Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kedvenc idézetek fórum

Kedvenc idézetek (beszélgetős fórum)


2010. szept. 27. 22:07

Olyan volt, mint az álom. …..Nem, nem volt álom. Álom nem ilyen szomorú. Álomban nem folyik az ember könnye végig az arcán.



Wass Albert : A Funtineli boszorkány

2010. szept. 27. 22:04

Szeretni valakit nem egyszerűen azt jelenti, hogy megteszek érte bizonyos dolgokat. szeretni sokkal többet jelent. Azt jelenti, hogy megmutatom számára önön szépségét, értékeit és fontosságát, azt jelenti, hogy megértem őt.



Jean Vanier

2010. szept. 27. 22:04

Gámentzy Eduárd


Nyiss ajtót !



Tetovált mosolyod mögé bújsz,

S hogy ne ismerjen senki rád,

Kifested magad az álmaiddal.

Lelked mélyén üres szobád

Magányát hordozod riadtan.

Ahogy a fák az alkonyatban,

Tűnnél el láthatatlanul.

Nem hiszel nekem, de rád találok!

Kimondva, kimondatlanul,

Szavaim érthetővé válnak,

Lesznek mondatok, verssorok.

- Suttogok neked,… s ha hallanád

Nyiss ajtót!… - Én kopogtatok.

2010. szept. 27. 22:04

Azt hiszem, egy mese van a világon - csak egyetlenegy -, amely valamennyiünket izgat és foglalkoztat, rémülettel és lelkesedéssel tölt el úgy, hogy a gondolat és ámulat fényes borítékú, folytatásos regényében élünk szakadatlanul. Az emberek mind egy hálóba esnek, a jó és a rossz egymásba kuszálódó szövedékében vergődnek - egész életükkel, gondolataikkal, vágyaikkal és törekvéseikkel, kapzsiságukkal és kegyetlenségükkel, nemességükkel és nagylelkűségükkel egyetemben. Az erény és a bűn első öntudatunk láncfonala és vetüléke. És ebből készül az a szövet is, amelyben lelkünk utolsó rezdülése végbemegy, minden változás ellenére, amit a földre, a folyókra, a hegyekre, a gazdálkodásra és viselkedésünk módjára erőltetünk. Nincs más történet, csak ez. Az ember, ha már ott tart, hogy lerázza magáról élete porát és pernyéjét, végül csak egyetlen kemény, világos kérdést vet fel: "Jó volt-e az egész, vagy rossz? Helyesen cselekedtem-e, vagy helytelenül?


John Steinbeck

2010. szept. 27. 22:03

Életreszóló

távolmaradnivalónk

lehet egymástól.

2010. szept. 27. 21:51

Wass Albert


Gazdagság és szegénység



Nincs vagyonod? Nincs házad, telked, értékes tárgyaid? Nincs pénzed? A

rigónak sincsen. Mégis ő a legvidámabb teremtés.

Igaz, neki nem kell cipő és nem kell ruha. Ételért sem fizet, csak füttyel.

Lakásért sem fizet. Fiait ingyen tanítja az erdő. A rigónak könnyű, mondod, és

igazad van. A rigónak valóban könnyű. Ő ma is úgy él, ahogy Isten annak idején

elindította az első rigót. Mi nem úgy élünk. Az első ember nem tudta még, mi a

vagyon. És hiszem, hogy boldog volt mégis.

Pedig az első ember nehezen élt. Gondold csak el. Bunkóval védekezett a

vadállatok ellen. Bőrüket maga húzta le, maga készített ruhát és lábbelit belőlük.

Barlangban lakott és mohán aludt. Nem volt villanyvilágítása. Semmije sem volt.

Mégis, azt hiszem, szerette az életet.

Örvendett a szélnek és a napnak. A levegőnek. Annak, hogy egészséges, és ha

fáradt volt, annak, hogy lefekhet a mohára pihenni. Örvendett az izmainak és

mosolygott, ha pillangó szállt előtte. Ha gyümölcsökkel megrakodva tért haza

összkomfort nélküli barlangjába, ha bunkója egy vadat leütött: gazdagnak érezte

magát. És mert gazdagnak érezte magát, gazdag is volt.

Erről eszembe jut, hogy ismertem embereket, akik palotában laktak, naponta

új ruhát vehettek magukra, azt ettek, ami eszükbe jutott, halomban állt körülöttük a vagyon, gyáraik voltak és bankbetétjeik és mégis folyamatosan töprengtek, törték a fejüket, beleőszültek a gondba, mert mindenáron azt akarták, hogy még többjük legyen. Voltak ugyanis emberek, akiknek még több gyáruk volt és még több bankbetétjük. Szegényeknek érezték magukat azok mellett, és mivel szegényeknek érezték magukat, szegények is voltak.

Pedig mondom, palotában laktak. Sokkal több szobában, mint amennyit

egyáltalán használni tudtak volna. Villanyvilágításuk volt és fürdőszobájuk, nem is is egy. Nem zárták le soha a villanyukat és a fürdőszobában bármikor folyt a melegvíz, csak meg kellett nyitni egy csapot. Télen központi fűtés őrizte az

egyforma meleget és nem volt soha szénhiány. Rádiójuk volt és gramofonjuk,

rengeteg sok lemezzel. Ebédlőben ettek, finom porcelánon, ezüst evőeszközzel.Cselédek szolgálták ki őket. Nem kellett se fát vágjanak, se vizet hordjanak, se edényt mosogassanak, se főzzenek, se seperjenek, se cipőt takarítsanak: mindezt megcsinálták helyettük mások. Olyan ruhába öltöztek, amilyenbe jólesett. Az utcákon, ahol jártak, tele voltak a boltok kirakatai mindenféle szép holmival és minden eladó volt. Minden boltba bemehettek és mindent megvásárolhattak, ami csak szemüknek megtetszett. Amikor eszükbe jutott, elmehettek a színházakba és a hangversenyekre. Kényelmes autók röpítették őket és utazhattak és nem kellett soha, sehol sorba álljanak.

Mégis szegények voltak. Nem értek rá örvendeni a napfénynek, a víznek, a

levegőnek, a virágoknak, az ételnek. Nem értek rá egyszerűen, mert éjjel-nappal

gondok között futkostak, hogy miképpen szerezhetnének még több pénzt. Mert amivolt, azt kevésnek érezték. És amit az ember kevésnek érez, az valóban kevés is


Gazdag akarsz lenni? Gondolj a rigóra és az ősemberre. Gondolj arra, hogy


meztelenül jöttél erre a világra és meztelenül térsz belőle vissza. Vendég vagy ezen a földön. Csak az a Tied, amit a bőröd alatt hoztál és elviszel. Gazdag, aki egészséges. Aki erős. Aki nem szorul másra. Aki föl tudja vágni a fáját, meg tudja főzni ételét, meg tudja vetni ágyát és jól alszik benne. Aki dolgozni tud, hogy legyen mit egyék, legyen ruhája, cipője és egy szobája, amit otthonának érez. Fája, amit fölapríthasson. Aki el tudja tartani a családját, étellel, ruhával, cipővel, s mindezt maga szerzi meg: az gazdag. Örvendhet a napfénynek, a víznek, a szélnek, a virágoknak, örvendhet a családjának, a gyermekeinek és annak, hogy az ember él. Ha van öröme az életben: gazdag. Ha nincsen öröme benne: szegény.


Tanulj meg tehát örvendeni. És ismerd meg a vagyonodat, amit a bőröd alatt hordasz. Élj vele és általa, és főképpen: tanulj meg örvendeni!


Vendég vagy a világban és ez a világ szép vendégfogadó. Van napsugara,


vize, pillangója, madara. Van virága, rengeteg sok. Tanulj meg örvendeni nekik.


Sajnos, embere is van. Igyekezz kevesebbet törődni velük és többet azzal, ami még a világ szépségéből csodálatosképpen megmaradt, az emberiség minden pusztításai mellett is.


Nem győzöm eleget mondani: tanulj meg örvendeni. Annak, hogy élsz. S mert

élsz: gazdag lehetsz.

2010. szept. 27. 21:36

Nagy István Attila


Szimfónia


Hiányoztál.

Mindenütt kerestelek.

A fák mögött, a felhők haragjában.

A szemlehunyás ólmos fáradtsága

eltakart.

Pedig milyen jó lett volna,

ha a hangodba burkolózom,

s megtelik zenével a lelkem,

szimfónia zeng, ha rád

gondolok.

2010. szept. 27. 21:22

Nem másoktól kéne idézgetni, hanem olyan életet élni hogy tőled idézzenek.

No, ezt én mondtam.:D

2010. szept. 27. 21:12

Ülök, didergek,

próbálok átmelegedni a versben. Hiába. Sok kicsi űrt

hordok magamban, mintha várakozó sebek volnának

bennem. Várakozó és gyógyíthatatlan sebek.



Csoóri Sándor

9582. a14deb9047 (válaszként erre: 9580. - B7086b1501)
2010. szept. 27. 20:28
Nekem a "Kegyelem" a legkedvesebb. Mintha az életemet írta volna le.
2010. szept. 27. 20:22

Mi van a szívünkben?

Öreg bölcs üldögélt a Korinthusba vezető út szélén...

A városba igyekvő idegen rövid pihenőt tartva beszédbe elegyedett vele:

- Milyenek itt az emberek? - tudakolódta.

- Hová valósi vagy? - kérdezett vissza az öreg bölcs.

- Athéni vagyok.

- És felétek milyen nép lakik? - kérdezett tovább az öreg.

- Hát tudod, rettenetes társaság! Mind csaló, lézengő, lusta és önző. Ezért is jöttem el onnan.

- Nincs szerencséd! Korinthusban sem jobb a helyzet. Itt is csupa csalóval és lézengővel, lusta és önző emberrel fogsz találkozni. - mondta az öreg. A vándor búsan folytatta útját.

Nem sokkal később újabb idegen állt meg az öreg bölcs előtt. Őt is az érdekelte, hogy milyen emberek laknak Korinthusban. A véletlen úgy hozta, hogy ő is Athénből jött. Neki is feltette az öreg bölcs a kérdést, hogy ott milyenek az emberek.

- Nagyszerű emberek élnek ott! Barátságosak, segítőkészek és nagyon becsületesek! - válaszolta nem kis büszkeséggel az utas.

- Nagy szerencséd van! Korinthusban is ugyanilyen nagyszerű emberekre találsz majd! - mondta az öreg bölcs.

A vándor vidáman fütyörészve folytatta útját a város felé.

A két beszélgetést végighallgatta egy fiatalember, aki gyakran időzött az öreg bölcs társaságában. Felháborodottan jegyezte meg:

- Nagyot csalódtam benned! Sose hittem volna, hogy te is ennyire kétszínű vagy!


Az öreg bölcs mosolyogva csillapította:

- Tévedsz, fiatal barátom. Tudod, a világ a szívünkben tükröződik. Akinek a szíve gyanúval van tele, az mindenhol csalókkal fog találkozni. De akinek a szívét jóindulat tölti el, az a világon mindenhol barátságos emberekre talál.Mi van a szívünkben?

Öreg bölcs üldögélt a Korinthusba vezető út szélén...

A városba igyekvő idegen rövid pihenőt tartva beszédbe elegyedett vele:

- Milyenek itt az emberek? - tudakolódta.

- Hová valósi vagy? - kérdezett vissza az öreg bölcs.

- Athéni vagyok.

- És felétek milyen nép lakik? - kérdezett tovább az öreg.

- Hát tudod, rettenetes társaság! Mind csaló, lézengő, lusta és önző. Ezért is jöttem el onnan.

- Nincs szerencséd! Korinthusban sem jobb a helyzet. Itt is csupa csalóval és lézengővel, lusta és önző emberrel fogsz találkozni. - mondta az öreg. A vándor búsan folytatta útját.

Nem sokkal később újabb idegen állt meg az öreg bölcs előtt. Őt is az érdekelte, hogy milyen emberek laknak Korinthusban. A véletlen úgy hozta, hogy ő is Athénből jött. Neki is feltette az öreg bölcs a kérdést, hogy ott milyenek az emberek.

- Nagyszerű emberek élnek ott! Barátságosak, segítőkészek és nagyon becsületesek! - válaszolta nem kis büszkeséggel az utas.

- Nagy szerencséd van! Korinthusban is ugyanilyen nagyszerű emberekre találsz majd! - mondta az öreg bölcs.

A vándor vidáman fütyörészve folytatta útját a város felé.

A két beszélgetést végighallgatta egy fiatalember, aki gyakran időzött az öreg bölcs társaságában. Felháborodottan jegyezte meg:

- Nagyot csalódtam benned! Sose hittem volna, hogy te is ennyire kétszínű vagy!


Az öreg bölcs mosolyogva csillapította:

- Tévedsz, fiatal barátom. Tudod, a világ a szívünkben tükröződik. Akinek a szíve gyanúval van tele, az mindenhol csalókkal fog találkozni. De akinek a szívét jóindulat tölti el, az a világon mindenhol barátságos emberekre talál.

9580. b7086b1501 (válaszként erre: 9570. - 270a06dab6)
2010. szept. 27. 19:52
imádom ezt és Reményik összes versét!
2010. szept. 27. 19:44

"A szerelmet újra és újra meg kell tanulnunk; a tanulás sohasem érhet véget."


Katherine Anne Porter

9578. Cilumiluci (válaszként erre: 9576. - 270a06dab6)
2010. szept. 27. 19:42
csodálatosak,köszönjük:)
2010. szept. 27. 19:42

"A tökéletes szerelem vajmi ritka... Szeretőnek lenni megkívánja, hogy folyamatosan bírjunk a nagy bölcsek elmésségét, a gyermek rugalmasságát, a művész érzékenységét, a filozófus fogékonyságát, a szentek beletörődését, a humanisták elnézését és a bizakodó állhatatosságát."


Leo Buscaglia

9576. 270a06dab6 (válaszként erre: 9575. - Gwendolin)
2010. szept. 27. 19:33
Örülök, ha tetszenek!
9575. Gwendolin (válaszként erre: 9573. - 270a06dab6)
2010. szept. 27. 19:32

M.Andi!


Köszönöm a nagyon szép idézeteket.:-)

9574. Cilumiluci (válaszként erre: 9573. - 270a06dab6)
2010. szept. 27. 19:26
szebbnél szebbek
2010. szept. 27. 19:25

"Egyáltalán nem fontos, hogy milyen volt,

vagy, hogy milyen lesz

utolsó találkozásunk.

Csupán egy fontos:

A Találkozás Törölhetetlen Ténye."


Fodor ákos

2010. szept. 27. 19:11

"Az emberek inkább a visszaérkezésről álmodnak, nem pedig az elindulásról. (...) Te pedig egyszer visszajöhetsz majd. Ha ez csak egy fény felvillanása volt, mint amikor egy csillag felrobban, akkor, ha visszatérsz, nem találsz semmit. De láttál egy felvillanó fényt. És ez már megérte."


Paulo Coelho

9571. Cilumiluci (válaszként erre: 9570. - 270a06dab6)
2010. szept. 27. 19:10
De szépek:)
2010. szept. 27. 19:09

"Viszontlátásra, - mondom, és megyek.

Robognak vonatok és életek -

Bennem, legbelül valami remeg.

Mert nem tudom,

Sohasem tudhatom:

Szoríthatom-e még

Azt a kezet, amit elengedek."


Reményik Sándor

9569. d5a711fc61 (válaszként erre: 9564. - 270a06dab6)
2010. szept. 27. 19:08
De még mennyire, jó volt ezt olvasni, mert nem vagyok egyedül ezzel:)Pedig legtöbbször azt hiszem.
2010. szept. 27. 19:07

"Sajnálom, de valamit még mondanom kell és csak pár pillanatom maradt. Sajnálok mindent, amit nem adhatok meg. (...) Nem vidíthatlak fel. Csak veled akartam megöregedni. Két vén trotty azon kuncog, hogyan hullik szét a testük. Együtt maradni, mint a képen a tónál. Ott van a mi mennyországunk. Sok minden hiányzik: könyvek, álmok, csókok és viták. Köszönök mindent! Köszönöm a kedvességed, köszönöm a gyerekeket! (...) Köszönöm, hogy mindig büszke lehettem rá, hogy veled vagyok! A bátorságot, a szelídséget, a tekintetedet, és hogy mindig meg akartalak érinteni! Te voltál az életem. És bocsáss meg minden kudarcomért!"


Csodás álmok jönnek c. film

9567. Cilumiluci (válaszként erre: 9566. - 270a06dab6)
2010. szept. 27. 19:06
Csodaszép
2010. szept. 27. 19:06

"Mielőtt megismertelek, Bella, az életem olyan volt, mint egy holdtalan éjszaka. Nagyon sötét, de azért akadtak csillagok, az értelem apró fénypontjai... Aztán egyszer csak te átszáguldottál az egemen, mint valami meteor, s hirtelen minden lángba borult, minden csupa szépség és ragyogás lett. Amikor elváltunk, amikor a meteor lehullt a láthatár mögé, minden elsötétült. Csakhogy a szememet már elvakította a fény: nem láttam többé a csillagokat. És így már nem volt értelme semminek."


Stephenie Meyer

9565. Cilumiluci (válaszként erre: 9562. - 270a06dab6)
2010. szept. 27. 19:03
Igen:)
9564. 270a06dab6 (válaszként erre: 9563. - D5a711fc61)
2010. szept. 27. 19:02
Szép, és még igaz is!
9563. d5a711fc61 (válaszként erre: 9558. - 270a06dab6)
2010. szept. 27. 18:53
ez nagyon nagyon tetszik
9562. 270a06dab6 (válaszként erre: 9561. - Cilumiluci)
2010. szept. 27. 18:53
Azért van itt a helye :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook