Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kedvenc idézetek fórum

Kedvenc idézetek (beszélgetős fórum)


2010. okt. 2. 17:27

Cirógass szelíddé,

fehér téli tájjá

nélküled az utam

nincsen, aki járná,

és, hogy soha mától

ne legyen mit félnem,

légy a gazdagságom,

légy a szegénységem!

2010. okt. 2. 17:27

mert minden ott kezdődött

azon az egy(etlen) néma hajnalon

amikor szótlan érintésed

értem nyúlt

hogy árnyként kövesselek

a súlytalan fénybe

sétálva kéz a kézben

törékeny lelkünk termeiben

ahol egy(etlen) érzésként simultunk

csendes versekben

mert minden ott kezdődött...

2010. okt. 2. 17:27
Üres szavak alá rejtettük azt a rettenetes izgatottságot, mely egymáshoz kergetett. Dadogva titkoltuk, hogy akarjuk egymást. Megjött az a pillanat, amelyben kíváncsiak lettünk egymás ízére, és meg akartuk kóstolni egymást. A szerelmi emberevés ünnepi pillanata, amikor egymásnak esik az éhes férfi meg az éhes asszony, és kézzel, szemmel, szájjal, minden érzékével iparkodik mennél többet falni a másikból, hogy a ruhán, húson és csonton keresztül eljusson a mindentől megfosztott, mezítelen lélekig.
2010. okt. 2. 17:26

Egy pillanat erejéig,

átfutsz rajtam.

Mint az ősz lehelete

a fényes nyárutón,

nyögő lombok árnya

alatt.

S én is...

Mint a vén fák

-kik értik a jelet-

egy pillanatra:

beleremegek...

2010. okt. 2. 11:31

"Tegnap még bosszút akartál vagy megváltást, azt akartad, hogy telefonáljon, vagy azt, hogy reád szoruljon, vagy hogy vigyék börtönbe és végezzék ki. Tudod, amíg ilyesmit érzel, a másik a messzeségben örül. Addig még hatalma van fölötted. Amíg bosszúért kiáltasz, a másik kezeit dörzsöli, mert a bosszú az vágy is, a bosszú megkötöttség. De eljön egy nap, mikor felébredsz, szemed dörzsölöd, ásítsz, s egyszerre észreveszed, hogy már nem akarsz semmit. Nem bánod azt sem, ha szembejön az utcán. Ha telefonál, felelsz, ahogy illik. Ha látni akar, és muszáj találkozni vele, kérem, tessék. És mindez, belülről, egészen laza és őszinte, tudod... nincs többé semmi görcsös, semmi fájdalmas, semmi önkívületes az egészben. Mi történt? Nem érted. Már nem akarsz bosszút, nem... s megtudod, hogy ez az igazi bosszú, az egyetlen, a tökételes, az, hogy már nem akarsz semmit tőle, nem kívánsz neki rosszat, sem jót, nem tud többé fájdalmat szerezni neked."


Márai Sándor

2010. okt. 2. 08:52

A lélekből élt életet három dolog különbözteti meg az Ego irányította élettől: az, hogy képesek vagyunk új módokon érzékelni és tanulni; hogy kitartóan végigmegyünk a göröngyös úton; s hogy időt nem kímélve türelmesen megtanuljuk a mély szeretetet.

Clarissa Pinkola Estes

9709. globus
2010. okt. 2. 08:51

"Nem vetted észre? Az emberek ott lent nem tudnak a láda nélkül meglenni. Először csinálnak egy kicsit, és úgy hívják, hogy bölcső. Aztán csinálnak egy nagyot, és úgy hívják, hogy ház. És benne élnek. És benne élnek a szokásokban és a törvényekben, és nem tudnak mozogni a ládától. És az utolsót úgy hívják, hogy koporsó. És azt hiszik, hogy ezek nélkül a ládák nélkül nem is lehetnének emberek. Ládából ládába. Mindég egyik ládából a másik ládába. És a végén a földbe, és ott is csak ládába. Ennyi az egész életük. Azért olyan keserűek, és azért tesznek annyi gonoszat, mert keserűek. A láda sohasem engedi mozogni őket úgy, ahogy szeretnének. Nem tudnak mozogni jól.... Érted?"

(Wass Albert)

9708. csirike57
2010. okt. 2. 05:02

A szerénység csaknem mindig egyenes arányban áll a tehetséggel.


Georgij Valentyinovics Plehanov

2010. okt. 1. 16:32

"Ha elhiszed, hogy legyőztek - legyőztek.

Ha elhiszed, hogy nem mered - nem mered.

Ha győzni akarsz, de azt hiszed, nem győzhetsz,

Csaknem biztos, hogy nem te leszel a győztes.

(...)

Az élet csatáit nem mindig

Az erősebb, gyorsabb nyeri,

És előbb-utóbb az győz,

Aki, hogy győzhet, elhiszi."


Walter D. Wintle

2010. okt. 1. 16:14

"Jobban emlékszem:

mit éreztem láttán, mint

arra, mit láttam."


Fodor Ákos

2010. okt. 1. 16:10

"Az a bátorság, hogy az ember azt csinálja, amit akar, attól függetlenül, hogy mennyire fél. Tehát a félelem tulajdonképpen olyan lesz, mint az időjárás: hogy ha meg akarlak látogatni, akkor nem foglak fölhívni, hogy hát akkor most nem jövök, mert esik az eső. Akkor inkább esernyővel foglak, esernyőt fogok venni, és akkor is meglátogatlak, ha esik az eső."


Feldmár András

2010. okt. 1. 16:08

"Ahhoz, hogy felfedezzünk egy új kontinenst, készen kell lennünk arra, hogy elveszítsük a part biztonságát."


Brian Tracy

2010. okt. 1. 15:58

"Olvasni nem azért érdemes, hogy "műveltek", hanem hogy gazdagok legyünk, hogy egyetlen életünkben sok ezer életet leéljünk és megtapasztaljuk, milyen a bukás, a hatalom, a magány, a diadal, a születés, a halál, a hazátlanság és a szerelem, hányféle hit, rögeszme, félelem mozgathat egy embert, hogy leleplezzük hazugságainkat, fölfedezzük életünk értelmét, talán az Istent is."

Müller Péter

2010. okt. 1. 15:57

"Én mindig először megszagolom a könyvet, beszívom a képeket és a betűket, aztán úgy érzem: én vagyok a mese és a könyv az olvasó."

Ágai Ágnes

2010. okt. 1. 15:55

"Amíg nem ismertelek, azt gondoltam, hogy az a bátor, aki nem fél. Pedig az az igazán bátor, aki retteg, de leküzdi a rettegését és megy előre."


Laurell Kaye Hamilton

2010. okt. 1. 15:50

"Tudnod kell, hogy sok-sok vázlat után születik meg a remekmű! Ne add fel! Egy életed van, egyetlen dobás. Nem érdemes kishitűen, félszegen egy helyben topogni, vagy duzzogva félreülni. Tudj kacagni saját kudarcaidon, és kezdd elölről."


Böjte Csaba

2010. okt. 1. 15:48

"Lehetséges, hogy akit én

A legvadabb, a legnagyobb

Ellenségemnek gondolok,

Ölébe vesz, ha meghalok?"


Székely János

9698. b7086b1501 (válaszként erre: 9696. - Cilumiluci)
2010. okt. 1. 11:12
bizony:)
2010. okt. 1. 11:11
"Mosolyogj, és a világ visszamosolyog Rád "
9696. Cilumiluci (válaszként erre: 9695. - B7086b1501)
2010. okt. 1. 11:08
Ezt ismerem és nagyon szép:)
2010. okt. 1. 11:05
Mikor idősebb leszek és a kislányom majd azt kérdi," anyuci, ki volt az első szerelmed? " nem akarok régi fényképeket előszedni, csak a szoba másik végére mutatni & azt mondani " odaát ül "
9694. b7086b1501 (válaszként erre: 9692. - 270a06dab6)
2010. okt. 1. 09:58
Igy van!
9693. Gwendolin (válaszként erre: 9689. - B7086b1501)
2010. okt. 1. 09:46
Nagyon igaz!
9692. 270a06dab6 (válaszként erre: 9689. - B7086b1501)
2010. okt. 1. 09:44
Ez nagyon szép, bár csak akkor működik, ha mindkét fél így cselekszik.
9691. Cilumiluci (válaszként erre: 9681. - 270a06dab6)
2010. okt. 1. 09:42

Hmm..ezt én írtam:)


Vagyis a névrokonom:)

9690. Gwendolin (válaszként erre: 9681. - 270a06dab6)
2010. okt. 1. 09:41
Köszönöm!Jó a választásod!:-)
2010. okt. 1. 09:40

A családi békesség titkai:


Ha égve maradt, kapcsold le,

ha kiömlött, töröld fel,

ha a földön van, vedd fel,

ha kifogyott, töltsd meg,

ha piszkos, mosd el,

ha tele van vidd ki,

ha szomorú, öleld át,

ha fáradt, altasd el,

ha hiányzik, írj neki,

ha kérdez, válaszolj,

ha mesél, hallgasd meg,

ha távol van, hívd fel,

ha ünnepel, lepd meg.

És soha ne feledd: ÖSSZETARTOZTOK.

9688. Cilumiluci (válaszként erre: 9687. - B7086b1501)
2010. okt. 1. 09:05
Szerintem is:)
9687. b7086b1501 (válaszként erre: 9684. - Cilumiluci)
2010. okt. 1. 09:01
és igaz is:)
2010. okt. 1. 09:00

"Férfi és nő ... hogyan is érthetné meg egymást. Hiszen mindkettő mást akar. A

férfi: a nőt. A nő: a férfit. Karinthy Frigyes ...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook