Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kötelezhetnek rá hogy bent altassam a gyerekem az óvodában, különben nem kapja meg az ebédjét? fórum

Kötelezhetnek rá hogy bent altassam a gyerekem az óvodában, különben nem kapja meg az ebédjét? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2012. nov. 16. 10:07
Nálunk a suliban van ilyen,mely szerint nem ehet (ingyenesen) az iskolában,ha nem adom be napközibe.Tehát,lehetséges,hogy lett valamiféle változás,mert annak idején ott ehetett a gyerekem az oviban és aztán hozthattam haza.Nem volt probléma belőle.Viszont átkerülve az iskolába 1 hét múlva közölték ezt,így nem eszik az iskolában.
138. abeni (válaszként erre: 13. - 861021szilvi)
2012. nov. 16. 09:55

Lehet hogy a többi óvónő is benne van. De az is lehet, hogy féltik a munkahelyüket. :(


Nálunk sokan viszik haza ebéd után a gyerekeket, és még az uzsonnát is megkapják, függetlenül attól, hogy fizetnek-e érte vagy sem.

137. 800b726b6d (válaszként erre: 136. - Minocska)
2012. nov. 16. 09:51

Erről Müller Péter jut eszembe


“Ez a legnehezebb manapság, ugye tudod?… Hogy hiányzik – nem is a szeretet – hanem a jóság. Ha valaki jó hozzánk, hirtelen melegünk lesz. Érezted már?… Hogy átsuhan rajtad valami megnevezhetetlenül kellemes érzés. Sőt, meg is lepődsz, hogy ilyesmi van még egyáltalán. Egy jó szó, egy jó tett – és szinte megszédülsz… Érezted már?” Müller Péter – Szeretetkönyv


Szóval a "jelenség" létezik, csak kevés emberben

:)

Én is szeretek segíteni és soha eszembe nem jut, hogy ezért bármit kapjak cserébe,... a jó szót, na azt igenis elvárom :))

136. Minocska (válaszként erre: 134. - 800b726b6d)
2012. nov. 16. 09:38

Talán nem is annyira meglepő. Hányszor volt, hogy segítettem valakin, mert sajnáltam, aztán később hátba támadott, vagy csak kiröhögött. Ez persze nem változtat azon, hogy szeretek segíteni, és meg is teszem, ami rajtam múlik. Csak néha bánkódom. Olyankor a férjem mérges, és megpróbálja megtiltani, hogy bárkin is segítsek. Ez mindig jókedvre derít. Egyrészt tudja, hogy nekem semmit sem lehet megtiltani, mert attól csak vérszemet kapok. :) Másrészt megszámolni sem tudnám mennyit adakozott már mindenféle célokra, ezért elég nevetséges, hogy azt akarja ne segítsek. Harmadrészt jólesik látni, mennyire megérinti a bánatom. :)

Kötelezővé kellene tenni havi 1 jócselekedetet. Nem pénzben mérhetőt, bármit. Szép lenne.

2012. nov. 16. 09:34
A címet illetően leírtam mostanra már kétszer hogy nem általánosítani szerettem voln,egyébként van erre egy frappáns mondás"Akinek nem inge ne vegye magára"Hallottam már olyan mondást is hogy minden nő k.rva,én is kiakadhatnék ezen,de nem teszem,mert nem veszem magamra.Vegye magára az ezeket a mondásokat akire igaz is.
134. 800b726b6d (válaszként erre: 133. - Minocska)
2012. nov. 16. 09:26

" Csak egy kis jóindulat kell hozzá, semmi más"

Manapság ez az, ami leginkább hiányzik :(.

133. Minocska (válaszként erre: 127. - 39dbe380da)
2012. nov. 16. 09:23

Nekem azért furcsa. Ha én tudok egy infót, ami másnak érdekes lehet. leadom a drótot. Mondjuk csak pályázatokról van szó. A nagyobbik lányom tehetséges, rengeteg rajz- és versíró versenyen ért már el eredményt országos és nemzetközi szinten. Az osztályában van még néhány gyerek, aki szerintem kiválóan rajzol. Mindig szóltam az anyukáknak, hogy van ez a pályázat, lehet rajzolni, és nyerni. Sosem pályáztak, de az én lányomra haragudtak, mikor nyert egy kerékpárt, vagy egy angliai családi utat. Nekik ugyanúgy esélyük volt, mert én szóltam. Mostanra leszoktam a dologról, bár azért nem álltam meg, és szóltam az egyik anyukának, akinek egy nagyon tehetséges zenész kisfia van, hogy van egy támogatói pályázat, ahol eszközökre lehet pénzt nyerni. És ugye egy zongora nagyon drága. Ráadásul tudtam, hogy nem reménytelen, mert a lányom nyert több tízezer forintot rajzeszközökre.

Ezek annyira egyszerű, egyértelmű dolgok. Csak egy kis jóindulat kell hozzá, semmi más.

132. 861021szilvi (válaszként erre: 122. - Elszabadult hold)
2012. nov. 16. 09:22
Ma vittem őket oviba,és nem szólt semmit az a vezető ovónő,megvárom hogy mikor szól újra és akkor elkérem tőle a papírt amivel igazolja hogy ez így is van,és kicsit félek is hogy ha nem tud róla papírt mutatni akkor elszáll az agyam mert egyszer megpróbált átverni és van bőr a képén még egyszer próbálkozni. Szóval tudom hogy nem éppen nőhöz méltó ha cirkuszolok,de biztos nem állom ki szó nélkül majd és lesz nemulass..
131. 800b726b6d (válaszként erre: 130. - 861021szilvi)
2012. nov. 16. 09:22

Olvastam, de nem biztos, hogy mindenki visszaolvas,...ezzel picit magadat minősíted. Jobb lenne egy szerencsésebb megfogalmazás.


Írom ezt úgy, hogy teljesen egyetértek veled. :)

130. 861021szilvi (válaszként erre: 121. - 800b726b6d)
2012. nov. 16. 09:18
Elnézést kértem már és nem általánosítani szerettem volna,a "rafkós óvónők" a mi ovinkban dolgozó óvónőkre vonatkozik.Ha visszaolvasnád látnád de mind1.
129. Minocska (válaszként erre: 126. - 800b726b6d)
2012. nov. 16. 09:16

Csak én nem kutakodom a szociális járandóság után, ha nem vagyok rászorulva. Nem is a pénz bosszant fel az ügyben. Mert a másik anyuka meg igenis rászorult volna. Engem a szándékosság bosszant. Tudják, hogy ez vagy az járna, de inkább nem szólnak, lapítanak. Ha pedig tudomást szerzel róla, a képedbe röhögnek, hogy milyen jól átráztak. De mindenhol ez van.

Természetesen tudták, hogy beteg a kicsi, első dolgom volt szólni. Ekkor kérték az orvosi igazolást. A neurológián a doktornő nagyon felháborodott, ugyanis nekünk már volt egy tesztünk, hogy a gyerek átlagos intelligenciával rendelkezik, ezt az első jelentkezéskor mindig megcsinálják, és ha nem lát az orvos változást, nem csinálnak frisset. Nekem nem egészen egy éves volt a vizygálati eredményem. A doktonő szerint, ehhez az óvodának nem volt joga, és nagyon sértő viselkedés. Mondjuk én nem éreztem tragikusnak a dolgot, úgyis be kellett feküdnünk. De a doktornő nagyon a szívére vette, azt mondta gyűlöli, mikor az epilepszia és a gyengeelméjűség közé egyenlőségjelet tesznek, ez nagyon megalázó annak a rengeteg embernek, aki ugyan epilepsziás, de nem sérült, vagy annyira sérült csak, hogy tisztességes életet élhet mások segítsége nélkül.

128. 861021szilvi (válaszként erre: 108. - Jacko86)
2012. nov. 16. 09:12
Vicces ez azért :))) Te a nagy adakozó aki állítólag rendszeresen jótékonykodik,pont te ne látnád azt hogy mennyi rászoruló van ebben az országban és megszólod azt aki havi 77 ezerből él és ebből fizet rezsit + kaját + ruházza a gyerekeit.És milyen jótékonykodó az aki kérkedik vele??Ha én megtehetném hogy jótékonykodjak,biztosan nem mondanám,írnám ezt le sehol,mert nem azért tenném hogy ismerjenek hanem mert van rá módom.Magadat minősíted......Ennyi
127. 39dbe380da (válaszként erre: 125. - Minocska)
2012. nov. 16. 09:09
Szerintem ez azért van mert mindenki nagy ívben sz..k a másikra. Egyszerűen nem érdekli őket a te dogod, eszükbe se jutott ez az egész. Sajnos mindenkinek magának kell kikaparnia a kis gesztenyéjét.
126. 800b726b6d (válaszként erre: 125. - Minocska)
2012. nov. 16. 09:07
Minden szociális támogatást neked kell felkutatnod, igényelned, ha nem igényled ők úgy veszik, nem vagy rászorulva :( Amúgy az ovi ha tudott a gyerek betegségéről (és természetesen tudott) szemétség volt, hogy ezt nem közölték.
2012. nov. 16. 08:53

Ami meg az eredeti témát illeti: A kisebb lányom epilepsziás, ami az étkeztetés kapcsán annyit tesz, hogy féláron ehet. Ezt 3 évig elfelejtették a tudtunkra adni. Aztán a nagyobb suliba ment, és ott kapott egy papírt, hogy akarjuk-e, hogy napközibe járjon, illetve menzás lesz-e, és ha igen, akkor az alábbi dolgok közül igaz-e rá valami, mert akkor a felét kell csak fizetni az étkeztetésért. Ott fel volt sorolva a tartós betegség is. Mikor rákérdeztem az oviban, azt mondták hogy ez így van. Megérdeklődtem, hogy 3 éven keresztül erről miért nem tudtam, erre csak a vállukat vonogatták. Kérdeztem, mi lesz az elmúlt 3 év befizetésével, amit nem teljesen tisztán szedtek be tőlem, a válasz az volt, hogy az elúszott. Közel 100 000 forint. Ezt biztos, hogy nem zsebre tették, mert leszámlázták. Ez csak az önkormányzatnak lehetett hasznos. Az a bosszantó, hogy mikor tudják, hogy tartós beteg a gyerek, mert már felvenni is csak úgy vették fel, hogy orvosi igazolást kellett vinnem a Heim Pálból, hogy járhat oviba, akkor elfelejtik megemlíteni azokat a dolgokat, amik törvényileg járnak. És ugyanígy járt egy háromgyerekes anyuka, akinek szintén kevesebbet kellett volna fizetnie, és ezt csak a suliban tudta meg.

Majdnem mindenhol van sumák, és ez nem is feltétlenül bosszant fel. Az idegel fel, ha ráadásul még hülyének is néznek.

124. cicakaktusz (válaszként erre: 1. - 861021szilvi)
2012. nov. 16. 08:51

Nem olvastam végig a hozzászólásokat, lehet hogy ismételni fogok valakit. akkor viszont bocsánat.

Ahol én lakom, ott csak az alszik az oviban, akinek mindkét szülője dolgozik. Ritkán engedélyezik más gyereknek, ha pl. sokan vannak testvérek, vagy kicsi baba van a háznál. Egyébként ebéd után haza kell vinni a gyerekeket. A gyermekes családok nyolcvan százalékának jár a gyermekvédelmi!

Szóval szerintem a te óvodád csúnyán becsapott. Kérd a jogszabály megmutatását! Ha írásban látod, akkor az itteni óvoda tudja kijátszani a rendszert. De szerintem ott van a galiba, szerintem téged, és még ki tudja hány szülőt csapnak be!

123. bb001c2074 (válaszként erre: 121. - 800b726b6d)
2012. nov. 16. 08:50
Pedig van ilyen! Nekem tetszik a cím.
122. elszabadult hold (válaszként erre: 1. - 861021szilvi)
2012. nov. 16. 08:50
Szia. Nincs olyan, ha ott ebédel, akkor ott is kell aludnia. Ez hülyeség. Ahol én dolgozom, van jónéhány kisgyerek, akiket hazavisznek ebéd után. És ennek nem függvénye az, hogy be van-e fizetve, vagy szociális alapon kap enni az oviban. Esetleg a családi net.hu-n is felvethetnéd ezt a témát, ott szakértők is vannak. Állítom, hogy ezt a szabályt, amit rátok akar erőltetni a vezető óvónő - ő alkotta... (???) Egyébként mi a helyzet most? Rendeződött már a dolog?
2012. nov. 16. 08:27
Kedves fórumindító!Ha kérnéd, a moderátor biztosan átírná a fórum címét, ezt rossz olvasni :(
120. 7796ae808e (válaszként erre: 6. - Zebracsikó)
2012. nov. 16. 00:09

Uram isten, milyen sztorikat olvasok mostanság...

Hol élek én? Óvónő megeszi a gyerekek kajáját?

Tiszta banán köztársaság.

119. timycat
2012. nov. 15. 22:58
Na az tuti hogy lenyúlják a szülőket -mondjuk nálunk más a helyzet- de nem egy szülőtől hallottam, hogy hiába viszik be tisztasági csomagban a jó minőségű szappant, fogkrémet, szalvétát, wcpapírt, pzs-t a gyerekeknek mindig a legszemetebb tescos cucc jut :S ugye csóri gyerek ezeket még nem veszi észre, velük meg lehet tenni :(
118. pocak25
2012. nov. 15. 22:51
Még egy buta megjegyzés: az én gyermekeim soha nem kakiltak az oviban ez 100%.es most sem mennek sehol wc-re.fiúk.mégis vinni kellett a havi 2-3 cs wc papírt
117. pocak25 (válaszként erre: 113. - Jacko86)
2012. nov. 15. 22:40
Én nem bántani akartalak,csak megértetni veled,hogy 3 gyerekkel nem egyszerű.nekem a párom 7 éve 2 kicsi gyerektől lépett le.nem volt egyszerű ,de túléltük,de bevallom mi is igénybe vettünk mindent.ma már 3 gyerekem van boldog kapcsolatban.soha nem tudjuk mit hoz az élet.
116. pocak25 (válaszként erre: 113. - Jacko86)
2012. nov. 15. 22:37
De értsd meg ,hogy a semmiből nehéz tartalekolni.Ha van gyermeked,tudod mennyi 1 gyereknek is a havi költsége.Ők 76000 ft-ből élnek kb mert annyi a családi meg a csp.ha kap gyerektartast az hozzá jön.egy lakás rezsije min 50 e és még nem ettek,nem vettek ruhát.Érted? Miből rakna félre? Neked szerencsére van ferjed.
115. trapiti
2012. nov. 15. 22:34
Akik itt a tisztasági csomagról írtunk, épp nem kicsinyeskedtünk, hordtuk be a cuccot tisztességgel, aztán később jöttünk rá, hogy nem a gyerekekhez került.
114. pocak25 (válaszként erre: 111. - Jacko86)
2012. nov. 15. 22:33
Holnap küldöm a fotót !! :))
113. Jacko86
2012. nov. 15. 22:32
Nem keresek sokat én sem /átlagfizu/(pláne pár hónapja semmit)csak tartalékolni próbálok és tudok is.Ha nincs is állandó meló,mindig muszáj kitalálni vmit,hogy ne kerüljön mélyre az ember.
112. KHajni79 (válaszként erre: 102. - A0c1361e44)
2012. nov. 15. 22:30
Hát sajnos én nem nevettem rajta, mert nem volt mindegy hogy hiába vittem be normális szalvétát kettévágták, úgyszint a pzs-t a folyékony szappanról ne is beszéljünk. Tudom miből mennyi fogy de ami sok az sok igenis van olyan ,,ovi" ahol nyúlják ezeket a dolgokat.
111. Jacko86 (válaszként erre: 109. - Pocak25)
2012. nov. 15. 22:28
Kérek:)A fejemről is van,ráadásul jó gáz..:)
110. Jacko86
2012. nov. 15. 22:26
Egy szóval nem mondtam,hogy sok pénzem van..Jó is lenne..De ha vmiből 2db van inkább odaadom annak akinek egy sincs és szüksége van rá.Amúgy pont hogy a nagy pénzes emberekre nem jellemző az adakozás ez is tapasztalat sajnos.De ez már megint nem idevágó téma:)
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook