Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kötelezhetnek rá hogy bent altassam a gyerekem az óvodában, különben nem kapja meg az ebédjét? fórum

Kötelezhetnek rá hogy bent altassam a gyerekem az óvodában, különben nem kapja meg az ebédjét? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
79. trapiti (válaszként erre: 74. - B74f6e5cdd)
2012. nov. 15. 20:38

Én anyatigris típus vagyok ;) az óvodaváltásunk oka (valójában az utolsó csepp a pohárban) épp egy elcsattant pofon volt... És még ez is megbeszélhető lett volna ha van az óvónőben annyi hogy elém áll és elmondja, ez van, elszakadt a cérna, sajnálom stb. de nem... sunnyogtak. Én kivettem a gyereket az oviból és nem bántam meg :)

Én tudom, hogy a gyerekem sem igazán "könnyű eset" de ezt nem érdemelte... és nem volt egyszerű olyan óvónőket/óvodát találni ahol szeretettel és türelemmel fordulnak felé.

78. 945be776b5 (válaszként erre: 67. - Mazsinka)
2012. nov. 15. 20:37
Van, akinek "kölyke" van, - és van akinek 3 édes gyereke!
77. Imo (válaszként erre: 1. - 861021szilvi)
2012. nov. 15. 20:32
én csak azt tudom, ha gyerek nem eszik (ebédel) benn délben akkor kell hazavinni (legalábbis ezzel ijesztgetik a szülőket akik rendszeresen elmaradnak, vagy késnek a csekkbefizetéssel)
2012. nov. 15. 20:30
Pontosan 5 hónapos a kisfiam és nem érzem felelőtlenségnek hogy megszültem őket,és ha itthon vagyok a kicsivel akkor nem szeretném fél 4-ig bent hagyni a nagyokat meg azért olyan csendes a ház nélkülük :) ha nagyobb lessz a fiam el fogok menni dolgozni hiszen mindent meg szeretnék adni nekik.viszont addig nem szeretném nélkülözni a társaságukat amíg nem állok munkába.Majd nélkülözöm őket ha férjhez mennek/megnősül.
75. alidamolnar (válaszként erre: 68. - Trapiti)
2012. nov. 15. 20:26
Igazad van, a nő gyesen (vagy gyeden) van, akkor pedig szó nincs munkanélküliségről.
74. b74f6e5cdd (válaszként erre: 71. - Trapiti)
2012. nov. 15. 20:26

Sajnos van ilyen, mert a nővéremmel is így történt..ezért is érzem át, amiket írtál.


Nem igazából sajnos az óvónőknek sem, nyílt egyenes beszéd! Egyre jobban nem azt a világot éljük. Mint lásd:-) sokféle ember van, ezen a fórumon is.


Néha pedig egy szülőnek jobb tűrni és hallgatni. Tesóm is sokmindent benyel, hogy amíg a gyerek oda jár, addig ne essen csorba rajta.


Ugyanis nagyon sok óvónő előszeretettel emel kezet a gyerekekre.

Viszont minden mindig nem marad büntetés nélkül, nálunk a mi vezető óvónőnket éppen ezért leváltják:-)


Szóval mintának íme egy vezető óvónő rángatja a gyereket az visszamarad lelkileg kikészül 5 évesen maga alá pisil és a stb...


Ha már olyan tökéletesek az óvónők ugyebár!


Annak akinek nem inge nem veszi magára persze!:-)

73. trapiti (válaszként erre: 63. - Jacko86)
2012. nov. 15. 20:23

Akinek nem inge...

Különben meg nem azt írta, hogy minden óvónő ilyen, hanem hogy vannak ilyenek is...

72. Zebra25 (válaszként erre: 13. - 861021szilvi)
2012. nov. 15. 20:22

óvónőként nem tudok ilyesmiről

Nálunk minden gyerek megebédel és van aki ott alszik van aki pedig ebéd után haza megy

járj utána

ha kell, menj a jegyzőhöz

71. trapiti (válaszként erre: 62. - B74f6e5cdd)
2012. nov. 15. 20:21
Tudod, ha odaáll elém és azt mondja, vizessek már be egy hónapot pluszba mert van akinek nincs mit enni, megteszem, mert szerencsére mi ketten vagyunk a férjemmel, egy gyerekkel, dolgozunk, nincsenek ilyen kaliberű anyagi gondjaink. De meglopni, átverni... na ez a gusztustalan :(
70. b74f6e5cdd (válaszként erre: 67. - Mazsinka)
2012. nov. 15. 20:20

Amilyen az adjon isten olyan a fogadj isten!:-)


Nem dolgozok a diplomámban, megnyugodhatsz!:-)



Nincs mit nagyon szivesen a többi sorodat meg bóknak veszem!

69. b74f6e5cdd (válaszként erre: 63. - Jacko86)
2012. nov. 15. 20:19

Nem értem a cím problémádat, nekem semmi bajom vele, nem értelek, ha bal lábbal keltél fel..ne itt töltsd ki!


Én személy szerint nem félek benne felfedezni általánosítást, benned, bennetek kiforgatni más szavait és direkt rossindulatot azt annál inkább.


Szégyeljétek el magatokat, ha mint diplomás óvónők meg pláne!

Gusztustalan már amit kezdetek itt előadni!

2012. nov. 15. 20:18

Nem hiszem hogy a fórumindító felelőtlenül szülte a három gyerekét, gondolom akkor még nem volt egyedül. Ha jól értem a legkisebb még szopik, gondolom 2 év alatti, úgyhogy nem is értem mire fel jön bárki a munkanélküliséggel... ma Mo-on teljesen megszokott dolog 2-3 évig otthon lenni a kicsivel, gondolom ha ő is eléri az ovis kort, akkor az anyukája dolgozni fog...

De ha még felelőtlenül szülte is volna a három gyereket, akkor is, nem a gyerek érdeke az első??? A gyerek nem tehet a helyzetéről, undorító dolog egy kicsi gyerek elől elvenni az ételt ami az övé.

A legtöbb óvodában meg azon vergődnek, hogy ha anyuka otthon van a kicsivel akkor miért nem viszi haza ebéd után a nagyot... végre itt egy anyuka aki a lehető legtöbbet a gyerekivel akarja tölteni, ne bántsuk már!!!!

67. Mazsinka (válaszként erre: 58. - B74f6e5cdd)
2012. nov. 15. 20:18

Felénk az utcaseprőnek is jobb modora van, mint neked, kifinomultabb stílusa, szókincse. Rád sem bíznám a kölyköm...


Ezzel a monológgal minősíted az óvónőket? "Vered a cunád" Íme egy mintapedagógus...


Köszönöm szépen, van munkahelyem, és diplomám is-épp elég.

2012. nov. 15. 20:17
jav:vitatja
65. b74f6e5cdd (válaszként erre: 61. - Bubinana)
2012. nov. 15. 20:17

Senki nem vitetja, hogy nehéz felnevelni, de te és ti honnan vettétek, hogy az államnak szült?


Szerintem kellett megcsinálni egy férfi is.


Kíváncsi lennék, ha te járnál ellenkező esetben így akkor vajon mekkora lenne a pofád Miss.rosszindulat, de kívánom, hogy járj így és akkor majd azt hiszem megtanulod!

64. Bártfai Andrea (válaszként erre: 53. - 21acd87fa3)
2012. nov. 15. 20:16
Te találtad fején a szöget, - igazad van a témát illetően, nagyon el lett ferdítve!
63. Jacko86 (válaszként erre: 53. - 21acd87fa3)
2012. nov. 15. 20:16

Te se haragudj,de én taposok mások lelkébe??Olvassuk már el a címet könyörgöm!!

"Rafkós óvónők avagy hogy nyúlják a szegény tudatlan szülőket."

SzERINTEM inkább EZ a mások lelkébe taposás.Konkrétan megalázza a kedves hölgy ezzel a kijelentésével a pedagógusokat!Általánosít!Én erre reagáltam,mert ha ő ilyen szemen szedett hazugságot állíthat,akkor én meg hadd tartsam már fent a jogot magamnak ahhoz,hogy hozzászólok!!

62. b74f6e5cdd (válaszként erre: 55. - Trapiti)
2012. nov. 15. 20:15

Sajnos igen ilyen már előfordult mással is:(


Nem tudom amúgy ezek a dolgok mire jók amúgy.. de gondolom ott is nekik is vannak megélhetési problémájuk, de megsúgom nálunk a maradékot még az óvónők a kutya, macska etetésre is hazahordták.


Manapság vannak ilyenek.

61. bubinana (válaszként erre: 40. - Jacko86)
2012. nov. 15. 20:13
Ne foglalkozz velük!! Amit leírtál sokan gondolják igy! Nem a szülés nehéz ..hanem a gyerek felnevelése...Sőt hiszem,hogy nem is biztos igy történtek a dolgok! Na persze..csak azon a hangsúly.." ami jár..az jár!! Ne az államra vállaljatok már gyereket..Ha valahol nincs munkahely..lépni kell!! De könnyebb várni a "sültgalambot"..kérni..követelni..Léptem!!!
2012. nov. 15. 20:12
Szerintem ne keverjük már ide a munkanélküliséget, mert nem ez volt a kérdés.
2012. nov. 15. 20:12
Hát köszönöm a segítségeteket,és elnézést kérek a hozzászóló ovonőktől,nem általánosítani akartam egyszerűen az ovonőket a mi ovinkban dolgozókra értettem,mert biztos hogy tudnak ők is róla.Nem tudtam kihez forduljak segítségért,nagyon nem bántam meg hogy ide írtam. Mégegyszer köszönöm nagyon :)
58. b74f6e5cdd (válaszként erre: 54. - Mazsinka)
2012. nov. 15. 20:11

Nana, sosem írtam ilyet nem tudom te hol olvastad. Azt írtam aki keres az talál munkát.


Támogatom, mert valószínű volt munkája mielőtt gyereket vállalt és támogatom mert volt akinek szülje.


Neked milyen jogod van ahhoz, hogy engem bepróbálj oltogatni itt vagy egy csóri 3gyerekes anyát amikor tudtommal te vered otthon a cunádat....külföldön..gondolom nyelvtudással..akkor te mit köpködsz itt? Hmm???



A szavaimat másik fórumról meg ne forgasd ki, mert az ilyentől hányingerem tud lenni, akárcsak tőled, okoska!

57. Bártfai Andrea (válaszként erre: 42. - B74f6e5cdd)
2012. nov. 15. 20:10
Az ilyen sosem tudja meg, mennyi boldogságot, örömöt hoznak a gyerekek az ember életébe! Lehet, hogy még olyan sem akadt neki, aki el akarná venni és egy megsavanyodott vénlány. Ki tudja? Nem tudsz róla semmit, csak azt, hogy utálatos, agresszív, okoskodó!
56. Jacko86 (válaszként erre: 54. - Mazsinka)
2012. nov. 15. 20:10
Örülök,hogy végre valaki hasonlóan gondolkodik mint én:)Köszönöm.
2012. nov. 15. 20:09

Biztos hogy valami suskus van az oviban, lenyúlják az ételt :(


Hasonlót én is tapasztaltam, amikor óvodát váltottunk kerületen belül, a fenntartó ugyanaz. A kislányom áradozott, milyen finom az étel, mennyivel több hús van, egész szeletet kapnak stb. Eleinte azt hittem, csak a környezetváltozás és az általános lelkesedés mondatja vele ezt... de aztán láttam az uzsonnát, ugyanolyan péksütemények voltak mint az előző oviban, csakhogy ott félbe volt vágva, egy járt mindenkinek (vagyis egy fél) itt egy egész és még ráadás is volt... mindezt úgy hogy ugyanaz a fenntartó, az egész kerületbe ugyanonnét hozzák az ételt, nyilván hivatalosan ugyanakkorák az adagok is.

Ezek után jött az igazi pofáraesés: nyáron 6 hétig nem járt a lányom oviba (még az előzőbe) az ebédjét a vezetőnőnél lemondtam. Azt mondták, olyan nincs, hogy nem fizetem be, mondjam le aztán szeptemberben elszámoljuk... másfél hónapot úgy fizettem be, hogy előre tudtuk, hogy nem fog menni. Amikor ovit váltottunk, próbáltam kikérni az elszámolást, hogy leírhassuk a szeptemberben befizetendőből. Letagadták, azt mondták, nem volt lemondva az ebéd, vagyis a hat heti étkezést teljes áron elbuktuk (kb. 8000 Ft.ról volt szó...) valakit etettem a nyáron 6 hétig :(

54. Mazsinka (válaszként erre: 42. - B74f6e5cdd)
2012. nov. 15. 20:09

Érdekes, a másik fórumban arról írsz, hogy süljön le mindenkinek a bőr a képéről, aki nem dolgozik, mert nem talál munkát, a háromgyerekes munkanélküli, egyedülálló anyukákat meg teljes gőzzel támogatod. Őt ki tartja el? Ja, hogy van gyereke...azon ne múljon....szülök én is mindjárt ötöt, és lesz mentségem mindenre.


Írom ezt úgy, hogy nem érdekel, kinek hány gyereke van, csak szerintem épp annyira gáz a három gyerekkel, munka nélkül egyedül lenni otthon, mint szimplán egyedül lenni otthon. Mert amíg egyedül vagy, csak magadért felelsz, míg gyerekkel, értük is, és ez sokkal nagyobb felelősség.

53. 21acd87fa3 (válaszként erre: 40. - Jacko86)
2012. nov. 15. 20:08
Ne haragudj, de ennek az eszmefuttatásnak mi köze a fórumindítóhoz, vagy a feltett kérdéshez?! Mi értelme van ennek, hogy mások lelkébe taposol, miközben fogalmad nincs arról, ki ő, hogyan, miből él, stb.? Nem az volt a fórumindító kérdés, hogy te szülnél-e 3 gyereket a mai világban. Szerintem nyugodj meg, és gondold át ezt még egyszer. A véleményedet értem, bizonyos fokig osztom is, de akkor sem kellene ismeretlen emberek lelkébe taposni feleslegesen, pláne, hogy tényleg nem is erről volt szó! Nem hiszem, hogy nem tud mit enni adni a gyerekeinek, itt most nem ez a lényeg, hanem az ELV. Hogy lenyúlják az óvónők a gyerekek kajáját, ami szerintem is felháborító, és nem szabad annyiban hagyni.
52. 861021szilvi (válaszként erre: 47. - Stokimagdi)
2012. nov. 15. 20:05
Ezen a véleményen vagyok én is. Köszönöm.
51. stokimagdi (válaszként erre: 46. - B74f6e5cdd)
2012. nov. 15. 20:05
Nem bizony, mert tömött szatyrokkal járnak haza.
50. 861021szilvi (válaszként erre: 40. - Jacko86)
2012. nov. 15. 20:04
Továbbá igen. Ülhetnék a babérjaimon és várhatnám a csodát amikor azt mondhatom IGEN mindenem megvan jöhet a gyerek. Kb 50 évesen. Akkor meg bánni fogom, hogy mindenem megvan csak a legfontosabbat felejtettem el. CSALÁD!!!!!
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook