Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kezdő főbérlő. Mire kell vigyázni? fórum

Kezdő főbérlő. Mire kell vigyázni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
128. globus (válaszként erre: 119. - Agis)
2017. ápr. 20. 17:57

Megtaláltam :)

[link]

127. Klaudia20 (válaszként erre: 125. - Sanyinak)
2017. ápr. 17. 08:40

Igen változik...a bérlőnek emelkedik...

Mi 70.000.-et fizettük a lakhatasert, plusz 10.000.- volt a közösköltség, igy 80.000.-ra rúgott az összeg

126. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 114. - Csikil4ny)
2017. ápr. 17. 07:31
nekem pld. nincs szerencsére negatív élményem a bérlőimmel és az is teljesen jól működik régóta, hogy havonta egyszer megyek a bérleti díjért és ilyenkor ránézek a lakásra is hogy egyben van még. ezt ők is természetesnek tartják és semmi kifogásuk ellene főleg mivel mindez tart havonta egyszer 5-10 percig. Ja viszont hallani én is hallottam ilyenről szintén túl bizalmas volt a bérbeadó nem zavarom a bérlőket stb elgondolásból és pár hónap múlva szóltak neki a szomszédok hogy a bérlője ku...-kat szobáztat és rendszeresen akkora a forgalom hogy egy benzinkútnak becsületére válna, na felment a tulaj hát nem örült a lakása állapotának. én ezt kihagyom, inkább járok havonta
125. sanyinak (válaszként erre: 120. - Mezei Virág)
2017. ápr. 16. 21:52
Mindegy, hogy ki fizeti, hiszen a bérleti díj annak megfelelően változik.
124. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 123. - SophieAnne)
2017. ápr. 16. 20:58
Nekünk is van közjegyző előtti szerződésünk (ha közjegyző előtti szerződés van felesleges mellé az ügyvédi). Mondjuk a gyerek nálunk sem volt akadály de kutyát azt nem engedtem volna higiéniai okok miatt bár lehet hogy túl kényes vagyok. A fúrást faragást ha valamit akarnak akkor előtte egyeztetik velünk mert végül is azért mert magas a bérleti díj még csak a mi tulajdonunk és nem mindegy hogy hová mit fúrnának a falakba. Nekem a közjegyző javasolta, hogy havonta személyesen vegyem át a bérleti díjat és ezzel egyben ellenőrizzem a lakás állapotát mert szinte mindenki így szokta, úgyhogy ezt rögtön bele is vettük a szerződésbe. De ezzel nem is volt gond a bérlők is így akarták és havonta egyszer 10 perc senkit nem zavar.
2017. ápr. 16. 20:15

Mi nem rég adtuk ki albérletbe a lakásunk.

Nálunk készült előszerződés, ügyvédi szerződés és közjegyzői szerződés. Leírtunk mindent amit ott hagytunk.


Minket nem erdekel ha fúrnak vagy faragnak. Ki van kötve hogy eredeti állapotban vagy ha nekünk megfelelnek a változtatások kell vissza adniuk az ingatlant. Nem járunk a nyakunkra. Utalva fizetnek. Bakker az ő életük. Magas bérleti díjat kertünk amit nem tudott akárki megfizetni. Gyerek kutya nem lett volna akadály mégis egy fiatal házaspár lett az alberlőnk. Mi is albérlettel kezdtük a közös életünket nincs annál rosszabb mikor az ember nyakára járnak meg ellenőrzik.

122. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 113. - Klaudia20)
2017. ápr. 12. 18:25
az nem tűnik tolakodásnak ha havonta elmegyünk a lakbérért, ez természetes . egyébként a házunkban sok kiadott lakás van, szinte mindenki így szedi a lakbért. főképp hogy így azért látjuk, hogy lakás egyben van és rendet tart a bérlő. persze egy idő után kialakul egy alapvető bizalom de azért ez így nálunk jól bevált szokás.
2017. ápr. 12. 17:29

Mindenhol mi fizettük a közös költséget és a biztosítást is...

Vannak rossz bérlők, tény és való. De azért a tulajdonosokat sem kell félteni.

120. Mezei Virág (válaszként erre: 118. - Agis)
2017. ápr. 12. 12:00

Teljesen igazad van, csak a gyakorlat más!

A közös költséget a bérlővel fizettetik meg.

Egészen biztos helyről tudom.

119. agis (válaszként erre: 105. - Michelle.r)
2017. ápr. 12. 11:42
A profi brigad elerhetoseget esetleg megadnad? :)
118. agis (válaszként erre: 6. - Szafaripók)
2017. ápr. 12. 11:41
A lakasbiztositas kotese es fizetese a tualjdonos kotelessege es erdeke- es nem a berloe. Tovabba tarsashazi lakas eseten, ha a kozos kolteg tartalmaz feujitasi alapba befizetest is, azt sem lehet a berlovel fizettetni mert soha nem szerez tulajdont a berles altal. Nem csak jogok, kotelessegek is vannak tulajdonoskent.
117. Mezei Virág (válaszként erre: 116. - Csikil4ny)
2017. ápr. 12. 09:42

Az emberek találékonyak!

Valaha írt itt a Hoxán egy bérbeadó, akinek bérlője sokkal tartozott, csontra kiürítette a lakást, és lelépett!

116. csikil4ny (válaszként erre: 115. - L.luiselotte)
2017. ápr. 12. 07:25

Itt most arról van szó, hogy az első hónapokban megnézné a tulaj, hogy verik-e szét a lakását...


Habár ha van szerződés és kaució az elég kellene legyen biztosítéknak.

2017. ápr. 12. 07:00
azért adni kellene a bérlőnek esélyt, hogy ő vigye el a bérbeadó lakására , és a x. időpontig nem teszi, csak akkor zavarni az albérletben.
114. csikil4ny (válaszként erre: 104. - Klaudia20)
2017. ápr. 12. 06:34

Ez lenne a természetes. Meghökkenve olvasom a fórumot, hogy minden lakás tulajdonosnak van negatív élménye bérlőkkel.


Tényleg az első hónapokban érdemes bemenni a lakásba a bérért, akkor látja a tulajdonos, hogy minden rendben van-e.

2017. ápr. 11. 22:02

Ne keressetek vettünk házat 😅😅😅

De tényleg szerettek minket mindenhol, de már értem miért. Sok a link, nemtörődöm alak. Sajnos...

Ha tanácsot adhatok, akkor lehet érdemes havonta elmenni a lakbérért, még ha "tolakodásnak" is tűnik, de talan is elkerülhető a baj. Hozzánk is mondjuk csak első két hónapja jött fel (az utolsó), a többi meg csak a legelején.

112. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 104. - Klaudia20)
2017. ápr. 11. 20:21
ó te tényleg az álombérlő vagy. ha elmennek valaha a bérlőim megkereslek én bármerre jársz....
111. sanyinak (válaszként erre: 110. - Mezei Virág)
2017. ápr. 11. 20:10

Ja igen...

de most felébresztettél.

110. Mezei Virág (válaszként erre: 109. - Sanyinak)
2017. ápr. 11. 19:08

Szerintem Klaudia20-ról! Ő olyan rendes!


Nekem van lakásom ;)

109. sanyinak (válaszként erre: 108. - Mezei Virág)
2017. ápr. 11. 18:57
Rólad álmodom... :)))
108. Mezei Virág (válaszként erre: 107. - Sanyinak)
2017. ápr. 11. 18:22

:D

Lakás kiadók álma!?

107. sanyinak (válaszként erre: 104. - Klaudia20)
2017. ápr. 11. 18:20
Nem keresel kiadó lakást? :)
106. Mezei Virág (válaszként erre: 105. - Michelle.r)
2017. ápr. 11. 17:50

Remélem, elég volt rá a kaució!

Érdekesek az emberek...

105. michelle.r (válaszként erre: 101. - Fc05b4bfbb)
2017. ápr. 11. 09:21

Kínaiak után konkrétan három napig takarított egy profi brigád. Két évig laktak ott, én több mint egy évig nem jártam a lakásban, mindig mindent pontosan fizettek, kedvesek, cukik voltak, időnként egy komplett hétvégi ebédet küldtek, hogy ne kelljen főzni. Azóta viszont nem eszem kínai kaját, basszus, el nem tudtam képzelni, hogy lehet ilyen koszban élni.


A konyhaszekrénnyel szinte egybenőtt a zsíros-poros-kosz, az ajtófélfa színe alig látszott.

2017. ápr. 11. 06:29

Bakker, mi még ki is festettük a lakást mikor eljöttünk, nem volt időm takarítani, ezért egy takarítónőt fogadtam akivel nagytakarítást csináltattam, hogy ugyan abban az állapotban adjuk vissza, amibe kivettük :D:D:D

Már értem miért akarták annyira hogy maradjunk...

103. barbus0501 (válaszként erre: 101. - Fc05b4bfbb)
2017. ápr. 11. 01:03
Vietnami lakok utani mocsokrol tudnek meselni en is. 8 oran keresztul takaritottam utanuk 1 furdos 1 halos lakast.....
102. fc05b4bfbb (válaszként erre: 101. - Fc05b4bfbb)
2017. ápr. 10. 20:31
Most faji gyűlöletről írok= Most faji NEM gyűlöletről írok
101. fc05b4bfbb (válaszként erre: 81. - Sanyinak)
2017. ápr. 10. 20:29

Én pedig gyakorlatból!:-)


Nincs itt eb tartás, hangoskodás, SZMSZ, jogilag nem lehet érvényesíteni! Tudod ez a legfontosabb, csak egy dologban: Bérbeadási szerződésben, amit Közjegyzővel ellent jegyeztettünk!


Itt tényleg olyan alap dolgokról írhatok, amit európai ember el sem hisz! Most faji gyűlöletről írok Isten ments, de tényleg egészen más kultúra!


Vietnámi: mosógép vízét kiengedte a panel lakás földjére. habár ott volt a vízelvezető cső, eszébe nem jutott, hogy fürdőkádba engedje. Kínai: főzött a maga ízlése szerint, csak lépcsőház felé szellőztetett, mikor elmentek, konyhában szó szerint, egy centis zsír réteget kellett levakarni spaknival ( mellékesen öt doboznyi számlát hagyott ott, mikor megkérdeztem mi legyen vele, csak annyi volt a válasz, hogy dobjam ki! ) Román: piacizásból élt, lakás olyan volt mint dzsungel, ösvények voltak, mindenhol a guberált holmi. Lakás minden bérlőnél 110%-ban amortizálva! De ez, hogy foglalnám szerződésbe?


Lehet, hogy van rengeteg jelentkező jó pénzért, de inkább kevesebb legyen, csak a lakást ne amortizálja ennyire!


Egyébként minden bérlő mindent kifizetett, tehát nem volt olyan bérlő, aki tartozott volna, csak drágább nem biztos hogy jó!


De mesélek más történetet, mivel már leketyegett! Román volt! Tudta, hogy nem vallom be, így megzsarolt, hogy feljelent. Megalkudtam vele, de ebből is tanultam!


Tehát nem most kezdtem bérbe adni lakásokat, de most már úgy vagyok vele, hogy inkább bevallok mindent, és közjegyzői okirattal kipakolom két héten belül, ha szerződéssel bármi gond van!


Persze lehet agyalni azon, hogy adózzuk le, csak akkor át kell gondolni a hátterét is, amit én megéltem.


Én inkább befizetem az adót, de a többit mindenkire rábízom!


Egyébként meg mindenkinek kellemes nyúlat!:-)

100. barbus0501 (válaszként erre: 99. - Michelle.r)
2017. ápr. 7. 21:34
Latom nem csak en vagyok ilyen dorzsolt gondolkodasu. Nem lehet itt senkibe se megbizni totalisan. Ha nekem lesznek berloim, akkor azokat hosszutavra szeretnem. Mert az a jo nekik is, es nekem is.
99. michelle.r (válaszként erre: 96. - Sanyinak)
2017. ápr. 7. 21:27
Igen, de mostanában már nics rá szükségem.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook