Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jahn Ferenc Kórház szülészete fórum

Jahn Ferenc Kórház szülészete (beszélgetős fórum)


1340. Babettii (válaszként erre: 1337. - Nikk_1982)
2012. dec. 7. 13:51

Azt mondták ha el is kezdem szedni akkor csak a 38 hét után mert beindíthatja a szülést. Mondjuk én kipróbáltam a málnalevél teát is,hogy elkezdjek tágulni. A 34 héttől ittam még sem hatott :(

De biztos vannak olyan szerek amik jók és hatnak!

1339. Babettii
2012. dec. 7. 13:49

Nekem császár után akkora volt a lábam,hogy egyik papucsba se fért bele amit vittem :)

a bugyimra közölte a nővér,hogy ezt nem szüléshez találták ki (rendes pamut bugyi csak nem anyóka fehérnemű) az allways betétemmel meg elküldtek a fenébe, páromat elküldték a tescoba és venni kellett, hozzáteszem nekem tökéletesen elég lett volna mert nem véreztem annyira,mint mondták,hogy fogok!

1338. Nikk_1982 (válaszként erre: 1335. - Tanita33)
2012. dec. 6. 18:19

Szia!

A kórházba a babának kell vinni pelenkát, popsitörlőt (ezekből lehet hogy kérnek is be), textilpelust (kb ötöt), kis takarót. Popsikrém nem feltétlen kell, mert az lesz az ajándékcsomagban.

Magadnak: tisztálkodószerek, fehérnemű, hálóing(ek), köntös, két papucs, TENA betét, esetleg mellszívó, evőeszközök, pohár és innivaló ha nem jó a csapvíz.

Biztos kihagytam néhány dolgot...


A nővérek rendesek, de leterheltek. A kórház nem olyan rossz mint a híre, de ezt egy-két hozzászólással korábban már kitárgyaltuk. A szülészete legalábbis jó.


A többi kérdéshez én nem tudok hozzászólni. Szinte doki a fogadott orvosod? Mert akkor őt kéne megkérdezni hogy mennyit kér a szülésért/műtétért.

1337. Nikk_1982 (válaszként erre: 1336. - Babettii)
2012. dec. 6. 18:07
Miért intettek óva a homeós bogyóktól?
1336. Babettii (válaszként erre: 1334. - Monyoka03)
2012. dec. 6. 16:38

Bevallom engem annyira nem érdekelt és a káddal is úgy voltam,hogy hagyjanak vele.

így is csak egy műtős köpeny volt rajtam ami hátul teljesen nyitott és amúgy sem valami hosszú :)nem akartam még ott pancsolni is, meg hát 16 órája szenvedtem örültem,hogy még egyben vagyok de lehet,hogy hatásos. Homeos bogyóktól engem óvaintettek.

1335. tanita33
2012. dec. 6. 16:31

Sziasztok!

35 hetes kismama vagyok és dec. végén programozott császárom lesz, mert a babám medencefekvésű:((

Szinte dr-nál fogok szülni ill. ő műt meg. Mit kell vinni a kórházba nekem ill. a babának, milyenek a nővérek, milyen a kórház, mennyi hálapénzt szoktak adni ilyenkor, szült-e vki a dr-nál, mennyivel rosszabb egy császár, mint a természetes szülés?? Szóval minden érdekel, mindenki tanácsára szükségem van.

1334. monyoka03
2012. dec. 5. 18:16

Neked segitettek közben ezek a homeopátiás dolgok?

A káddal hogy álltál?

Köszi nagyon ,hogy segitesz/segitetek nekem !Jól esik . :)

1333. Babettii (válaszként erre: 1332. - Monyoka03)
2012. dec. 5. 08:39

Á tök jó fejek a szülésznők! Lényegében ők vezetik le a szülést.Orvos csak néha benéz,hogy minden rendeben van-e. Mondjuk az én tapasztalatom az,hogy kétféle szülésznő van (én ugye ott voltam az éjszaka ügyeleteseknél is meg amikor jött a váltás szóval elég sokkal találkoztam :D ).Vannak akik nagyon szorgalmazzák a homeopátiás dolgokat (nekem is az orrom alá dugtak mindenféle olajat meg bedörzsölték a csuklómat) meg direkt olyan szobába vittek amibe volt kád! Az is igaz,hogy én is nagyon féltem ezért én elmentem szülőszoba látogatásra és ott mindent elmondta, láttam a szobákat is, na az nagyon jó volt, sokat segített.

DE mindenki nagyon rendes és kedves volt. A kórháznak egyébként valóban nincs túl jó híre de a szülészete az országban az egyik legjobb!!!!!

1332. monyoka03
2012. dec. 4. 23:06

Nektek hiszek mert már unom ,hogy mki a félelmetes sztorikat mondja a kórházzal kapcsolatban .Remélem viszonylag hamar meg lesz a kisbabám és minden rendben lesz vele /velünk ! Várom már nagyon ,hogy túl legyek rajta mert ez a "vihar elötti csend " a legrosszabb . Na meg már nagyon de nagyon szeretném őt megérinteni és úgy mindent ami ő nagyon szeretnék már átélni ! Negyedik baba és bár ő sem lesz kicsi mert tegnap saccolták 37 -hetesen 3 és fél kg -ra bizom benne ,hogy nem vele lesz a legnehezebb dolgom ,na meg abban ,hogy ügyesek leszünk ! :)) Próbálok nem félelemmel rágondolni a szülésre mert tudom ,hogy az a lehető legrosszabb amit tehetek . Nem vagyok egy kényes nő alapvetően és nem is értem magamat . Lehet ,hogy korral jár : Most 35 -éves vagyok . A két első gyermekem a 20 -életévem elött megszületett ,a harmadik pedig 26 -éves koromban és soha nem voltam még ilyen betoji . :)

Mondjuk nem is gondoltam rá ennyit ,és valószinüleg az ismeretlentől való féellem van bennem ,hogy a kórházat nem ismerem és azt sem akivel életem eme csodája történik majd . Most viszont bent lesz a párom és most nem is bánom eddig nem szerettem volna . Félek ,hogy nem jól csinálok valamit és akkor ott hogyan reagálnak vagy akármi ..

1331. Babettii (válaszként erre: 1326. - Monyoka03)
2012. dec. 2. 08:47

Szia!

Nekem csak pozitív véleményem van a kórházról!

Bár nekem volt orvosom, Tudta,hogy mennyire félek a császártól és,hogy nem akarom ezért hagytak vajúdni és minden segítséget megkaptam.Sajnos még sem sikerült csak császárral szülnöm de végig nagyon rendes volt mindenki, bátorítottak, beszélgettek velem :) Amikor már lent voltunk a babámmal ott is mindenki nagyon kedves és segítőkész volt :D a csecsemősökkel sem volt semmi bajom pedig róluk hallottam a legtöbb negatívat de nekem mindenki kedvesnek tűnt és összességében nagyon jól éreztem magam :)

Azt még azért megírom,hogy én annyi rosszat hallottam a kórházról,hogy nem szerettem volna ott szülni de mivel az orvosom ott dolgozik így végül még is maradt ez a kórház de nem bántam meg és én teljesen pozitívan tudom értékelni a kórházat a sok negatívval szemben!

1330. Nikk_1982 (válaszként erre: 1329. - Monyoka03)
2012. dec. 1. 08:59

Szerintem segíthetnek, persze nem árt ha hisz is benne az ember.


Én a szülés alatt nem kaptam semmi ilyesmit (sem), de előtte felkészülésként szedtem homeos bogyókat. A fiam az első fájás után alig több mint három órával már a hasamon feküdt, pedig első baba. Azóta én sokkal jobban bízom a homeopátiában. :-)

1329. monyoka03
2012. nov. 30. 20:47

Köszönöm a megnyugtató szavakat nektek és várom a további véleményeket . :)

Homeopátiás bogyók segithetnek ?

1328. Zsuzsi13 (válaszként erre: 1326. - Monyoka03)
2012. nov. 30. 14:15

Bár én császárral szültem mind a kettőt itt a kórhiban. Az előzőm szólóhoz hasonlóan csak jókat tudok róla elmondani. Az elsőnél nem engedtem egyből a császárt, elfogadták, hagytak vajúdni és kivárták amíg én azt nem mondtam, hogy oké nem fog menni simán, most már lehet császár. Itt dokim és szülésznőm is volt.

A másodiknál most csak szülésznőm volt. Bizakodtunk a sima szülésben, de nem jött össze. A császárnál meg azt figyelte a szülésznő, hogy melyik doki és altatóorvos van bent és a legnormálisabb gárdának adott át. Szerintem harmadikra nem sok esélyem van a sima szülés élményét átélni - főleg, hogy most kis korkülönbséget szeretnénk-, de ha megtehetném persze szülnék simán egyet.

1327. Nikk_1982 (válaszként erre: 1326. - Monyoka03)
2012. nov. 30. 13:31

Szia!

Nekem csak pozitív tapasztalataim voltak, orvosom volt fogadott, szülésznőm nem. Hagytak vajúdni, néha megvizsgáltak, de csak ekkor néztek rám. (nem voltam persze egyedül ott volt a férjem) A szülésznők közül sokan pártolják az alternatív fájdalomcsillapítást, homeopátiát, aromaterápiát. Persze nem mindenki.

Kitolásnál is abszolút segítőkészek voltak, türelmesek, mondták mit csináljak, nem könyököltek, nem sürgettek.

Vágás, varrás is rendben ment, pedig ott (varrásnál) eléggé ugráltam az ágyon, de végtelenül türelmes volt a doki.

Ne félj, nincs miért

1326. monyoka03
2012. nov. 29. 19:42

Csajok !

Kérlek titeket ,hogy segitsetek .Negyedik gyermekemet várom és ebben a kórházban fogok szülni ,de nincsen fogadott orvosom sem szülésznőm .3 -gyermekem után most meg sem tehetem ,hogy legyen örülök ha a picinek minden meg van véve amire szüksége lesz mire hazajön . :)

Eddig nem itt szültem és dokim is volt ,mondjuk a másodiknál akit megfogadtam a végén be sem jött szóval nem is látom feltétlen értelmét .

NA de ! :) a helyzet az ,hogy igy ismeretlenül félek ,eddig nem féltem tán fiatalabban rugalmasabb az ember vagy én nem tudom de pont most ,hogy a negyedik már FÉLEK!

Szeretném ha megirná valaki ,hogy mire lehet ott számitani ...

A szülésznők hozzá állását , és úgy egyáltalán . Hagynak -e vajúdni úgy ,ahogy jó esik (ha minden rendben megy ) ? Kitolásnál segitőkészek? Normálisak -e vagy türelmetlenek ? Vágás -varrás rendben ment -e?

Igazából nagyon várom és vágyom erre a babára illetve szeretném is ha minden jól menne mert az biztos ,hogy utoljára babázom és szeretném kiélvezni minden percét . :)

36 +5 hkm

1325. Nikk_1982
2012. nov. 27. 09:39
Szerintem nincs... :-(
1324. Zsuzsi13
2012. nov. 10. 14:15
Nincs új baba???
1323. nikkkancs
2012. nov. 5. 12:05

Zsuzsi ez szuper :)

Örülök hogy vannak még ilyen nemes lelkű emberek akik jótékony célra adják az anyatejet! Ritka... Pedig mennyi rászoruló kisgyermek van akiket nem tudnak szoptatni: pl, koraszülöttek. (én csak tudom...unokaöcsém) Nekem is vab tejem, én is azon filóztam ha túl sok lenne én is leadnám az tuti!!!

A 3. baba tervezése pedig szintén csodás dolog! :)

1322. Zsuzsi13
2012. nov. 4. 18:24

Sziasztok!


Mi már tervezzük a 3. babát most kis korkülönbséggel. Úgy érzem akkor lesz teljes a családom. Krisztiánom jól van kicsit hasfájós, jókat eszik és tejem mint a tenger. Intéznem kell az anyatej leadást, mert a környezetemben nincs kinek odaadni a sok tejemet.

1321. nikkkancs (válaszként erre: 1320. - Pötyi84)
2012. nov. 3. 21:47
Jól beszélsz Pötyi! :) Én is pont így gondolom, minden fájdalom és szenvedés megérte! Amikor másnap reggel megkaptam a kisfiam, minden fájdalmam elmúlt, meg is feletkeztem róla hogy gátmetszésem van és úgy ültem rajta mint aki nem is szült! :) Egész nap gyönyörködtem a gyermekemben, szoptattam, és nem adnám azt az 5napot a világ kincséért sem amit a szüléstől a kórházban töltöttem! Nem beszélve arról hogy apás szülés volt, ami szintén pozitív élmény mindkettőnk számára a párommal! :D
1320. Pötyi84
2012. nov. 1. 20:23

Köszönjük a gratulációkat!

Én mindenkinek aki még nem szült csak azt tudom tanácsolni,hogy minden pillanatát élje meg a szülést mert olyan hamar vége lesz,hogy az ember fel sem fogja igazán,hogy milyen gyönyörű élményben volt része.

Én már másnap mondtam a férjemnek,hogy bármikor újra átélném::)))

még csak most született,és már eltelt 2 és fél hét,olyan gyorsan repül az idő.

Úgy élveztem az egészet, a terhesség minden pillanatát,és így vissza gondolva a a szülés minden pillanata is jó volt.Ha pedig arra gondolok hogy felsírt a babánk akkor még itthon is sírva fakadok.

1319. Zsuzsi13 (válaszként erre: 1313. - Pötyi84)
2012. okt. 31. 21:30
A véletlen egybeesés. Mikor én szültem Dr. Szinte András volt ügyeletben, Ő császározott meg, mert nem volt dokim. :)
1318. Nikk_1982
2012. okt. 31. 18:29

Nálunk is jó volt a társaság. Sőt az egyik anyukáról kiderült hogy ő is olvasgatta ezt a fórumot szülés előtt.

Szóval Zita, ha még mindig olvasgatsz, igazán kíváncsi lennék hogy telt az elmúlt 4,5 hónapotok Áronnal! :-)))

1317. nikkkancs
2012. okt. 31. 14:32
Mariann ezzel néha én is így vagyok! Azt hittem hogy majd borzalmas lesz az ott töltött 3-4nap...de tévedtem! Annyira jó volt a társaság a szobában!!! :D Nagyon aranyosak voltak a szobatársak, jókat beszélgettünk, segítettünk egymásnak stb. Bánom hogy nem kértem el 1-2 lánynak az elérhetőségét hogy tudjam mi van velük! :/
1316. gera175
2012. okt. 31. 11:27

Pötyi, Zsuzsi!

Hatalmas gratula nektek. Sok tejcsit, és kitartást kívánok nektek.

Jó babázást:)))

1315. Mariann*1
2012. okt. 31. 08:05

Zsuzsi, Pötyi!


Én is gratulálok Nektek! Sok sok boldogságot és rengeteg kitartást a lurkókhoz!!!

Első babák?


A kórház szülészeti osztája valóban nagyon jó, visszagondolva 2 hónap távlatából, a fájdalmat már rég elfelejtve, csodálatos éjszaka volt..(sokszor visszamennék az időben, hála Kollár dokinak és Fekete Ildinek).

1314. nikkkancs
2012. okt. 28. 14:38

Gratulálok nektek Pötyi84 és Zsuzsi13!

Jó egészséget, sok-sok tejcsit, kitartást és minden jót kívánok nektek és a babáknak!

A kórházzal én is elégedett voltam, nyilván voltak szimpatikus és útálatos csecsemősök és nővérek, de szerintem az mindenhol van!!! A második gyermekemet én is itt fogom szülni majd 2-3év múlva ismét! :)


Az én fiam már 1hónapos, sajnos hasfájós :( de remélem hamar kinövi!

1313. Pötyi84
2012. okt. 27. 19:13

Sziasztok!

2012.10.15-én 9:52-kor 3000 gr-al és 51 cm-rel megszületett kislányunk Zita.

Programozott császár volt mert nem fordult be.Dr Szinte Andrásnál szültem akiben maximálisan bíztam és bízok,és köszönöm neki örök hálám!!!

A kórház ellátásával a nővérekkel és a csecsemősökkel is teljesen rendben volt minden.

Legközelebb is itt fogok szülni az tuti.

Aki elégedetlen evvel a kórházzal az máshol is az lesz szerintem.

1312. Zsuzsi13
2012. okt. 26. 21:36

Sziasztok!


2012.10.19-én 18.30-kor 3730 gr-al, 52 cm-rel megszületett kis Manócskánk Krisztián Ádám. Kunszt Nóra szülésznő közreműködésének, tapasztalatának köszönhetően életmentő császárral jött világra kisfiunk, aki légzésgyengeséget szenvedett. Jelenleg még a kórház kora osztályán fekszik. Én holnap (27-én) tudok visszamenni a kórházba anyaszobába, mert szoptatható állapotba került. Reméljük már csak napok kérdése eztán a hazajövetelünk időpontja.

1311. o.andi (válaszként erre: 1310. - Nikkkancs)
2012. okt. 22. 18:13
Róla én is hallottam már..és tényleg nagyon dicsérték!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook