Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » KISMAMÁK, ANYUKÁK! - Baba-Mama Klub fórum

KISMAMÁK, ANYUKÁK! - Baba-Mama Klub (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
216. martica (válaszként erre: 215. - Hoxa)
2006. aug. 1. 09:05

sziasztok!

manólak úgy 70%-ban kész,már csak dekor meg a bútorok vannak hátra,de az meg már úton van.

Hölgy lészen az illető, és az Enikő névre fog hallgatni! Lehet hogy már nincs sok , de ez az idő múlik a legnehezebben!

215. Hoxa
2006. júl. 31. 19:22

Szia Martica!

Akkor már nincs sok. :)

Babaszoba, miegymás már készen várja?

Kisifú vagy kislány a manó?

214. martica
2006. júl. 31. 17:37

sziasztok!

jó rég nem jelentkeztem, de nyaraltunk, lakást ujítottunk, stb...

mostmár a finisben vagyunk, elvileg 6-8 hét és Encsi baba is kidugja a buksiját!

213. Hoxa
2006. júl. 31. 13:37
Gyöngy még egyben. Szegény, már 1 hete a kórházban van. Biztosan nehéz ott várni Annára. De most már csak kibújik valamikor! :)
212. Vica26
2006. júl. 31. 11:10
Én is gratulálok a kis Linda érkezéséhez! Micsoda rendes apuka! Nem felejtett el minket informálni, ez igen! Sok boldogságot az egész családnak!
211. Hoxa
2006. júl. 31. 09:44
Ui: Írtam *Gyöngy*-nek, nem tudom ő egyben van-e még. Remélem hamarosan válaszol.
210. Hoxa
2006. júl. 31. 09:36

Szia Linda-Apuka!

Gratulálok a kis Linda Hercegnőhöz! :))))

Remélem mindhárman jól vagytok! Már megszoktátok egymást és az új helyzetet? :) Nagyon sok boldogságot a kis jövevényhez és jó egészséget kívánok!

Pusza:

Hoxa

209. time (válaszként erre: 207. - Linda4)
2006. júl. 31. 08:52
Gratulálok és sok boldogságot, erőt a kis Lindához!!! Amint lehet, várjuk az anyuka jelentkezését is.
2006. júl. 30. 21:38

Kedves Linda, linda apuka és Kislinda!


Nagyon gratulálunk a kis jövevényhez az újdonsült szülőknek! :))))

207. linda4
2006. júl. 30. 18:33
Sziasztok! Linda apukája vagyok,aki 24.-én 16:05 kor bújt elő.50 cm 3,1 kg.Most anyuka és Ő is alszanak.Próbálok mindenben segíteni nekik amíg szabadságon vagyok.Remélem könnyen átvészeljük az első napokat.Pelenkázunk,büfiztetünk,ringatunk és persze örülünk ezerrel:))) Hasonló jókat nektek is!
206. Hoxa
2006. júl. 27. 13:12
Nincs mit! Ha ír, mindig tudósítok majd a publikus részéről. :))))
205. Vica26
2006. júl. 27. 11:42

Hoxa, köszi az infót Gyöngyről, már nagyon kiváncsi voltam rá, hogy mi van vele:)

Én is szurkolok neki, főleg mivel a "földim".

204. Hoxa
2006. júl. 25. 21:56

Gyöngy írt ma nekem sms-t, már bent van a kórházban, de nem úgy néz ki, mintha ki akarna bújni a kislány. 2 ágyas szobában van és relatíve jól érzi magát.

Remélem hamar túl lesz rajta, mert ilyenkor várakozni a legrosszabb, pláne a kórházban.

203. 497f15547f (válaszként erre: 198. - Móci74)
2006. júl. 23. 20:44

Szia Móci!

A kis tündérke azért akar gész nap a cicin lenni,mert fáj a hasa.

A dokinénink szerint, ha fáj a hasuk akkor is szopni akarnak, és ez csak tetézi a hasfájásukat.nekem annak idején azt tanácsolta,hogy 3 óránként etessem és a közts időszakokban vízet adjak neki.

Saját tapasztalatom az,hogy be kéne tartani a 3 órás időszakokat.Nálunk, sajna a másfél óránkénti etetések később meg lett az átka. A gyerek 2 éves koráig minden éjjel fennt volt, csk akkor nyugodott meg eleinte ha kapott valamit inni,és hosszú idő múlva hagyta ezt el, és aludta végig az éjszakákat.

Most biztos sokan csóválják a fejüket...

Még mielőtt bárki azt gondolná,hogy nem akartam szoptatni vagy hasonlók..igeni nagyon akartam és örömmel etettem-itattam másfél óránként, aztán olyan 4 és fél hónaposan abbamaradt, pedig próbáltam mindent ami a magykönyvben meg van írva.

Szóval, így utólag úgy gondolom,hogy a 3 óránkénti etetést megpróbálom majd betartani a 2.gyereknél, nyilván ha éhes a baba,akkor etetni kell.Ezt megláthato,mert ha nem éhes, hanem csak társaságra vágyik, vagy fáj a pocija,akkor nem fog sokat enni,inkább csak "játszik".

Ebben a nagy melegben a tejcsi nem csak étel,hanem ital is.

De biztos,hogy rengeteg irodlmat találsz erre.A másik, nyugodtan hívd fel a szoptatási ambulanciát, telefonon is segítenek,ill. ha bemész akkor megnézik,hogy hogyan szopik, és tanácsokkal is ellátnak.


Ééééés, nagyon sok egészséget és boldogságot kívánok!!!

202. Hoxa
2006. júl. 23. 20:00

Móci:

Én nem vagyok szakértő, mert kevés tejem volt és sajnos a 3. héttől már tápszert is kellett Benjinek adnom a tej mellett, de én nem erőltetném még most a 3 órát a helyedben. Magától is ki fog alakulni majd.

Van egy hasfájós tudásbázis kérdés, azt is olvasd majd el, hátha ott is találsz tippeket.

Tündéri a kicsi lány! :)))


Gyöngy:

Gondolok majd rád, ügyes legyél és no para! :))))

2006. júl. 23. 19:34

Hát lányok, asszonyok én bizonytalan időre elbúcsúzom.

Majd gondoljatok rám. Hoxának majd írok sms-t a fontosabb történésekről.


Sok puszi mindenkinek!

200. time
2006. júl. 23. 17:31

Móci, gratulálok a fekete hajú tündérkirálylányhoz!!! :)

Mi még csak a tervezés szakaszában vagyunk, így nem tudok tanácsot adni, de mindjárt jönnek a tapasztaltabbak!

199. Vica26
2006. júl. 23. 17:29

Szia!


Gratulálok Móci! Nagyon szép nevet adtál a kislányodnak!

Sajnos én segíteni nem tudok, mert még ezek a dolgok előttem állnak!:-)

198. móci74
2006. júl. 23. 16:42

Sziasztok!


Megszületett 8-án 6.20-kor kislányom Gréta egészségesen, gyönyörűen!


Sajnos nagyon hasfájós. Anyatejet eszik, de az "előírt adag" dupláját is sokszor... Gyakorlatilag el lenne cicn egész nap, ám próbálom tartani a 3 órás időközöket (nehéz, mert a kisasszonynak más a ritmusa: nem alszik el, csak kb. a köv. etetés előtt nem sokkal, utána alig lehet ébreszteni, majd ugyanez folyt., közben szegénykémnek gyakori hasfájós görcsökkel.

Tudtok valamilyen tippet a hasfájásra, illetve arra, hogyan alakítsak ki nála egy normál, neki is megfelelő táplálási rendet?

2006. júl. 23. 15:17
Sziasztok. Olyan jó olvasni benneteket. 1 évvel ezelőtt még én voltam úgy, hogy alig vártam már, hogy láthassam a picikémet. Jé milyen gyorsan telik az idő. Még most volt és már itt szaldgál körülöttem. Mindenkinek sok sikert és kitartást.
196. Vica26
2006. júl. 23. 14:28

Szia Gyöngy!


Köszönöm a tanácsodat. Legközelebb 9-10 hetesen megyek az orvoshoz, azt megvárom, és majd ő biztos elküld a védőnőhöz.


Nagyon megható volt a történeted! Hihetetlen, hogy az anyák milyen megérzésekkel rendelkeznek! Az utólag kiderült, hogy mitől volt a vérzés?


Remélem nálunk is "happy end" lesz! Szeretném már látni a következő ultrahang vizsgálaton a kicsi szívét! Akkor nyugszom meg teljesen!

195. time (válaszként erre: 194. - *Gyöngy*)
2006. júl. 23. 13:18

Szia Gyöngy!


Nagyon szép történet! Jó, hogy leírtad. Bár ennyire tudnánk hinni a megérzéseinkben! Minden tiszteletem anyukádé!

194. *Gyöngy* (válaszként erre: 191. - Vica26)
2006. júl. 23. 13:10

Szia Vica!


Örülök, hogy hallok felőled!

Örülök, hogy elmúlt felőled a veszély.


Azért veled és mindenkivel megosztok egy megható történetet.


A tesóm születésével kapcsolatos. Anyukám már elég előrehaladott állapotban volt a terhességében, amikor erősen vérezni kezdett, állítása szerint egy jó nagy tócsa lett alatta. A szülészorvos, aki engem is a világra segített azt mondta, hogy nincs mese, "ki kell kaparni" a tesómat, mert nyilvánvalóan komoly sérüléseket szenvedett. Apukám is elfogadta ezt az álláspontot (ő orvos). Anyunak viszont valami azt súgta, hogy nincs baja a babának és hogy fiú lesz... Így saját felelősségére megtartotta a babát, és így lett egy teljesen egészségesen született öcsém, aki később papi pályára lépett... Szóval ez tényleg isteni sugallat volt.

Még annyi, hogy mi elég későn születtünk, anyu 36 és 38 éves korában.


A védőnőről.

Engem az orvos küldött el kb. 10. hét környékén. A 12. hétig azonban mindenképpen menj el, mert onnantól vannak a vér és vizeletvizsgálatok.

193. *Gyöngy* (válaszként erre: 190. - Tinendo)
2006. júl. 23. 13:02

Szia tinendo!


Úgy értem, hogy semmi jelét (fájdalom vagy egyéb tünet) nem érzem a közelgő szülésnek.

192. Vica26
2006. júl. 23. 12:07

Lenne egy kérdésem mindenkihez.


Ti hányadik héten kerestétek fel a védőnőt? Én most járok még csak az 5-6. héten. Gondolom még nem késtem el, ugye?

191. Vica26
2006. júl. 23. 12:02

Szia Gyöngy!

Én is szorítok nektek, minden simán menjen!

Képzeld, nekem volt egy kis bevérzésem, de most már elmúlott és az UH-vizsgálat is megnyugtatott, hogy nincs baj.

Sok szerencsét és kitartást!

190. tinendo
2006. júl. 23. 10:15

Sziasztok! Sok sikert Linda!De ha lehet sétáljál 1 picit, estefelé.

Gyöngy: hh. nem érzel semmit kedd óta?

2006. júl. 23. 10:04

Sziasztok!


Köszi a drukkolást mindenkitől. Jól esik!


Linda! Jó neked, hogy hűvös a szobád. Mi a 3.-on lakunk és áll a levegő. Na mindegy, azért így sem olyan rossz, mint kint a napon.


Képzeld, én kedd óta megint semmit nem érzek. Hogy érted azt, hogy késlelteted a szülést?


Nálad nincs szabott időpont, amikor be kell feküdnöd?

188. time
2006. júl. 22. 21:33
Gyöngy, Linda nagyon szorítok Nektek!!!
187. tinendo
2006. júl. 22. 19:54
Sok sikert a babákhoz! Én 1 évvel ezelőtt adtam életet életem értelmének. :)
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook