Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi fórum

Középiskolai felvételi (beszélgetős fórum)


109224. puma76 (válaszként erre: 109216. - Akinomuj)
2022. ápr. 30. 10:49
Egyébként az tény és való, hogy ez alapvetően nem egy akármilyen verseny szervezőinek, s nem a Zrínyi szzervezőinek felelőssége. Olyan suliról is hallottam, hogy elsőben a tanító méni azt mondta, hogy ezekből és ezekből a tankönyvekből kíván tanítani, azok nem haladnak együtt a tantárgyi versenyek követelményeivel, s ezért alsó tagozaton nem versenyeznek. Teljesen korrekt ez is szerintem.
109223. akinomuj (válaszként erre: 109220. - Puma76)
2022. ápr. 30. 10:47

Nem kell indítani a csapatversenyben, autoomatikusan kiszámolják a suli adott évfolyamon induló legjobb 3 versenyző pontszámát és úgy rangsorolnak. :-)


A most 9. évfolyamban Bolyain van az Arany Ászok nevű csapat (harmadiktól ez a nevük). A 3 srác elsőtől együtt készül, egy iskolába jár, ötödiktől ugyancsak egy jó nevű nyolcosztályosba. Mindegyik suliban tehetséggondozás, bontott csoport, szakkörök, plusz szülői felkészítés (fiam ismerte az egyiket zenesuliból, onnan tudja)

Egyéniben is nagyon jók mindhárman, Zrínyin is mindig döntősök és most is volt díjazott köztük.


No, itt ebben a körzetben ebben az évfolyamban a matekversenyeken nem sok babér terem másoknak... Ez van.

109222. puma76 (válaszként erre: 109221. - Aquarius76)
2022. ápr. 30. 09:25
De miért lenne baj, hogy nem a körzetes suliba mentetek?
109221. Aquarius76 (válaszként erre: 109219. - Akinomuj)
2022. ápr. 30. 08:34

Ezzel lehet, hogy nem leszek népszerű, de leírom.

Gyerekeim nem a körzetes iskolába jártak (tudom, ezt már többször írtam)mert a másik iskoláról hallottunk jókat és sikerült oda bekerülniük. Mindkettőnél azt tapasztaltam, hogy az osztály 30%-a vagy akár magasabb is volt a nem körzetesek aránya. Közülük nem egy közepes tanuló szülőjét hallottam panaszkodni az iskolára vagy némelyik tanár szigorúságára. Az én gyerekeim azt mondták, hogy nem volt nagy az elvárás vagy nehezen teljesíthető egyik tanárnál sem. Igaz, egyikük sem volt kitűnő felsőben soha. Viszont én úgy éreztem, hogy nem körzetesként legalább nem rontják az iskola eredményeit.

Ja, volt olyan ovistárs aki a körzetes sulinkból jött át hetedik elején a mi sulinkba, mert a körzetesünket gyengének érezték.

109220. puma76 (válaszként erre: 109215. - Aquarius76)
2022. ápr. 30. 06:04
Az enyém másodikban darabokra tört, holott olyan pontok nem voltak elengedőek oklevélre sem, amivel más budapesti körzetekben is lehetett volna második is. Csapatban őket nem is indították, nem is lehtt volna értelme, az iskolájában az utána következőnek cirka 20 ponttal volt kevesebb. Iskolai forduló akkor nem volt ugye. Az, hogy az első x mehet országosra, az oké, de az oklevelezés sokat dobna az ilyen nem felkészítő iskolákból érkezők önbizalmán is, ami nagyban megkönnyíthetné a következő évek felkészüléseit is.
109219. akinomuj
2022. ápr. 29. 23:34

Különben megint ott tartunk, hogy a jól képzett, felelős, gondoskodó szülő mindent megtesz, hogy az elérhető iskolák és tanárok közül a legjobbikhoz juttassa el a gyerekét. Rendelkezik információval, esetleg, ha úgy alakul, meg tudja oldani a körzetes lakcímet, lobbizik a szuper tanítóért.


Vajon egy évfolyam hány százalékának adatik meg egy szülői ilyen háttér?

109218. akinomuj (válaszként erre: 109217. - Derkobals)
2022. ápr. 29. 23:17

Gratulálok!

Valóban nagy élmény lehet. Én sosem voltam. :-)

109217. derkobals (válaszként erre: 109216. - Akinomuj)
2022. ápr. 29. 22:53
Ott voltunk mi is vasárnap, azért egy ilyen díjátadó nagy élmény.
109216. akinomuj (válaszként erre: 109214. - Puma76)
2022. ápr. 29. 22:42

Az van, hogy a döntő az alapelképzelés szerint Kecskeméten van. 11 évfolyam, évfolyamonként 60 diák (nagyobbaknál kevesebb lenne, de van több kategória), plusz kísérők. Én értem, miért van korlátozva a létszám.

Különben idén is el kellett menni átvenni a díjakat Kecskemétr. Szombaton kiderültek a díjazottak, vasárnap délelőtt volt az ünnepség.


A második-harmadikosoknál még annyira jelentősek akár az érettségbeli különbségek, és anniyra kicsi a megtanult anyag, hogy egy jó képességű, összeszedett, gyors gyerek sikeres lehet. Később azért tudás nélkül nem megy, és bizony hatalmas előny a feladattípusok ritinszerű felismerése.

Van, aki ezt élvezi, és van, akinek nem érdekes.

109215. Aquarius76 (válaszként erre: 109214. - Puma76)
2022. ápr. 29. 22:25

Olyan is van amikor a viszonylag eredményes szereplés ellenére sem lelkesedik igazán a diák.

Fiam másodikban indult Zrínyi matekon. Annyit készült, hogy a suliban megcsinált 2-3 régebbi feladatsort. Így a körzeti fordulóban egyéniben 7. lett, csapatban 3. helyezést értek el. Fiam soha többet nem ment Zrínyi matekra, hiába győzködtük őt következő évben vagy azután.

109214. puma76
2022. ápr. 29. 20:04
Zrínyi kaapcsán: a kicsiknél szerintem is érdemes lenne kibővíteni a kört. Azok a másodikosok, akiknek esetleg azt mondja az iskola, hogy menjenek és készülni sem kell,iszonyat csalódottak tudnak lenni az eredménytelenség láttán. Pláne, ha van a körzetben olyan iskola, ahol keményen ráfejszenek a felkészítésre, és láthatóan 5-6 diákjuk díjazott is lesz, holott nem a gyerekanyag annyira különböző. De akár egész alsóban is számít, hisz a különböző tankönyvekben egészen más években fordulnak elő a tananyagok, s mindamellett, hogy látok a Zrínyi feladatsoraiban is törekvést arra, hogy a logikus gondolkodás képességén túl alaptudásra egyre kevésbé legyen szükség, de azért nem teljesen kiküszöbölhető nyilván. Persze, így sem jutna minden kicsinek sikerélmény, viszont matematikában tehetséges gyerekek nem zuhannának maguk alá 7 évesen sem erősebb budapesti körzetekben, sem kevésbé rákészülős gyengébb átlagteljesítményű régiókban.
109213. Sophie2008 (válaszként erre: 109206. - Bartush)
2022. ápr. 29. 19:52

Mi jelentkeztünk.

Jelentkezés után jött egy email.

Aztán befizettük a "szülői hozzájárulás"-t.

Utána nem kaptunk emailt.

Gondolom, majd május 6. után írnak vmit.


******

Kedves XY!


A Gyerekegyetem rendszerében a(z) Gyerekegyetem - 2022, 2. turnus eseményre jelentkezésed rögzítésre került.

A jelentkezési státuszod: jelentkezett.


Üdvözlettel

Gyerekegyetem


A jelentkezést csak akkor tudjuk véglegesíteni, ha a tábor költségeihez való szülői hozzájárulás (28.000 Ft) beérkezik 2022. május 6-ig támogatásként az alapítvány számlaszámára:


Pro Progressio Alapítvány


Bankszámlaszám: CIB ZRt. 10700024-04310002-51100005


Utaláskor a megjegyzés rovatban feltétlenül tüntesse fel a gyermek nevét és GYIR azonosítóját!

109212. Chelsey (válaszként erre: 109203. - Akinomuj)
2022. ápr. 29. 19:25
Hiába tudom, hogy kit kell választani, ha terhes lesz és persze, hogy inkább elmegy szülni :D
109211. Zizi22 (válaszként erre: 109205. - Denali)
2022. ápr. 29. 18:34
Köszönöm, ez azért jól hangzik. Bízom benne, hogy meg tud majd ebédelni.
109210. Egyébként (válaszként erre: 109206. - Bartush)
2022. ápr. 29. 18:08
szerintem mi sem kaptunk, de szokott valami jönni, lehet kicsivel később
109209. Aquarius76 (válaszként erre: 109203. - Akinomuj)
2022. ápr. 29. 18:08

Lányomnál sikerült a legjobb alsós tanítónénihez kerülni viszont a felsős ofővel nem volt ekkora szerencsénk. Aki ugye adott volt, mert attól az alsós tanítónénitől mindig ahhoz a felsős tanárhoz kerültek a gyerekek.

Fiamnál az egyik tanítónéni nagyon nem volt szimpatikus, a másik szo-szo (ő egy év múlva elment), a harmadikat választottuk. Neki nem volt tapasztalata, fiammal sok konfliktusa volt mert gyerekem nem volt egyszerű eset. Nem volt sok alkalom okos gyerekek képességeinek kibontakoztatására, mi meg nem toltuk a gyereket külön helyen pl. matekból. A felsős ofőnk nagyon jó volt, de ő magyartanár.

Ilyen is van ebben az iskolában. ;)

109208. Egyébként (válaszként erre: 109201. - Akinomuj)
2022. ápr. 29. 18:03

Nálunk is van egy ilyesmi család :) A nagytesó már a Fazekasban van, szerintem a mostani osztálytárs is jó eséllyel átmegy, de ez nem hivatalos, csak én tippelem. Akkor lehet, hogy megnyílik a többeknek is az út :)


De ott is inkább az anyuka készíti fel a versenyre, mint a tanár, de ez is csak tipp :)

109207. Egyébként (válaszként erre: 109186. - Chelsey)
2022. ápr. 29. 17:52
Nálunk az van, hogy van egy kvázi zseni matekos az osztályban. Mindig ő kerül be. Azért régebben volt, 4-5 gyerek, aki még ment, pl az enyém is, mert tényleg nem amiatt mentek, hanem, mert érdekes, de ez pár év alatt unalmas lett. Már csak 1-2 gyerek jár.
109206. Bartush
2022. ápr. 29. 17:46

Jelentkezett valaki a gyerekegyetemre? Ha igen, és esetleg utalt is, kapott válasz e-mailt? Ne is számítsak rá, vagy lassan megy?

A honlapon annyi látszik, hogy jelentkeztünk, de semmi más. Csak kellene valami visszajelzésnek lenni.

109205. Denali (válaszként erre: 109190. - Zizi22)
2022. ápr. 29. 17:46
Az István menzája ehető lányom szerint, inkább az idővel vannak gondok. 20perces szünet alatt kell leérni, sorba állni, belapátolni és rohanni a következő órára. 2 ilyen szünet van, be van osztva melyik évfolyam mikor eszik. Nem könnyű a lassan evőknek ezt abszolválni, viszont a 7.óra alatt vagy után (14.25) is lehet még enni 14.45ig. 14.45 és 15.00 között repeta van, ekkor már bárki mehet enni, ha maradt (az is, aki nem fizetett be).
109204. derkobals (válaszként erre: 109203. - Akinomuj)
2022. ápr. 29. 17:27
Igen, azt nem tudod megspórolni.Előbb iskolát választani, aztán Tanárt, tudom nagy adag szerencse is kell.
109203. akinomuj (válaszként erre: 109202. - Derkobals)
2022. ápr. 29. 17:22
Itt is mi számított? A "Tanár", ahogy nevezed. Tudtad, kit kell keresni. Te, szülő. Visszakanyarodunk a szülői háttérhez. :-)
109202. derkobals (válaszként erre: 109200. - Derkobals)
2022. ápr. 29. 17:01
Sajnos, úgy látom, hogy általánosban és középiskolában is zárványok alakultak ki,és tényleg szerencse is, hogy mit kap alapozásként. A Tanárral egyeztetve elindítottuk elsősként a Zrínyin a másodikasok között. A felügyelő tanár nem akarta fogadni, mondván nem tudja majd a rendszert, hiszen még a negyedikesei is rosszul írják néha a kódlapot. 15 feladatot oldott meg a 25-ből, tapasztalatot szerzett, az említett tanár meg ámult. Alsós aranykor után a felső azért már nem ilyen fantasztikus, itt a szülőnek kell jobban odatennie magát.
109201. akinomuj (válaszként erre: 109197. - Derkobals)
2022. ápr. 29. 16:55

Így van, a Zrínyinél rengeteget számít, ha minél több feladatot lát előtte az ember.

Ehhez erős belső motiváció és némi monotóniatűrés kell a támogató háttér mellett, ami vagy egy elkötelezett tanár, vagy egy ugyanilyen szülő. Alsóban inkább bevonódik a tanító néni, felsőben valószínűleg kevesebb ilyen lelkes matektanár van (kisebb is a személyes kötődés). Persze vannak iskolák, ahol ez bevett, ott megy felsőben is a tehetséggondozás.

/Tudok olyan, tényleg országos szinten jegyzett matematikus családot, ahol a gyerekeket kicsi koruktól edzik erre, mindenféle versenyen vesznek részt. Kicsit olyan, mint a muzsikusok, nem elég a vérükben lennie a zenének, az otthoni minta is rengeteget számít./

109200. derkobals (válaszként erre: 109199. - Chelsey)
2022. ápr. 29. 16:55
Az, de tudtuk a Tanárról, hogy aranyelme, és mindent megtettünk a keretek között, hogy hozzá kerüljön a fiunk. Az első hónapban felmérte, hogy pár gyereket egyénileg is fog támogatni úgy, hogy a többiek oktatása ne szenvedjen kárt. A lányomnál ez szóba sem került, kicsit szenvedett is miatta.
109199. Chelsey (válaszként erre: 109197. - Derkobals)
2022. ápr. 29. 16:50
Nagy szerencsétek volt. Mi az első háromnegyedévet okozta károkat egy másik iskolában "hevertük ki" a következő három évben.
109198. akinomuj (válaszként erre: 109188. - Derkobals)
2022. ápr. 29. 16:49

Az vehet részt a mategye internetes versenyén, aki megy a Zrínyire is. Különben szerintem is jó kezdeményezés.


Igen, több fajta matekverseny van. Én is akkor értesültem, mikor egyes fazekasos osztálytársak szülei sorolták, mire szoktak menni a gyerekeik.

A Kalmárról, ami egy nagyon régi országos verseny, a legnagyobbam hatodikos felvételije közben hallottam először. És van még vagy egy tucat. Sok iskola nem is tud róluk, vagy ha igen, nem vállalja a szervezéssel, javítással járó pluszmunkát. A mi áltsulinkban 2 évig volt Kenguru.

De pl. 5 hete nem javította ki a kerület a kerületi matekversenyt... vsz akik nyerték, emiatt bukják a fővárosit. Elég nagy csalódás a gyerekenek, ha így lesz (holnapig kell regelni, ma még nem jött eredmény). Szóval kicsit fejétől is bűzlik a hal.

109197. derkobals (válaszként erre: 109195. - Chelsey)
2022. ápr. 29. 16:46
A gyerek tehetséges, erre jött az alsós két tanitónéni teljes erőbedobása, amire csak alsós aranykorként emlékezünk. Folyamatosan táplálták a tudásszomjukat, gyakran nem osztálybeli feladatokkal. Nem lehetünk elég hálásak nekik.
109196. derkobals (válaszként erre: 109194. - Akinomuj)
2022. ápr. 29. 16:43
Mester Tanár írta, hogy a Zrínyinél az időfaktor a nehéz, és a folyamatos koncentráció és valóban szövegértés,logika és szerencse is. Meg látnia kell a feladatok legalább 70%-át, hogy rövidüljön az egy feladatra jutó idő.
109195. Chelsey (válaszként erre: 109192. - Borian)
2022. ápr. 29. 16:38
Szoktam próbálkozni kicsikkel, hogy hátha elhiszik, hogy nem "tök hülyék" a matekhoz. De ha csak hébe-hóba találkozunk, akkor túl sokan mondják nekik az ellenkezőjét, úgyhogy ritkán hisznek nekem. Egyszerűen nem is értem, hogy mi ért nem lehet nálunk rendesen alapozni ezt a tárgyat. Meg úgy általában hova rohanunk, miért nem töltünk 5-6 évet alapozással? Jó alapokra tényleg lehetne építkezni, akár villámgyorsan is. De így mindenbe belekapva, végigrohanva mindenféle szerteágazó tananyagon, még az is kész csoda, hogy vannak gyerekek, akik elfogadható szinten el tudnak sajátítani pár tárgyat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook