Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kenyérsütő géphez BEVÁLT receptek fórum

Kenyérsütő géphez BEVÁLT receptek (beszélgetős fórum)


2010. jún. 25. 16:27
500 gr-os kenyérhez tudnátok recepteket adni? Köszönöm előre is! (Moulinex)
2010. máj. 31. 22:47

Sziasztok!


Nemrég vásároltam egylapátos kenyérsütő gépet, van pár bevált receptem hozzá.


Sima fehér kenyér( kb. 600 g-os):


50 dkg búzaliszt

3 dl víz (az igazi kenyérhez nem kell tej!)

1 evőkanál olaj

fél evőkanál zsír

2 mérőkanál só ( kb. 2 lapos teáskanál)

1 dkg élesztó (nem szárított!)



Magos félbarna kenyér:


15 dkg teljes kiőrlésű rozsliszt

35 dkg búzaliszt

1 evőkanál olaj

fél evőkanál zsír

2 mérőkanál só

1 dkg élesztő

1 evőkanál szezámmag

1 evőkanál lenmag

1 teáskanál napraforgó

1 teáskanál tökmag


Fehér kalács


50 dkg búzaliszt

3 dl tej

1 evőkanál olaj

kb 2 dkg vaj

4 evőkanál cukor

1 cs. vanilia cukor

1 dkg élesztő


+ ha kakaósat akarsz akkor 1 evőkanál kakaópor.

2010. máj. 30. 13:21

Sziasztok!!! Én is elhagytam a használati útmutatót.. Áttudná nekem küldeni valaki???

Itt a címem: roxigirl@citromail.hu

2010. ápr. 15. 07:02

A sípolásnál ez kb nálam a kezdéstől a 20. perc, belenézek, felnyitom, sőt akkor is belecsípek. Az állaga miatt. Nem késő ilyenkor a magvakkal együtt még lisztet, vagy pici vizet rácseppenteni. Az utóbbi 2 alkalomnál bizony a kelésnél is belekukkantottam, kb fél óra múlva kezdte a sütést. Nem kellett volna. Piskóta effektus...

" 1 pohár rétesliszt, 1 pohár fehér rozslszt. a csésze meg a finomliszt volt."

Talán ez volt a jobb arány, szép magas is lett. És nem nyitottam ki a második dagasztás után az ajtót.

( leragadtam ennél a logikánál, nem találok elfogadhatbb magyarázatot rá, miért lett lapos. és az igazi békebeli élesztőt veszem, a pékségből, mert ott van még ).

138. gabilive (válaszként erre: 137. - Anyuca66)
2010. ápr. 14. 20:47
Más ötletem nincs.Lehet,az a baj,hogy kinyitottad a tetejét.A sípolás után(amikor a magvakat meg ilyesmit kell beletenni) már nem szabad kinyitni,de előtte én is szoktam nyitogatni.
2010. ápr. 14. 20:31

Legalább 2 dkg az élesztő. Annyit teszek kb mindig. Nem az a gond. Valami más.Talán sok a tk liszt.

A kemencés kenyér is jó szokott lenni. Vagy az tuti nem tk lisztből készül. De mitől van olyan szine mintha rozslisztes lenne?

136. gabilive (válaszként erre: 135. - Anyuca66)
2010. ápr. 14. 16:32

Nem mindegy,hogy laposabb lett vagy beesett a közepe?

Ha beesett a közepe,akkor vagy a folyadék sok vagy az élesztő.

Ha viszont laposabb lett,akkor pont fordítva:vagy az élesztő vagy a folyadék kevés.

De: a tk-lisztből készült kenyerek soha nem lesznek olyan magasak és foszlósak,mint a sima lisztből készültek!

Szerintem nem rossz az az arány,amit leírtál,azt sem gondolnám,hogy ezt a 3-féle lisztet nem lehetne keverni.Ha szerinted túl lapos lett,próbálj meg picit több élesztőt tenni,de tényleg csak picivel többet,mondjuk 1,2 gr helyett 1,3-at.

Ha fele-fele arányban csinálod,valószínűleg még laposabb és tömörebb lesz,mivel több lesz benne a tk-liszt.

Írok privit!

135. anyuca66 (válaszként erre: 131. - Gabilive)
2010. ápr. 14. 15:18

Írod a 2. gépedet használod.

" picivel több folyadékot is felvesz "

Akkor végképp nem tudom miért lett laposabb.

Szerintem nem volt ragadós, se kemény..

Ma amit készült : 1 1/3 teljes kiőrlésű rozslisz, 1 finomliszt, 1 rétesliszt.

Tk lisztet használok ne tegyek réteslisztet??

Ha előzö 2 - vel csinálok, fele - fele arányban?

134. anyuca66 (válaszként erre: 129. - Yulcsy)
2010. ápr. 14. 15:07

Besüllyedt? Akkor a folyadék volt sok egy kicsit.

Most 2 kenyerem nekem is beesett. De inkább azért, mert felnyitottam az ajtót, a második dagasztás után, mikor kelt. Szerintem nem kellett volna. Piskóta is viszaesik ha kinyitjuk a sütő ajtaját.

133. gabilive (válaszként erre: 132. - Yulcsy)
2010. ápr. 11. 15:23
Ebben biztos vagyok!:)
132. Yulcsy (válaszként erre: 131. - Gabilive)
2010. ápr. 11. 13:22

Köszi szépen a választ!!!!

Igen,arra én is gondoltam,hogy egy kicsit több folyadék kellett volna bele, de majd legközelebb finomabb lesz :))

131. gabilive (válaszként erre: 130. - Yulcsy)
2010. ápr. 11. 09:41

Szia!

750 gr-os kenyérhez szerintem 1 deka élesztő elég,de függ a lisztmennyiségtől és minőségtől is.

A sikér nem az élesztő helyett kell,hanem a liszt sikértartalmát növeli,amit az őrlés során kivesznek belőle.Ha kimondottan kenyérlisztet veszel,ahhoz nem kell sikér.De élesztő mindenképp kell!

Én ritkán veszek kenyérlisztet,mert drágább,mint a sima,sikért meg bioboltban vettem 600 Ft-ért fél kilót és nagyon sokáig elég,mert csak egy kanálnyi kell belőle.És nem is mindig használom.Van olyan kenyérreceptem,ami sima és rétesliszt keverékéből áll,ahhoz sem kell sikér.

A teljeskiőrlésű lisztes kenyerek mindig laposabbak és tömörebbek.Több élesztő kell bele,és az ehhez való programon sütni,de akkor is tömörebb marad.Általában azt szokták mondani,hogy 10%-nál több lisztet ne cseréljünk le tk-re.Ja,és picivel több folyadékot is felvesz.

A bevált receptekkel az a gond,hogy nem minden gépnél működnek.Ezt tapasztalatból mondom,mert én a 2. gépemet használom,és azok a receptek,amik az első gépemnél szuperül beváltak,azok a mostani gépemnél már nem működnek,illetve kellett változtassak rajtuk.Szóval gépfüggő is.

De ha már kitapasztaltad a gépet,és kialakult néhány bevált recepted,akkor szuper a kenyérsütőgép!Én imádom!

130. Yulcsy
2010. ápr. 11. 08:07

Még azt szeretném tőletek kérdezni, hogy mennyi élesztőt tesztek egy 750 g-os kenyérhez?Találtam egy nagyon jól hangzó receptet, el is készítettem, csak kevesebb élesztőt tettem bele,mint a recept előírt (véletlenül) és hát nagyon laposka, de annál masszívabb kenyeret kaptam.A lisztkeverék amit összedobtam az szinte az egész teljes kiőrlésű volt.Ahhoz több élesztő kell,hogy jobban felfújja?Na és a sikér? Azt élesztő helyett használjátok?Lágyabb lesz tőle a kenyér mint az élesztőtől?

Előre is köszi!!!!

129. Yulcsy (válaszként erre: 127. - Gyöngyi)
2010. ápr. 11. 08:03
Mi is ott vettünk 3 féle lisztet(amit írsz nem volt közte) de a megadott mennyiségekből nagyon pici kenyeret sütött, és be is horpadt a közepe.
2010. ápr. 10. 17:08

Sütni való lisztkeveréket én is vetem. Még nem próbáltam ki. lehet hogy most a hétvégén sütök egy ilyent.

Ti is belecsíppentetek, milyen a tészta? Kell - e esetleg 1 kanál víz, vagy liszt?

2010. ápr. 10. 14:02
Én az Aldi-ban szoktam venni német keveréket parsztkenyérhez, csak víz kell hozzá.
126. rozsazsa (válaszként erre: 123. - Nyáriné Kovács Tímea)
2010. ápr. 10. 13:51
Szia Timea látom megérkeztél ide is, köszönjük a segitséget előre is.....
2010. ápr. 10. 13:49
Sikért én a piacon a lisztes boltban veszem. Sok helyen van olyan bolt ahol különböző liszteket árulnak. Ott van tejpor is. Legközelebb megnézem mi a bolt pontos neve.
2010. ápr. 9. 22:50

Én midig megcsippentem, ragad - e! És egyuttal megkostolom.

Ma más keveréket tettem bele az üstbe. Ma 1 csésze és 1 pohár fehérrozsliszt, az 1 pohárral vegyesen : finon rétes és kukorica liszt.. Kicsit lapos lett. Pedig belecsíptem, ragad - e. Jónak találtam. Élesztós cukrosvíz, só, étolaj se maradt ki.

Kaptam a géphez 1 poharat. az 1 1/3 megfelel az egyik csészémnek. Az volt sokáig a jó, ha 1 pohár rétesliszt, 1 pohár fehér rozslszt. a csésze meg a finomliszt volt. ( 1 1/3 víz, 3 1/3 liszt, olaj, só, és magokat is lehet tenni. Nekem ez az alaprecept )

És persze minden gép más. ( nekem csak 1 van, azt ismerem )és minden sütés is másmilyen.

Előzöek elég magasak voltak.

Ja és zacsival betettem a hűtőbe, hogy ne legyen penészes. 1 hétig egymagamnak elég volt, és elállt ott...

123. Nyáriné Kovács Tímea (válaszként erre: 119. - Pocok1976)
2010. ápr. 9. 17:27
Ha beesik akkor sok a víz.A tészta amikor dagasztja olyan szép egyenletes szokott nekem lenni.Ha tudsz venni "sikért"(drogériákban)az sokat segít,hogy ne legyen sűrű.
2010. ápr. 8. 19:35

Szia Pocok.....

[link]

Ide leirtam, a nekem bevált receptemet, kétlapátos géphez, meg a többi fórumot ahol még sütéssel kapcsolatos eszmecsere folyik. Irj privit ha nem érthető. Puszi

2010. ápr. 8. 14:23
Köszi a segítséget. Ma megint próbálok sütni kenyret, majd meglátjuk mi lesz
2010. ápr. 8. 11:57

Szia!


Itt boncolgattuk pont ezt a témát:


[link]


:-)

2010. ápr. 8. 11:55

Sziasztok!


Már egy ideje próbálkozom a kenyérsütéssel, de vagy túl sürű lesz, vagy sütés közben beesik a teteje. Kenyérsütőgéppel készítem a kenyeret. Ha valaki tud valami jó receptet azt szívesen várom.

118. Yulcsy
2010. ápr. 4. 20:18

Sziasztok!

Hamarabb vettem ki a gépből, így is egy kicsit sötétebb lett a széle....de azért fini lett.

A www. mindmegette.hu-n találtam a receptet(kakaós kalács)

117. gabilive (válaszként erre: 113. - Yulcsy)
2010. ápr. 4. 09:09

Sok bevált receptet találsz itt leírva,meg van egy másik kenyérsütős fórum,azon is,de mivel én már a második gépemet használom,rájöttem,hogy minden gép másképp működik.Tehát,ami az első gépemnél bevált recept volt,az az új gépemnél nem működik.

Szóval ki kell tapasztalni minden gépet,és lehet,a bevált reciken is változtatni kell kicsit.

116. gabilive (válaszként erre: 115. - Yulcsy)
2010. ápr. 4. 09:02
Semmi baja nem lesz,picit tovább dagasztja,az meg nem árt.De gondolom,azóta már kisült...Ha jó lett,írd le légyszi a receptet:)
115. Yulcsy
2010. ápr. 4. 08:02
Segítséget szeretnék kérni.Találtam egy kalács receptet, amit most próbálok ki. Kb. 1 órája megy a program, mikor rájöttem, hogy a súlyt nem jól adtam meg.Az összetevők alapján csak 750 g lesz, de én 1000 g-on felejtettem.Szerintetek lesz valami baja a kalácsnak?
2010. márc. 29. 20:34
Hali! 3 dl víz, másfél teáskanál( amit adnak hozzá) só, egy teáskanál cukor, egy evőkanál étolaj, egy evőkanál ecet, 55 dkg liszt, egy-két evőkanál tejpor, 1/3 friss élesztő (v. másfél teáskanál szárított) a tetejére morzsolva. Alapprogram, közepes szín, 750 grammos tömeggel.
113. Yulcsy
2010. márc. 29. 20:30

Sziasztok!


Ma vettünk egy kenyérsütőgépet,de nincs hozzá jó receptem.Illetve találtam, de olyat keresek, amit ti használtok, kipróbáltatok, bevált.

Remélem tudunk így recepteket cserélgetni.

Szóval fórumozásra fel!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook