Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kell-e terhesvitamin? fórum

Kell-e terhesvitamin? (beszélgetős fórum)


66. egypt (válaszként erre: 59. - Unom)
2016. júl. 21. 20:55

:)))))))

Egyeseknek a "szintetikus" valami szitokszó. :D

2016. júl. 21. 20:32
Amire magamtol is gondoltam, az a foldav, kalcium, magnezium, vas. Bar a legelso a folsav. Igyekszem nem rosszul enni, de itt olyan rohanas van, hogy nem mindig van idom, es kedvem fozni. De pl nem iszok cukris dolgokat. Cukrom egyaltalan nincs itthon. Lisztet is csak a rantashoz hasznalok. Amin meg valtoztatni szeretnek, az a tej ivas. Magaba nem iszom, csak neha, voszont a reggeli kavemat csak abbol iszom. Semmi keppen sem szeretnek itt vitat. Ahany nogyogyasz, annyi velemeny. Gondolom, majd ha terhes leszek, akkor a nogyogyasz amikor megnezi a verkepemet es akkor ha hiany van valamiben, akkor szol. Amugy pedig oda fogok figyelni az etkezesre. Nem szeretnek sok kilot felszedni majd. Nyilvan mindenki ezt mondja, de csak azert, mert kivanom, nem akarok sultkrumlit fagyiba martogatni :D
64. Arón1 (válaszként erre: 59. - Unom)
2016. júl. 21. 20:20
Hahaha, jogos! Amugy meg mindig azok vitaminellenesek, ahol mar amugy is eg a haz.
63. barbus0501 (válaszként erre: 44. - Gribedli***)
2016. júl. 21. 20:18
El is mentettem a hozzaszolasodat :)
62. barbus0501 (válaszként erre: 43. - Nadine81)
2016. júl. 21. 20:15
Amerikaban elek. Azon belul is New York. Itt meg mindenben mereg van...
61. barbus0501 (válaszként erre: 37. - Sziszi0528)
2016. júl. 21. 20:13
Ez igaz. Meg kene tanulni fenyevonek lenni, annyi mesterseges adalek van a kajakba. De sajnos ez a zoldseg, gyumolcs kategoriara is tartozik
60. Channa* (válaszként erre: 59. - Unom)
2016. júl. 21. 19:39

Honnan tudja?

Nem értem a kérdésedet....

59. unom (válaszként erre: 57. - Channa*)
2016. júl. 21. 19:16
A májad honnan tudja, hogy egy vegyület honnan származik? :D
58. 4331bba7c7 (válaszként erre: 54. - 328e1b30ab)
2016. júl. 21. 19:09
Bocsika, ki mondott ilyet? :))
57. Channa* (válaszként erre: 55. - 328e1b30ab)
2016. júl. 21. 18:24

Egyébként te meg konkrét mennyiségben majdhogynem felírtad, hogy mit szedjen. Ezt te, hogy mered megtenni!? Orvos vagy? Bár ha nekem orvos mondana ilyet, akkor sem szedném be, amit ajánlottál. Egy májam van, és az a rengeteg szintetikus vagy organikusnak mondott, de szintetikus vitamin tönkreteszi a májat, vele együtt a hasnyálmirigyet, így inkább káros, amit ajánlottál, mint hasznos.

Ezért írtam, hogy normálisan kell enni és akkor nem kell a vitamint pótolni, érted? Ha a dokija viszont azt mondja, hogy szedjen valamit, akkor tegye.

56. Channa* (válaszként erre: 55. - 328e1b30ab)
2016. júl. 21. 18:19

A fórumindító nem orvosokat kérdezett, hanem az itteni tagokat, akikről tudja, hogy csak a saját véleményüket tudják leírni, azaz én is csak azt tudom írni, hogy szerintem.

Ezzel persze nem lebeszélni akarom, ez mindig távol állt tőlem, hanem leírtam a véleményemet, ahogy te is és a többiek is.


Egyébként a szintetikus vitaminok szerintem semmit nem érnek, csak arra jók, hogy a májat terheljék.

Persze, ez is csak szerintem:D

55. 328e1b30ab (válaszként erre: 36. - Channa*)
2016. júl. 21. 17:56
Ne beszéljünk le ilyen "szerintemekkel" egy kismamát vagy leendő kismamát arról, hogy megadja a szervezetének, és a gyereke szervezetének azt, amiből a test és az idegrendszer felépül.
54. 328e1b30ab (válaszként erre: 46. - 4331bba7c7)
2016. júl. 21. 17:54
Már bocsánat, de egy étvágynak nem lehet parancsolni? Nyakló nélkül kell zabálni? :)))
53. 328e1b30ab (válaszként erre: 20. - M0ncsa)
2016. júl. 21. 17:51

Napozni csak akkor elég, ha eleve nem -hiányos az anyai szervezet.

Mg pedig izomgörcsök ellen, idegbaj ellen :) és a Ca beépüléséért jó.

52. egypt (válaszként erre: 51. - Gribedli***)
2016. júl. 21. 12:01
Lehet, hogy tényleg jobb külön szedni a dolgokat, ahogy írtad, mert akkor biztos hasznosul, egyben meg nem feltétlenül.
51. gribedli*** (válaszként erre: 50. - Egypt)
2016. júl. 21. 11:56
A nőgyógyászom a terhesség kapcsán mondta, mert akkor kell ezekre fokozottan odafigyelni. A háziorvosom meg inkább az ellenkezője, ő olyan, hogy mindig mondja, hogy mit kell enni és hogyan, erre tesz nagyobb hangsúlyt, de C-vitaminon kívül mást nem ajánl.
50. egypt (válaszként erre: 49. - Gribedli***)
2016. júl. 21. 11:43
Általában az orvosok a gyógyszerekhez nem annyira értenek (tisztelet a kivételnek), pláne egy nőgyógyász. Hatásmechanizmusról meg hasonlókról meg nagyon kevésnek van fogalma. Van a családban gyógyszerész, tőle van az infó, amit írtam, szerintem ők kompetensebbek a témában. Azt mondjuk nem tudom, hogy konkrétan ez vagy az a terhesvitamin mennyire hatásos, de nem feltétlenül nullázza le egyik összetevő a másikat.
49. gribedli*** (válaszként erre: 48. - Egypt)
2016. júl. 21. 11:25

Nekem a nőgyógyászom mondta, hogy ne szedjek semmi olyan készítményt, amiben több ilyen antagonista van, pl az omegát és a folsavat együtt tartalmazókat ne, mert a tudomány mai állása szerint még nincs arra megoldás, hogy egy tablettán belül az egyik felszívódjon, a másik meg nem. Nem lehet megoldani a gyakorlatban. Nagyon szép lenne, ha ilyen intelligens gyógyszerek lennének, eddig csak azt lehet megoldani, hogy pl egy gyógyszeren belül egy adott hatóanyag lassabban szívódjon fel, de ezt csak egy hatóanyaggal lehet megcsinálni, pl van olyan, hogy lassan felszívódó C-vitamin, meg ilyenek.


De mivel senki sem tartja kényelmesnek, hogy több vitaminra a nap több részében emlékeznie kelljen, ezért vannak ilyen mixek, ez még nem jelenti azt, hogy megoldható.


Pl a B-vitaminok is jobban felszívódnak reggel, üres gyomorra, de vannak vitaminok, amelyek meg jobban felszívódnak ha kajával együtt veszik be.


És itt most nem azt akarom mondani, hogy akkor mindenki az egész napját azzal töltse, hogy mikor mit kell bevennie, hanem ha így állunk, akkor semmi értelme megvenni valamit ami drágább, csak mert multi, hiszen nem jobb. Ártani sem árt, de nem azt kapjuk amit várunk, mert ha nem szívódik fel, akkor igaz, ártani nem ártott, de semmit nem is adott hozzá.


Amúgy meg azért nem olyan nehéz fejben tartani azt a pár dolgot, amiket felsoroltam, meg egy jó diétát követni, hamar belejön az ember, sőt, írtuk többen, hogy nem létfontosságú mindegyik, ma már nagyon sok vitaminozott, ásványi anyaggal dúsított kaja is van, hogy minél kevesebb külön vitamint kelljen bevenni. Pl a növényi tejekben is van már hozzáadott kálcium, meg b12 és D- vitamin is, ha valaki nem fogyaszt tejet.

48. egypt (válaszként erre: 44. - Gribedli***)
2016. júl. 21. 11:05
Ez így nem teljesen igaz, mert nem mindegy, hogy a vitamin és ásványi anyag milyen formában van egy készítményben és mivel viszed be. Tehát simán felszívódhat attól, hogy elméletileg ütik egymást. Nem hülyék ám azok sem, akik ezeket a vitaminokat kitalálták.
2016. júl. 21. 09:59

Szerintem mindenképp érdemes szedni olyan vitamint, amiben az alapvető ásványi anyagok, nyomelemek megvannak.

Elevit nekem se jött be, Hipp Natal gyümölcsös italát a legkönnyebb lenyelni és javarészt gyümölcsből áll :)

46. 4331bba7c7 (válaszként erre: 17. - 328e1b30ab)
2016. júl. 21. 09:57
Nem a vitamin hizlal, hanem annak a hatására nő meg az étvágy.
45. gribedli*** (válaszként erre: 40. - PöttyösPanka)
2016. júl. 21. 09:27

Ez is igaz, ahol a családban előfordult már pl nyúlszáj, ott nem elég csak a terhesség kezdetekor elkezdeni a folsavat szedni, hanem előtte is. De nagy vonalakban még ott is lecsökkenti az esélyt, akár ha később kezdik el szedni. A legnagyobb kutatásokat erről a világ a magyar nőknek köszönheti mert máshol nem volt ilyen masszív tesztelés a folsav megelőző hatásairól, mint amit Czeizel bácsi csinált. De egy egészséges nőnek van azért egy kis folsavtartaléka.


Amúgy az én dokim meg azt vallja, hogy mivel a vérképzéshez is kell, minden nőnek egész életében szednie kellene mert menstruálunk is, nemcsak a terhességek miatt.

44. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Barbus0501)
2016. júl. 21. 09:20

A növekvő baba a tápanyagokat tőled veszi el. Akkor is, ha te egy éhező nő lennél valahol a világ más táján, a babát kihordanád de olyan áron, hogy a te tested megy rá mert ő akkor is elveszi ezeket a szükséges anyagokat ha te nem viszed be vitaminnal.


Úgyhogy egyetértek azzal, aki azt írta, hogy a baba súlyában nem oszt nem szoroz, de ha neked eleve hiányos a táplálkozásod, vagy hiányod van, akkor pl a folsavból így sem kap eleget.


Mindegy, azért találták ki a vitaminpótlást, hogy az anyuka mondjuk 1 gyerek után ne veszítse el pár fogát, vagy ne hulljon ki annyi haja vagy ilyenek, rólad szól inkább.


De ha már vitamin, igaz, kényelmesebb 1 készítményt szedni mégis én mindig külön külön szedtem, ugyanis egy csomó vitamin és ásványi anyag egymás antagonistái és ha egy terméken belül veszed be, egyik sem fog felszívódni. Lenullázza egymás hatását a folsav és omega3. Hogy tehetik őket 1 tablettán belül?


A folsavat reggel, az omega3-at este vedd be vagy fordítva de ne együtt mert különben egyik sem szívódik fel.


És sok élelmiszer már vitaminozott (müzliszeletek, müzlik), ezekben van extra B komplex, vas és kálcium.


Amiket én szedtem mindig, de nem 1 terméken belül:

Folsav

Élesztőtabletta (amiben tejsav is volt, nem hajlamosított candidára)

Vas (egyébként a vas is csak a vége felé csökken, a vérvételeden világosan látni fogod)

Kálcium

Egy bármilyen kálium/magnézium pótló (polase vagy mg/Kvis)

Omega3


Ennél több nem kell, igyekezz jól enni, nem elég az, hogy valaki szed vitamint, hanem legyen meg 2-3 adag friss gyümölcs(köztük legyen egy, ami bogyós) és 4 adag zöldség (a sötétzöld és narancssárga előnyben), jó minőségű fehérjék, olajos magok, hüvelyesek.


A baba súlyát akár a cukorfogyasztásod is befolyásolhatja, ha cukorbeteg is vagy, ettől lehet nagy babád (az esetek többsègèben), vagy ritkábban, lehet emiatt túl pici babád is, úgyhogy nincs ebben sem szabâly.


A vitaminok nem hízlalnak. Hol élsz?

43. nadine81 (válaszként erre: 35. - Barbus0501)
2016. júl. 21. 09:04
Hol laksz amúgy mármint melyik ország? Hátha úgy könnyebben utána tudunk nézni, mi a kínálat :)
42. Arón1
2016. júl. 21. 08:58
Alig van valami a terhesvitaminokban es meg az sem szivodik fel mind. A gyerek szuletesi sulya meg vegkepp nem ezen mulik. Csak nezz korul a kornyezetedben.
41. Channa* (válaszként erre: 40. - PöttyösPanka)
2016. júl. 21. 07:53
Szerintem is így van....
40. PöttyösPanka (válaszként erre: 37. - Sziszi0528)
2016. júl. 21. 07:30

Annak idején a biosztanár azt mondta, hogy a magzatvédő vitamint a teherbeesés előtt kell szedni, hogy felkészítse a szervezetet a terhességre, és mostanában azért születnek olyan nagy babák, mert az egész terhesség alatt szedik a vitamint az anyukák.

Biztos van benne igazság.

39. f8db0709b8 (válaszként erre: 37. - Sziszi0528)
2016. júl. 21. 07:22
A vêdőnő szerint a vas hozzájárul a baba növekedésében.
2016. júl. 21. 06:44
Én igyekeztem beszedni a vitaminokat, amit az orvos javasolt, de pl. a nagyobbik lányomnál egyáltalán nem tudtam bevenni terhesvitamint, mert csak olyat lehetett kapni, amit én nem tudok lenyelni. Nem lett semmi baja sem a gyereknek, (sem nekem,)jó kis vasgyúró. Pedig a terhesség alatt a magas cukrom miatt komoly diétát tartottam, fogytam is sokat. Kisebbik gyereknél találtam már olyan vitamint, ami folyékony állagú. Azt szedtem is. A baba pont ugyanakkorának született, mint a másik, csak a kisebbik sokkal betegesebb, érzékenyebb, allergiás (kajára, napsütésre). Nem a vitamin hatására persze, inkább csak nem látok különbséget a szedek-nem szedek hatásban.
2016. júl. 21. 05:55
Channa, nem a vitamintól lesznek nagyobbak a babák, hanem azoktól a feldolgozott, mesterséges, mindenféle adalékanyaggal felturbózott élelmiszerektől, amiket megeszünk (és ezt sajnos nem tudod kikerülni). A vitamin pedig mindenképpen kell, mert egy egészséges felnőtt embernek is szüksége van rá időközönként, ha terhes akkor pedig mindenféleképpen! A mai kajákkal töredékét nem viszed be azokat az ásványi anyagokat, nyomelemeket, vitaminokat, amiket be kellene.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook