Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kell-e terhesvitamin? fórum

Kell-e terhesvitamin? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2016. aug. 1. 18:23
Oke. Utoljara irom le. O sose mondta, hogy fogyjak le. Hanem, hogy dolgozhatnek a testemen, mert haelkezdenek edzeni, iszonyat jol neznek ki. Ne magyarazd mar meg, hogy az en baratom milyen. EN MONDTAM MAGAMNAK, HOGY TERHESSEG ELOTT,SZERETNEK LEADNI. NEM O MONDTA. Legszives. Te is fejezd most mar be, hogy szerinted az en baratom milyen.
275. gribedli*** (válaszként erre: 270. - Barbus0501)
2016. aug. 1. 18:17

Bakker, a kettő q.rvára ugyanaz, csak pepitában:

-fogyjál le 45 kilósra mert 47-el nem vagy elég jó

-45 kilósan jobban néztél ki mint 47-el, felszedtél 2 kg-ot, alacsony vagy, nem áll jól (ebben nincs benne, hogy fogyjál le, de hát ugyanaz a dolog megfogalmazva)


De még meg is érteném, ha teszem azt 80 kilós lennél, ezt mondja, udvariasan megfogalmazva. Na de ha a saját pasidnak nem vagy elég vékony 47 kilósan, akkor ott baj van, pláne hogy ő sem vékony pasi, érted, más szemében a szálkát, sajátjában a gerendát, és az egészségedet meg lehet, hogy leszarja.


Egyetértek azzal, hogy meg kell mondani a partnernek, ha fogynia kell, mert mondjuk árt az egészségének, pl lehet azt úgy mondani, hogy szeretlek meg szépnek tartalak így is, de aggódom az egészségedért, fogyj le, segítek, csinálj valamit! Ez rendszerint azzal is jár, hogy az illető, aki mondja, maga is tesz a saját külsejéért.


Szerintem ez a súly nem az a kategória. 161cm és 48kg vagyok, csak hogy tudd, nem úgy osztom az észt, hogy nem tudom mit jelent annyinak lenni, hát ha valaki azt mondaná, hogy fogynom kellene, kiröhögném. Még 50 kilósan is kiröhögném. Eddig nem mondtak ilyeneket, ezért is nagyon csodálkozom, hogy te miért nem vagy kiakadva, hogy arra utal valaki (pont az, akit szeretsz), hogy 47kg sok. Az énképedre kellene gyúrnod inkább!

274. barbus0501 (válaszként erre: 273. - C73db520ef)
2016. aug. 1. 17:16
Jesszus. Inkabb ne beszeljunk errol. Annyira nem ismeritek a kapcsolatomat, hogy elkepeszto. Sose mondta, hogy fogyjak le. Soha. Viszont ha hizok, akkor oszinte lesz velem. Es itt most nem a terhessegi hizasrol beszelek. En amig vilag a vilag, szeretnek vonzo lenni annak az embernek, akivel le akarom elni az eletemet. Igen. Mondja meg, ha mar nem tart olyan vonzonak. De en is meg fogom neki mondani. Par oldallar elorebb errol irtam. Hogy a nok konnyen megsertodnek azon, ha valaki oszinte hozzajuk, es a szemukbe mondja a parjuk. Nezd. Hiztal. Es akkor mi van? Igen. Hiztam. Akkor valtoztatok. Nem fogok mentegetozni, magyarazkodni. Aki nem lat minket, fogalma nincs arrol, hogy mi hogy, es milyen felfogasban eljuk az eletunket.
273. c73db520ef (válaszként erre: 271. - Barbus0501)
2016. aug. 1. 17:05

Es ha o azt mondja, hogy fogyjal le x kilot, akkor farokfelvagva elkezdesz fogyokurazni?

Eszreveszi a mosolyszarkalabat, nevetorancot, rohansz a kozmetikushoz; az osz hajszalat - a fodraszhoz?

A csaladomban 60. 65 eves hazassagokat unnepeltem meg; soha nem volt tema, hogy ki hogy nez ki, milyen a sulya, az alakja, stb.

Jomagam irtozom attol, amikor netalan valaki elkezd a kinezetemre, ruhamra, hajamra, stb. megjegyzest tenni, megha jo is az.

Azt a bizonyos bibor kalapot a fejemre vagom, tukorbe nezek, es tudom, hogy rendben vagyok, megha nem is vagyok Audry Hepburn. (Velem ne kemenykedjen senki!)

2016. aug. 1. 16:53
Amit en akarok. Ep testben, ep lelek. Egy egeszseges es gyonyoru kisbabat. Nem fogok eljarkalni 27 evesen allando kivizsgalasokra. Le fogok adni 2 kg, mert en akarom. Es szedem a terhesvitamint. Mindenkinek koszonom a hozzaszolasokat es a jo tanacsokat.
271. barbus0501 (válaszként erre: 268. - C73db520ef)
2016. aug. 1. 16:50
Akit en szeretek, azzal oszinte vagyok. Ha kell, akkor kemenyen. Szerintem ez az igazi es oszinte kapcsolat.
270. barbus0501 (válaszként erre: 267. - Gribedli***)
2016. aug. 1. 16:49
En ezt irtam? Hogy o azt akarja, hogy legyek 45 kg? Ezt en akarom nem o. Soha a budos eletbe nem bantana meg semmivel. De hazudozni nem fog. Es en azt gondom, ez jobb, mintha a szemembe azt mondja, en vagyok a legszebb, de bent mar mast erez.
2016. aug. 1. 16:46
Na akkor most alljunk meg!!!! O soha a budos eletben nem mondta azt, hogy fogyjak. En fogalmaztam igy. Soha nem mondta, hogy csunya vagyok. Ez az ember oda meg vissza van ertem. Viszont, ha megkerdezem, nem fogja azt mondani, hogy persze babam. Olyan vagy mint egy topmodel. Amit o mond, tudnal vekonyabb lenni, ha akarnal. Az en kapcsolatom szent, es serthetetlen. Nem kell a sok csipkelodes, meg bantas. Sok no szeretne maganak olyan csodas embert, mint az en baratom. Amikor bajom volt magammal, azt mondta. Nezd en is hiztam. Gyere. Mennjunk egyutt edzeni. Es mentunk. En ugyan ugy megmondom neki. Nezz. Szedtel fel. Most o is hagyjon le???
2016. aug. 1. 16:34

Megette a fene azt a szerelmet, kapcsolatot, ahol az egyik kardinalis kerdes az, hogy ki hogy nezzen ki, mennyi van, mennyi hol ne legyen rajta.

Akit igazan szeretunk, azt elfogadjuk feltetel nelkul, nem pedig kritizaljuk, megjegyzest teszunk ra.

Annak utilapu.

267. gribedli*** (válaszként erre: 265. - Barbus0501)
2016. aug. 1. 16:25
Azt mondta, hogy nézhetnél ki jobban is, meg hogy felszedtél? Én ilyentől nem akarnék gyereket. Mert ha már most így áll hozzád, majd megnézem, hogy a szülés után pár órával hogy áll hozzád. Komolyan, akkor még olyan zselatin-szerű tapintásra a hasunk (meg még ugye pár hétig olyan is lesz, még azoknak is, akik sportolnak, én sportoltam végig a terhességek alatt, rögtön utána is könnyű tornát csináltam, amit lehetett, hamar formába rázódtam, tudom, miről beszélek, természetes folyamat, hogy a testnek regenerálódnia kell és ehhez több idő kell, kinek több, kinek kevesebb). Ezért azt gondolom, hogy ha már most azt mondja, hogy lehetnél jobb mert nem vagy 45 kilós, akkor itt már az ő fejével is gondok vannak, nem csipkelődésből mondom.
266. barbus0501 (válaszként erre: 263. - Gribedli***)
2016. aug. 1. 15:52
Amigy ezt ugy nem szeretem, hogy most minden mondatba van egy kis csipkelodes. Ezzel arra akartam utalni, hogy o nem az a tipusu ember, aki folyamatosan a csajanak mondja, hogy neked igy, meg igy kene kinezned. Hanem magan is eszreveszi. Volt az a kerdes, hogy a baratom erre mit mond. Ezt. Amit leirtam.
265. barbus0501 (válaszként erre: 262. - Gribedli***)
2016. aug. 1. 15:49
Azt, hogy nezhetnenk ki jobban is. Ha jobban oda figyelnenk a kajalasra. Szeret, imad. Tetszek neki. Nyilvan, azt nem szeretne, ha duci lennek. De ha megy le valammenyi az okes. Amikor 50 kg voltam, akkor azt mondta. Nezd. Szedtel fel. Es mivel alacsony vagy, nem all jol.
2016. aug. 1. 15:24
Legyel inkabb 42, vagy inkabb 38 kilo. Meg kevesebb zsir.
2016. aug. 1. 15:15
Ja, és ha neki fogynia kell, akkor annak mi köze van hozzád és a leendő terhességedhez? Neki kell kihordania a babát?
262. gribedli*** (válaszként erre: 260. - Barbus0501)
2016. aug. 1. 15:12
És ha azt mondja, hogy megint szedtél fel, az a te szótáradban mit jelent? Azt, hogy fogynod kell vagy azt hogy elmegy a mostani súlyod is, vagy mit?
261. gribedli*** (válaszként erre: 259. - Barbus0501)
2016. aug. 1. 15:10
Akkor miért védekezel, hogy nem vagy kövér? Mondta valaki, hogy az vagy? Csak te mondtad magadról, hogy fogynod kell, erre azt mondtam, hogy felesleges a fogyás, ha valaki a normál súlyon belül van és ha úgysem zsírból fogy az ember mert az csak rontana a helyzeten hiszen nem a kilók száma számít, hanem az, hogy hogyan oszlik el.
260. barbus0501 (válaszként erre: 257. - Gribedli***)
2016. aug. 1. 14:26
A baratom oszinte ember. Sose mondja azt, hogy fogyj le. Helyette azt mondja, megint szedtunk fel. Igaza van. O is szedett fel boven. De nem fogja azt mondtani, hogy nem lenne min valtoztatnunk.
259. barbus0501 (válaszként erre: 256. - Gribedli***)
2016. aug. 1. 14:24
Tudom. Csinaltam mar ezt. Vuszont az egy mas fajta eletmod. Es most nagyobb edzesekhez nem erzek erot magamba. Mist vannak nas dolgok, amikkel torodnom kell. De tudom mibol, hogy all ossze a zsir, izom dolog
258. vacsa (válaszként erre: 254. - Gribedli***)
2016. aug. 1. 14:17
Ismersz;)
257. gribedli*** (válaszként erre: 255. - Barbus0501)
2016. aug. 1. 14:04
És a pasid mit mond erre az alakra? Hogy fogynod kell?
256. gribedli*** (válaszként erre: 253. - Barbus0501)
2016. aug. 1. 14:00

Épp ez az, hogy csak mondod a magadét. Nem az a megoldás, hogy menj le 45 kilóig, hanem az, hogy azon a súlyon belül, ami most vagy, legyen egy kicsit több izom de egy kicsit kevesebb zsír, mivel az izom nehezebb de kisebb területet foglal el.


Ki mondta, hogy kövér vagy? Azt mondtam, hogy a skinny fat ilyen: keveset nyom, de többnek látszik.


Tegyük fel, hogy most vagy 47kg és ebből a sovány tömeg (izom, csontok, stb) 36kg. A maradék 11kg meg zsír. Na, ez egy több mint 20%zsír vagyis hiába van alacsony súlya valakinek, van ott zsír, viszont kevés az izom. Ezt hívják skinny fatnek. Ha felszednél 4kg izmot de csökkenne 4kg-al a zsír, akkor még mindig 47kg lennél, viszont kisebb méretű ruha kellene, és itt már azt mondanánk, hogy hú, ez egy nagyon lepusztított, szálkás alak, szinte alig van rajta zsír.


Érted? Mindkét esetben 47 kg lennél de az egyik esetre azt mondom, hogy skinny fat, a másikra meg hogy skinny és kész. És ugye az utóbbi az egészségesebb is. Értelmetlen dolog 45 kilósra fogynod ha az nem valódi fogyás, csak mindened lötyögne. Pláne ha teherbe esel úgy, fel is jönne rád egy huszas mert izom nem lévén, jó kis alany lennél ahhoz, hogy zsírt tartalékolj de turbó üzemmódban. Kell ez neked? Ha ez kell neked, akkor csináld!

2016. aug. 1. 13:44
Na! Tettem fel a profilomhoz egy kepet. Nezzetek meg. Az vagyok en. Nem vagyok nadszal kisasszony, de semmi kozom a koverekhez
254. gribedli*** (válaszként erre: 247. - Vacsa)
2016. aug. 1. 13:40
:D
253. barbus0501 (válaszként erre: 251. - Gribedli***)
2016. aug. 1. 13:40
Na itt mar belementunk egy masfajta iranyba. Nem vagyok kover. Van rajtam egy keves zsir. Van cicim, jo kerek popom. Nem vagyok elhizva. Viszont, amikor leulok, gyurodik a hasam. Nem akarok elmenni testzsir meregetesre. Egyszeruen csak tisztabban kell etkeznem. Ennyi az egesz. Ha lemegyek 45 kg-ig, az boven jo. Zavar sincs a fejembe. Nem erzem magam kovernek, mert nem is vagyok az. Minden egeszseges ember latja magan, hogy van mit leadni, vagy nincs.
2016. aug. 1. 13:35
A jelenlegi meres szerint, 47,70 vagyok.
251. gribedli*** (válaszként erre: 245. - Barbus0501)
2016. aug. 1. 13:34

De ha úgy érzed, hogy 47 kilósan van rajtad egy pici zsír, akkor meg nem mégiscsak jobb lenne, ha elmennél megnézetni a testzsírszázalékodat? Mert ha tényleg ilyen súllyal "zsíros" lennél, akkor az van, hogy túl kevés az izom, vagyis meg kellene variálnod a kajádat, edzeni, és így tovább, és így tovább.


Nem attól fogsz kevesebbet hízni terhesen, ha te kevesebbel indulsz mint a normális, mert a szervezet terhesség alatt olyan mint egy szivacs, és pikk-pakk behozza a lemaradást. Ha a te szülési súlyod xkg, akkor hiába indultal neki 43 kilóval vagy 47-el, te bizony x kilóval mész szülni.


Én 56kilóval mentem szülni mindig, mert nekem az volt az a súly, legfeljebb amikor 48 voltam előtte, csak 8kg jött fel és nem 9. Kit érdekelt? Lényeg, hogy én is meg a baba is jól legyünk.


Ez testalkatfüggő is, nem csaphatjuk be a természetet, de én rengeteg embernek azt tanácsolnám, hogy inkább dobja ki a mérleget, mert a tükör az jobban fedi a valóságot. Én képtelenségnek tartom, hogy valaki a te paramétereiddel zsíros legyen, kivéve ha ott valami más probléma van, alultáplált (nincs izom) de van több zsírszövet arányaiban, ez az úgynevezett skinny fat. Vagy a másik eset, hogy a fejedben van probléma.

250. barbus0501 (válaszként erre: 247. - Vacsa)
2016. aug. 1. 13:33
Azert az mar vekony lenne. Tulzasba se kell esni
249. barbus0501 (válaszként erre: 248. - Kritya74)
2016. aug. 1. 13:32
Soha eletemben nem voltam meg 55 kg. A maximum 5-6 evvel ezelott volt. Es 53 kg voltam. Nem hazudoznek a sullyomat illetoen :D
2016. aug. 1. 13:19
Megnéztem a képeidet, többnek nézel ki mint 47. Inkább olyan 55-re saccolnálak.
247. vacsa (válaszként erre: 245. - Barbus0501)
2016. aug. 1. 13:07
Szerintem 43 neked az ideális. Vagy inkább 42.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook