Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » KISMAMÁK, ANYUKÁK! - Baba-Mama Klub fórum

KISMAMÁK, ANYUKÁK! - Baba-Mama Klub (beszélgetős fórum)


96. bige (válaszként erre: 95. - *Gyöngy*)
2006. máj. 8. 22:40
hoxának akkora listát írtunk itt össze, hogy szerintem a következő szülésére is elegendő lesz:-)
2006. máj. 8. 18:38

Szia Hoxa és minden frissenszült kismama!


Tudnátok tippeket adni arra nézve, hogy mit kell bevinni a kórházba, ha eljön az ideje? Lassan szeretném elkezdeni a rendezkedést....


Előre is köszi!

94. Hoxa
2006. ápr. 30. 10:36

Fcica kismamából anyukává vált!! :)

Remélem fog mesélni a történtekről, a bébi nagyon édes!! :)

93. Hoxa (válaszként erre: 92. - Mariann)
2006. ápr. 26. 13:06

Nagyon sok drukk neki!!!!!!!

Juj, de izgi, tájékoztass minket mindenképp, ha van valami új hír!!

2006. ápr. 26. 12:05
Még semmi... A nyákdugó elment! A fájások szerinte még elég rendszertelenek. De azért bent tartották! Ha megtudok valamit, majd írom! Nebel már ma babázni szeretne!:)
91. Tacus (válaszként erre: 90. - Mariann)
2006. ápr. 26. 11:01
tudni már valamit?
2006. ápr. 25. 16:31
Nebel nemrég sms-elt, azt írta: "ELKEZDŐDÖTT". Tessék szorítani! Ha lesz valami, tudatom veletek! Lehet, hogy már este meglesz a kis Atti baba, de lehet, hogy még 1-2 hét...
89. Hoxa (válaszként erre: 88. - *Gyöngy*)
2006. ápr. 25. 11:17
Akkor megnyugodtam :))))))
2006. ápr. 25. 08:52

Sziasztok!


Bocsi, hogy eddig nem jelentkeztem! Minden rendben van, nyugalom. Belémtem a 28. hétbe.


Ez a 3. hete, hogy itthon vagyok, és a teendőim eddig nagyon sűrűre sikerültek, ezért voltam kicsit hűtlenke. De most újra itt vagyok. Remélem, minden kismama jól van!

Puszi!

87. Tacus (válaszként erre: 78. - Hoxa)
2006. ápr. 24. 23:17

Szia Hoxa,


A korházi csecsemös növérekröl nekem is megvan a véleményem. Nekem annyi tejem volt, hogy majd szét durrant a cicim, tök kemény volt, én ugy mentem be a korházba, hogy vittem a saját medela melszivomat, csak akkor az még kézi volt, nem elektromos. Kértem, hogy hagy rakjam rá a korházi elektromosra. A korháznak is medela volt. Nagy szájhuzgálva megengedték, hogy rárakjam a saját mellszivomat (amivel neki semmi dolga nem volt, mert én mostam el, neki a kisujját se kellett megmozditania). majdnem 2 teljes üveggel lefejtem. Onnantol énse kértem tölük semmit, inkább lefejtem a kézivel. Mikor hazajöttünk felkutattam, hogy hol lehet venni elektromos egységet az én gépemhez, és itthon már avval fejtem.


Egyik nap a Manomon észrevettem, hogy sebes az egyik ujja. Kérdeztem a csecsemöst, hogy mitöl ilyen a gyerek keze. Azt felelte, hogy biztosan sirt. onnantol a gyereket mindig kikértem magam mellé, még akkor is ha nehezen tudtam mozogni, mivel császároztak.

86. Hoxa
2006. ápr. 24. 16:03

Aggódom Gyöngyért, már rég nem járt erre. :( Remélem minden rendben van vele.


A többi terhes fronton miújs?

85. Hoxa (válaszként erre: 84. - Móci74)
2006. ápr. 12. 17:23

Szia Móci!

Próbálj más szakirodalmat olvasni, pl a babaápolásról, a szoptatásról stb. Én mindig gondosan kerültem a negatív témákat a terhesség alatt és az ismerősöknek sem engedtem, hogy riogassanak. Nincs erre egy terhesnek szüksége és a baba is megérzi. Inkább mással foglald el magad, mint az aggódással. Nézd a pozitívumokat, éld meg a boldogságot, amely ezzel a "más állapottal" jár. Hidd el, nem érdemes előre izgulni, majd akkor foglalkozz egy problémával, ha az elő is áll! :))

Kívánom, hogy legyél boldog és optimista kismama! :)

pusza:

Hoxa

2006. ápr. 11. 10:45

Sziasztok!

Most várom az első babámat, 28. hétben vagyok.

Kérdezem: ti hogy vagyytok (voltatok) az állandó szorongással a baba miatt? Milyen határig normális az aggódás? Állandóan arra gondolok, h. valami baja lesz, mire megszületik, vagy szülés közben történik v.mi baj stb.

A "szakirodalom" persze mindíg elejt 1-1 félmondatot kül.féle komplikációkról, amit aztán az ember elkezd továbbszőni.

83. Hoxa (válaszként erre: 82. - 8d139d96f2)
2006. ápr. 10. 20:19

Szia Adrya!

Mondanám, hogy az mindjárt itt van, de az utolsó hetek lassabban telnek :))

Köszi a gratut, hihetetlen, hogy már 1 hónap eltelt.

2006. ápr. 6. 15:58

Sziasztok!


Hoxa gratulálok a kisfiadhoz.


Nekem még kb 9 hetet kell várnom, hogy anyuka legyek. Még mindig kicsit hihetetlennek tűnik, hogy nemsokára kezemben tarthatom a saját gyerekemet.

2006. ápr. 5. 11:46

Egyébként rátaláltam egy új honlapra: shop.builder.hu. Nagyon szimpatikus vitaminok, ásványi anyagok és egyéb étrendkiegészítők vannak ott. A vastablettát egyébként a california fittnesstől szereztem be. Az adaghoz képest nagyon jó áron, és nagyon jó felszívódási hatékonysággal.(100 tabletta 2100 ft)

Biztos fogok rendelni az előbb említett honlapról. Egyébként vannak terhesvitaminok is.

Úgy alakult nálam, hogy nem szedek külön terhesvitamin, inkább magam válogatom össze a bogyókat.

80. Jázmin23 (válaszként erre: 77. - Hoxa)
2006. ápr. 5. 11:46

Szia Hoxa!


A polipos történeten nem lepődtem meg!!

Körülbelül ennyit lehetett várni Tőlük!


Én nagyon jó szívvel ajánlom Neked a Szent Imre kórházat legközelebbi szülésedre, nagyon sokan dicséri, és tényleg jó hely!


Ti mennyi időre viszitek ki Benjit a levegőre?

Mert mi a kislányunkat már fél órákra ki visszük, de tegnap volt egy kis hőemelkedése (37.2) és arra gondoltam talán túl sok ez a kint lét még neki, pedig mindig jó alaposan beöltöztetem!

79. *Gyöngy* (válaszként erre: 77. - Hoxa)
2006. ápr. 5. 11:41

Szia Hoxa!


Egyáltalán nem érzek türelmetlenséget, hacsak nem az előttem halmozódó házimunkák kapcsán. Ezen a héten dolgozom utoljára, úgyhogy most már kezdek fellélegezni.

Képzeld, tegnap voltunk 4d-n. (25. hétben vagyok) Nagyon édes volt a picur, bár a reakcióiból ítélve szerintem kellemetlen volt neki ez a vizsgálódás. Úgy fejeződött be a vizsgálat, hogy ő egyszerűen hátat fordított nekünk...:) Csak a kis gömbölyű hátá, meg a gerincét láttam. Egyébként az egész vizsgálat alatt szorosan hozzám volt tapadva, ami annyira megható.... biztosan jó neki ott bent lenni.

Ma a munkahelyen minden érdemleges kollégának bemutattam a képeket, CD-t , videókazit.

A nemét illetően nagy valószínüséggel lány, de hát nem engedett túl nagy belátást ez a kis édes.

78. Hoxa (válaszként erre: 75. - Jázmin23)
2006. ápr. 4. 16:31

Szia Jázmin!


Súgva mondom, de szerintem én sem nála fogok szülni legközelebb (márcsak a péterfy miatt sem), talán valami beszédesebb dokit keresek, akihez nem kell harapófogó. Egyébként nem volt vele semmi bajom, kedves volt, mindenért bocsánatot kért, amivel fájdalmat okozott.

És igen, a végeredmény a fontos, a többi múló kellemetlenség csak, semmi más, el is felejti az ember.


Nem tudom meséltem-e, mit mondott nekem az egyik csecsemős nővér, amikor nagyon aggódva tanácsot kértem tőle, mert Benji úgy bealudt, hogy nem tudtam felkelteni. Nagyon aggódtam, nagyon fáradt voltam, a 4. napi depresszióval, sírással küszködtem. Így, majdnem sírva kértem tőle segítséget.

Felébresztette a gyereket, a lábujjait tekergette, meg ilyenek, mondta hogy én is csináljam ezt szoptatás alatt, akkor nem alszik el.

Mivel nekem 2 kéz kellett a szoptatáshoz, megkérdeztem melyik kezemmel csináljam, hisz arra nem marad. Erre ő gúnyosan:

"Legyen polip, anyuka, legyen polip!" - és otthagyott a szobában. Meg sem várta, hogy boldogulok-e. Gondoltatban elküldtem a jó polip édesanyjához... Gondolhatod.

Ezek után én már semmi segítséget nem kértem tőlük, mert erre nem volt szükségem, így is elég szar volt, nem kellett volna tovább rontani.


Hoxa

77. Hoxa (válaszként erre: 76. - *Gyöngy*)
2006. ápr. 4. 16:23

Szia Gyöngy!


Úgy 9 kiló körül maradt rajtam.

A mostani étkezésem úgy fogalmaznám meg, hogy eszek, amikor épp úgy alakul az élet, azt, amit hoz a sors :)) Tényleg rendszertelen és zűrös még az életünk, nem tudtam még semmi érdemlegeset bevezetni. Annyi, hogy édességhez nem igazán nyúlok, de péksütit eszem néha, barna kenyeret meg majdnem minden nap.


Közben úgy alakultak a dolgaink, hogy mivel Benjinél fennállhat valami szívprobléma (még nem biztos), a védőnő javasolta a légzésfigyelőt. El is mentem bérelni, de neked volt igazad. A csajszi amikor bemutatta a működést, kiderült, hogy nem is működik a szerkentyű. Na itt el is veszett a bizalom, szóval vettem egy totál újat. Angelcaret.

A márkákat nem ismerem, de az első helyen nem vettem meg (ott ezt ajánlották), a második helyen nem volt túl sok féle, azok is aranyárban, a harmadik helyen meg csak ez volt, és már nagyon akartam hazamenni, mert már 2,5 órája úton voltunk Benjivel és elfáradtam, ő meg csak aludt és tudtam, hogy hamarosan baromi éhesen fog ébredni.

Szóval megvettem ezt.

Tapasztalataim még nagyon nincsenek 1 nap után, de majd beszámolok róla. 22ezervalamennyibe került. A bérlés egyébként 3000 lett volna egy hónapra + 10000/20000 forintos kauciót kellett volna letenni, fajtától függően.


Amúgy hogy bírod? Nem vagy még türelmetlen? :)


pusza:

Hoxa

2006. ápr. 4. 15:17

Szia Hoxa!


Nagyon érdekelne, hogy végülis súlyügyileg hogyan alakultál. Mennyi plussz maradt rajtad, és most hogyan étkezel?

75. Jázmin23 (válaszként erre: 74. - Hoxa)
2006. ápr. 3. 11:26

Szia Hoxa!


Én is az interneten olvastam sok jót a dokinkról, ez alapján választottam Őt!

Egyszer a terhesség alatt begörcsölt a vesém és be kellett menni a szülészetre és ott találkoztam Kia doktorral, Nekem Ő szimpatikusabb volt a mi dokiknál, de ez akkor már késő bánat volt!

A kórház nekem sem tetszett, Én első gyerekemet a Szt Imrében szültem ott sokkal pozitívabbak az emlékek, az sem tetszett hogy sokszor szerettem volna a kislányommal maradni amíg fürdetik vagy vizsgálják, de a csecsemősek elküldtek, hogy majd ha kész a kicsi akkor kiviszik, na ja, általában Én mentem érte hogy kész van-e, persze hogy kész volt, csak nem hozták ki!

A folyosó valóban olyan volt mint egy zsibvásár, pihenni nem igazán lehetett!


Na mindegy...a végeredmény a lényeg, és az meg csodaszép!!!

74. Hoxa (válaszként erre: 69. - Jázmin23)
2006. ápr. 2. 20:48

Jázmin23:


Szia!

Nem régen ismerem, a terhesség eleje óta jártam hozzá, a neten olvasottak alapján választottam őt. A Péterfyvel nem voltam igazán elégedett, a csecsemős nővérekkel főleg nem, meg azzal, hogy olyan mérheteten zaj volt mindig (a folyosó első szobájában voltam), hogy amikor lehetett volna, akkor sem tudtam pihenni. Lehet, hogy ez máshol is így van, de nekem annyira rossz élmény volt, hogy biztosan nem kívánkozom ide többet. :(

Te jobban érezted ott magad, mint én?

Akkor titeket említett a szülésznőm valamelyik nap, hogy éjjel jött még egy bébi :) Gratulálok hozzá, gyorsan ment :)))

Hoxa

Hoxa

2006. márc. 30. 10:15
A légzésfigyelővel kapcsolatban. Bementem egy hozzánk közel eső gyógyászati segédeszköz boltba. A Baby controllt árulják, 19ezer valamennyi. A neten ennél pár ezer Ft-tal drágább dolgokat láttam. Úgy kalkulálok, ha több gyermeket szeretnénk, akkor hosszabb távon megéri egy új készülék.
72. Pötyi
2006. márc. 28. 18:39

Sziasztok!

Most akadtam rá a létszámellenőrzésre. Én két szépséggel büszkélkedhetek. A lányom 3,5 éves a fia pedig 8 hónapos. Nagyon jók vagytok, gratulálok.

71. Csiri
2006. márc. 28. 18:10
Szia Gyöngy!:) Ez a mikroszkóp szerintem nem működik:) Egész hónapban figyeltem és pár nap van még a ciklusból, de szerinte nekem egész hónapban nem volt egyetlen nap sem peteérésem:)) Érdekes:) Nem baj, mi lelkesen próbálkozunk és néhány nap múlva kiderül, hogy próbálkozzunk tovább vagy sem. A másik oldala ennek a mikroszkópnak, hogy ezt elvileg a fogamzágátlás egyik eszközeként találták ki. Hát ha valaki ezt arra használja, akkor akár meglepetés is érheti:)
70. *Gyöngy* (válaszként erre: 68. - Zazuka)
2006. márc. 28. 16:20
Én is gondolkodtam a bérlésen, de ott meg nem látok bele a szerkezetbe, hogy tényleg jó-e.... Ha baj történne, tuti arra gondolnék, hogy biztos valami kiszolgált vacakot kaptam....
2006. márc. 28. 15:52

Sziasztok!


Én Március 18.-án szültem második Kislányomat a Péterfy kórházban, ugyanannál az orvosnál mint Hoxa, van egy 2.5éves lányom már!


Hoxa, igen éjszaka született Dominika, az orvos kicsit morci is volt hogy be kellett jönnie miattam, de hát ez van.......

Amúgy elég gyors szülésem volt, 21óra felé értünk a Péterfybe és 0 óra 45perckor már a kezemben tarthattam a kislányom!


Te régóta ismered Abkarovics dokit?

Mert Én a 20. héttől kezdtem el hozzá járni, a Rókusból menekültem a Péterfybe és egyben Abkarovics doktorhoz!


Amúgy a kórházzal hogy voltál megelégedve?

68. zazuka (válaszként erre: 61. - *Gyöngy*)
2006. márc. 28. 15:48

Én kaptam kölcsön egy ilyen készüléket, és instrukcióként, hogy ha megszólal, akkor kapjam föl a gyereket, pofozzam meg, rázzam meg, lógassam fejjel lefelé, stb.

A gép azonnal jelez, ha a baba nem lélegzik, tehát még van remény, ha nekiáll sípolni a kütyü.

Nálunk egyszer szólalt meg a dög... Soha olyan gyors nem voltam még, és soha életemben nem ijedtem meg annyira, mint akkor. Csak lemerült az elem, és annak ellenére, hogy a gép ordenáré hangon üvöltött, a csemete édesdeden aludt mellette.

Ettől a kis incidenstől eltekintve én nagyon nyugodtan aludtam éjszakánként, és ha venni nem is, de bérelni biztos béreltem volna, ha nem kapok kölcsön egyet.

67. *Gyöngy* (válaszként erre: 55. - Csiri)
2006. márc. 28. 14:51

Szia Csiri!


Én is ugyanezt tapasztaltam a mikroszkóppal, de ettől függetlenül megfogantam:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook