Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kezdő főbérlő. Mire kell vigyázni? fórum

Kezdő főbérlő. Mire kell vigyázni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
38. a03dd05915 (válaszként erre: 35. - Michelle.r)
2017. ápr. 6. 18:11

Viszont a bérlőnek is úgy kell viselkednie, hogy az ne keltsen ellenszenvet a többi lakóban.

Pl. nem bulitanyának használni az albérletet, hangoskodni, csikket eldobálni.

37. sanyinak (válaszként erre: 35. - Michelle.r)
2017. ápr. 6. 15:53
Haszonélvezője a lakásnak? Ha az lenne akkor ingyen használhatná...
2017. ápr. 6. 15:07
Ezek nagyon hasznos tanacsok. En is megkoszonom, bar meg nem tartunk ott, hogy legyen kiado lakasunk, de mi olyan 4-5 lakast tervezunk venni. En csak ugy adnam ki a lakast, hogy kernek jovedelemigazolast. De talan meg az elozo helyrol hozott referencia se lenne hulyeseg. Igen is, sok a csalo. En engednek allatot is, de csak abban az esetbenha a kart helyrehozza. Illetve ott a kaukcio. De a leheto legkevesebb problemat, kellemetlenseget mindenkeppen szeretnenk mi is majd elkerulni. Nagyon fiatalokat nem is biztos, hogy akarnek, mert ha 2 honap mulva szakitanak, en megint kereshetek uj berloket. Es sajnos nagyon sokszor hallom azt is, hogy nem fizet a csalad, de kirakni se lehet oket, mert van gyerek. Olvastam olyat, hogy nyugi, gyerekkel nem rakhatnak ki. Az ismerosom is 4 eve lakik egy lakasba, fizetni nem tud, de ki se tudjak oket koltoztetni. Hat rizikos
35. michelle.r (válaszként erre: 33. - Kristo_f)
2017. ápr. 6. 15:06

Oké, nem fogalmaztam elég pontosan, a társasházat érintő bármely kérdésben ő is éppúgy csak a bejegyzett tulajdonos meghatalmazásával vehet részt, sőt szavazhat, mint a haszonélvező.


Konkrétan arra gondoltam, hogy a a kedves szomszédok nem kezelhetik úgy, hogy "kuss legyen, csak egy bérlő vagy".

34. kristo_f (válaszként erre: 28. - Sanyinak)
2017. ápr. 6. 14:54

És választhatja az amortizációt mint adóalapcökkentőt. A tételes költségelszámolásnál ez nagyobb összeg, asszem a lakás értékének 2%-a


Adószámot kiváltani? Egy halom munkát venne magára


Szerződésnél figyelembe venni az 1993.LXXVIII. trv-t

33. kristo_f (válaszként erre: 8. - Michelle.r)
2017. ápr. 6. 14:46

a használati jogot bérbeadod, ennél fogva a házban ugyanolyan jogosultságai vannak, mint bármelyik tulajdonosnak."


Nincs olyan jogosultsága, jellemzően kötelessége van csak

Közgyűlésen nem vehet részt

32. michelle.r (válaszként erre: 30. - Mignon11)
2017. ápr. 6. 14:02

Ami még eszembe jutott, hogy inkább bútorozatlanul add ki a lakást, mint olyan bútorokkal, amit innen-onnal leszanálsz, mert nektek már nem, de a bérlőnek majd jó lesz.


Igényes bérlőnek csak igényesen berendezett lakást lehet kiadni, vagy üreset.


Az osztrák hatás közelsége jó hírt sejtet ;)

31. sanyinak (válaszként erre: 30. - Mignon11)
2017. ápr. 6. 06:05
Közel az osztrák határ? Hát így könnyű! :)
30. mignon11 (válaszként erre: 29. - A03dd05915)
2017. ápr. 6. 05:59
Adóügyi részét is örömmel fogadom.Egy tisztasági festés és néhány felszerelési tárgy cseréje azért kell a festő jövő héten jön. Ajanlkozo bérlő is lenne közel az osztrák határ.
29. a03dd05915 (válaszként erre: 28. - Sanyinak)
2017. ápr. 5. 22:46

Ez a másik oldala a bérbeadásnak. Természetesen ezt is (hogy melyik adózási formát választja,) át kell gondolnia a bérbeadónak.


De a kezdő kérdés arra vonatkozott, hogy a leendő bérlővel kapcsolatosan mire kell odafigyelni.

28. sanyinak (válaszként erre: 27. - A03dd05915)
2017. ápr. 5. 22:25

OK, akkor beszéhetünk arról is, hogy idén az adóhivatal kiemelten figyel a lakást kiadókra.

Van tételes költségelszámolás utáni adózásra, vagy általány költségelszámolásra is lehetőség, ami után SZJA-t kell fizetni. De évi 1 mFt bevétel felett eü-i járulékot is kell fizetni.

Lehet külön adószámot kiváltani, vagy SZJA adóbevallásban csak egyszerűen bevallani.

Ezen felül pedig az alkalmi lakáskiadásra idegenforgalmi adót is kell fizetni, illetve be kell jelenteni az ilyen jellegű tevékenységet az önkormányzatnál is.

Sok lényeges dolog van még a "jövedelemigazoláson" kívül... :)

27. a03dd05915 (válaszként erre: 25. - Sanyinak)
2017. ápr. 5. 22:11

Persze, hogy van kockázat - mint minden üzleti döntésnek. Itt most ezeket a kockázatokat próbáljuk összeszedni, segítségként a topik indítójának.


Van tapasztalatom, nem légből szedem ezeket.

26. michelle.r (válaszként erre: 22. - Sanyinak)
2017. ápr. 5. 22:04
Nyilván sehogy. Remélhetőleg ;) Valószínűleg a lakása címéről tiltatta le a leveleket.
25. sanyinak (válaszként erre: 23. - A03dd05915)
2017. ápr. 5. 22:04

Bárki, bármikor elveszítheti a munkáját, vagy felmondhatja a munkaviszonyát. Vagy ha akar, simán produkálhat hamis munkáltatói igazolást is.


A lakáskiadásban van kockázat, nem lehet kizárni.


Te adsz ki lakást?

24. a03dd05915 (válaszként erre: 21. - Fc05b4bfbb)
2017. ápr. 5. 21:55
Másról beszélünk...
23. a03dd05915 (válaszként erre: 18. - Sanyinak)
2017. ápr. 5. 21:53

A bérlő kvázi, a lakhatást veszi meg részletre, és ha megfigyelted, az üzleti életben ilyen esetekben mindig meggyőződnek arról, hogy lesz-e fedezet arra, hogy a szerződött időszak alatt teljesíteni is tudja a kötelezettségeit.

Pl. én nem adnám ki hosszabb távra egy munkanélkülinek, vagy aki felmondás, próbaidő alatt van.

22. sanyinak (válaszként erre: 21. - Fc05b4bfbb)
2017. ápr. 5. 21:53

Nem mindegy, mit dobálnak a postaládába? :)


Te hogyan tudtad töröltetni más cégét?

21. fc05b4bfbb (válaszként erre: 16. - A03dd05915)
2017. ápr. 5. 21:47

..és a nemi identitás is megkérdeznéd?:-)


Itt nem az a lényeg, hanem pölö az, hogy céget ne tudjon bejegyezni erre címre ( ezt saját tapasztalatból mondom, mivel eltűnt a bérlő, jöttek hozzám a felszólító levelek, és kénytelen voltam töröltetni a céget a Cégbíróságon, hogy ne zaklassanak ), tartósan csak bejelentett emberek tartózkodhatnak, nem adhatja tovább bérbe ...stb!

20. michelle.r (válaszként erre: 18. - Sanyinak)
2017. ápr. 5. 21:45

Külföldön ez abszolút bevett szokás. Sőt, ajánlólevelet is kér(het)nek.


Nagyon nem mindegy, hogy kire bízod rá az ingatlanodat.

19. csikil4ny (válaszként erre: 18. - Sanyinak)
2017. ápr. 5. 21:44
Nekem is ez jutott eszembe. Nem is rossz gondolat, mert aki, ahogy viselkedett az előző lakhelyén úgy fog máshol is.
18. sanyinak (válaszként erre: 16. - A03dd05915)
2017. ápr. 5. 21:37
Családlátogatást nem tartanál előzetesen a bérlőnél?
17. fc05b4bfbb (válaszként erre: 8. - Michelle.r)
2017. ápr. 5. 21:35

Közjegyzői okirat nem azért fontos, hogy legyen, hanem probléma esetén igen nagy jelentősége van. Szerződés esetén pölö, ami megtörtént az én ismeretségemben, a bérlő nem fizetett semmit! Hiába volt szerződés, azt csak jogi úton lehet érvényesíteni magyarán egy bírósági perben, amit megnyersz és után kérheted a végrehajtást. Ez kb 2-3 év! ..és addig sem fizet semmit, és utána egy külön perben szintén érvényesíteni kell a követelésedet!


AZONBAN, ha neked közjegyzői okiratod van, és szerződést szegett a bérlő, pölö nem fizet, akkor két héten belül ki tudod tenni az utcára, mivel rögtön kérhetsz végrehajtást! Ez kb. 20-30eFt többletköltség, de szerintem megéri. ..csak ennyit szerettem volna hozzáfűzni!:-)

2017. ápr. 5. 21:30
Reálisnak tartanám a munkáltatói igazolást is, ha hosszú távban gondolkodik. Megbizonyosodni arról, hogy valóban van miből, rendszeresen fizetnie.
15. survivor3 (válaszként erre: 14. - Sanyinak)
2017. ápr. 5. 21:19

Szerinted:-D

Persze.

A szerveiket, életüket és vérüket meg felajánlják a bérbeadónak.

14. sanyinak (válaszként erre: 11. - Survivor3)
2017. ápr. 5. 21:11
Szerintem még fiatal párt. A nő rendet tart, a pasi műszakilag karbantartja a lakást :)
13. sanyinak (válaszként erre: 4. - Mezei Virág)
2017. ápr. 5. 21:09

Én sem értem, miért van még mindig közszájon ez a főbérlő-albérlő szöveg. Ez valamikor a II világháború után alakult ki, akkor lehetett a bérlakást tovább bérbe adni "alberlőnek".

Manapság a szerződésekben kizárják a bérlakás albérletbe adását.

12. survivor3 (válaszként erre: 11. - Survivor3)
2017. ápr. 5. 21:05
Álombérlő.
2017. ápr. 5. 21:05

Idős, egyedülállót célszerű választani.

Több havi kaució, szerződéssel.

Fogyasztásmérők és egyenlegek online ellenőrzési lehetőség.

2017. ápr. 5. 20:50
Komolyan köszönöm szépen, rengeteg információt adtatok.
2017. ápr. 5. 20:00
én az alábbiakra figyeltem. ha közjegyző előtt kötsz bérletit az végrehajtási érvényű tehát ha nem akar kimenni a bérlőd (mindig gondolj a legrosszabbra akkor baj nem érhet) a kjö-i okirattal simán kiteheted. Én úgy kötöttem, hogy nem fizetés vagy rongálás, lakók zavarása esetén azonnali bontás, egyéb esetben 3 hó felmondási idő. Ne köss határozott idejűt mert mondjuk megkötöd fél évre és 1 hónap múlva kiderül hogy baj van vele fél évig nem tudod kitenni. Kauciót tetess le (általában 2 hónap) és lista a lakás állapotáról, berendezéséről. Nekem eddig még nem volt gondom, de ha lenne védene a szerződés. ja navnak jelentsd be mert nálunk a házban több lakás ki van adva és ha kedves szomszéd feljelent a navnál így le vagy védve (nem vészes az adó)
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook