Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kell-e terhesvitamin? fórum

Kell-e terhesvitamin? (beszélgetős fórum)


96. Channa* (válaszként erre: 95. - Channa*)
2016. júl. 22. 19:59
....na, befejeztem, mert a legfinomabb jelzőket már felhasználtam és nem szeretek közönséges lenni még miattad sem:D
95. Channa* (válaszként erre: 91. - 328e1b30ab)
2016. júl. 22. 19:56

Miért ne lennék egészséges?

A pm betegségem, a gerincsérvem nem vitamin hiánytól alakult ki. Ha olyan okos vagy, akkor tudnod kell, hogy így van.


És akkor leírom lassan úgy, hogy te is megértsd mit írtam az első hozzászólásomban, ha már nem sikerült megértened, pedig állításod szerint te nagyon okos vagy, amit kötve hiszek.


azt írtam, hogy amikor én terhes voltam, folsavat és vasat kellett szednem, de ez volt abban az időben a protokoll, azaz ennyit ajánlottak, ezeket írták fel. Eddig érthető!?

Valamint azt írtam, hogy szerintem a kiegyensúlyozott táplálkozás mellett nincs szükség ezeken kívül másra.

remélem sikerül megértened....


összefoglalom: ha az orvos felírja a szerinte szükséges vitaminokat, gyógyszereket, rendesen eszik a terhes nő, akkor nem kell szednie pluszban "500 mg Mg és 1000 Mg Ca, plusz 4000 D3 legyen az alap, plusz egy olyan terhesvitamin, amivel a magzat egészségét támogatod." stb.


Na, ki is ajánlott úgy valamit, hogy nincs meg hozzá a kellő tudása!?

Hát te, mert nem elég, hogy felsorolod, hogy szerinted mit szedjen, de konkrét adagokat írsz! Miért is!? Ki vagy te? Orvos? Nem hinném. te csak egy okoskodó ostoba nő? vagy, semmi más. Azt lesed, hogy tudsz belekötni valakibe.


A vérképem rendben van sosem volt semmilyen vitamin hiányom, és nem azért mert azokat nem nézték, hanem azért, mert így van.


Tehát, én nem ajánlottam semmit, csak leírtam a véleményemet, ellenben veled.


Az, hogy te miért érzel kényszert mások cseszegetésére a te dolgod, de már megkértelek, hogy keress magadnak más játszópajtás, mert én nem vagyok kíváncsi rád. Ezt is sikerül megértened? Okoska! Te miért nem a roppant okos barátaidnak osztod az eszed? Nincs olyanod? Röhejes vagy!


Ha valaki itt hibázott, akkor az te vagy, mert te jársz akkora arccal itt, hogy úgy érzed neked kell megmondanod mindenkinek a tuti, közben meg....na, bef

94. gribedli*** (válaszként erre: 89. - Barbus0501)
2016. júl. 22. 16:13
Guglizd be, hogy weekly meal prep vagy meal prep for the week, vagy once in a week meal prepping, sok videót találsz róla nagyon praktikus.
93. gribedli*** (válaszként erre: 89. - Barbus0501)
2016. júl. 22. 16:12

Írtad, hogy nagy a rohanás, nincs időd főzni. Ha hetente egyszer rászánnál egy órácskát(kettőt), akkor megcsinálhatnád előre az egész heti kajádat, így hétközben nem kell vele bajlódni, sem elpakolás, mosogatás.


Elpakolod dobozokba, be a fagyasztóba és mindennap kiveszel egy adagot. A saláták elállnak a hűtőben 4-5 napig (ha káposzta van benne, eláll egész héten, ha pedig salátalevél, az 4 napig) befőttesüvegekben kiadagolva.


Kitalálod mit szeretnél enni, egy nagy adag quinoa, egy nagy adag zöldség párolva, egy valamilyen hüvelyes, tetszés szerinti fehérje, stb.


Én évek óta így csinálom. Magaddal viheted a munkába is.

92. 328e1b30ab (válaszként erre: 56. - Channa*)
2016. júl. 22. 15:46

Igen, pontosan. Szerinted. Ennyit a hozzáértésedről. Ami nincs.


Végtelenül káros, amit te és a hasonszőrűek műveltek a neten. Veszélyes, káros és ostoba.

91. 328e1b30ab (válaszként erre: 57. - Channa*)
2016. júl. 22. 15:45

Ne légy nevetségesebb még ennél is!


A soha vitaminhiányoddal annyit, hogy soha nem szűrnek rá, csak kifejezett kérésre, vagy ha megfizeted. Neked nem tettek ilyet valószínűleg.


Higgy, amiben szeretnél. Attól még TÉNY, hogy a szervezetnek mire van szüksége, milyen mennyiségben, naponta.


Tudtommal te nem vagy egészséges, de 50 éves sem múltál még. Akkor milyen alapon is ...?


Erről ennyit. Hülyeségeket beszélsz, hatalmas arccal. e ez mindig jellemző azokra, akik hülyeségeket beszélnek. A továbbiakban nem vitatkozom.

90. 328e1b30ab (válaszként erre: 87. - Györgyi73)
2016. júl. 22. 15:40

Meg is lehet nézni az édesanyád korosztályának egészségi állapotát. És a korosztályodét is. Nem szólva a mentális gondokról.


Igen, azért volt kevesebb fogyatékkal élő AZ UTCÁN, mert titkolták őket. Hála istennek, változik a közvélekedés e tárgyban, ráadásul fejlődött az orvostudomány is.

89. barbus0501 (válaszként erre: 85. - Györgyi73)
2016. júl. 22. 12:29
Igen. Tudom. Most lett divat ez a nagy vitaminozas. Viszont regebben valahogy minden mas volt. Nekem igazabol muszaj is lesz dolgozni az elejetol a vegeig, mert itt kint mas a helyzet. Ugy dontottem, hogy a folsavat mindenkeppen szedem, meg kalciumut, de azt inkabb a fogaim miatt. Aztan nem koltok egy csomo penzt, minden fele mesterseges szarsagra.
88. Channa* (válaszként erre: 87. - Györgyi73)
2016. júl. 22. 12:26

Na igen...

Annak idején azért nem volt ennyi sérült ember, mert az életképtelen babák meghaltak, manapság meg azokat is megmentik, akikről tudják előre, hogy beteg lesz egész életében.


Egyébként abban az időben még is több gyerek született....

2016. júl. 22. 10:36

Mi valószínűleg nem egy korcsoport vagyunk. Az édesanyám és az anyósom még ultrahangozás, és vitaminok nélkül csinálták végig a terhességet.Mint írtam a magasabb vitamintartalmú gyümölcsök nagyon drágák voltak.

Arról nem beszélve, hogy a gyerekkoromban sokkal kevesebb fogyatékos gyermeket láttunk az utcán.Most rengeteg van, de lehet, hogy régen szégyellték és nem hordták őket le az utcára.

De a lényeg az, hogy vitaminokra igenis szükség van, de mindenkinek egyénileg.

86. egypt (válaszként erre: 85. - Györgyi73)
2016. júl. 22. 10:09
Régebben sokkal nagyobb volt a gyerekhalandóság és vetélés, sokkal több sérült, beteg csecsemő született, a várható élettartam pedig folyamatosan nő. Biztos a fejlettebb szűrési eljárások is hozzájárultak ehhez, de talán a magzatvédőknek is van benne szerepe. A gyümölcsök régebben magasabb vitamintartalmúak voltak, mint a mostaniak többsége. Régen is szedtek egyébként vitamint, pl. anyu szedte a vasat végig, volt C vitamin, magnézium, stb... Szóval ennél árnyaltabb a kép. A túl sok sem jó semmiből nyilván, azért írtam korábban, hogy az orvosának kéne eldöntenie az adagolást vérkép és egyebek alapján.
85. Györgyi73 (válaszként erre: 1. - Barbus0501)
2016. júl. 22. 09:04

Szia Barbus!

Itt nagy vita kerekedett, ebből az egyszerű kérdésből. De ha olvasgatod a hoxát, észreveszed hogy mindig ugyanez történik.


Nekem a nőgyógyászom ajánlotta, hogy igenis kell vitamint szedni. A legfontosabb a folsav, a magnézium, a kálcium, és a c- vitamin, már a terhesség előtt is. Én szedek Gravidát és ezeket pluszban, rengeteg gyümölcsöt és zöldséget.

Viszont kérdem én, az én édesanyám, és abban az időben a nők, milyen vitaminokat ettek? Magzatvédő vitamin? Azt se tudták mi az. A gyümölcsök horror árban voltak, max. almát ettek. És az utolsó napokig dolgoztak.A babák megszülettek, egészségesek voltak. Én 4,95 kg.-mal születtem.

Mindenki maga dönti el, hogy szed-e vitaminokat. Úgy gondolom, mint mindenben itt is meg van az arany középút. Igenis van amikor a sok vitamin árt. A kálcium meszesedést okoz, és sorolhatnám. Én a vitaminokat a korom miatt szedem, de nem magamért, hanem a babáért, hogy ő megkapja amire szükség van a fejlődéséhez.

84. Channa* (válaszként erre: 75. - Egypt)
2016. júl. 22. 05:54

Azt hiszem nem értetted meg....


Én nem akarok senkivel semmit elhitetni!


Csak leírtam a véleményemet, ami nem is volt olyan eget rengető mint, ahogy reagáltatok rá.


Te erősködtél, hogy a te gyógyszerész és orvos rokonaid mit ajánlanak, azaz szerinted kellene nekem elhinnem azt amit te írsz....

83. f8db0709b8 (válaszként erre: 79. - Barbus0501)
2016. júl. 22. 05:16

Én mottóm:nem kell zabálni a végtelenségig,és nem kell feltétlen mindent megenni sem!

3xétkezem,köztesben gyümi,zöldség,csipegetni diabetikus cuccok...kenyérre is odafigyelek,sőt diétás napot is szoktam tartani,igy a tuti,ill.csak vizet iszom:)

168/63 most.

Az elsőnél 20kg jött rám,másodiknál 10kg,mondjuk őket 50kg-mal se kezdtem....Lehet okosba csinálni:)

82. barbus0501 (válaszként erre: 81. - Egypt)
2016. júl. 22. 01:12
Persze. Azt tudom. Csak zsir ne kepzodjon. Mert az nem lesz minusz amikor a babuc kibujik :)
81. egypt (válaszként erre: 79. - Barbus0501)
2016. júl. 21. 23:30
A baba súlya+járulékok (méhlepény, víz, stb...) kb. 10 kg, ennyit minimum ajánlott hízni.
80. barbus0501 (válaszként erre: 78. - Fincsi5)
2016. júl. 21. 23:01
:D
79. barbus0501 (válaszként erre: 76. - F8db0709b8)
2016. júl. 21. 23:00
Uuuu de ugyi vagy a 6 kiloddal. :) en is kb ennyit szeretnek csak felszedni. Sajnos alacsony vagyok, es kovernek abszolut nem mondhato, de van egy picuri felesleg rajtam. Es felek, hogy nagyobb leszek majd. Ezert is akarok oda figyelni, hogy miket eszek
78. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Barbus0501)
2016. júl. 21. 22:26
Nem kellene, csak nagy a kísértés.:))
77. egypt (válaszként erre: 76. - F8db0709b8)
2016. júl. 21. 22:21

Témára visszatérve: én úgy voltam vele, hogy ártani nem árt, inkább szedek, minthogy valamiből esetleg ne legyen elég.

A vitaminok tényleg nem hizlalnak, de az étvágyat növelhetik. Én pont ezért nem szedtem Elevitet, helyette, ha jól emlékszem, Gravidát ajnánlott a dokim. A nagyobb súlyú babára azt mondta, hogy az utolsó pár hétben már ne szedjem a vitamint, akkor nem lesz túl nagy a baba. Szerintem egyébként a súly tök mindegy, a fejkörfogat számít csak. Ha a baba feje kint van, a többi része már kicsúszik magától.

76. f8db0709b8 (válaszként erre: 65. - Barbus0501)
2016. júl. 21. 22:09

Én azokat szedrm amiket irtál,ugyanúgy odafigyelek mikor mit mennyit eszek....jelenleg 7hónapos terhes vagyok és 6kg-ot híztam:)


Azért jó nagy vita kerekedett itt...szerintem egyéni döntés ki mit szed,vagy nem szed....

Tapasztalatom nincs a szed vagy nem szed között,ugyanazt teszem most is mint 14 vagy épp 9éve...igy vagyok nyugodt!

75. egypt (válaszként erre: 73. - Channa*)
2016. júl. 21. 22:05

Minden szakmában vannak kóklerek és vannak kiváló szakemberek is. Én azoknak, akiket személyesen ismerek, jobban hiszek, mint neked, ha nem baj. Az én gyerekem például az általad általánosítva leszólt orvosok közül néhánynak köszönheti, hogy életben van. Soha egyetlen fillér hálapénzt nem fizettünk nekik, és tűzbe tenném értük a kezem.

Te meg annak hiszel, akinek akarsz.

2016. júl. 21. 21:59
Tehát, nem kell sőt! Mert szerintem a legtöbb orvos egy kókler.
73. Channa* (válaszként erre: 71. - Egypt)
2016. júl. 21. 21:58

Ja, és az orvosokról nem igen szeretném leírni a véleményemet. Még a sz@rt is megennék, ha azért hálapénz járna, de elcseszni a betegeket eltudják.

És most felsorolhatnám az összes sérelmemet. A 43 éves unokaöcsém 1 hónapja halt meg, mert 3 hónap alatt nem jöttek rá, hogy mi a baja, pedig ezek a dokik is elvileg nagy tudásúak.

A tesómnak meg úgy elszúrták a csípőprotézis műtétjét, utána meg nem foglalkoztak vele, hogy 1 hete újra kellett műteni, mert az 1 évvel ezelőtti műtét kicsit félresikerült.


Most ezektől essek hasra?

72. Channa* (válaszként erre: 71. - Egypt)
2016. júl. 21. 21:55

Miért gondolod, hogy téged akarlak ijesztgetni?

Én csak leírtam a véleményemet, nem hinném, hogy nagyobb hülyeséget írtam volna a többiektől, még is röhögtök rajta. Vajon miért? Megértettétek, amit írtam?

Csak így röviden: a véleményemet. Amire nem vártam választ, már csak azért sem, mert nem neked írtam.

Lehet máson csámcsogni, OK?

Pl. a gyógyszerész családtagokon, mert pl. még egy gyógyszerész sem tudta megmondani, hogy hogyan kell tárolni a pajzsmirigy gyógyszeremet. Neked meg nem fogom elhinni, bármit írsz is:D

Tehát, ennyit a nagy tudású gyógyszerészekről. Csak tudnám minek járnak iskolába, ha egy ilyen egyszerű kérdésre sem tudják a választ....

És még sorolhatnám, hogy mennyire értenek a szakmájukhoz, mert még semmire nem tudtak válaszolni, illetve majdnem a kardjukba dőlnek, amikor 20 ezressel fizetek, mert annyira nem tudnak előre gondolkodni, hogy váltópénzük legyen....

71. egypt (válaszként erre: 69. - Channa*)
2016. júl. 21. 21:30
Van gyógyszerész a családban, sőt orvos is, úgyhogy ilyesmikkel nem annyira tudsz megijeszteni. ;)
2016. júl. 21. 21:27
És még annyit, hogy nekem aztán tök mindegy, hogy ki mit szed, hogy vigyáz magára és a gyerekére.... Nekem az a lényeg, hogy az enyém egészséges:DDDD
69. Channa* (válaszként erre: 66. - Egypt)
2016. júl. 21. 21:21

Hát ha már kiröhögtétek magatokat, akkor nyugodtan nézzétek meg a vivőanyagokat. Remélem az is annyira tetszik, mint amin most nevetgéltek.

Pont azt rakják bele, ami szerintetek a sz@r kajákban is benne van. Hát, egyétek, ha szerintetek ezek jók. Persze egyszerűbb bekapkodni ezeket, minthogy ne hamburgert egyetek.....

68. Channa* (válaszként erre: 64. - Arón1)
2016. júl. 21. 21:18

Gondolod, hogy ég a házam?


Azért vagyok vitamin ellenes, mert egy ismerősöm egy természet gyógyász igen drága vitaminokat írt elő. Naponta 3x kellett ilyeneken szednie. Valami igen drága organikus típus volt. Aztán az ismerős elment vérvételre, és a laborból hívták, hogy azonnal hagyja abba az összes gyógyszerszedését és keresse fel az orvosát.

Sosem volt vitaminhiányom, mert rendesen eszek, illetve vigyázok magamra.

67. egypt (válaszként erre: 59. - Unom)
2016. júl. 21. 20:57
Folyt.: Ami mesterséges, az csak rossz lehet, ami természetes, az meg mind jó. Ajánlanám nekik mondjuk a nadragulyát kipróbálásra. :P

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook