Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » KISMAMÁK, ANYUKÁK! - Baba-Mama Klub fórum

KISMAMÁK, ANYUKÁK! - Baba-Mama Klub (beszélgetős fórum)


2006. jún. 8. 13:18
Mennyire macerás dolog ez a bizonyos NST, aminek előtte állok? Nektek sokat kellett várni a bejutásig? Már előre utálom a várakozást a kórházban...
125. kszisz (válaszként erre: 124. - Hoxa)
2006. jún. 7. 21:21
a kötelező vizsgálatok nagyon jó ötlet, és lehetne akár egy "jó tanácsok haladóktól kezdőknek" téma is, mire érdemes figyelnie annak, aki mégcsak most tervezi az anyaságot ill. akinél éppen beköltözött a kis pocaklakó az életébe. vagy már van vmi hasonló itt a honlapon ?! már sok mindent olvasgattam a témáról, de még mindenre nem volt időm
124. Hoxa
2006. jún. 7. 07:57
Jó ötlet, köszi!
123. lau (válaszként erre: 122. - Hoxa)
2006. jún. 6. 15:07
Estleg lehetne valamit a "kötelező" vizsgálatokról is... most ez jutott eszembe (mikor mit szoktak kérni és az mire való, hogy mindenki maga eldönthesse, hogy szükségét találja-e a vizsgálat elvégzésének). Ez lehetne a naptár része is...
122. Hoxa
2006. jún. 6. 14:58

Nagy munkában vagyok. Próbálom kibővíteni a baba-mama szekciót.

Ha vannak még ötleteitek, nyugodtan tárjátok elém. :))

121. lau (válaszként erre: 111. - Hoxa)
2006. jún. 6. 11:09
Ahááááá! Bocsánat, már látom, értem!
120. lau (válaszként erre: 113. - Hoxa)
2006. jún. 6. 11:07
Szia Hoxa! És mi célból gyűjtöd őket?
119. Hoxa
2006. jún. 6. 09:07
Köszi! :)
118. Eve20 (válaszként erre: 117. - Hoxa)
2006. jún. 5. 19:20
Igen?:((Szomi dolog!:(Majd nézek még neked akkor valamit!:))))
117. Hoxa
2006. jún. 5. 18:23
Hát rajtad kívül senki sincs aki megszánt volna :)))
116. Eve20 (válaszként erre: 115. - Hoxa)
2006. jún. 5. 17:55
Hogy-hogy ne tolongjunk?:))))
115. Hoxa
2006. jún. 5. 17:53
Oké, most már a gyereknevelésről, ápolásról gyűjtök anyagokat. Ne tolongjatok, mikor segítség kell! :))))
114. Eve20 (válaszként erre: 113. - Hoxa)
2006. máj. 31. 18:42
Hoxa! Találtam egy kettőt! Hova küldjem?
113. Hoxa
2006. máj. 31. 15:57

<b>

Terhességgel kapcsolatos írásokat, tanácsokat gyűjtök! Aki tud, segítsen be! :)

</b>

112. Eve20
2006. máj. 31. 06:41

Sziasztok!


Szerintem jó ötleteket írtál nagyon, én is vezetek hasonlót a fiamról, és tök jó visszaolvasgatni. Ja, meg tele van ragasztgatva képekkel, hogy még érdekesebb legyen:)

Úgyogy hajrá! Szerintem szuper ötletek!:)

111. Hoxa
2006. máj. 30. 10:00
Sziasztok!

Tervezek mostanában egy egész terhességet végigkövető anyagot csinálni az oldalra. Heti bontásban mindig meg lehetne nézni, hogy mi történik, mi várható azon a héten.
Remélem lenne, akit érdekelne, mert nagyon sok anyagom van, de angolul és piszok sok meló lefordítani és szépen összerakni.
No meg programozási feladatok is vannak hozzá, amihet majd Speedz segítségét kell kérnem, aki mostanában elég elfoglalt sajnos.
De azért majd megoldjuk. Talán még a nyáron sikerül. Teljesen átalakítom a baba-mama szekciót, hogy sokkal jobban átlátható, kezelhető legyen és sokkal, de sokkal több információ és lehetőség legyen.

Szerintetek lenne-e értelme ezeknek az ötleteknek?

- baba súly és cm napló (az első hetekben ugyebár még érdekes, mikor mennyi gramm)

- terhességi naptár, ami a terhesség hete szerint mindig kiírja, hogy épp hol jársz és mi történik veled?

- baba fejlődési naptár, ami havi bontásban szépen írja, mikor mi történik. Mindig azt látod, ami a te babádra vonatkozik, persze a többit is meg tudod nézni.

- baba bravúrok - vezethető lenne, hogy a bébi mikor milyen újdonságot produkált, pl. az első mosoly dátuma, fotóval, leírással (_Kleo_ ötlete alapján)

Várnék még ötleteket, építő javaslatokat, segítő kezeket! :)

Hoxa

*Gyöngy*: szívesen! már nagyon izgulok és drukkolok érted! :)))
2006. máj. 29. 12:04

Köszi Hoxa, hogy megnyugtattál. Igen, olyan tejfehér jellegű a dolog. Nem tudtam, hogy ez normális! Akkor nem parázom, mert egyéb tünet (viszketés stb.) nincs.

Köszi!

109. Hoxa
2006. máj. 29. 11:04

Kis mennyiségű, híg, tejfehér, enyhe szagú váladék normális a tehesség alatt. A szülésig ez csak erősödik, de nem kell törődni vele. Ha sárgás, zöldes, túrós, vagy kellemetlen szagú, égő, viszkető érzéssel párolsulva, akkor lehet fertőzés.

Szülés előtt úgyis csinálnak tenyésztéses vizsgálatot, mert a terhesség alatt ezek ugyan nem veszélyesek a babára, de a szülés folyamán megfertőzhetik. Ilyenkor adnak hüvelykúpot, s akkor a természetes szülés esetén sem lehet gond. Van olyan fertőzés, ami esetén császárt javasolnak. Meg fognak vizsgálni, vesznek majd kenetet mindenképp. De azért szólj a dokinak róla, ha mész hozzá.


A kullancsról kérdezd meg az orvosod, szerintem meg fog nyugtatni.


A túl sok szex nem árthat, az utolsó 1-2 hétben azért fogd vissza a párod, de csak kicsit! :) Mivel ha jól tudom nem vagy koraszülés szempontjából veszélyeztetett, nem kell teljesen leállni. De erről is az orvos tud biztosat mondani, mert attól is függ, milyen a méhszájad állapota, mennyira vagy nyitva, ilyesmik.


1 szó, mint 100: a legbiztosabb válaszokat az orvosodtól tudod meg. Ő a profi. :))

2006. máj. 29. 10:53

Képzeljétek megcsípett egy kullancs. Ugye nem lesz lyme kórom? :(((

Meg valami fehéres folyásom is van, ami nem tudom, gombától vagy mitől alakult ki. Volna egy intim kérdésem. Szerintetek a túl sok szeretkezés miatt is kaphattam el valamit? A kedves férjem egyszerűen nem hagy békén, így muszály engednem.... talán kisúrolódtam odalent, valami meg megfertőzte a legyengült hüvelyflórát? Két nyavalya is egyszerre.... Ettől függetlenül jól vagyok:)

107. Hoxa (válaszként erre: 106. - *Gyöngy*)
2006. máj. 17. 08:59

Gyöngy, szerintem ez csak akkor fog kiderülni. Hallottam olyanról, hogy anyuka sírva küldte a férjet melltartót venni, mert annyira megnőtt, olyanról is, akinek C-ről E méretre nőtt (rengeteg teje volt).

Nekem nem nőtt meg, de nem is volt sok tejem sosem. :(

2006. máj. 16. 09:46
Ja, és még egy kérdés. Nem tudom eldönteni, hogy ha elkezdek majd szoptatni, akkor nagyobb lesz-e a cicim, mint most. Már mostanra is eléggé megnőtt, de nem tudom, hogy ha benne lesz a tejci, akkor még nagyobb lesz-e. Ez a melltartóválasztásnál lenne érdekes....
2006. máj. 16. 09:34

Szia Hoxa!


A minimanón nem találtam ilyen lehetőséget, használtat nem szeretnék. A másikat ellenben használhatónak vélem.

Sajnos erre fele nem nagyon kapni ilyen melltartót, csak baromi drágán. Sok pénzt meg nem akarok adni érte. Azért köszi a segítséget.

104. Hoxa
2006. máj. 15. 17:18

<a href="http://www.minimano.hu" target="_blank">minimano.hu</a>


<a href="http://gportal.hu/gindex.php?pg=9782695" target="_blank">gportálos</a>

103. Hoxa
2006. máj. 15. 17:03
Jó ám azokat felpróbálni, mielőtt megveszed, de azért keresek neked ilyen oldalt. :)
2006. máj. 12. 10:03

Nem tudjátok véletlenül, hogy a neten hol lehet szoptatós melltartót rendelni?


Eddig nem találtam...

101. Hoxa (válaszként erre: 100. - *Gyöngy*)
2006. máj. 12. 09:12

A spec ötletek a cikkhez tartozó fórumban vannak.

Én vittem könyvet is, jól is jöttek, mert ugye a csecsemősök nem segítettek, így néhány dolognak abban néztem utána.

100. *Gyöngy* (válaszként erre: 98. - Hoxa)
2006. máj. 11. 20:28

Igen, ezt olvastam, csak arra voltam kíváncsi, vajon vannak-e speciális ötletek, amiket feltétlenül vinnem kellene.

Idő közben a sógornőmtől már beszereztem a listát...


Lassan csomagolok, de azért még várja meg a babuci a július 22-t.

2006. máj. 10. 11:36

:)))))))

Gratulálok a babához, bár tudom, hogy az anyuka utólag olvassa majd!!!

Ennyi jó híreket a mai napra :DDD

98. Hoxa (válaszként erre: 95. - *Gyöngy*)
2006. máj. 10. 11:30
Gyöngy, már csomagolsz? :)))

Van róla cikk, meg hozzá egy jó kis topik, ahol további tippek vannak:
Katt ide
2006. máj. 10. 10:45

Sziasztok! Hozom a jó hírt!:)

Tegnap este megszületett Nebel kisfia!!!!! 3600 grammal, és 54 cm-rel. Hatalmas barna haja van! ...császárral lett meg, mert a nyakára volt tekeredve a köldökzsinór. Ha minden igaz, még ma megyünk, és megnézzük a picurit. Majd hozok képet is!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook