Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kezdő főbérlő. Mire kell vigyázni? fórum

Kezdő főbérlő. Mire kell vigyázni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
98. a03dd05915 (válaszként erre: 91. - Klaudia20)
2017. ápr. 7. 21:06

Nézd, valószínűleg 70ezres albérletek ilyenek, ahogyan leírtad. Gondolom, nem Bp. belvárosában volt. Amikor kivetted is láthattad milyen állapotok vannak a házban.


Amiért én a "másik" oldalon vagyok, pusztán annyi, hogy egy tulajdonosnak igyekszünk itt olyan tanácsokat adni, mielőtt kiadná a lakását, hogy ne érezze becsapva, megkárosítva magát a kiadást követően. Vagy ne adja túl olcsón, túl könnyen. A nyugati határon lesz bérlő - biztos vagyok benne.

97. barbus0501 (válaszként erre: 89. - Andi6020)
2017. ápr. 7. 20:43
?
96. sanyinak (válaszként erre: 92. - Michelle.r)
2017. ápr. 7. 20:11
Te végeztél már ilyen nyomozást?
95. sanyinak (válaszként erre: 91. - Klaudia20)
2017. ápr. 7. 20:08

Nyilván az egyik tulajdonos nem kritizálhatja a másik lakás bérlőjét azon az alapon, hogy ő csak bérlő ott. Ez bunkóság.


Ha mégis ilyen van, akkor könnyebb bérlőként elköltözni az ilyen szomszédok mellől mint tulajdonosként.

94. fincsi5 (válaszként erre: 90. - Michelle.r)
2017. ápr. 7. 20:08
Jó, én még itt tartottam, vagyis velünk elhitette a köz.képviselő. De köszi, hátha kerülök még olyan lakhelyre.:))
93. michelle.r (válaszként erre: 91. - Klaudia20)
2017. ápr. 7. 20:06
Ez nem egy osztályharc ;) A bérlő jogait és kötelezettségeit a bérleti szerződés szabályozza. Bérlő és bérbeadó üzletfelek, egyik sem tesz a másiknak szívességet. A szomszédnak meg tényleg semmi köze ahhoz, hogy van-e kutyád vagy nincs, akár bérlő, akár a lakás tulajdonosa vagy.
92. michelle.r (válaszként erre: 87. - Sanyinak)
2017. ápr. 7. 20:03

Egyáltalán nem kínos. Aki nem hazudik, annak biztosan nem. Kérsz egy referenciát, nem tudhatja, hogy felhívod-e vagy sem. És azt sem fogja tudni, hogy mit fogok kérdezni, tehát nem tudja leegyeztetni a helyes választ. Abból pedig, hogy válaszol a hívott fél, pontosan tudom, hogy hazudik-e vagy sem.


A címet tudod, a google-ön még a tetőcserepeket is meg tudod számolni. Elég ha csak lazán annyit kérdezel: - és mivel te tudod, hiszen megnézted, ő nem valószínű - az a rózsaszínű, a saroktól második ház? Aztán még egy-kettőt, amire csak az tudja a választ, aki valóban tudhatja :)


Tudod, hazug embert egyszerűbb utólérni, mint a háromlábú kutyát.

91. Klaudia20 (válaszként erre: 85. - A03dd05915)
2017. ápr. 7. 19:58

És nekem mint bérlőnek, aki 70 ezer/hó bérleti díjat fizet a lakhatásért, semmi joga?

Mondom még egyszer, én egy évvel ezelőttig bérlő voltam, és a körülöttem élő TULAJDONOSOKKAL sokkal több probléma volt mint velünk, vagy a mellettünk élő 2 kutyás 1 gyerekes családdal. Kezdve azzal. hogy a nénike minden egyes reggel bagószaggal árasztotta el a lépcsőházat, majd az első emeleten nyomta el, mert nem bírta ki míg kiér.... És lenne még mit mesélni.

Persze az éremnek két oldala van, mindkét oldalról meg kell vizsgálni. De Te nagyon elmész a "a lakás tulajdonos az atya úr isten" vélemény felé.

90. michelle.r (válaszként erre: 66. - Fincsi5)
2017. ápr. 7. 19:50
Fincsi, nem kell.
89. andi6020 (válaszként erre: 83. - Barbus0501)
2017. ápr. 7. 19:34
:DD
88. barbus0501 (válaszként erre: 87. - Sanyinak)
2017. ápr. 7. 19:34
Nem tudom, neked van-e lakasod kiadva, vagy te berelsz? En most konkretan azert kuzdok, hogy tudjak venni 4-5 lakast. Ezert nelkulozok most. Ezert kelek fel reggel, es megyek dolgozni. En kuzdok meg a lakasokert, nem a berlo. Nagyon nem erdekel, hogy mit gondolnak, vagy mit nem. En felujitott lakast fogok kiadni, ahova engedem az allatot, es nem 100 ezer/ ho lesz. Gondolom aki be akar koltozni, es nincs vaj a fule mogott, azt nem fogja zavarni, hogy kerek munkaltatoit, es referencia szamot. Cserebe en is tisztesseges leszek, es nem jarkalok naponta a nyakukra, de nem is rakom ki oket ket hettel karacsony elott.
87. sanyinak (válaszként erre: 83. - Barbus0501)
2017. ápr. 7. 19:25

Ez a így elméletben egyszerűnek tűnik, de gyakorlatban elég kínos lenne...


Elképzelem, hogy lemennek a főkérdések, majd közlöd a delikvenssel, hogy: "Eddig akkor rendben vagyunk, de akkor most jönnek a villámkérdések. Felkészült, kezdhetjük?" :)

86. Mezei Virág (válaszként erre: 85. - A03dd05915)
2017. ápr. 7. 19:25
Nálunk az emberekkel van sokkal több gond, akiket nem érdekel a házirend sem.
2017. ápr. 7. 19:11

Nagyon elmentünk a kutyatartás szabályainak irányába.


Felteszem a kérdést: van-e joga egy ingatlantulajdonosnak nyugodtan tölteni a pihenőidejét a saját lakásában?

84. Mezei Virág (válaszként erre: 66. - Fincsi5)
2017. ápr. 7. 19:03

2016. február 06.

[link]

Ki mondja meg, tarthatok-e kutyát a társasházban?

Egyes lakóközösségekben a lakók bizonyos százalékának beleegyezéséhez kötik a kutyatartást. Ezt nagyon szigorú megszorításnak érezzük, a házban élőket ezzel megfosztják saját örömüktől, vágyaiktól. Azonban az Alkotmánybíróság kimondta, hogy ezt nem tehetik meg.

83. barbus0501 (válaszként erre: 82. - Sanyinak)
2017. ápr. 7. 18:55
Igen. Ezert kell felkeszulni a kerdesekkel. Ha egy kicsit agyasabb az ember, lehet feltenni olyan kerdest, aminel a hazug tetovazik. Peldaul villamkerdesken. Mi a pontos cim. A tulaj tudja, a haver meg tetovazik.
82. sanyinak (válaszként erre: 77. - Barbus0501)
2017. ápr. 7. 18:51
Bárki telefonszámát megadhatja, aki telefonon leigazolja.
81. sanyinak (válaszként erre: 79. - Fc05b4bfbb)
2017. ápr. 7. 18:49
Én itt most csak a szomszéd szemszögéből elemeztem a kutyatartáshoz történő hozzájárulását.
2017. ápr. 7. 18:47

Akkor Megkérdezem hogy lehet e gyerekem, mert valszeg egész ejszakakat fog átsírni, és ha valakit zavarna, akkor nem szülök 😲 A kutya dettó, nem tudod milyen lesz, a szomszéd véleménye meg pont nem érdekel. 6 évig laktunk albiba, összesen 4-be, meló es jobb élet miatt költözködtünk, és mindahányszor a fix lakókkal (nem bérlő) volt gond. Mi elvoltunk csendbe, de volt hogy hosszú ideig nem tudtam aludni a felettem zajló ugrabugra meg kiabálás miatt, a masik helyen irtózatos bűz áramlott ki a szomszéd ajtón, ahol a fehér ajtó fekete volt. Volt hogy a tulajdonos édesanyucikája volt a közvetlen szomszédunk, és a legnagyobb csendes pihink kellős közepén ránk csengetett, hogy halott valami radiátor csörgést, hogy biztos mi voltunk....meg volt még pár hülyeség amivel zaklatott minket.

Csak annyit akartam, hogy mast sem érdeklem, akkor én miért kuncsorogjak hogy a kedves bagós, büdös szomszédnak tetszik e a kutyám, vagy a bérlőm??

Szerencsere kiköltöztünk kertes házba, es ott sokkal jobb 😊

79. fc05b4bfbb (válaszként erre: 76. - Sanyinak)
2017. ápr. 7. 18:31
Erre mondtam azt, hogy a bérbeadási szerződésbe ki kell kötni, hogy kutya nem! Ennyire egyszerű a történet!:-)
78. fc05b4bfbb (válaszként erre: 74. - A03dd05915)
2017. ápr. 7. 18:29
Csak próbáltam a te "szintedre" felemelkedni! Hátha megérted, de nem tesz semmit, lehet folytatni az ész osztást!:-)
77. barbus0501 (válaszként erre: 67. - Sanyinak)
2017. ápr. 7. 18:19
Akinek van takargatnivaloja, az nem fog tudni referencia tel szamot megadni. De elore ossze kell szedni a kerdeseket, hogy ha valahol santit az elozo lakasbol a koltozes, ki lehessen szurni.
76. sanyinak (válaszként erre: 75. - Fincsi5)
2017. ápr. 7. 18:15

Előre nem lehet tudni, hogy fog viselkedni egy kutya a lakásban - tehát az előzetes engedély még nem sokat ér.

Én is gondoltam, hogy mit kéne tenni a szomszéd lakásban vonyitó kutyával.

75. fincsi5 (válaszként erre: 69. - Sanyinak)
2017. ápr. 7. 18:04

Ez alapján neked van igazad,de próbáljon meg valaki a szomszédok beleegyezése nélkül kutyát tartani.

Csak 1 példát tudok, tacskó kutya volt, napközben ugatott, mert dolgoztak a gazdik. Mikor hazaértek, a kutya nem bírta tovább, az első zöldbe belecart. Ez a bejárattól 2-3 méterre volt.

Aztán meguntuk, és összesöpörve a lábtörlőjükre raktuk, pár napon át.

2 hét múlva nem volt kutya.

74. a03dd05915 (válaszként erre: 73. - Fc05b4bfbb)
2017. ápr. 7. 18:01
Ezen a szinten, amelyen te kommunikálsz?:D
73. fc05b4bfbb (válaszként erre: 68. - A03dd05915)
2017. ápr. 7. 17:59

Látod király lány megint mellé nyúltál!:-) Eb tartást nem lehet korlátozni, azonban mégis! Első lehetőség, ha társasházi szerződés ezt kizárja, ezt kötve hiszem! Második lehetőség a bérbeadási szerződés, ott kikötheted, de szomszédoknak ennek semmi köze!


Hogy értsed: szomszédok magas ívben le vannak sz@va! Tehát mindent a bérleti szerződésben kell rögzíteni, és közjegyzői okiratban! Remélem, hogy mostanra már megértetted!

72. a03dd05915 (válaszként erre: 70. - Sanyinak)
2017. ápr. 7. 17:47
Ez csak egy gesztus, ha megkérdezik. Kevesen mondanak nemet. Viszont ha ott a kutya,és kellemetlen, akkor van némi alap a megtárgyalásra, és nem csak fújni egymásra.
71. a03dd05915 (válaszként erre: 69. - Sanyinak)
2017. ápr. 7. 17:45
Valóban. Ismerni kell a helyi, vonatkozó önkormányzati rendeleteket és a társasházi szabályzókat is, ha valaki kutyát kíván tartani. Akár bérlő, akár tulajdonos.
70. sanyinak (válaszként erre: 68. - A03dd05915)
2017. ápr. 7. 17:44
Ez esetben szerintem sehol nem lenne kutya lakásban. Biztos mindenhol van valaki, aki nem örül neki. Én sem díjaztam a szomszéd kutyáját...
69. sanyinak (válaszként erre: 66. - Fincsi5)
2017. ápr. 7. 17:40

No ez nem egészen így van.


Több szabály is lehet egy házban állattartásra, de azt elsősorban nem a szomszéd alkotja.


[link]

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook