Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kell-e terhesvitamin? fórum

Kell-e terhesvitamin? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
2016. júl. 21. 05:39

Én már régen voltam terhes, akkor még folsavat és vasat írt fel az orvos, de csak a folsavat tudtam szedni, mert a vastól gondjaim voltak a wc-n.

Szerintem ha valaki kiegyensúlyozottan táplálkozik, akkor nincs szüksége ezeken kívül másra, esetleg pajzsmirigy vizsgálatra!

A mai vitaminoktól túl nagy lehet a baba, akit ugye meg is kell szülni, és nagyon nem mindegy, hogy egy normál súlyú 3-4 kiló közötti babát szül az ember, vagy egy bőven 4 kiló felettit. Manapság óriási babák születnek, és szerintem ez a terhes vitamin miatt van. A baba ráér, majd kint felhízni 4,5 kilóra. Nekem a 3800 gr-os gyerekemet is nehéz volt megszülni (a dokim szerint a 3 kilósat is nehezen szültem volna meg), mi lett volna, ha még nagyobb?

35. barbus0501 (válaszként erre: 33. - Nadine81)
2016. júl. 20. 23:33
Meg csak most kezdtuk el, es nem tudom, mire szamitsak. Remelem nem kell sokat varni a golyara. Sajnos az Endre fele gyogyszert nem tudom innen beszerezni. Organikus vitaminra gondoltam
2016. júl. 20. 22:28
Kell a vitamin, nagyon is. A gyerek mindent kiszív. Lentebb 17-ben parinoush leírta az alap adagokat. És nem írt sokat. Ez a minimum, ami kell.
33. nadine81 (válaszként erre: 32. - Barbus0501)
2016. júl. 20. 22:20
Ja,én is ebben a stádiumban vagyok :) Addig is akkor szerintem válaszd nyugodtan bármelyiket.Én a Dr.Czeizel féle magzatvédő vitaminnal kezdtem,aztán femibionra állított át a doki a metafolát tartalom miatt.Ha nehezen esel teherbe,esetleg az inofolic javasolt.
32. barbus0501 (válaszként erre: 28. - Nadine81)
2016. júl. 20. 22:15
Meg nem varok babat. De mar rajta vagyunk az ugyon. :)
31. barbus0501 (válaszként erre: 30. - Egypt)
2016. júl. 20. 22:11
En meg nem varok babat. De szeretnem ezeket a dolgokat rendben tudni. Nem csak jojjon a gyerek, aztan kesz.
30. egypt (válaszként erre: 27. - Barbus0501)
2016. júl. 20. 21:52
Nálunk itthon minden terhes nőnek néznek teljes vérképet többször is. Ez lenne szerintem a normális máshol is...
29. f8db0709b8 (válaszként erre: 24. - M0ncsa)
2016. júl. 20. 21:40

Nincs hiányom,minden eredményem tökéletes.

Csak babát várok és ilyenkor bizony kell a több.

Kalcium érleli a méhlepényt,és meszesít abból azért nem szabad ilyenkor sokat!

28. nadine81 (válaszként erre: 27. - Barbus0501)
2016. júl. 20. 21:20
Nekem a házi doki adta a beutalót,egy ilyen általános vérkép,én mondjuk jobban a pajzsmirigy értékemre voltam akkor kíváncsi.Meg nézik a vasat,cukrot,koleszterint,vese-máj funkciókat,fehérvérsejt szám stb.Nem tudom,hányadik héten vagy,milyen vizsgálatok voltak eddig,van e egyéb panaszod stb.
27. barbus0501 (válaszként erre: 22. - Nadine81)
2016. júl. 20. 21:13
Hat szivem szerint en is elmennek az orvoshoz, hogy csinaljon verkepet. De ilyenkor melyik orvos mondja azt, hogy oke, mert te tudni akarod, bar semmi panaszod nincs, csinalok verkepet. Tok hipohondernek nezik az embert. Nem?
26. barbus0501 (válaszként erre: 18. - Judit36)
2016. júl. 20. 21:09
Nezegettem mar az organikus terhesvitaminokat.
25. barbus0501 (válaszként erre: 16. - Dior0909)
2016. júl. 20. 21:08
Ez jol hangzik :)
24. M0ncsa (válaszként erre: 23. - F8db0709b8)
2016. júl. 20. 21:04

Biztosan sulyos magneziumhianyod van, es akkor indokolt is. Nem mindenki van ilyen allapotban.


A kalciumot nem tudom, ugyhogy arrol inkabb nem nyilatkozom.

23. f8db0709b8 (válaszként erre: 20. - M0ncsa)
2016. júl. 20. 20:46
Ên jelenleg napi 1000mg magnéziumot iszok és a nőgyógyász azt mondta bőven lehet többet is....kalcium az amivel vigyázni kell!
2016. júl. 20. 20:41
Szerintem ártani nem árthatsz egyik vitaminnal sem,kivéve,amennyit én tudok,hogy ha a pajzsmirigyeddel gond van,méghozzá autoimmun típusú alulműködés,akkor jód tartalmút nem lehet szedni.Ha itthon lennél,javasolnám,nézess egy vérképet,ami kimutatja mi mennyi a szervezetedben,azon belül is kiegészítésként mgnézetném a folsav szintet is.Az meg a másik,hogy trimeszterek alatt folyamatosan változik minden érték,szóval hirtelen le is csökkenhet valami,pl a calcium,a folsav,a b vitaminok,d vitamin....sőt,vannak nők akiknek nem képes hasznosítani a szervezete a folsavat,nekik kell a femibion,mert abban a metafolát-azt hiszem-segít jól felszívódni.
2016. júl. 20. 20:31

Folsavat mindenképpen szedj!


A a komplex vitaminokat pedig belátásod szeritn: ha úgy gondolod, a táplálkozásoddal minden vitamint, ásványi anyagot és nyomelemet megadsz a babádnak és magadnak, akkor ne szedd.


De én nem kockáztatnék...

20. M0ncsa (válaszként erre: 17. - 328e1b30ab)
2016. júl. 20. 20:18

Miert lenne kotelezo a magnezium? Nekem is felirtak kemenyedes miatt, es csak fostam tole (ennek a mennyisegnek a negyedetol), ami egyertelmuen a tuladagolas jele. D-vitaminnal egyetertek, bar ilyenkor erdemesebb napozni. Tablettazni raer oktober kozepetol.


"Elterjedt téveszme, hogy a vitamin hizlal. Nincs kalóriatartalma. Annak van, amit ételként vagy italként magadhoz veszel. Arra pedig vitamin nem kényszerít fegyverrel.

" - ez nagyon jo :D Abszolut egyetertek.

19. M0ncsa (válaszként erre: 15. - Egypt)
2016. júl. 20. 20:13

Ami a folsavat illeti, fontos, igen, ugy alapvetoen. "bizonyítottan nullára csökkenti a nyitott gerincet" - ennek nagyjabol a forditottja igaz. A folsav HIANYA okozhat fejlodesi zavarokat. Viszont egeszseges emberben a folsavszint normalis. Arrol meg nem nagyon szola a fama, hogy a B12-vitamin hianya eseten eheted te marekszamra a folsavat, vasat, mert nem fog felszivodni. es a B12 vit. hianya nem is olyan ritka, mint gondolnank, sajnos.


En mindket terhessegnel ettem sok zoldseget, gyumolcsot, hust, es egy kis vaspotlasra volt szuksegem (azt sztem senki nem ussza meg a vege fele :))

18. Judit36 (válaszként erre: 1. - Barbus0501)
2016. júl. 20. 20:12

Mindenképpen szednék, lehetőleg olyat, ami ezer százalékosan természetes összetevőkből áll.

A testvérem is szedte mindkét babánál és nem lettek extra nagyok, valamint ő sem szedett fel sokat.

17. 328e1b30ab (válaszként erre: 1. - Barbus0501)
2016. júl. 20. 20:10

Mivel megnövekedett az ásványianyag - és a vitaminszükséglet ilyenkor, ezért természetesen.


500 mg Mg és 1000 Mg Ca, plusz 4000 D3 legyen az alap, plusz egy olyan terhesvitamin, amivel a magzat egészségét támogatod.


Elterjedt téveszme, hogy a vitamin hizlal. Nincs kalóriatartalma. Annak van, amit ételként vagy italként magadhoz veszel. Arra pedig vitamin nem kényszerít fegyverrel.

2016. júl. 20. 20:07

Szia!

Én az elsőnél Elevitet szedtem, de rettentő gyorsan jöttek fel a kilók, mellesleg akkora volt a tabletta, hogy le sem bírtam nyelni egyben. Azután a Ladeevit mellett döntöttem, mert ez lágyzselatin kapszula, és a tartalma is a legjobban között van. Ha kellene, szerintem még víz nélkül is lenyelném :) Tartalmaz D és E vitamint, és omega 3-at, ami az agyi fejlődéshez fontos :) Viszont kalcium nincs benne, azt pótolni kell. És persze én is azt mondom, hogy plusz folsav sosem árt :)

15. egypt (válaszként erre: 14. - M0ncsa)
2016. júl. 20. 20:04
Szerintem ez nem feltétlenül van így. Mint írták, ilyenkor megnövekszik a vitaminszükséglet, és nem biztos, hogy csak kajával be tudsz vinni annyit, amennyi kell. A baba elveszi, ami kell magának, és neked lehet, hogy nem jut elég. Pl. régen azt mondták, egy terhesség, egy fog. Mostanában már azért szerencsére nem megy rá a kismamák foga a terhességre, mert pótolják az elszívott kalciumot. Én erre pl. külön szedtem Tovitát. Vagy ugye a folsav, ami a legfontosabb, az bizonyítottan nullára csökkenti a nyitott gerincet, megér szerintem ennyit a dolog. A vas is fontos, nekem mindkétszer kellett szednem, meg a magnézium, de a dokinak kell ezt vérképtől függően eldönteni és szabályozni.
14. M0ncsa (válaszként erre: 13. - Barbus0501)
2016. júl. 20. 19:55

Azert volt igy vele, mert mint irtam is, nem sokat oszt-szoroz.

Ha attol jobban erzed magad, szedj valami olyat, amitol nem vagy rosszul. En a Beres cseppen kivul mindentol hanytam, ugyhogy abbahagytam nagyon hamar. A masodik gyereknel el se kezdtem terhesvitaminozni. Megjegyzem, az volt a kevesbe problemas terhesseg vegig, es a mai napig a kevesbe problemas gyerek :))

13. barbus0501 (válaszként erre: 11. - Sziszi0528)
2016. júl. 20. 19:51
Annyiban segitettel, hogy megerositest kaptam, hogy szedjek. Sajnos mivel nem otthon elek, kicsit masabb a helyzet orvos teren. Ahova en jarok, az egy nagy korhaz. Es eddig meg mindig masik nogyogyasznal voltam. Nem bunkok amugy. Csak ez a no ugy volt vele, hogy jol van, persze. Szedj valamit. Otthon jobban el tudnam donteni, mit szedjek.
12. barbus0501 (válaszként erre: 7. - F8db0709b8)
2016. júl. 20. 19:48
Hat most megyek a gyogyszertarba, es megnezem milyen a valasztek. De a folsavat en is elkezdem szedni
2016. júl. 20. 19:48

Szerintem is keress másik nőgyógyászt, hogy fog ez állni hozzád a későbbiekben, ha egy ilyen alapvető kérdést nem bír normálisan megválaszolni, mint a terhesvitamin?


Én szedtem, mert szerintem szükség van rá, alapvetően is bizonyos időközönként szüksége van a szervezetnek a vitaminokra, hiszen a táplálékkal nem tudunk elegendő mennyiséget bevinni és időnként kúraszerűen nem árt szedni, terhesség alatt meg szerintem mindenféleképpen. Én Czeizel Endre vitaminját szedtem, mert azt mondta, hogy kifejezetten a magyar anyáknak fejlesztette ki (ebben a térségben előforduló nyomelemek, összetevők sajátosságai alapján). Mellé nem árt a vas, ezt doki írja majd fel neked, mert a terhesség végére lemerülnek a vasraktárak a megnövekedett vérmennyiség és a baba táplálása következtében. Azt a háziorvos ír fel a vérvétel után (minden trimeszterben van), mert abból látja, hogy milyen mértékű vaspótlásra lesz szükséged. Remélem segítettem!

10. barbus0501 (válaszként erre: 8. - Egypt)
2016. júl. 20. 19:47
Ahhh. Sajnos nem olyan egyszeru. Nem otthon elek. Es itt meg egy magan orvos egy vagyon. Szoval kenytelen vagyok beerni egy ilyennel :(
9. M0ncsa (válaszként erre: 8. - Egypt)
2016. júl. 20. 19:42
Nem feltetlenul nem foglalkozik... Az enyem is csak hummogott terhesvitamin temajaban... amig meg nem bizott mar bennem annyira, hogy elarulja, annyit ernek, mint halottnak a csok :)
8. egypt (válaszként erre: 3. - Barbus0501)
2016. júl. 20. 19:36
Keress másik dokit. Ha ennyire nem foglalkozik veled, az nem jó. Ilyenkor egy csomó kérdése van az embernek, amire neki válaszolnia kéne.
2016. júl. 20. 19:01
Én elevitet szedek kezdettől kezdve,mellette folsav,magnézium,vas :)
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook