Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kötelezhetnek rá hogy bent altassam a gyerekem az óvodában, különben nem kapja meg az ebédjét? fórum

Kötelezhetnek rá hogy bent altassam a gyerekem az óvodában, különben nem kapja meg az ebédjét? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2012. nov. 15. 19:26
Én óvónő vagyok és bizton állítom neked hogy minden gyereknek joga van az óvodában ebédelni. Nálunk is vannak félnaposok, ebéd után! mennek haza, sőt még az uzsonnát is megkapják becsomagolva, hisz megjár nekik. Ha az óvónőkkel nem jutsz dűlőre, nyugodtan fordulj a családvédelemhez vagy a fenntartóhoz.
2012. nov. 15. 19:25
Kérd, hogy mutassa meg a vonatkozó jogszabályt. Amúgy ilyen nincs, az ételt akár haza is vihetné. Ugyanúgy, mint ahogy egy sulis csak menzás, de nem napközis, és a kaja ingyen jár neki. A polgármesteri hivatalban érdeklődj a gyerekvédelmis felől. Minden községnek van egy kirendelt gyerekvédelmise, ha nincs is állandóan az adott faluban. Van fogadónapja. Ő pontosan fel fog világosítani mindenről, és ő a gyerek érdekeit tartja szem előtt.
2012. nov. 15. 19:24
Ne haragudj,de ha annyira a gyermeked érdekét nézed,akkor inkább el kellene menned dolgozni,hogy el tudd őket tartani rendesen.Nem pedig ilyen butaságokkal foglalkozni és "lopással" vádolni azokat,akik a gyerekedre vigyáznak.
16. Bártfai Andrea (válaszként erre: 11. - 861021szilvi)
2012. nov. 15. 19:22
Nem lehet tudni, hogy mi van ilyen káoszban, ahol naponta váltogatják az újabb és újabb törvényeket, - menj be hozzájuk és kérd írásban, hogy haza viheted a gyerekeidet ebéd után!
15. homern
2012. nov. 15. 19:21
ilyen nincs...
14. zebracsikó (válaszként erre: 11. - 861021szilvi)
2012. nov. 15. 19:19

Okosan, és határozottan közöld, hogy ebéd után jössz érte.

Köszönj el tőle és fordulj ki az ajtón. Ha utánadszól és próbálja a szövegét hajtani, akkor mondd neki, hogy nincs semmiféle ilyen jogszabály, sikerült utánakérdezned.

13. 861021szilvi (válaszként erre: 8. - Zebra25)
2012. nov. 15. 19:19
Mert a kissebbik lányom ovonője előtt mondta ezt nekem a vezető ovonő.Ha ilyen jogszabály valóban nincs akkor csak tudnia kell róla az összes ovonőnek.
12. KHajni79 (válaszként erre: 1. - 861021szilvi)
2012. nov. 15. 19:18
Szia! Ilyen nincs ebéd után nyugodtan elhozhatod, hiszen az egész napi ellátása ingyenes mivel rászorult vagy ha szép szóval nem megy menj az önkormányzathoz így már járt más is.
11. 861021szilvi (válaszként erre: 4. - Zebracsikó)
2012. nov. 15. 19:16
És akkor ezt megint ovatosan kéne kezelnem az ovonővel ugye???Nehogy a gyerekem lássa kárát,csak már tele van a hócipőm hogy hülyének akar nézni és ráadásul tele van mint a deles busz,szóval abszolút nincs rászorulva.
10. Bártfai Andrea (válaszként erre: 1. - 861021szilvi)
2012. nov. 15. 19:16

Ezt a polgármesteri hivatal szociális osztályán tudod megérdeklődni és a segítégüket kieszközölni.

Bizony előfordulhat, hogy lenyúlják a gyerekek kajáját, - de ez pofátlanság!

2012. nov. 15. 19:16

egyébként ilyen jogszabály nincs

menj be és járj el a gyereked érdekében

2012. nov. 15. 19:16

Miért nem az óvónőket kérdezed meg?

Még mielőtt lopással vádolsz valakit.

2012. nov. 15. 19:14

Nincs ilyen jogszabály.

Legyél határozott és közöld, hogy holnaptól ebéd után viszed haza a gyerekeket és pont.

Ha esetleg tagnap mégis hoztak ilyen törvényt, akkor az orrod elé fogják tenni, de ilye nincs.

6. zebracsikó (válaszként erre: 3. - Timicicaanyuka)
2012. nov. 15. 19:14
de az azért döbbenetes, hogy a vezető óvónő is benne van!! Lehet, hogy éppen ő eszi az egyik ételt
2012. nov. 15. 19:13

A fórumszabályzatot sem ártana elolvasni...

helytelen a cím megfogalmazása. Àt fogják írni.

4. zebracsikó (válaszként erre: 1. - 861021szilvi)
2012. nov. 15. 19:12

NINCS ilyen jogszabály!


Nyugodtan hazaviheted ebéd után a gyerekeket.

2012. nov. 15. 19:12
Óvónők lenyúlják, ez egyértelmű! Ne hagyd annyiban.
2012. nov. 15. 19:11
Az országot ne keverjük össze az egyénnel :(
2012. nov. 15. 19:08
Olyan kérdésem lenne ,hogy létezik e olyan jogszabály ami előírja hogy ha a gyermekem bent ebédel az óvodába akkor kötelező neki bent is aludni.Történetem a következő"Egyedülálló szülőként gyermekvédelmi támogatásban részesülök ami annyit takar ugyebár hogy ingyenes óvodai étkeztetés jár a lányaimnak.2 évvel ezelőtt történt,hogy a vezető óvonő azt mondta hogy a lányom nem ebédelhet bent csak és kizárólag ha bent is alszik, mert őket megbüntetik ha egy ellenőrzés során a gyerekem papíron megette az ebédjét de nem fekszik és alszik ott a többi gyerekkel,akkor én ezt el is fogadtam és belenyugodtam,de azért a gyermekvédelmi határozatát azt bekérték tőlem,namármost kb 2 hónapra rá mama jött hozzánk széllel lobbal hogy mért nem hagyom bent a gyereket ebédelni,mi baja lesz ha 1 órával később hozom őt haza.Én elmondtam neki is amit az ovonő mondott és erre közölte velem hogy dehát a gyereknek hordják az ebédet az óvodába minden nap.Unokatestvérem benn dolgozik a konyhán és ő látta meg hogy a Virágnak ki van kérve az ebédje,de nekem azt mondták nem ehet benn mert akkor benn is kell aludnia...Én tapintatosan próbáltam ezt a problémát orvosolni,nehogy a gyerekem lássa kárát ha bunkózok a vezető ovonővel amiből az lett hogy végre a gyerekem megkapta ami jár és benn ebédelhet és ebéd után hozom haza.Mára már mindkét lányom ovis,a kicsi most kezdte a kiscsoportot a nagyobb középsős és ma ismételten azt mondta a vezető ovonő hogy valami új jogszabály van és döntsem el hogy benn alszik a gyerek és akkor ebédelhet vagy nem és akkor nem kap ebédet sem.De akkor mire jár az ingyenes étkezés?Hogy kötelezhetnek rá hogy bent altassam a gyerekem vagy különben nem kapja meg az ebédjét?Nem szeretném ha bent aludnának,nem dolgozok sehol és nem teher számomra egyik gyerekem sem.Jár nekik az az ebéd és azt meg hogy hazahozzam nem engedik...Van ilyen jogszabály egyáltalán mert kerestem de nem találtam róla semmit...vagy egyszerűen megint csak az ovónők akarják nyulni a lányaim ingyenes ebédjét??Felháborító ami ebben az országban megy!!!
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook