Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kislány vagy kisfiú? fórum

Kislány vagy kisfiú? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kislány vagy kisfiú?

1 2 3 4
97. rencsilany (válaszként erre: 96. - Df1077de8f)
2011. ápr. 11. 21:01
drukkolunk!!:)
2011. ápr. 10. 15:30

Nekünk a már meglévő gyerekek közül csak egyre jött be a Jónásnaptár és egyre a kínai fogamzásnaptár.Tehát nekünk egyik se jött be.

De már a 3 fiam után nagyon vágyom egy kislányra.Remélem ez a bébi már kislány lesz!!!:o)

95. Ella89 (válaszként erre: 88. - Vicus80)
2009. okt. 8. 18:44
Beírtam a születési időt (koraszülött volt) és azt a dátumot is, amikorra kiírt anno az orvos. Mindkettőre fiút írt. Amúgy meg van egy gyönyörű, lassan 6 hónapos kislányom! :P Én viszont kijöttem lánynak (43. hétre születtem), de a kiírt dátumra is lányt írt. A kínai fogamzás naptár szerint viszont fiúnak kéne lennem (a lányomnak is). Szóval nem hiszek az ilyenekben. Minden esetre jó móka. :D
94. 45f5ce422c (válaszként erre: 88. - Vicus80)
2009. okt. 6. 12:09

Sziasztok!


megneztem ezt az oldalt, kisfiut ir es kisfiut is varunk! mar a 15. heten se tudta elrejteni a futykoset, es azota is minden uh-n buszken megmutatta!:DDD ugyhogy bejon vegulis, de lehet hogy csak veletlen..

2009. okt. 5. 12:54

Sziasztok!


2009.okt. 4-én 8:35-kor megszületett kislányunk Stefánka-Sárközy Sára:))) 3800g és 58 cm a kisasszony:)

Bejött a Jónás naptár:)

92. Szilvaaa (válaszként erre: 91. - Vicus80)
2009. szept. 3. 15:54

Kisfiam 4 nappal született a kiírt idő előtt, de akárhogy próbálgatom, mindenképpen lányt ír rá:)

Viszont most is lányt ír a Kistesóra, úgyhogy majd kiderül:)

Nekünk meg tudták volna mondani, de én nem akartam... Így izgalmasabb:)

91. vicus80 (válaszként erre: 90. - Szilvaaa)
2009. szept. 3. 10:24

Szia Szilvaaa,


nem kora- vagy kesöszülött a kisfiad? Akkor lehet tevedes, azt irja. A fogantatas kb. a menses utan 14 nappal van, de van akinek csuszik, nekem pl. a 16. napon volt (mertem az ebredesi hömet es ovu. tesztet is hasznaltam, onnan tudom). Probald 14 nappal az utolso menses utan beadni, kivancsi vagyok ugy mit dob ki? :))

Gratulalok a babatokhoz! Mi is a 2. babat varjuk, en nov. elejere vagyok kiirva. A dokim nekem sem tudja biztosra megmondani a nemet, ezert vagyok mar annyira kivancsi...de a lenyeg, hogy egeszseges, az a legfontosabb. Puszi!

2009. szept. 3. 09:33

Nekem már elsőre sem jött ki. Kisfiam 2,5 éves elmúlt, de ahogy beírtam az adatokat úgy lányt írt:)

A fogantatás dátumán mit értenek? Az utolsó menstruációt vagy arra számoljak 2 hetet? Most nem tudjuk hogy fiú vagy lány lesz és okt. 1-re vagyok kiírva:))) Szóval hamarosan mindenképpen kiderül:)

89. vicus80 (válaszként erre: 88. - Vicus80)
2009. szept. 1. 17:58

Ja, elfelejtettem irni, hogyan müködik. Elöször az apa majd az anya születesi datumat kell beadni visszafele (!), vegül a baba fogantatasi datumat vagy a megszületett gyermek születesi datumat. Ha nem a születesi datumot adja be valaki 3.-nak (Geburtsdatum), akkor at kell allitani mellette a "Zeugungsdatum"-ra, az jelenti a fogantatas idejet.

SOK SIKERT!

2009. szept. 1. 17:56

Sziasztok, nemreg talaltam egy erdekes oldalt, ahol ki lehet szamitani elöre a baba nemet, illetve születesi datumbol is vissza lehet következtetni ra. Itt a link:


[link]


Kivancsi vagyok, nektek mennyire jön be? Nalunk az elsö gyermeknel kijött a jo eredmeny, most ujra terhes vagyok, es remelem bejön amit mond!


Ja, nemet vagy angol nyelven lehet hasznalni, de aki kicsit tud csak, az is megerti. SOK SIKERT!

Irjatok, kinek jött be, es kinek nem?

87. Ella89 (válaszként erre: 86. - Rencsilany)
2009. máj. 22. 15:53
Már tudom, mi okozta a fájdalmamat: egy bent felejtett varrat! Ma voltam orvosnál, azt mondta, műhiba, mert nem szívódott fel (azt hitte, felszívódóval varrt engem - picit tévedett!). De most remélem, hogy tényleg nem fog annyira fájni. Eddig minden rendben (4 órája szedték ki, azóta tudok fájdalom nélkül, rendesen ülni). Ez a fájdalom pedig megérte Lea babáért. :)
86. rencsilany (válaszként erre: 85. - Ella89)
2009. máj. 21. 12:34
:)igy van.Amúgy az elején minden seb vagy annak a helye érzékenyebb.Nem egy kellemes érzés,de ez van:)
85. Ella89 (válaszként erre: 84. - Rencsilany)
2009. máj. 21. 11:57
Na igen. Végül is meg lehet szokni bármit. Ha pedig elmúlik, akkor legalább lesz miért örülnöm. Nem mintha most nem lenne mi miatt, hiszen van egy gyönyörű kislányom! :)
84. rencsilany (válaszként erre: 83. - Ella89)
2009. máj. 21. 11:23
Lehet.De ha vigasztal évek múlásával vagy megszokod és észre sem veszed, vagy elmúlik:)
83. Ella89
2009. máj. 20. 17:01
Akkor lehet nekem is azért fáj, mert érzi a seben a frontot? :S Ez nem jó. :(
82. rencsilany (válaszként erre: 81. - Ella89)
2009. máj. 12. 21:40

hát elég gáz,hogy az a doki igy elmert küldeni haza!!

Viszont az a jó,hogy má együtt vagytok és minden rendben van:)

Vigyázz is a kismanóra!

Amúgy a gátvédelemről csak annyit,hogy osztom a véleményedet!Az első lányom nagy babának született,meg első gyerek,vágtak rendesen.A másodiknál csak éppen vágtak,két három öltéssel varrtak össze.Most a harmadiknál,hogy a doki szavaival éljek felületi horzsolás,két öltést kaptam.De én állitom,hogy ez a legrosszabb.AMikor teljesen vágtak,hamarabb gyógyult,nem fájt annyira,mint a másik kettő szülésem után.És azóta-bár ez valószinű nem függ ezzel össze-,de megérzem vele az időváltozást.Nagyon tud sajogni:(

81. Ella89
2009. máj. 4. 17:08

Hát igen. Mi is voltunk genetikai UH-n, a férjem biztos volt benne, hogy látott "valamit" és kisfia lesz. Aztán kiderült, hogy az a köldökzsinór volt! :D És lám: kislányunk született! Pedig végig fiút éreztem. :P De olyan jó érzés, mert mindig lányt akartam!


Hát a szüléstörténetem elég bonyolult, már sokszor megírtam, ezért most csak bemásolom. (Megj.: azóta már Lea itthon van és per pillanat -végre- alszik!)


"Sziasztok! Na, akkor gyorsan leírom a szüléstörténetemet: szerintem elég nehéz volt. Sajnos nem kaptam fájdalomcsillapítót, így végig üvöltöttem, minden egyes fájásnál. A kitolásnál már oxitocint adtak, mert nem voltam magamnál. Este 7 körül nyomást éreztem alhasi tájékon, de mivel fél órával előtte voltam nőgyógyásznál, nem gyanakodtam semmire, maximum arra, hogy erősen vizsgált meg (végülis lehet ő indította be a szülést, de nem akarom megvádolni, csak gyanús volt, hogy a vizsgálat után véres volt az ujja). 9-10 körül már üvöltöttem, úgy fájt, mégis lefeküdtem aludni 11 után. Fél 2-kor arra ébredtem, hogy izzadok, majd ismét elkezdődik az a lüktető fájdalom a hasamnál, de nem gondoltam, hogy szülök, mert nem az egész hasam fájt, csak lent. A férjem aztán rávett, hogy menjünk el az ügyeletre, de nem a rendelőbe vitt, hanem a Szent Imrébe, hogy adjanak valami fájdalomcsillapítót. Ott aztán közölték velem, hogy szülök, mert amikor az ügyeletes megvizsgált, ún. "tágulási vér" maradt az ujján (mint pár órával előtte a kollégájáén, csak ő nem fűzött hozzá semmit én meg voltam olyan hülye, hogy nem tettem neki szóvá ott és akkor). Nem engedtek átmenni az ÁEK-be, pedig ott szerettem volna szülni. 7:55-re, nagy kínszenvedéssel (de a férjem támogatásával), 50 centivel és 2620 grammal megszületett Lea lányom. Inkubátorba tették, mert a 37. héten született. Amikor szülés után pár órával bementem hozzá, közölték, hogy éretlen a tüdeje, ezért el kell vinni a Szent János kórházba, mert csak ott van koraszülött intenzív. Mivel nem volt velem a baba, nem igazán foglalkoztak velem az orvosok, így a csütörtöki szülés után szombat délelőtt már otthon is voltam. Sajnos nem vettek át a Szent Jánosba (emiatt is szorgalmaztam, hogy engedjenek haza a Tétényiből), ezért minden nap bejártam hozzá otthonról a PIC-re, helyben fejtem is, amivel etették a babát. Naponta 10-15 percet láthattam és simogathattam az inkubátorban. Kiderült, hogy Streptococcus fertőzése is van, ezért tovább maradt bent. Az intenzívről átkerült a normál koraszülött osztályra (itt már többet lehetek vele és szoptathatom is), ahol megállapították, hogy a PIC-en rosszul oltották le a torkát és az orrát, emiatt újabb fertőzést kapott. A legújabb "jó" hír, hogy valamilyen szívzörejt hallottak nála, emiatt meg kell nézetni a gyermekkardiológussal, aki csak holnap megy ki a koraszülött osztályra. Mondjuk ez várható volt, mert a férjemnek és nekem is szívproblémánk van. Szóval ha minden igaz, holnap haza tudjuk végre hozni a kisasszonyt. Nagyon várom már, hogy végre itt aludhasson velünk. :-)"


Még annyit fűznék hozzá, hogy gátvédelemmel szültem, viszont megrepedtem (volt annyi erőm pár nap után, hogy tükörrel megnézzem) és ezért még mindig nem tudok úgy ülni, mint szülés előtt (ápr. 16-án szültem). Szóval kicsit felmegy bennem a pumpa, amikor a gátvédelem utáni pozitívumokról (hamar visszatérő szexuális vágy, könnyebben és gyorsabban gyógyuló seb, rugalmasan visszaálló hüvelyizmok) beszélnek. És még nem is volt nagy a kislányom feje! :S

80. rencsilany (válaszként erre: 78. - Szilvaaa)
2009. máj. 4. 08:17
attól függ szerintem,hogy hova mész uh-ra.Meg a párodtól is,hogy mennyire tud rá állni a szeme az uh-os felvételekre.De szerintem,ha észre is veszi,az nem lehet 100 %.Láthat éppen mást is másnak:)érted ugye?:)
79. rencsilany (válaszként erre: 77. - Ella89)
2009. máj. 4. 08:15

gratula!!:)

meséld el mi történt,persze ha akarod!

78. Szilvaaa (válaszként erre: 77. - Ella89)
2009. máj. 2. 14:51

Ella89!

Nagyon nagy gratula a kislányodhoz:)))) A képek alalpján igazi kis tündér királylány:)


Egy kérdésem lenne, hátha vki tud válaszolni...


Holnap megyek UH-ra (19. hétben vagyok). Ugyebár nem szeretném tudni a baba nemét, de a férjem és a kisfiam (2,5 éves lesz) is megkukkantaná a Kistesót. Ha szólok az UH előtt, hogy nem szeretnénk tudni a baba nemét akkor a párom, mint nem szakavatott esetleg kiszúrhatja? Mert akkor inkább nem viszem őket...

77. Ella89
2009. máj. 1. 14:24
16-án megszületett a kislányom, Lea Erzsébet! :) Most már velem van, de majdnem 2 hétig intenzíven, ill. koraszülött osztályon volt. Sajnos nem lehettem vele, mert nem vettek át abba a kórházba, ahol volt koraszülött intenzív, de naponta jártam be hozzá. Most pedig itt alszik a kiságyában. :)
76. rencsilany (válaszként erre: 75. - Szilvaaa)
2009. ápr. 15. 13:44
várom:)
75. Szilvaaa (válaszként erre: 74. - Rencsilany)
2009. ápr. 14. 19:54
Mindenképpen:)))
74. rencsilany (válaszként erre: 73. - Szilvaaa)
2009. ápr. 14. 13:54

szia!

Gratulálunk a kis jövevényhez!:)

Örülök,hogy igy döntöttél!!Azért,ha megszületik ugye elárulod nekünk is mi lett?

2009. ápr. 13. 09:55

Sziasztok!

Mi szept. vége okt. elejére várjuk a 2. babát és én sem szeretmém tudni a nemét. Legyen meglepetés!

Éppen ezért az UH-ra sem kísér el senki, ott pedig külön kérem, hogy ne mondják meg.

A kisfiam születésekor is megvolt ez az elhatározás, de akkor az egyik UH-ra elkísért az anyukám, aki aztán szétkürtölte a családban, hogy kisfiú (nekem nem mondták meg). De mivel már mindenki tudta így én sem bírtam ki, hogy meg ne kérdezzem:(((

A kisfiam szerint (Ő 2 és 1/4 éves) csak lány lehet a kistesó és a család is már így emlegeti a pocaklakót. Én mindenesetre fiúra készülök lelkileg, aztán legfeljebb majd jól meglepődök...:))))

72. rencsilany (válaszként erre: 71. - Ella89)
2009. ápr. 2. 15:40
Köszi,Neked is!!:)
71. Ella89
2009. ápr. 1. 11:23
Gratulálok a kisfiatokhoz! :-) Jó egészsget mindannyiótoknak! ;)
70. rencsilany (válaszként erre: 69. - Mágika75)
2009. márc. 23. 13:44
köszönjük!!:)
69. Mágika75 (válaszként erre: 68. - Rencsilany)
2009. márc. 23. 08:10

Isten éltesse ezt a nagy fiút!

Jó egészséget az egész családnak!

2009. márc. 22. 18:49

Sziasztok!

Ígértem jelentkezek,ha megszültem.Hát íme:

Andris lett,3800 gr és 58 cm.

Kicsit túlhordtam,hogy még kiváncsibbak lehessünk a kis titokzatos manócskánkra:)

Hála égnek minden oké!!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook