Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kötelezhetnek rá hogy bent altassam a gyerekem az óvodában, különben nem kapja meg az ebédjét? fórum

Kötelezhetnek rá hogy bent altassam a gyerekem az óvodában, különben nem kapja meg az ebédjét? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
109. pocak25 (válaszként erre: 108. - Jacko86)
2012. nov. 15. 22:24
Mellesleg a rólad sincs kép csak az orrodról !! Kérsz egy orr fotót?
108. Jacko86 (válaszként erre: 103. - Pocak25)
2012. nov. 15. 22:17

:)))) Honnan tudod,hogy nincs gyerekem?Elárulom,hogy van.És mi közöd a külsőmhöz?Ennyire ne legyünk már primitívek,hogy a külső alapján kezdünk el ítélkezni.Én legalább vállalom a fényképeim egy részével magam.Rólad vajon miért nincs fotó mintaanyuka?Persze ha nincs más eszközöd a csesztetésre,jön a külső,tipikus:)

Elárulom,hogy a pénzem egy részét,rendszeresen jótékonykodásra költöm és szabadidőmben önkéntes segítő vagyok,nem mintha közöd lenne hozzá,ennyit a nagy "rosszindulatomról".Te vajon hány alapítványhoz jársz rendszeresen?

107. Csillag*** (válaszként erre: 100. - A0c1361e44)
2012. nov. 15. 22:11

Bízzunk benne, mert nem sokára 1 dolgozó járulékából 3 nyugdíjast kell eltartani.Ugyanis a magyar nők nem szülnek vagy csak 1-et.

Aki pedig mégis 3-mat szül ( a maga örömére, mert neki a család fontos, nem a plasztikai műtét) azt egyesek itt b....ják, részemről minden tisztelet az övé.

106. trapiti (válaszként erre: 102. - A0c1361e44)
2012. nov. 15. 22:10

Nálunk wc papírt nem kértek. Viszont havonta vittem 1-2-3l folyékony szappant, de nemcsak én, úgyhogy "elfogyott" havi 10-15l szappan.

Szalvétát havonta kértek két 100-as éttermi csomagot mindenkitől. Az napi 10 szalvéta/ gyerek. Papírzsepiből szintén 200/hó, ami napi 10 papírzsepi/gyerek. És nem az anyagi oldala érdekel, mert nem vágott földhöz. De amikor kiderült hogy a másik oviban ennek a töredéke is bőségesen elég, sőt itt nem marad kakis a gyerekem feneke mert annyi papírt használ amennyivel rendesen meg tudja törölni (és nem egy kockát kap kézhez amikor bemegy a wc-re) akkor mégiscsak szemet szúrt a dolog...

105. a0c1361e44 (válaszként erre: 99. - Trapiti)
2012. nov. 15. 22:07

Gyedet, majd gyest és csp-t kaptam, de szocpolt, segélyt és egyebeket sosem, mert nem kértem, illetve nem voltam rá jogosult, mert sokat kerestem.



Igen, valóban ennek van a legnagyobb értelme. Így legalább esznek valóban a gyerekek. És igen, így legalább oviba is járnak a gyerekek, ahol közösségben vannak, melegben, stb.

2012. nov. 15. 22:06

Nálunk is az önkormányzat adja a tisztasági csomagot. Ez ettől a tanévtől van így. (Sajnos, a legolcsóbb fogkrémre és folyékonyszappanra futja, a szappantól nem egy gyerekem keze piros és száraz lett, így a szülők úgy döntöttek, hogy natúr baba (folyékony) szappant hoznak, az ellátmány helyett. Az is érdekes, hogy havi 5 tubus "Ovenal Huncut" fogkrémet kaptunk. Ezzel két probléma van:

1,a gyerekek eddig maguknak nyomták a fogkrémet - lépjünk vissza egyet azzal, hogy én nyomom nekik?!?

2, Mennyire higiénikus ez? Akaratlanul is hozzáér a fogkrémes tubus szája a fogkeféhez. Ez egy náthás időszakban nem annyira szerncsés, azt hiszem! Szerencsére, teljesen jól látták a szülők a helyzetet, és mégnagyobb szerencsére még meg is bíznak bennünk:), úgyhogy a probléma nálunk orvosolva! :) )

103. pocak25 (válaszként erre: 40. - Jacko86)
2012. nov. 15. 22:03
Tudod van aki plasztikai műtétre költi,es van szerencsére aki az utolsót us a gyermekei felnevelésre.De tudod ő boldog lesz a gyerekekkel 20 év múlva is,te meg légy boldog a pisze orroddal,a ciciddel stb.Nem kell lenézni senkit.
102. a0c1361e44 (válaszként erre: 94. - KHajni79)
2012. nov. 15. 22:03

Ezek annyira kicsinyes baromságok. Csak gondolj bele, hogy otthon mennyit használsz bizonyos dolgokból 1 hónap alatt és oszd el a családhoz tartozók számával és meglátod, hogy nem sok, amit be kellett vinni. Mitől sok 1-2 tekercs Wc papír 1 hónapra? Vagy 1 csomag szalvéta 1 hónapra? Vagy 1 csomag pzs, ami kb 100 Ft?

Nevetséges....

101. Minocska (válaszként erre: 98. - Mazsinka)
2012. nov. 15. 22:02

Akkor éltél, voltál, haltál, és senki sem lesz, aki utána gondol rád.

Hacsak nem alkotsz valami felülmúlhatatlant az emberiségnek.

100. a0c1361e44 (válaszként erre: 93. - Csillag***)
2012. nov. 15. 22:00
Csak bízunk benne, hogy dolgozni fognak és abban is, hogy a szülők is dolgoznak még azelőtt, hogy a gyerekek felnőnek...
2012. nov. 15. 22:00

Hát ez még nagyon messze van az eltartástól... egyébként gondolom amikor a te fiad volt kicsi, te is kaptál gyest meg családit meg szocpolt stb. akkor a te gyerekedet is eltartották???


Egyébként épp az óvodai étkeztetés az amit érdemes támogatni vagy ingyenessé tenni a rászoruló gyerekeknek, hiszen az biztosan a gyerekhez kerül étel formájában, ráadásul így be lehet "csalogatni" az óvodai rendszerbe a rászoruló gyerekeket, épp azokért van ez, akik egyébként esélytelenek lennének. Sokkal inkább támogatandó ez a forma, mint a pénzbeli segélyezés.

98. Mazsinka (válaszként erre: 85. - Minocska)
2012. nov. 15. 22:00
Nem mondtam azt, hogy számomra egy gyerek az élet értelme, számodra lehet, hogy az, de ezt mindenki döntse el maga.
2012. nov. 15. 21:59
Felénk a konyhások azt mondják a gyerekeknek, hogy nincs repeta, és a disznójuknak haza viszik az ételt. Természetesen a konyhás nénik otthon nem főznek, a családnak is visznek haza, a szülők meg azt hiszik a gyereknek fizetnek be.
96. trapiti (válaszként erre: 94. - KHajni79)
2012. nov. 15. 21:56

Ugyanez volt nálunk is. Az előző oviban állandóan folyékony szappant kértek, literszámra hordtam be.

Amikor ide kerültünk, vittem automatikusan, de hazaküldték, mert mint kiderült az önkormányzat adja a szappant és a wc papírt is. Nyilván ebben sem tettek különbséget kerületen belül két ovi között...

95. Mazsinka (válaszként erre: 94. - KHajni79)
2012. nov. 15. 21:55
Felénk az oviban annyi pénzt szednek tisztasági csomagra, hogy egy csoporttól egy év alatt kijön kb. ezer euró. Na, abból aztán tisztálkodhatnak kedvükre. Talán tejben-vajban fürösztik őket?
2012. nov. 15. 21:51
Mi annó az első oviban azt tapasztaltuk, hogy nem elég a havi tisztasági csomag, de érdekes módón sosem láttam, hogy bizonyos emberek vásároltak volna otthonra, a másik érdekes volt szintén hogy amint másik személyek kerültek magasabb pozicióba megszünktek a havi tisztasági csomagok elég volt 1 évre 2000 ft beadni és láss csodát elég volt 10 hónapig a gyerekeknek!!! Ennyi a rafkós óvónénikről :))
2012. nov. 15. 21:50
Amikor pedig a gyerekek felnőnek és dolgozni mennek, akkor pedig majd ők is fizetnek az államnak járulékot...
92. 945be776b5 (válaszként erre: 89. - KHajni79)
2012. nov. 15. 21:45

De hiszen még szoptatja a harmadik babáját! Csak egy szívtelen bunkó küldené dolgozni!

Hogy ne az édesanya legyen ott a babája első szavánál, az első önálló lépésénél, az első mosolyánál, - hanem egy idegen?!

Az ember esze megáll, hogy mennyi érzéketlen tuskó van ezen a fórumon, ami nem is arról szól, hogy dolgozik egy szoptatós anya 3 pici gyermek mellett, vagy sem! Itt arról van szó, hogy milyen jogszabály vonatkozik az ingyenes gyermekélelmezésre, azaz van-e olyan feltétel, hogy csak akkor ehet, ha ott alszik!


Nem értem, hogy miért kell ilyen dologba bekapcsolódni arrogáns, kötekedő, okoskodó embereknek, akik teljesen másfelé vitték el a fórum eredeti célját.


Örök igazság: az okos ember hülyéskedik, - a hülye meg okoskodik!!!!!


A legnagyobb nyomorban is fel tudnak nevelni értékes gyermekeket!

A gazdag szülők gyerekei teszik tönkre a tömegközlekedési eszközöket és firkálják össze a megállók üvegeit. Mert egykék, mert unatkoznak, nincsenek testvéreik, - viszont van zsebpénze drága festékszórókra!

91. Minocska (válaszként erre: 90. - JaneBond)
2012. nov. 15. 21:34
Szerintem figyelem felkeltésként írta ezt a címet, hogy minél többen válaszoljanak. Nem gondolom, hogy bárkit meg akart bántani. Azért tényleg nem túl szerencsés ez a cím.
2012. nov. 15. 21:31

Szia! Természetesen NINCS ilyen jogszabály, a gyerekedet bármikor hozhatod és viheted az oviba (egy nap akár többször is!). Függetlenül attól hogy mennyit fizetsz az étkezésért.


Nekem két problémám van:


1, A rokonod látta a gyereked nevét a névsoron, mint "ebédelős" gyerek nevét. Én úgy tudom, hogy csak a létszámot adjuk le, nap mint nap, miért is lenne szükség a nevekre?!?


2, Miért kell ilyen fórumcímet "kitalálni"?

Annyira általánosít, és nagyon bántó.

Persze, vannak rossz ovik, mint ahogy rossz áruházak, éttermek, stb. és vannak kifejezetten gonosz, alkalmatlan óvónők, mint ahogy rendőrök, pékek, benzinkutasok... stb. is!

De szívből remélem, nem vagyok nagyon naív, amikor azt írom, hogy ez azért a ritkább eset...

Óvónő vagyok, és még sosem ettem el a gyerekek elől az ebédjüket, ahogy azt gondolom, egyik kolléganőm sem az ovinkban.

Ezért picit bántónak érzem ezt a megfogalmazást! Sokkal tisztességesebb lenne, ha leírnád, hogy abban a konkrét az óvodában mit tapasztaltál, és úgy kérnél tanácsot.

Ne haragudj, nem kötekedni akartam, csak "szíven ütött" a cím...

89. KHajni79 (válaszként erre: 25. - Jacko86)
2012. nov. 15. 21:25
Jobban is jársz mert még figyelmesen olvasni sem tudsz, a 3 ik gyerekével van otthon a 2 nagyobb ovis nem az anyák szégyene, hogy 3 gyerek mellett nem tudnak elhelyezkedni megjegyezném még 1 mellett is nehéz!!!
88. e28c748947 (válaszként erre: 1. - 861021szilvi)
2012. nov. 15. 21:24

Gusztustalan ami abban az oviban folyik.Tutira lopnak.Hogy lehet egy vezető óvónő ekkora tapló???Mert ők így kevesebbet vihetnek el, v mi?

Semmiképp ne hagyd magad, mert hülyíteni jogszabályokkal csak azt lehet, aki hagyja magát.Ha sokat fecseg az újabbnál újabb jogszabályokról(ami hülyeség), kérd, hogy MUTASSON neked egy ilyen "jogszabályt"......

87. 945be776b5 (válaszként erre: 85. - Minocska)
2012. nov. 15. 21:16

Egyet értek, - nagyon jól megfogalmaztad!


A 29 éves unokaöcsémnek megvan mindene: lakás, autó, vállalkozás, - de csak hasonló anyagi körülményekkel rendelkező lányt fog feleségül venni, mert az a tapasztalata, hogy a nők az anyagiakra hajtanak. Volt úgy, hogy nagyon tetszett neki valaki, aki viharos érzelmekkel ostromolta, aztán mikor vázolta a "csődöt", - a hölgy már ott sem volt! Ő meg beült a 2 utcával lejjebb parkolt audiába, és örült, hogy megúszta 2-3 vacsorával!

86. 945be776b5 (válaszként erre: 84. - Mazsinka)
2012. nov. 15. 21:03

Úgy tudom, hogy kölykeik az állatoknak vannak!


Én viszont nagyon szeretem a gyerekeket, és sajnos nem lehetett. Az egyik árvaházban találtunk 3 testvért, beleéltem magam, hogy szép nagy családunk lesz, de a férjemet elütötte egy részeg sofőr, és a gyerekeket nem adták nekem! Idegen, szívtelen emberek döntöttek rólunk, ugyanúgy, mint itt egy-két rosszindulatú ember, aki pálcát tör egy fiatal anya felett, aki anyatigrisként védi a gyermeke érdekeit!

Pocsék, mocskos, szemét dolognak tartom, hogy egy gyereket éheztetnek, - akár lenyúlják az ételét, akár nem!

85. Minocska (válaszként erre: 84. - Mazsinka)
2012. nov. 15. 20:51
A szerencse forgandó. Mit értesz megfelelő körülményeken? Azt, hogy jól keresel, van egy párod, aki szintén jól keres, van tehermentes lakás, és egy kis tartalék? Csakhogy mi van, ha így vágsz neki, és kirúgnak, a párod elhagy, vagy szintén ugrik a munkahelye, a tartalék lassan elfogy? Pedig megfelelőek voltak a körülmények. Erre a mai világban nem lehet alapozni, a megfelelő körülményeknek betonbiztosnak kell lennie. Inkább ne legyen gyerek? Akkor mi értelme az életnek? Nem szégyen szerény körülmények között élni, és számtalan jó ember nőtt már fel így.
84. Mazsinka (válaszként erre: 78. - 945be776b5)
2012. nov. 15. 20:46
Az jó, mert nekem egyik sincs, és nem is lesz addig, míg nem lesznek megfelelő körülményeim ahhoz, hogy jól éljenek. Három pedig semmiképp nem lesz. Egyébként én nem találom pejoraítvnak a kölyök szót, régebben volt is egy gyerekműsor: Kölyökklub, vagy valami hasonló.
83. trapiti (válaszként erre: 80. - Zebracsikó)
2012. nov. 15. 20:43

Egész biztosan nincs ilyen jogszabály, különösen nem amíg nem óvodaköteles korú a gyerek. De még utána is csak a délelőtti időt köteles az oviban tölteni, az ebéd jár, akkor is ha a szülő fizeti, akkor is ha jogosult valamilyen kedvezményre, ez nem függ össze azzal, hogy meddig van a gyerek az oviban. Ráadásul az uzsonna is járna, hiszen nem lehet csak két étkezést fizetni.

Az én lányom általában nem uzsonnázik bent, mindig megkérdezik, hogy elvisszük-e, általában azt mondjuk, inkább osszák el a többiek között - viszont megkérdezik és ez fontos. A gyereket pedig az óvoda nyitva tartási ideje alatt szabadon viheti - hozhatja el a szülő.

2012. nov. 15. 20:41
bár nem nekem de többeknek is az óvodába
81. *babyboy* (válaszként erre: 1. - 861021szilvi)
2012. nov. 15. 20:40
Nálunk ugyanez van :(
80. zebracsikó (válaszként erre: 63. - Jacko86)
2012. nov. 15. 20:38

Az volt a kérdés, megszabja-e valami jogszabály, hogy az ebédet csak akkor adják oda a gyereknek, ha bent is alszik.

Erre kéne válaszolni.

Szemen szedett hazugság? Nem az, látod, többen írták, hogy tapasztalták már, hogy ilyen -olyan sumákolások vannak az étkezésekkel.

Én is azt érzem: süt Belőled a rosszindulat.

Pár hónapos csecsemő mellől ne zavarj el senkit dolgozni.

(arról, hogy valaki hány gyereket szüljön és milyen feltételekre várjon ehhez, más kérdés, ezt nem ezen a fórumon kell kinyilatkoztatni)


Inkább azokon az óvónőkön gondolkodj, akik nem adják oda a gyereknek az ebédjét...

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook