 1. - Zillertal)
2019. júl. 17. 19:30

Olvasd el ezt a cikket:

[link]

A refluxok 90%-a életmódváltással (fogyás, lowcarb vagy paleo étrend), a refluxot provokáló ételek elhagyásával megszüntethető. Nem érdemes tehát a több kockázatot, mint hasznot jelentő gyógyszeres kezelést választani.

34. Zillertal (válaszként erre: 32. - Zillertal)
2019. júl. 17. 19:15
A savcsokkentok hosszu tavon nagyon karosak...ezt koszi,mar mastol is hallottam,egy barátnőm apjánál ezt is jol elcsesztèk a magyar orvosok...de ha penzt kap utana,akkor ezt ajánlja,a beteg egèszsége az meg ugysem számit.
33. globus
2019. júl. 17. 19:14
Igazán ledoktorálhatnál már :)
32. Zillertal (válaszként erre: 31. - Elemző)
2019. júl. 17. 19:12
Szia!Köszi az Dr.Chen Aloet probaltam,kicsit segitett,jo gyulladáscsökkentő...az èn esetemben az emèsztès gyorsítása segithet,úgy tűnik... Sajnos a magyar egèszsègügy szìnvonala,kb. mint az eritreiai,csak erre azt mondják,hogy van...elmèletben tènyleg...nekem is mindenből saját magam kellett kigyógyitanom...seborheas dermatitisz stb...gondolom ha felir egy savcsokkentot azután pènzt kap,de masra nem is kèpes.
31. elemző (válaszként erre: 1. - Zillertal)
2019. júl. 17. 10:35

Szia!

A savlekötőknek hosszú távon kellemetlen melékhatásaik is lehetnek.

Érdemes kipróbálni a stabilizált natur aloe vera italt a gyomorsavra és az aloe firsttel meg fújni a torkodat.

Jobbulást!

30. lkatus
2019. júl. 16. 19:31
Érdemes próbát tenni a doterra belsőleg használható olajaival, főként a Zengest keverék szuper, epés refluxra borsmenta olaj. Zengest-nek van kapszulázott formája is, vagy kipróbálható a DigestZen emésztő enzim is. Van akinél pedig a citrom olaj válik be. Remélem idővel mo-i orvosok is használják majd és nem azonnal a gyógyszerekhez kell nyúlnunk. Addig is, rengetegen használják már ezeket, csak ajánlani tudom.
29. Zillertal (válaszként erre: 28. - Zillertal)
2019. júl. 15. 13:24
Ez a magyar egészségügy kb. szudáni szint,csak ott nincs egészségügy,itt meg csak elméletben van,gyakorlatilag ugyanúgy nincs.
2019. júl. 15. 13:23
Nagy nehezen sikerült felíratni az Itroped Supremexet...nehezen értette meg a háziorvos,hogy a No Acid 1,nem segít,akár az én esetemben még káros is lehet 2,A No Acidot nem lehet életem végéig szedni, mert káros.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook