Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jahn Ferenc Kórház szülészete fórum

Jahn Ferenc Kórház szülészete (beszélgetős fórum)


1400. monyoka03
2012. dec. 16. 02:01

Nos én még nem alszom !

Nagyon de nagyon fáj a derekam egyre erősebben érzem a jóslatokat de még egyenlőre lehet ,hogy csak szórakozik velem a fiatalúr . :))

Akkor ha óránként vizsgálnak az még nem olyan vészes ,ha nincs dokim gondolom a szülésznő teszi ezt meg amit nem is biztos ,hogy bánok . Van egy két sintér kezü orvos . :) Na jó nem is gondolok ilyenre . Én igazából az egész szülésnél az ilyen külső beavatkozásoktól félek még ha tudom is ,hogy természetes és muszáj nekem ezek ami a legrosszabb élményeimhez tartoznak . Vajúdáskor is akármekkora kin jobb szerettem ha békén hagytak és magam lehettem magammal ,na ezt jó megirtam . :))

Persze tudom ,hogy a babám érdeke is a beavatkozások egy része ,és értek én mindent csak utálom !

1399. Babettii (válaszként erre: 1396. - Monyoka03)
2012. dec. 14. 17:18

Eleinte óránként aztán már csak 2X 2 óra elteltével (szerintem akkor már tudták,hogy nincs értelme nézegetni) az utolsónál mondta is az orvos,hogy ugyan ott tartok tágulásban ahol 2 órája :(


Amúgy én nem próbáltam de mindenkinek ajánlom,hogy ha a kádas szobában van akkor próbálja ki ha nehezen tágul!!! Most már 2 olyan ismerősöm is van aki a kádazás után már 2 órán belül a kezébe tartotta a gyerekét!

Én kádas szobában voltam de nekem már csak sokára mondták akkor meg már annyira kimerült voltam meg fáradt,hogy nem akartam! :S Már a kórházban is volt egy csaj aki mesélte,hogy szintén nem tágult de utána hamar megszült (akkor még nem hittem,hogy a kádnak köze lehetett hozzá de azóta 2 ismerőstől is hallottam)

1398. veroniks22 (válaszként erre: 1397. - Nikk_1982)
2012. dec. 13. 21:31
Nekem az 5 óra alatt, amíg a szülőszobán voltam talán 4-5X nézték meg.
1397. Nikk_1982 (válaszként erre: 1396. - Monyoka03)
2012. dec. 13. 21:02
Nekem úgy rémlik, hogy talán óránként egyszer nézték. Az nem sűrű szerintem.
1396. monyoka03
2012. dec. 13. 20:29

Még egy kérdésem lenne (legalábbis egyszerre csak egy ) :)

A kórházban mennyire divat a méhszájvizsgálat vajúdás közben ? Sűrűn nézegetik ?

1395. monyoka03
2012. dec. 13. 20:27
Jó tudom persze ! De amikor leesett ,hogy azt a teát itta meg én hirtelen rémeket láttam . Én ilyen vagyok ha a gyerekekről van szó . :) Utána mondjuk egyből átfutott az agyamon ,hogy csak egy gyógytea .
1394. Nikk_1982 (válaszként erre: 1393. - Monyoka03)
2012. dec. 13. 17:34
Persze hogy nem lett, ez nem gyógyszer... Egy bögrétől nem lesz senkinek semmi baja
1393. monyoka03
2012. dec. 13. 17:05

Képzeljétek !

Tegnap a málnalevél teám felét megitta a kislányom mer ő meg náthás és neki is elől volt a hálószobánkban a teája . Erre jött nagy büszkén (mert nem szereti a meleg teát ) hogy anya megittam :D

Szerencsére semmilyen mellékhatása nem lett .

1392. monyoka03
2012. dec. 13. 17:03
A betöltött 36 -hét után . De akikkel beszéltem mindenkinek akkor csinálták .
1391. Nikk_1982 (válaszként erre: 1388. - Monyoka03)
2012. dec. 13. 11:17
Én is ittam. Hogy az hatott-e vagy a homeo azt már nem tudom
1390. Babettii (válaszként erre: 1388. - Monyoka03)
2012. dec. 12. 21:44
Én ittam de nem hatott! mikor csinálták a strepto vizsgálatot?
1389. Babettii
2012. dec. 12. 21:43
Nekem nem volt streto fertőzésem még is kellett kapnom kétszer is mert elfolyt magzatvíznél fent áll a lehetőség a fertőzésnek és ezt előzik meg.
1388. monyoka03
2012. dec. 12. 19:41

Értem ! Igen a streptococcus vizsgálaton már átestem és negativ.

Málnalevél teát ti ittatok?

Hallok róla jót is rosszat is ..

Bár nekem igy a kkirt idő elött 11 nappal már nem sok mindennek van jelentősége csak a jó istennek . :))

1387. veroniks22 (válaszként erre: 1385. - Monyoka03)
2012. dec. 12. 18:20
Akkor is adnak antibiotikumot, ha elfolyik a magzatvíz és 6 órán belül nem lesz meg a baba (az órára nem emlékszem pontosan, de a 6 rémlik). Én is kaptam meg oxit is. Hajnali negyed 4-kor folyt el a víz, majd fél 7-kor volt az első fájás és 3/4 12-re született meg a Lánykám.
1386. Nikk_1982 (válaszként erre: 1385. - Monyoka03)
2012. dec. 12. 15:45

Mert streptococcus fertőzést mutattak ki az utolsó tenyésztésemben. Ez a baci megfertőzheti a babát születés közben, és nála komoly betegséget okozhat.

De ezen a körön elvileg te már túl vagy, szóval neked nem kell antibiotikum

1385. monyoka03
2012. dec. 12. 14:56

Antibiotikum miért kellett nektek ?

Köszönöm ,hogy válaszoltok nekem minden érdekel most . :)

1384. Mariann*1
2012. dec. 12. 09:00
Szerintem sem kell aggódnod! Mindegy kiabálsz e vagy nem, csak ha kiabálsz elveszted az erőd, főleg kitolásnál, de majd lesz ahogy lesz, biztos nem fognak rád szólni. Amikor én voltam, akkor is üvöltött egy nő, tényleg nem szóltak rá hozzáteszem én sem voltam hangtalan, de inkább sóhajtoztam. Ilyenek miatt ne szorongj! Én is sok rosszat hallottam a kórházról, de végül jól döntöttem, hogy ittmaradtam. Minden rendben lesz!!
1383. Nikk_1982 (válaszként erre: 1382. - Babettii)
2012. dec. 12. 08:54
Egyszer, mert ha már egy branül (vagy hogy is hívják) benn van akkor csak abba adagolják ami kell.
1382. Babettii (válaszként erre: 1380. - Nikk_1982)
2012. dec. 12. 07:59
Én kaptam antibiotikumot meg oxit is de úgy emlékszem egyszer szúrtak. Az antibiotikumit viszont rosszul adták be és nagyon fájt utána :S teljesen fel volt dagadva a kezem és marhára csípett.
1381. Babettii (válaszként erre: 1379. - Monyoka03)
2012. dec. 12. 07:55

Ez hülyeség, pont az ilyen híresztelések miatt van rossz híre a kórháznak. Úgy szülsz ahogy akarsz. Nekem a szülésznő a látogatáskor azt mondta ha üvöltök egész szülés alatt akkor csak tessék ez az én napom és ez egy nagyon nehéz feladat (mindenki máshogy éli meg-hozzáteszem azért is kérdeztem rá mert én is féltem tőle,hogy mi van akkor ha így fogom megélni mivel még nem szültem nem tudtam milyen leszek akkor).Amikor bent voltam akkor elég sok nőt hallottam,hogy kiabálnak és senki nem szólt rájuk sőt mondogatták neki,hogy már nem kell sok stb.

Oxit én kaptam sőt a maximumot amit csak lehetett adni.Azért is császároztak meg mivel már nem adhattak többet és így is csak 2 ujjnyira lettem nyitva :S Én akartam mivel tudtam talán ez segít.Folyamatosan ctg-n voltam mivel korábban volt rossz ctg-m még terhesség alatt de a szüléskor teljesen tökéletes volt végig. Fájásaim voltak elég erősek meg a ctg se tudta bemérni, párom kezét folyamatoan szorítottam ha jött a fájás de ennyi én nem kívántam,hogy beszéljen meg hozzám nyúljon csak legyen ott.Anyukám is bejött amikor párom kiment na ő meg elkezdett pityeregni :) Mondtam is,hogy inkább menjen ki mert így csak idegesít pedig tudom azért sírt mert sajnált,hogy nem tud segíteni.

Igazából le se lehet írni milyen is volt ez az egész de én nem nagyon törődtem senkivel-semmivel csak magammal meg a gyerekkel.Amit az orvos.szülésznő mondott, csinált, javasol én megfogadtam mert nekem első szülésem nekik meg már isten tudja hányadik szóval én rájuk bíztam magam és "szót fogadtam" :) Nem bántam meg.

1380. Nikk_1982
2012. dec. 12. 07:13

Szerintem az infúzió nem egyenlő az oxitocinnal. Oxit én nem kaptam, viszont infúziót igen, az antibiotikum mellé járt az is.

Visonghatsz ha szeretnél, csak a kitolás alatt mondják, hogy csukd be a szád, talán úgy hatékonyabb az erőkifejtés. Biztos nem az az oka, hogy őket zavarja.

1379. monyoka03 (válaszként erre: 1375. - Mariann*1)
2012. dec. 11. 22:17

Na hát ez az oxitocin ettől kivagyok .Nagyon sok rosszat hallottam már róla és én akikkel beszélgettem már akár személyesen is erről a kórházról szinte mindenki hangoztatta . Én eddig egyik gyermekemnél sem kaptam pedig nehezen tágultam az első kettőnél tudom . Eldöntöttem ,hogy nem engedem amig csak nem muszáj ha tetszik ha nem nekik akkor maximum nem leszek ott senki kedvence de úgy érzem van beleszólási jogom . Csak mert hallottam olyat is akiinek jó nagy fájásai voltak és mégis egy óra után infuzió nem tudom miért tán nem érnek rá ? :) Utána a kismama tovább vajúdott mint elötte a másik két gyermekével anno valami a szivhanggal is lett ... Én nem értek egyet ezzel ,hogy a babákat kiteszik minden ok nélkül ennek és az anyukák is panaszkodnak rá .

A kézzel tágitásban volt részem illetve csak annyiban ,hogy már jöttek a tolók de még nem tünt el teljesen a méhszájam és a dokim anno alkalmazta ,hogy kézzel elsimitotta vagy hogyan is fogalmazott . Nekem mondjuk a fájásokhoz képest nem volt rosszabb ,és jól is jött mert utána már hamarosan jött a baba .

Szerintem én sem fogom értékelni az érintést ha valamim fáj én "magam kinlódok " de a tudat ,hogy velem van az legalább megnyugtat !

Az egész félelmem alapja az ismeretlen tudom ,hogy sem a kórházat sem az ott dolgozókat nem ismerem . Szivem szerint itthon maradnék . :)) Persze nem teszem és bizom benne ,hogy minden jól alakul mostanra már sokkal jobban vágyom rá ,hogy a akrjaimban tarthassam a babámat mint amekkora bennem a félsz !Ez is valami .. :) Ha pedig ott leszek már akkor úgysem az fog dominálni hanem a babámért való" küzdelem" és azon leszek ,hogy amennyire csak lehet jól csináljak mindent nehogy baja essen .

Állitólag itt azt sem veszik jó néven ha hangot hallatsz szülés közben nos én sosem visongtam sőt de ha most éppen az lesz ,hogy fel fel nyöszörgök akkor máris fejemet veszik ?! :)) Ilyen gondolatok járják át az agyamat ,de ez már sztem a túlkombinálás részemről . :)

Hihetetlen izgalommal várom az eseményt !

1378. Babettii (válaszként erre: 1376. - Gera175)
2012. dec. 11. 12:45
Ha kézzel tágítanak akkor az nagyon fájdalmas.Nekem csinálták mivel a magzatvíz elfolyt de nem tágultam.
1377. Mariann*1 (válaszként erre: 1376. - Gera175)
2012. dec. 11. 10:28
Van tágító zselé, elég rosszul hangzik ez, de ha zselét kaptál azt nem érzed, a kézzel tágítást viszont iszonyatosan fáj.
1376. gera175
2012. dec. 11. 10:08

Ha már a kézzel tágításnál tartunk...

Azt lehet érezni? Csak mert nekem van egy furcs felvetésem: Én , és még másik 3 csaj is együtt voltunk páciensei a doktornőnek. Érdekes módon mind a négyen a reggeli CTG vizsgálat után kellett bent maradnunk, mondván tágul a méhszáj és fájásokat mutat a gép. persze ezekből a fájásokból semmit sem éreztünk. Vizsgálat után mondta az orvosom - nekem és a másik 3 anyukának is-, hogy várjunk egy órát és újra megnézi a méhszájat. Na, persze, hogy az idő leteltével ismét tágult.

Én nagyon arra gondolok, hogy lehet valamit adott nekünk helyileg a vizsgálatkor, hogy tutira nála szüljünk, és ne mondjuk szabadnapján vagy éjjel riasszák valamikor.

Lehetséges ez szerintetek amit gondolok???

1375. Mariann*1 (válaszként erre: 1374. - Monyoka03)
2012. dec. 11. 08:59

:) nem nem masszírozott, csak szorítottam szegény kezét, az ujja ellilultak. Hatalmas segítség, legalábbis nekem az volt, amikor már nagyon fáj, hogy nézte a ctgt és mondta mindig, hogy túl vagyok a nehezén, csökken a fájdalom és visszaszámolt.Biztos, hogy sok erőt fog adni már csak a jelenléte is hidd el!!Állítólag jól jön a masszírozás, de én pont nem vágytam semmilyen érintésre. Gondolom ez egyénfüggő.

Esküszöm én nem éreztem kaka ingert, csak ugyanolyan fájásokat, furi mi? Anyukámmal is átbeszéltük, hogy mi fog történni, ő is mondta, hogy olyan lesz de nem volt :) Lehet, hogy várni kellett volna még rá :) 6,5 óra alatt megszületett Bence, ez állítólag nagyon jó idő első gyereknél, ebből is gondolom, hogy puha vagyok így sem bírtam (Mondjuk reggeltől voltak fájások és este fél10kor mentünk a kórházba) :D

Ja ha választhatsz kérd a rózsaszín vagy lila szobát, én a rózsaszínben szültem, barátságos volt.

Beültettek a kádba is, de nekem az nem jött be, vagyis nem tudom milyen let volna anélkül, de én nem élveztem, alig vártam hogy kijöhessek :) Nálam az volt a baj, hogy a 28.héttől 2 ujjnyira kinyílt a méhszáj, onnantól fekvés. Aztán a 36.+2 szültem, de semmit nem tágultam ugyanúgy 2 ujjnyival indultam szülni, aztán órákon át csak fájások, nem tágultam, kaptam tágító zselét, kimosta a csordogáló magzatvíz, így az sem segített, ültem kádban, ott nyertünk 1 ujjnyit, aztán jött az oxitocin, majdnem leáltt a fiam szíve, akkor majdnem császár lett, átmostak infúzióval, rendbejött és így folytattuk természetes úton. Csak a doki tágított kézzel, hogy segítsen.

1374. monyoka03 (válaszként erre: 1372. - Mariann*1)
2012. dec. 10. 20:32

Az nem semmi tolófájások hiánya (:)) ilyet sem hallottam még .

A párod miben tudott segiteni ?

Negyedszer fogok babázni de eddig nem volt bent és most igy a végére eldöntöttük ,hogy bejön az én párom is . Igazából a jelenléte miatt jó lesz mert ismerős arc de nem tudom ,hogy hogyan tudna segiteni abban a helyzetben .

Belilult a keze ,de mitől?

Bocsi csak lővésem sincs,tán annyit maszirozott ? . :)) Az jól jön akkor ?

Előre is köszi a válaszodat .

1373. monyoka03 (válaszként erre: 1371. - Nikk_1982)
2012. dec. 10. 20:29
Köszike :)
1372. Mariann*1 (válaszként erre: 1368. - Gera175)
2012. dec. 10. 17:52

És az milyen, hogy nekem tolófájásom sem volt? Folyamatosan kérdezték, hogy kell e már kakálnom, nem nem nem aztán már meguntam és mondtam hogy kicsit erre mondták, hogy akkor a következő fájásnál nyomhatok, 4 re kint volt a fiam, mondjuk végig szinte "kilógott a feje"annyira lent volt a pocakban. Elhiszem nektek, hogy EDAval furcsa, de legalább nem azon gondolkoznék, hogy meghalok :) pedig addig azt hittem kemény vagyok, nos nem :D Persze utólag már másképp gondolok vissza arra az éjszakára. Gyönyörű volt és megkaptam életem legszebb ajándékát és a páromat sem éreztem soha olyan közel magamhoz, rengeteget segített, pedig majdnem elhalt a keze is, a szülésznőm mondta, hogy most adja ő az övét, mert a páromé lila volt már :D

Amúgy fáj amikor beadják? (Azért nem kértem az elején, mert nagyon féltem tőle.)


Minden tiszteletem azoké a nőké, akik gyereket szülnek, előtte nem gondoltam, hogy ez mekkora meló a kihordással, szüléssel és az utána következőkkel együtt.

1371. Nikk_1982
2012. dec. 10. 14:49
Szerintem elkezdheted, én a betöltött 37. hét után kezdtem

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook