Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Június 19-től fogyjunk együtt, egymás segítségével, motivációjával! fórum

Június 19-től fogyjunk együtt, egymás segítségével, motivációjával! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2012. jún. 19. 10:45
Azt olvastam, hogy a szénhidrát megvonás miatt fejfájás jelentkezik. Én sajnos nagyon fejfájós vagyok, ezért ha szigorú diétát tartok pár nap után rettenetes fejfájásom és szédülésem van. Van erről valakinek tapasztalata? Mivel lehet kivédeni és hogyan lehet ezt leküzdeni. Akinél szintén jelentkezett fejfájás és folytatta a diétát, hány nap után múlt el, mert ugyebár ez napokat szokott jelenteni. Én sajna 2-3 nap folyamatos fejfáfás után feladom, és akkor szénhidrátot kell ennem. Attól enyhül. Lehet hogy a vércukrommal van baj?
2012. jún. 19. 10:42

Szerintem én belefogok ebbe a Dukan-féle dologba, aztán majd kiderül, hogy meddig bírom...

De: “Az akadály az a rémisztő dolog, amelyet akkor látunk, ha levesszük szemünket a célról.” :)))

2012. jún. 19. 10:41

Szép, jó reggelt mindenkinek!Én úgy gondolom, hogy a sikeres fogyáshoz az az anyagcsere blokádokat kell feloldani elsősorban. A tervem nem a gyors fogyás valami divatos diétával, nem vagyok hajlandó sanyargatni a testemet, inkább egy életmódbeli változást szeretnék eszközölni a tartós eredmény elérése érdekében. A mai ember már nem figyel úgy a teste jelzéseire, mint a régi időkben, amikor még nem voltak kemikáliák az ételeinkben, italainkban, amelyek csak tompítják a természetes "belső hangunkat", hogy mit vegyünk magunkhoz és mit nem. Úgy gondolom, hogy először a testi-lelki-szellemi mérgeinktől kell megszabadulni a siker érdekében. A test méregtelenítésére számtalan módszer létezik. Néhányat sorolnék fel, amely nekem bevált: először is májtisztítás keserűsóval (lásd a fórumon májtisztító kúra), spirulina és chlorella alga tabletta nagy dózisban, hogy felgyorsítsa az anyagcserét, sok-sok gyógytea (ízesítés nélkül), lúgos víz, amely lehet szódabikarbónás víz is (nem kell feltétlenül megvenni a drága, bolti vizet), keserűsós vagy szódabikarbónás fürdő, ogy a nehézfémek tudjanak távozni a bőrön keresztül, és én háttértámogatásként beszereztem a Schüssler sókat is, mert a szervezetnek szüksége van az ásványi sókra, különben nem tudja magától feloldani az anyagcsere blokádokat, az infraszauna is csodákra képes. Ez az én kombóm, ami a test méregtelítését illeti. (Ha bármi kérdés van a fenti módszerekkel kapcsolatban, írj, szívesen válaszolok!)Ez csak a test méregtelenítése, persze kiegészítve még egy kiegyensúlyozott, egészséges étrenddel... A test napi feladatainak ellátását követve, nem mindegy, hogy mikor mit eszünk, és így számomra az itthon ismert update módszer a legmegfelelőbb.Könnyű betartani, szinte mindent ehetsz, de a cukor és a liszt egy egészségesebb alternatívájával kiváltva mindent.

Ami a lélek "méregtelenítését" illeti, erről valahogy mindig kevesebb szó szokott esni, pedig talán itt kellene kezdeni, mert a fenti módszerek mit sem érnek, ha nem vagy rendben lelkileg. Hiszen, minden, ami külsőleg most vagy, ha tükörbe nézel, az nem más, mint annak az eredménye, hogy hogyan éreztél, gondolkodtál eddig magadról és a világról. A bölcsek azt mondják, hogy el kell veszíteni magunkat ahhoz, hogy aztán újra megtalálhassuk. Álljunk meg egy pillanatra ebben a rohanó világban és forduljunk egy kicsit önmagunk felé. Sokan önzőségnek gondolják azt, ha először magának ad az ember és utána másoknak, de kérdezem én:Hogyan tudnál másoknak adni, ha te nem vagy csordultig tele jókedvvel, optimizmussal, motivációval, szeretettel?

A harmadik fontos része a méregtelenítésnek, a "szellemi mérgektől" való megtisztulás.Valóban kell az neked, hogy minden este végignézed a híradót, hogy kit hogy öltek meg,ki szenvedett balesetet, vagy hogy mi van a politikai színház porondján? Nem lenne jobb érzés inkább azt a fél órát magadra szentelni (de szép nyelv a magyar: SZENTelni!)?Nem mindegy, hogy mit engedünk be, lásd a test dolgait. Miért lenne ez másképp a lélekkel vagy a szellemmel?!

Nem régiben olvastam egy érdekes cikket arról, hogy orálisan fixált társadalomban élünk. Gondoljunk csak bele, minden a szájunk körül forog!Eszünk, iszunk, dohányzunk, meg még ki tudja mit csinálunk csak hogy levezessük a stresszt. Ennek alapján érdemes mélyebben kutatnunk az egészségi állapotunk és a küllemünk okait. Nem egyszerű a feladat, de a jutalom annál nagyobb, hiszen akár értékes évekkel hosszabíthatjuk meg életünket, élni pedig jó!

45. Newsy (válaszként erre: 37. - Pallasathene)
2012. jún. 19. 10:37
van itt a hoxán pár rövid leírás cikk formában, tényleg érdemes elolvasni, tömörebben nem lehet leírni, de megpróbálom 4 szakaszból álló fehérje alapú diéta, ami nem csak a fogyásban, hanem a hosszútávú súlymegtartásban is segít :)
44. Newsy (válaszként erre: 40. - Lviki21)
2012. jún. 19. 10:36
Szeritnem a Dukan nagyon hatásos, csak ki kell tartani. Mondjuk ez a legtöbb diétával így van :) Én mikor egybe belevágok rögtön a másikat kezdem nézegeteni, hogy az mennyivel jobb...:) de erről sok jót hallottam.
43. Ditta0818 (válaszként erre: 38. - Szandi1215)
2012. jún. 19. 10:34

Köszönöm szépen!

neked is sok sikert :)

2012. jún. 19. 10:16

Sziasztok!

Én a terhesség előtti alakomat akarom visszakapni.Amióta elkezdtem tornázni meg bringázni havonta 1 kg lemegy (most vagyok 56,5kg de igazából nem fogyni akarok hanem formásodni).Egyébként mindent eszek.

41. Szandi1215 (válaszként erre: 40. - Lviki21)
2012. jún. 19. 10:14
Ez nagyon szép eredmény, gratulálok! szerintem biztos van amúgy a dukan diétáról itt egy fórum, csak rá kell keresni! :)
2012. jún. 19. 10:05
Sziasztok!Én is csatlakozom hozzátok!Én novemberben keztem a diétát!Kisebb nagyobb szünetekkel de abban a az időszakban is egészségesen étkeztem!88 kg indultam és most jelenleg 69 kg vagyok!Most szeretnék lemmeni 60 kg de az 55 is jó lenne!Most a kápsoztaleves kúrát csinálom utána meg kipróbálom a dukan diétát remélem sikerülni fog!Valaki vélemény a dukan diétáról hatásos?????
2012. jún. 19. 09:55
Sziasztok! Én is csatlakozom Hozzátok! Bízom benne, hogy közös motivációval sikerülni fog, mert nem szeretném az egész nyári ruhatáramat újraépíteni (nagyobb rucik kellenének az előző nyáron vásároltaknál).
2012. jún. 19. 09:32

Én most elolvastam ezt a Dukan diétát, hát elég durva, de biztos hatásos...remélem én is ki fogok tartani..

Ditta0818, neked pedig sok sikert a kalóriaszámoláshoz! Egyszer már én is elkezdtem, de lusta voltam mindig számolgatni meg utánajárni a dolgoknak :)

37. pallasathene (válaszként erre: 32. - Judit36)
2012. jún. 19. 09:32
hüüha,izgin hangzik.Es akkor csak azt a port ihattad? Mit takar a dukan dieta?Jo,ra is kereshetek:-))!
36. Ditta0818 (válaszként erre: 31. - Pallasathene)
2012. jún. 19. 09:27

Sziasztok!

Én a ketogén diétát csinálom eddig bevált:)

Kalória számolás és szénhidrát minimális.

napi 5-6 szór eszek heti 2x kondi 1x otthon torna és heti 5x kardió(bicikli,taposógép, ellipszistréner)

35. Newsy (válaszként erre: 33. - Szandi1215)
2012. jún. 19. 09:23
szia, én is a Dukant kezdtem újra,múltkor én is feladtam a sok fehérje miatt... remélem most kitartok...
2012. jún. 19. 09:18
Akkor lányok, kitartás!!! Én ma kezdem :)))
33. Szandi1215 (válaszként erre: 32. - Judit36)
2012. jún. 19. 09:17
Ezt a Dukan diétát meg fogom nézni, hogy tulajdonképpen miről is szól! Meddig bírtad a fehérjeital-port? Annak nem az a lényege, hogy csak és kizárólag azt ihatod? nem volt megterhelő? Mondjuk azért az elég durva, hogy két hét alatt lement 9 kiló! Nagyon örülnék, ha ilyen gyorsan menne a fogyás!
32. Judit36 (válaszként erre: 31. - Pallasathene)
2012. jún. 19. 08:55

Nekem a kulonbozo probalkozasok alapjan ket "tutimodszerem" volt. Egyik a Dukan dieta, pillanatok alatt olvad rolad a zsir, csak mar nem birtam az allando feherjet.

A masik pedig a szinten feherjen alapulo nemmondommeganevet turbo- feherjeital por. Na azzal lement 2 het alatt 9 kg es azota sem jott vissza :)

2012. jún. 19. 08:44
Jo reggelt.Kinel mj a terv?Jo lenne atbeszelni. Van valakinek tutimodszere?:-DD
2012. jún. 19. 07:53
*telis *
2012. jún. 19. 07:53

Sziasztok!


Mint tegnap irtam, csatlakozom :)

Mar sok es kulonbozo dietan tul vagyok tobb kevesebb sikerrel.

Ez alkalommal nem valasztok egy kovetendo semat, hanem egyszeruen "csak" egeszsegesebben (elvegre itt a nyar tekis tele finom friss gyumolcs-zoldseggel) es kevesebbet eszem minimum 4szer naponta.


Ja es a lenyeg:) Matol konditerembe jarok :)


Szep napot nektek :)

2012. jún. 19. 07:44

Sziasztok:)

Csatlakoznék én is ha lehet.

Én május eleje óta diétázom 72kg indultam most tartok 64,3kg

168cm vagyok cél 60kg ha tetszek magamnak megállok ha nem akkor mehet lejjebb is.

2012. jún. 19. 07:25

Sziasztok, jönnék én is. :)

Pont egy hete diétázom, ez a második neki futásom ebben a hónapban, de most nagyon jól bírom.

Elsőre három nap után nagyon fájt a gyomrom, rá is kellett hagynom.


Most újra kezdtem, mozgással és szépen haladok. :)

67,5 kg-ról indultam, jelenleg 66,3 kg vagyok.

A cél súlyom 55 kg, 170 cm vagyok.


Egyszer már volt egy nagy fogyásom, két évvel ezelőtt. Akkor 79 kg-ról fogytam le 58 kg-ra alig öt hónap alatt.

Tartottam is majd egy évig, hanem tovább, viszont aztán sokat voltam itthon, főztem, ettem, a mozgások abba maradtak és vissza szaladt egy év alatt jó pár kiló.

26. Newsy
2012. jún. 19. 06:58

Sziasztok!


Én időtlen idők óta fogyózom, de mindig feladom, most végre szeretném végig csinálni. Tavaly 89 kilóról lefogytam 73-74-re, ezt tartottam jó darabig , lejebb nem ment, tegnap reggel 79.4 kg voltam :(

A Dukan diétába kezdtem bele. Az első rális célüm végre 70 kg alá kerülni, aztán 65 kg, a nagy-nagy álom 55 kg :)

És 168 cm vagyok.

25. 5427edee11 (válaszként erre: 22. - Natus87)
2012. jún. 19. 03:16

Én 93 kilóról indultam! Az álomsúlyom 60 kg.

A cél? Fogyni, bármennyit és tartani!

Már 15 leadott kilóval is beérném, csak menjen lejjebb!

2012. jún. 18. 23:33
Nekem 65 lenne a cél, most 80 körül vagyok, 172 centis.. :) már nem tudom felvenni a csinos ruháimat :( nektek?
2012. jún. 18. 23:17

Sziasztok,

Hát azt hiszem én is itt vagyok :)


Szokás szerint tervezgetem egy ideje, úgyhogy jöjjön aminek jönnie kell :)

2012. jún. 18. 23:14
Ha nem túl intim, ki hány kg, és mi a cél? :)
2012. jún. 18. 23:12

Sziasztok!


Én is csatlakozok hozzátok!


Már 8-a óta lelkesen (vagy éppen nem) fogyózok.

2012. jún. 18. 23:07
Sziasztok!Én is csatlakoznék a klubhoz!:)Mindenkinek sok sikert kívánok!
2012. jún. 18. 22:54
Hú, gratulálok az eredményhez! A cigi letételéhez meg külön.. én is póbálkozom egy ideje, kevés sikerrel..
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook