Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kötelezhetnek rá hogy bent altassam a gyerekem az óvodában, különben nem kapja meg az ebédjét? fórum

Kötelezhetnek rá hogy bent altassam a gyerekem az óvodában, különben nem kapja meg az ebédjét? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
49. Jacko86 (válaszként erre: 42. - B74f6e5cdd)
2012. nov. 15. 20:04
Én vagyok rosszindulatú?:)))) Csak el kell olvasni a téma címét és azt követő vádaskodást:))Bocs,akkor szüljetek össze-vissza a gyerekeket meg hagy nevelje az állam:)Honnan tudod,hogy nincs gyerekem?:)Úristen:) Más értelmi szint vagytok.Na "páááá" :)
48. b74f6e5cdd (válaszként erre: 47. - Stokimagdi)
2012. nov. 15. 20:03
Úgy van bizony!:-)Nagyon ott az összes tiszteletem elismerésem!
2012. nov. 15. 20:03
Másrészt meg ha egész életében arra várna az ember mikor lesz meg minden, akkor lehet sokan nem is szülnének.
2012. nov. 15. 20:02

Tudjuk aki nem pesti az vidéki és elmehet a búsba..hát nah tudod..inkább vok vidéki.


Szült 3-om gyereket és már elnézést egy óvónő óvó..nem lenyúló nő.


Másik dolgoztam benne, sok a kedvezmény ebédre..nem osszák ki rendesen az ebédet sem mert viszik haza maguknak. Igen megy a lenyúlás az ovikban nem gyengén élelmesek az óvónők ahol én lakok.


Nem zörög a haraszt, ha nem fújja a szél amúgy meg:-)

45. 861021szilvi (válaszként erre: 40. - Jacko86)
2012. nov. 15. 20:01
Erre meg csak annyi a válaszom. Hidd el én sem így terveztem. "De ember tervez isten végez." Most már pedig a meglévő feltételekből kell kihoznom a legtöbbet.
44. Bártfai Andrea (válaszként erre: 39. - Stokimagdi)
2012. nov. 15. 20:01
Biztosan meoldaná,- elvinné őket Fótra!
43. b74f6e5cdd (válaszként erre: 39. - Stokimagdi)
2012. nov. 15. 20:00
Teljesen jogos és igaz!
42. b74f6e5cdd (válaszként erre: 40. - Jacko86)
2012. nov. 15. 19:59

Ő élete ő döntése..te életed te döntésed.


Nem fogtok mert süt belőled a direkt rosszindulat..mégis irigy vagy, hogy neki van gyereke neked meg nincs, legalábbis ez jön le.


Előbb a saját portádon sepregess és aztán próbálkozz másnál, már elnézést!


Kit érdekel te hogyan csinálod? Nem te indítottad a fórumot és engem pl a te marha nagy repített okos dumád, nem érdekel..nem arról volt szó, hogy okoskodni kell, abban amihez alapjáraton is ökör vagy!


Pá-pá

41. b74f6e5cdd (válaszként erre: 19. - Vaczila)
2012. nov. 15. 19:56

Így van, ezt pedig konkrétan a vezető óvónő őnaccsága orra alá is dörgölheted.

Sok sikert és csatlakozom: maradj is mindig is ilyen anyatigrincs!:-)

40. Jacko86 (válaszként erre: 29. - 861021szilvi)
2012. nov. 15. 19:56
Úgy oldom meg,hogy nem szülök 3 gyereket.Sőt még egyet sem akkor,ha nincs félretett pénzem és nem tudom normális, rendezett körülmények között felnevelni.Nyilván kisgyerek mellett nem lehet dolgozni.De nem vok benne biztos,hogy később rendeződik a helyzet és nem segélyből kell élnetek esetleg.Ne így legyen,kívánom a legjobbakat főleg a gyerekek miatt.De sokan úgy vannak a gyerekkel is mint a hitelekkel.Megszülöm a gyereket mert akarom,aztán "majd lesz vmi,majd lesz vhogy".Sajnos nagyon sokan gondolkodnak így.Én azt vallom,hogy inkább legyen csak egy gyerekem,de azt maximális odafigyeléssel(anyagilag is és lelkileg is)fel tudjam nevelni úgy hogy ne segélyből kelljen.Ezért nem fogunk úgysem egyetérteni.
39. stokimagdi (válaszként erre: 25. - Jacko86)
2012. nov. 15. 19:55
Az a szégyen kedvesem, hogy vannak olyan települések ahol nincs munka, se közel se távol, és ezt akkor még egyedülállóként 3 gyerekkel hogyan oldanád meg???
38. 3d0696d927 (válaszként erre: 19. - Vaczila)
2012. nov. 15. 19:55
Ez a válasz!
37. b74f6e5cdd (válaszként erre: 33. - Bártfai Andrea)
2012. nov. 15. 19:54
Pontosan:-)
2012. nov. 15. 19:54

Ja igen! És aki ma van olyan bátor és szül 3 gyereket LE A KALAPPAL ELŐTTE!


Sok szerencsét kislány, neveld szépen a gyerekeidet és ne engedd éhezni őket! Légy anyatigris!!!!

2012. nov. 15. 19:54

Én nem tudom mikor hol és mi verte ki a biztosítékot és kinél, de teljesen jól konkrétan megvan fogalmazva a kérdés.


Jogszabályt nem tudok, de maga a vezető óvónővel van gond.


Másik mint diplomás pedagógus..azért mert egy nő óvónő nem isten..mert kb ott tart ez a fórum.


Nagyon sok hiányossága van az utó és elő nemzedéknek, attól mert óvónő vagy és vagyok, attól még nem kell egyből..oltani ezt azt és pláne a fórumindítót, nem vagy isten azért tanultál amiért és végezdd is kötelesség tudóan a munkádat.


Amúgy meg sok óvónő nem a pályájára való, tisztelet a kevés kivételnek!

34. b74f6e5cdd (válaszként erre: 1. - 861021szilvi)
2012. nov. 15. 19:51
:-) Felháborító, igen:-)
33. Bártfai Andrea (válaszként erre: 29. - 861021szilvi)
2012. nov. 15. 19:50
Ne is törődj vele, egyedül van a véleményével és csöpög belőle a "jóindulat", - sajnos ilyenek is vannak, látod, - mindenki neked ad igazat, ő meg nem számít...
2012. nov. 15. 19:50
Nagyon megdöbbentő hogy egyszer már megcsinálták ezt velem de kiderült mivel ugye unokatesóm benn dolgozik a konyhán,csak ugye ő azt mondta rá ne hivatkozzak mert nem akarja az állását veszélyeztetni így amikor én ezt szóbahoztam az ovonőnek akkor azt úgy tettem hogy mondtam neki hogy akkor szeretném hazavinni a gyerek ebédjét mert ugye akkor még csak egyik volt ovis és erre jött hogy azt nem lehet... mondtam akkor legyen valami mert jár a gyerekemnek az az étel és akkor flegmán hozzám vágta hogy akkor holnap utántól bent ehet a gyerek és most megint próbálkozik...Megint jön a szöveg hogy jövőre már benn kell aludniuk vagy nem kapnak ebédet mert van valami új törvény vagy mi a nyavaja erről...
2012. nov. 15. 19:48

Most nem tudom, hogy mi lenne a szégyen:


Az, hogy valakinek 3 pici gyereke van, - vagy az, hogy nem dolgozik, - vagy az, hogy nem akarja, hogy a gyereke éhezzen?!


Akinek számára szégyen lenne, biztos nincsenek gyerekei, biztos van állása és pálcája, amit tördel mások feje felett!

2012. nov. 15. 19:44

Az ún. óvodáztatási támogatásnál van (azt hiszem) olyan megkötés , hogy 6 órát az oviban kell hozzá töltenie a gyereknek.


De a rendszeres gyermekvédelmi támogatásnál és ingyenes étkezésnél ilyen nincs.!

29. 861021szilvi (válaszként erre: 25. - Jacko86)
2012. nov. 15. 19:43
Áruld el nekem ha van 3 gyermeked, hogyan oldod meg, hogy oviba vidd őket szoptasd a legkisebbet és dolgozol is közben? Gondolom simán tisztába is rakod az utca közepén mert éppen arra van dolgod, ahelyett hogy otthon foglalkoznál a háztartással a rengeteg szennyessel és a rezsiköltség beosztásával. De gondolom ezek neked nem mondanak semmit. Mert te csak a 3 gyereket és a munkanélküliséget látod a történetben.
28. viva70
2012. nov. 15. 19:41
Én sem tudok róla, hogy ilyen jogszabály lenne. Igaz, az én lányom már rég kinőtt az ovis korból, de amikor tehettem én is mindig hazahoztam ebéd után. Sőt, volt olyan ismerősöm, akinek sosem aludtak ott a gyerekei. Az uzsonnát is mindig odaadták simán.
2012. nov. 15. 19:40

Én is óvónő vagyok..eléggé megdöbbentett a cím. Sajnálom, hogy ilyen óvodapedagógusok vannak a gyermekeddel, de ne általánosíts kérlek.

Nálunk is természetesen haza lehet menni ebéd után, azoknak is, akiknek jár az ebéd ingyen. És nyilván a jogszabályok az ország összes intézményére vonatkoznak, így valami kavarás van az ovitokban. :(

26. Bártfai Andrea (válaszként erre: 20. - 861021szilvi)
2012. nov. 15. 19:40
Jaj, - inkább éheznék, minthogy egy pici gyerek szájából kivegyem az ennivalót!!!! Még belegondolni is borzalmas!!!!
2012. nov. 15. 19:37
Oké, én ebből a vitából ki is szálltam,nincs kikkel.:/ Hogyne tudnám a helyzetét.Most mondta el.3 gyereke van és nem dolgozik.Számomra ez szégyen lenne.Ennyi!
24. Bártfai Andrea (válaszként erre: 17. - Jacko86)
2012. nov. 15. 19:36
Bizony! Milyen könnyen beszél az, akinek van állása és munkalehetősége! És miért kéne valakit megfosztani attól, ami minden anyának jár, amíg pici a gyereke?!
23. stokimagdi (válaszként erre: 19. - Vaczila)
2012. nov. 15. 19:35
Ott a pont.
2012. nov. 15. 19:32

Ilyen nincs.

Én is ebéd után hoztam haza a kisgyereket az oviból, ( ugyan nem most volt, mert már másodikos )

amíg nem dolgoztam. Mi is gyermeknevelésit kaptunk, tehát térités nélkül járt neki a kaja. Megkaptuk még az uzsit is.

Nálam épp fordítva volt a probléma, mikor dolgozni mentem, nem akarták elhinni, ( de anyuka biztos hogy megy dolgozni,? Odatelefonálhatok ? ) nem akarták hogy ott aludjon, kicsi volt az alvóhely.

Na én meg ettől az odatelefonálhatoktól akadtam ki de rendesen.

21. zebracsikó (válaszként erre: 17. - Jacko86)
2012. nov. 15. 19:30

az más kérdés, nem tudhatjuk a hátteret, ne piszkáld ezzel


itt az a lényeg, hogy mondvacsinált okkal a gyerek meglévő ebédjét nem akarják neki odaadni

20. 861021szilvi (válaszként erre: 17. - Jacko86)
2012. nov. 15. 19:30
Szia. Ne haragudj de lövésed sincs a helyzetemről. Legnagyobb lányom 5 éves kisebbik lányom 3 éves mind a 2-en óvodások én pedig itthon nevelem a 3. kisgyermekemet. Ami jár az jár. Ha lopás néven nevezzük a kizsákmányolást akkor igen megvádolom őket lopással, mert szemem előtt volt a példa, hogy unokatestvérem a konyhán dolgozik és látta a lányom nevét a listán. De a lányom nem kapott enni. Mivel nem aludt bent.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook