Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kezdő főbérlő. Mire kell vigyázni? fórum

Kezdő főbérlő. Mire kell vigyázni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
8. michelle.r (válaszként erre: 1. - Mignon11)
2017. ápr. 5. 19:59

Nem vagy főberélő, ő pedig nem albérlő. Te bérbeadó vagy, ő bérlő. Üzlettársak vagytok, egyiktek sem tesz a másiknak szívességet, ez egy vegytiszta üzlet.


A tulajdonjog a tied, a használati jogot bérbeadod, ennél fogva a házban ugyanolyan jogosultságai vannak, mint bármelyik tulajdonosnak. Ha ezért bárki kaffog, tedd helyre, a bérlőd úgyis megteszi.


Ne bratyizz, de ne is basáskodj, a feltételeket alaposan beszéljétek meg, foglaljátok szerződésbe. Tudd, hogy a tudomása nélkül eztán nem mehetsz be a lakásba, és nem zavarhatod akarata ellenére. Neki viszont lehetővé kell tennie, hogy te időről időre bejuss. Erre jó megoldás, ha a bérleti díjért mindig elmész.


A szerődésben legyen benne a mérőórák állása, ha biztos akarsz lenni a dolgodban, intéztd a befizetéseket, és a bérleti díjjal együtt szedd be, így nem lesz tartozás felhalmozás.


Andinak igaza van, spendírozd meg, hogy kifizetsz egy közjegyzői szerződést.


A szerződésben az is legyen benne, milyen javítások terhelnek téged - a jogszerű haszálatból fakadó cseék mind a tieid - és milyen átalakításokat végezhet - pl. átfestheti-e a falat, felfúrhat-e egy polcot, stb. Én javaslom, hogy minden kérdést e-mailban tárgyaljatok le, és ne szóban.


A bérleti szerződés idejére - ha igénye van rá - engedd meg a bejelentkezést, főleg ha parkolókártya miatt szüksége van rá.


Kb. ennyi, de adózz rendesen, ne hozd magad "zsarolható" helyzetbe.

2017. ápr. 5. 19:06

A szerződés mellékleteként én egy átadás-átvételit is készítenék, kép mellékletekkel. Fotózzatok minden fogyasztásmérőt, fürdőszobát, konyhát, bútorokat, nyílászárót. Ezzel elejét veszítek majd a vitának.

Illetve a 2-3 havi kaució legyen benne a szerződésben.

Határozott időre kössétek, és ha előbb felmondják, az nem jár vissza, hacsak nem hoz új szerződőt maga helyett.

2017. ápr. 5. 17:30

Mi annó úgy vettünk ki lakást, hogy a tulaj ragaszkodott hozzá, hogy kössünk lakásbiztosítást. Szerintem ez nem árt, sőt.

Ill. mi a nevünkre írattuk az összes mérőórát is, így mindenki nyugodt volt...

2017. ápr. 5. 17:27
szerződés valamint nem árt ha azért meg is ismered akik majd kibérlik milyen emberek,mondjuk úgy láttam már olyan házat amit úgy szét tiportak a bérlők h rá sem lehetett aztán ismerni a házra és hozzá teszem egy családról van szó...na és a számlák jó ha figyelemmel kíséred a fizetést
4. Mezei Virág (válaszként erre: 1. - Mignon11)
2017. ápr. 5. 17:15

:)

Amúgy, te tulajdonos vagy és nem főbérlő!

2017. ápr. 5. 16:46
2017. ápr. 5. 16:06

Egy biztos, a szerződést közjegyző előtt kössétek meg!

Sok szerencsét!

2017. ápr. 5. 15:52
Egy 68 négyzetméteres lakást örököltem. Szeretném bérbe adni míg ki nem derül a gyerekem hol telepszik le. Még középiskolás. Neki szanom majd a lakást vagy az árát. Szeretném ha minden törvényes lenne. Mire figyeljek​ az alberlo kiválasztásánál? Mit intézzék hogy ne legyen rémálom a lakasberbeadas?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook