Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kislány vagy kisfiú? fórum

Kislány vagy kisfiú? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kislány vagy kisfiú?

1 2 3 4
67. rencsilany (válaszként erre: 66. - Zandyka)
2009. febr. 16. 10:21

magával a genetikával nekem sincs bajom.

De amíg ott ültem,kétszer-háromszor és kívülről figyeltem a kismamákat,megállapítást tettem afelől,hogy sok olyan ül ott akinek amúgy nem kéne.

Beszélgettem is néhánnyal.Többnyire az AFP alacsony értéke miatt lettek oda rendelve.


Csak ha belegondol az ember,az orvosok maguknak csinálják ezt a sok munkát.Mert állitom a fele társaságot el lehetett volna küldeni.

De hát ők tudják!

2009. febr. 14. 21:19

Gondolom hogy elég volt:-(

Hát igen, ezeknek a modern gépeknek sok előnye van de sok hátránya is...

A szüleink és nagyszüleink is megszülettek anno ultrahang nélkül:-)

A genetikát viszont (rizikófaktoroktól eltekintve) nagyon jó dolognak találom.

65. rencsilany (válaszként erre: 64. - Zandyka)
2009. febr. 14. 15:37

Nem,nem is hallottam még ilyenről.

Eddig hála égnek nekem nem volt problémám egyik gyerekemmel sem.Most ezalatt a terhesség alatt volt.De nem is probléma,mert a baba mellette fejlődött,csak szintén láttak valamit uh-on.Én is átéltem,hogy beteg lesz e vagy sem,1 hónap átfutási idő alatt derült ki,mindenféle vérvizsgálatból,hogy semmi baj nincs.

Azt mondta a doki,hogy ez már betudható a jó és fejlett uh gépeknek...

Hát köszönöm.Nekem ez is elég volt.

64. Zandyka (válaszként erre: 62. - Rencsilany)
2009. febr. 13. 23:52

Szia!

Hát igen a nemi jelleg elkezd nagyon korán kialakulni, csak külsőleg sokáig néz ki hasonlóan...

Azért kellett genetika, mert 12 hetes voltam, mikor láttak valami bugyrot a köldökzsinóron, a babától kb 1 cm-re, és nem tudták mitől van. (Hadd ne mondjam, akkor közel akkora volt mint a baba!)Szerencsére negatív lett a mintavétel, de nem kívánom senkinek, hogy 25-6 hetesen tudja csak hogy maradhat a babája:-(

A probléma továbbra is fennállt, a kisfiamat 5 órásan megműtötték, mert a "bugyor"= köldöksérve (Omphalocele)és nyitott hasfala volt, és ráadásul a természetes szüléstől még a belecskéje is perforálódott(ami "kilógott"a sérvbe). Utána gyorsan rendbejött, és olyan, mintha nem is lett volna soha semmi baja, már 6 éves lesz...

Azóta sem tudjuk, hogy mitől lehetett ez. A mi kórházunkból úgy tudom azonnal továbbküldenek ilyen "múlttal". Szerintem nem is baj...

Hallottál már hasonlóról?

Jó éjt!

63. rencsilany (válaszként erre: 61. - E4e7b0a5fb)
2009. febr. 13. 14:07
így van!!Az a legfontosabb!!:)
62. rencsilany (válaszként erre: 60. - Zandyka)
2009. febr. 13. 14:06

köszi a sorokat!

Jajj ez a hogy áll a hasam...szeretem:)))

Nekem annyit mondták,hogy olyan csúcsos,tuti,hogy fiam lesz.Két lányom van:)

Igaz a kisebbik felér egy fiúval is néha,mert kis eleven:)


Amúgy van egy ismerősöm,akinek sajnos a félidő után kicsivel elment a babája.Ő azt mesélte,hogy nem lehetett megállapítani kívülről a nemét.Csak a boncoláskor derült ki a belső szerveiből.

Tehát tutira,csak jó uh.os tudja meghatározni.


De nekem is van olyan ismerősöm,akinek mindig mást mondtak,meg olyan is(lehet ezt már irtam korábban),akinek 8 hóig azt mondták fiú.És az utolsó uh-on derült ki,hogy lány.És lány is lett.


Szóval nekem ezek olyan érvek,hogy inkább jobb a "tudatlanság",mint,hogy beleéljem magam bármibe is és úgymond csalódnom kelljen:)


Megkérdezhetem mért kell genetikát csináltatnod?

2009. febr. 13. 08:29
lényeg:egészség!!!!
60. Zandyka (válaszként erre: 28. - Rencsilany)
2009. febr. 13. 08:16

Szia kedves Rencsilány!

Nagyon tisztellek azért, amiért így gondolkodsz a témáról, és nagyon tetszik a cikk...

Mi annak idején a genetikai vizsgálatból 25 hetesen 100%ra megtudtuk, hogy fiunk lesz, ha ez nem lett volna, nekünk is "meglepi" lett volna, mert a szülésig nem láttuk a bizonyítékot:-D

Ismerős anyuka járt úgy nálunk, hogy minden 2. héten mást mondtak neki, így besokallt, és azt mondta úgy 32 hetesen, hogy "Tudják mit? Nem is érdekel..."

Ha jobban belegondolok, az én lelkemnek jót tett, hogy megtudtam, mert én szentül meg voltam győződve, hogy lányom lesz, és így legalább szülésig megemésztettem hogy mégse...Ez most nagyon hülyén hangzik, tudom, de jó volt, hogy a nevén szólíthattam.

Most várjuk a kistesót, nagyon az elején vagyok még, és mindegy hogy kisfiú lesz vagy kislány, de sajna valószínűleg megint lesz genetika, így most is tudni fogjuk...a fő h egészséges legyen. Most nem érzem a nemét..vagy nem merem:-D

Ja! Én attól kaptam frászt, hogy boltban dolgoztam, és a mamik mindig fárasztottak, hogy így-meg-úgy áll a hasad, biztos lányod lesz, HIDD EL....na peersze.

Jó egészséget, jó babavárást neked:-)

59. rencsilany (válaszként erre: 58. - 6dd7d4e86c)
2009. febr. 2. 20:55

üdv neked ebben a fórumban:)

Mikorra jön a kis jövevény?

58. 6dd7d4e86c (válaszként erre: 53. - Rencsilany)
2009. febr. 2. 16:20
en is a3 babat varom de h.mi lesz nem fontos csak az h.egeszseges legyen.
57. rencsilany (válaszként erre: 56. - Sena)
2009. jan. 22. 20:53

én nemrégiben beszélgettem egy anyukával,míg uh-ra vártam.Ő totál oda volt,hogy második babáját várja és a férjével arra utaznak,hogy három lányuk legyen.

lehet beleszólnának....

56. Sena (válaszként erre: 55. - Rencsilany)
2009. jan. 22. 20:41
Szerintem elég sokan ellenzik, ezért nem csinálják még. Szerintem én sem vetném alá magam ilyen beavatkozásnak a cél érdekében...bár, nem is tudom.
55. rencsilany (válaszként erre: 54. - Sena)
2009. jan. 22. 15:51

Hát én sajnos akkor sem értek vel egyet,hogy az ember beleszólasson...

De ez az én egyéni véleményem:)

Akármit is csinálunk a természet tudja a dolgát...

54. Sena (válaszként erre: 53. - Rencsilany)
2009. jan. 21. 16:09

Szerencsére van akinek teljesen mindegy, de sokan szeretnének egy bizonyos nemű gyereket. Nekem fiam van és nagyon nagyon lányt szeretnék most. Persze ha fiú lesz akkor is szeretni fogom, csak egyszerűen lányt szeretnék, lányra várok, így alig várom hogy megtudjam, mert tényleg szeretnék rá felkészülni hogy megérkezik a várva várt csajszi, vagy bele kell törődnöm hogy soha az életben nem lesz lányom.

Amit írtál hogy bele lehetne szólni milyen nemű legyen, az pár év múlva megvalósul. Még nem tudják hogy a 2. vagy 3. gyereknél engedélyezzék, de valamelyiknél fogják, hogy mesterséges megtermékenyítés legyen és csak olyan nemű embriót ültessenek be amilyet a szülők akarnak.

53. rencsilany (válaszként erre: 50. - Ella89)
2009. jan. 21. 12:13

Teljesen iagazad van!!

Olyan jó,hogy vannak még ilyen gondolkodású emberek!!

Én nemrég beszélgettem egy ismerősömmel,aki most újra babát vár.Vegyesen vannak neki,de azt mondta,hogy megszeretné tudni,mert fel kell készülnie,ha nem az a nemű gyerek születik,amilyet várnak...

Ezeket mindig olyan furi hallani.És közben szereti őket.Akkor kérdezem én:nem mindegy?

Lényeg tényleg az egészsége!!


Nekem a két lány csak nemre azonos:)Tulajdonságilag teljesen más mindekettő!És igy is érdekes őket nevelni!


A miért nem akarod tudni a nemét lérdések pedig azért vannak,mert annyira fejlődött a világ,hogy ha már lehet mindent tudjunk meg!

Pont tegnap este beszélgettük a párommal,mekkora ökörség lenne,ha bele szólhatnának az meberek a születendő gyerekük nemébe.nem gondolnának bele abba,hogy mennyire felborulna ezáltal a természe rendje!

52. Sena
2009. jan. 20. 20:30
Én nagyon vártam hogy megtudjam ki lakik a pocimban. Amikor először mondták hogy fiú még nem éltem bele magam, a következő uh-on viszont nagyon egyértelműen látszott.
51. pesmár (válaszként erre: 50. - Ella89)
2009. jan. 20. 14:38
Szia!Igazad van az ultrahanggal kapcsolatban,mert nekünk is a második fiunknál kétszer is lányt mondott az orvos hogy lesz.Ha lesz harmadik,ezek után én se akarom tudni,csak ha megszületik.Gratulálok,és sok boldogságot kívánok nektek,és örömteli babavárást!
50. Ella89
2009. jan. 20. 10:31

Én 25 hetes terhes vagyok, nem tudom, fiú vagy lány a baba. Nem is akartam soha tudni. Én is meglepetésnek szánom - magamnak is. Régen se tudták az emberek, kibírták, várták a babát.


Szoba: 1 hálószoba + nappali, nincs hely gyerekszobának (nálunk), váratlanul jött a pici, most fogunk összeköltözni és összeházasodni. De ha lenne is külön szobája, akkor biztos fehér vagy sárga lenne. Ruhák: minek vegyen az ember rózsaszín-kék ruhákat? Úgyis kinövi 1 pillanat alatt! Én például több, mint 60 centi voltam, amikor születtem, sok ruha pici is volt rám. Ezek gyenge érvek. Ha valaki tudni akarja, mert jobban képes elképzelni úgy a kicsit, hát kérdezzen rá. Én így is el tudom őt képzelni, pici baba, ultrahangképen látni az arcát, tiszta apja, nagyon aranyos, és EGÉSZSÉGES! Nekem többi nem lényeg.

Párom akarja minden áron megtudni majd a következő kicsi nemét. De minek? Ha ugyanolyan nemű, mint ez a baba, akkor már nem is fogja várni? Vagy mi? És az UH se biztos! Unokahúgomnak pl. fiúnak kéne lennie.


Örülök, hogy nem vagyok egyedül a véleményemmel és nem csak engem kezdenek idegesíteni a "mért nem akarod tudni a nemét?" kérdések!

2009. jan. 20. 09:37
Szia!Mi is tavaszra várjuk a babánkat,és még nem tudjuk mi sem fiú-e vagy lány?Persze mindenki kérdezősködik,és kíváncsiak is.De szerintem legyen meglepi,és teljesen mindegy,csak egészséges legyen!
48. rencsilany (válaszként erre: 45. - Pesmár)
2009. jan. 7. 15:36

Hát nálunk most elég nehéz volt lány nevet találni.Két lány után már nehezebben megy.A fiú nevek pedig sorakooznak,alig tudtuk kiválasztani:)

Most az volt könnyebb valahogy...

A lányoknál fordítva.:)

De ilyen az élet!

47. rencsilany (válaszként erre: 46. - Szkatica30)
2009. jan. 7. 15:34

Nekem is sokszor mondják "érvnek",hogy az személytelen,mert nem tudom kihez is beszélek.Dehogyis nem!

Az én kisbabám,ha fiú,ha lány:)

Én is mindkét nevén szólitom,vagy Manócskának hívjuk:)

46. Szkatica30 (válaszként erre: 40. - Rencsilany)
2009. jan. 6. 21:21

Szia!

Nekem az alhas alakjából mindenki azt jósolta,hogy kislányom lesz,erre megszületett Matyi.

Most azt kérdezik tőlem,hogyan tudok beszélni a babához,ha nem tudom milyen nemű.Sokan néznek rám furcsán,mert mi most ZsomborZorkának hívjuk.Ilyenkor meg én nézek furán,mi rossz van abban ha így hívjuk őt?

45. pesmár (válaszként erre: 41. - Rencsilany)
2009. jan. 6. 21:10

Köszi a jókívánságot!

A nevekről jut eszembe,hogy a második fiunk születésekor,mivel kétszer is lányt mondott az orvos lánynév sok volt választva,de nagy nehezen megállapodtunk,hogy mi legyen,fiúnévre nem nagyon gondoltunk,de apa nem akarta egyiknél se,hogy az ő nevét kapják.Pedig szerintem nem csúnya név a Zoltán.Úgyhogy a váratlan fordulatban,mivel férjem nem akart a szülésnél bent lenni,kint várakozott,így kiüzentem a nővérkétől,hogy kérdezze meg tőle,hogy fiú lévén a két név közül melyiket kapja.Nem akartam egyedül eldönteni.De azt mondtam neki,ha a harmadik is fiú lesz,már csak azért is az ő nevét fogja kapni!

44. pesmár (válaszként erre: 37. - Ee8583e1f3)
2009. jan. 6. 20:51
KÖSZI SZÉPEN!
2009. jan. 6. 12:38

Ha páromnak lesz ideje,felküldöm ide,hogy ossza meg Veletek a nagy újságot.Ezt nem ígérem 100%-ra,mert mellette itt lesz neki a 2 lány...

Kicsit tartok is ettől a helyzettől,pedig a párom bír velük,meg rendesen ellátja őket.:)

2009. jan. 6. 12:36
fiadnak:)
41. rencsilany (válaszként erre: 34. - Pesmár)
2009. jan. 6. 12:36
sok boldogságot a faidnak:)!!!!!!!!
40. rencsilany (válaszként erre: 33. - Évi anyuka)
2009. jan. 6. 12:34

Nekem a sogornőm közölte,hogy ezt ő nem fogja kibirni és inkább felhívja a dokimat megkérdezni.(megjegyzem nem is ismeri)Azóta is rettentően szenved ezen a témán,mindig nézegeti ahasam alakját,hogy abból következtessen lány e vagy fiú szegény gyerek.

Rossz lehet valakinek,aki ennyire nem tud meglepetésre várni.Bocsánat ezzel nem szerettem volna senkit sem megbántani!!

Neveket mi sem mondunk,az nálunk is titok,több okból is.:)

39. rencsilany (válaszként erre: 32. - D78161f793)
2009. jan. 6. 12:30

nem,nem ragaszkodok ahhoz,hogy ha fiú minden kék legyen.Egyenlőre úgyis egyszobában fog velünk lakni.Igy maximum a gyereksarkot tudnám nagyon fiúsra csinálni.De nem szeretném.

Lányaim szobája sem rózsaszín,uniszex színekkel van tapétázva.És a ruházatuk sem csak rózsaszín.

Én ott arra gondoltam,hogy ha valami ruhát kell késöbbiekben beszerezni,akkor nyilván fiúsabbat választok,ha már tudom mi lett.:)

2009. jan. 6. 11:20
Minket 3 leányzóval lepett meg a sors.Engem legtöbbször azzal bosszantottak fel az emberek,hogy:-nem baj!majd a következő fiú lesz!És csodálkoztak,hogy miért nem akarok majd40 évesen többet szülni!?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook