Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jahn Ferenc Kórház szülészete fórum

Jahn Ferenc Kórház szülészete (beszélgetős fórum)


1460. Babettii (válaszként erre: 1449. - Monyoka03)
2012. dec. 22. 21:05
Miért nem lehet mozdulni tőle? ÉS jöttem-mentem közben meg fetrengtem a labdán és azon gurultam :) pisilni is kimentem csak vittem magammal azt a fém rudat amin volt, vagy is a párom hozta utánam :D
1459. Babettii (válaszként erre: 1457. - Monyoka03)
2012. dec. 22. 21:02
Nem volt.Amikor beindult a szülés akkor nagyon kellett wc-ni de nem mertem :) Bent megkérdeztem és azt mondták lehet.
1458. Babettii (válaszként erre: 1445. - Monyoka03)
2012. dec. 22. 21:00

Én kaptam oxit, végig ctg-n voltam és soha olyan jó adatai nem voltak a picinek,mint előtte :)

Igen! Nagyon sok olyan eset van amikor szükség van erre a szerre! Nekem elfolyt az összes magzatvizem szóval maga a szülés megindult és bár voltak fájásaim nem olyan intenzívek és így nem is tágultam viszont mivel magzatvíz már nem volt így nem várhattak arra,hogy a baba a maga természetes ütemében meginduljon. Én azt mondom minden meg van írva. Nekem az ultrahangok alkalmával sokszor elmondták,hogy vastag és hosszú a köldökzsinór, a 4D-n a nyakára is volt tekeredve! Szóval lehet oka van annak,hogy ő császáros baba lett és így kellett lennie :)


Bár ez nem ide tartozik (nem oxis téma) de leírom:

Én úgy gondolom,hogy engem azért nem viselt meg maga a tény (szellemileg),hogy császárral szültem mert én is és az orvos meg a szülésznő is mindent megtettünk azért,hogy sikerüljön a természetes úton. Én végig hallgattam a dokimra. Elfogadtam a döntéseit és nem ellenkeztem, bíztam benne és tudtam,hogy az én és a baba érdekeit nézi.

Azt még egy plusz,hogy bár császáros baba és a lehető legtöbb oxit megkapta még is 16 óra vajúdás után 10/10 apgarral született szóval olyan nagy gond nem lehetett :)

1457. monyoka03 (válaszként erre: 1438. - Babettii)
2012. dec. 22. 11:43

Neked volt hasmenésed szülés elött? Ha igen mennyivel? Nekem ilyen nem nagyon volt eddig ,most igen nagyon rajtam van reggel óta görcsölgetek is és kis hányinger is környékez .

Na majd kiderül . :)

1456. monyoka03
2012. dec. 22. 11:28

Nem nem a kórház feltétlen ami szar hely hanem a sok felesleges beavatkozás. Most ,hogy találtam igen sok infót miszerint azért ne irtam olyan nagyon hülyeségeket az aggályaimról most ebbe "kötsz bele" ? :)

Mindegy én tényleg nem vitázni jöttem ide csak van amivel nem értek egyet és ennek ellenkezőjéről illetve szükségességéről megakartál győzni ,én emiatt irtam reagáltam rá ,de ez nem paráztatás . Nyilván leirom én is a véleményemet . Amihez azt is hozzátettem ,hogy ELHISZEM ,HOGY VANNAK ESETEK AMIKOR MUSZÁJ!Ennél többet nem tudok ehhez hozzáfűzni és igazából nem is akarok .

A kórháznál maradok mert ez a legkézenfekvőbb jelenleg de nem ismerem igy sztem lehetnek esetleg ellenérzéseim ez is természetes én úgy gondolom mivel a szülés születés a gyermek az embernek a legfontosabb az életében ,nyilván szeretném ha mindez biztonságos jó helyen történne . Lehet ,hogy itt irtak pozitivumokat is a kórházról de bizony nagyon sokan szidták is már . Ez ilyen . :) Nekem volt pozi de negativ tapasztalatom is ! Tehát marad a bizonytalanság ,majd megszülök és kiderül . A végére megyek csak be nagyon remélem és simán megy minden ahogyan a többiekkel nekem ahhoz nem kell külső beavatkozás csak nyugalom ,ha isten őrizz baj lenen akkor meg jöjjön aminek kell . bizom magunkban ,hogy nem lesz ! :)

1455. Nikk_1982 (válaszként erre: 1442. - Monyoka03)
2012. dec. 22. 10:50

Azért azt vedd már észre, hogy önmagadat paráztatod folyamatosan ezekkel! Igen, itt köztünk mindenféle szülés előfordult, oxival, anélkül, császár, sima, tán még vákuumos is. De én úgy érzem, hogy te minden hozzászólásból azt szűröd le hogy ez milyen szar hely, mert mennyi fölös beavatkozás történik, holott mind az ellenkezőjét bizonygatjuk.

Ha így állsz hozzá, lehet tényleg a Szt Imrében kéne szülnöd, bár közel sem biztos hogy ott jobbak ezek az arányok...

1454. monyoka03
2012. dec. 22. 00:31

Az_oxitocin_es_az_oromteli_szules?aid=20111012180738

Siker .:))

1453. monyoka03
2012. dec. 22. 00:29
1452. monyoka03 (válaszként erre: 1446. - Derya)
2012. dec. 22. 00:28

A linket meg kihagytam :D Kissé kivagyok már a témától is nagyon jó lenne ha már itthon lennék a babámmal és minden rendben lenne velünk .Nagyon nem jó igy látatlanban akárhol szülni ,na de ez már igy alakult .

[link]

1451. monyoka03 (válaszként erre: 1446. - Derya)
2012. dec. 22. 00:27

Legkisebbemet Dr. Bálint Balázsnál szültem igazi profi imádtam .. csak sajna most már nem ott lakunk meg nem is vállalna csak ha nagyon az elején kérjük fel és anyagilag most nem úgy álltunk .

Még egy cikk csak az érdekesség miatt ,mert irtad ugyanazt a hormont adják ami természetesen is van a szülésnél .De nem teljesen .. Én nagyon kihagynám és csakis akkor de csakis akkor engedném ha a babám érdekei ezt kivánják de ne azért ,hogy csak mert gyorsabban le legyek tudva ! :)

1450. monyoka03 (válaszként erre: 1446. - Derya)
2012. dec. 22. 00:17

1447 és 1448 is neked szólt leginkább .

Csak ,hogy érts meg engem is nagyon nem örülnék egy ilyennek három (nem a legkönnyebb ugyan de!) természetes szülés után olyan után amibe nem avatkoztak bele és csak én és a babáim ősi ösztönei uralkodtak . Lehet ,hogy viccesen hangzik de én hiszem ,hogy a szülés azért alapvetően egy természetes folyamat KÉNE ,hogy legyen .

1449. monyoka03 (válaszként erre: 1446. - Derya)
2012. dec. 22. 00:13
És még egy ! Persze ,hogy te nem örültél meg a fájdalomtól mert nem is volt hatásos nem inditotta el azt amit vártak tőle és aztán császár lett ..de ahol hatása is van és "természetes szülést " eredményez ők bizony azt mondták nekem ,hogy iszonyatosan fájt miután bekötötték . Az meg ,hogy mozdulni sem lehet mellette semmiképpen nem kedvező egy szülésre nézve ,és akkor csoda ha nem tágul szegény kismama ,hát nem az !
1448. monyoka03
2012. dec. 22. 00:09

Én ezek miatt irtam amit irtam és akárhova nézek csak ezt látom /hallom .. ://

Nekem meg ez nem szimpi ,nagyon nem !

De egyébként nem szerettem volna vitába bocsájtkozni ez csak egy vélemény és persze neked is meglehet a magadé emiatt remélem nem érzed ezt vitatkozásnak vagy ilyesmi mert eszem ágában sincs (van elég más bajom ) nem emiatt vagyok itt . :)

1447. monyoka03
2012. dec. 22. 00:07

A külsőleg adagolt oxitocin

Ha a szülés folyamata lelassul, vagy leáll, akkor a szülészorvos dönthet úgy, hogy oxitocin infúziót köt be. Mindez ágyhoz kötöttséget eredményez, ami magától értetődően azt jelenti, hogy infúziós tűvel a karodban már nem mozoghatsz kedved szerint. Le kell mondanod a szabad pozícióváltás jótékony hatásairól. Ráadásul az oxitocin infúzió bekötése rendszerint együtt jár az állandó monitorozás kötelezettségével – azaz CTG vizsgálattal, ez teszi lehetővé ugyanis a baba szívhangjainak folyamatos vizsgálatát. Az oxitocin infúzió ugyanis a magzatra is hatással van, arra készteti, hogy gyorsabban induljon kifelé, mint ahogy magától szeretné és ez számára is stresszhelyzetet eredményez, ami esetenként (nem feltétlenül) romló szívhangjában is megmutatkozhat. A CTG pedig csak mozdulatlan testhelyzetben ad biztos eredményt. A szülészet alternatív szemlélete szerint ezért csak akkor érdemes oxitocint bekötni, ha már semmilyen más módszer nem hozott eredményt, sem homeopátiás szerekkel, sem masszázzsal, sem testhelyzet választással nem sikerült elérni, hogy a fájások újra megerősödjenek. Az oxitocin infúzió az anya fájdalomérzetét is erőteljesen megnöveli, hiszen a méhösszehúzódások külső erő hatására jönnek létre, nem a nő teste irányítja a folyamatot tovább, ráadásul hirtelen és erőteljes fájásokat okoz, ami szintén a félelem érzését erősítheti. Ez ismét a szülés leállásának irányába hathat, ami újabb beavatkozásokat vonhat maga után.


A beavatkozási kaszkád

Az egymásból következő beavatkozások jelenségét hívja a pszichológia beavatkozási kaszkád jelenségének. Ilyenkor egyetlen – aprónak tűnő orvosi tevékenység is újabbak sorát eredményezheti. Ez lehet egy kellemetlenebb vizsgálat, egy-egy rossz mondat, kényszer-testhelyzet is. Ezek a kisebb-nagyobb ténykedések leállíthatják a szervezet saját, belső oxitocin-termelését. Ha bekötik az oxitocin infúziót, akkor ez mindenképpen bekövetkezik. A külsőleg adagolt hormon hatására a fájdalom nő, a saját belső fájdalomcsillapító hormonok nem tudnak termelődni, a szervezet adrenalin szintje viszont megemelkedik az átélt stressz hatására. Ez pedig a szülés ellen dolgozó folyamat már, a méhszáj nem tágul tovább, a szülés leáll és innen már csak egyetlen út kínálkozik a szülés befejezésére, a császármetszés.

Az oxitocin infúziónak, mint minden más gyógyszernek mellékhatásai is lehetnek, különösen azonban nem megfelelő adagolása esetén lehetséges, hogy nagyobb utóvérzés alakul ki.

1446. Derya (válaszként erre: 1445. - Monyoka03)
2012. dec. 21. 22:01

az inditas a prostaglanin hormonnal törtenik, ami normalisan magatol termelodık, amınek hatasara magatol ındul a szules.

szoval csak felelmetesen hangzık, de nem is az.ugyanazt a hormont kapja, amı normalısan magatol termelodne.


es mint mondtam oxitocint kapnak a csaszarosok is, en is kaptam. nem orultem meg a fajdalomtol, pedig 100-nal nagyobb fajasaım voltak.

1445. monyoka03 (válaszként erre: 1443. - Derya)
2012. dec. 21. 21:42
Én sem vagyok szakértő ,de az én kislányom bizony kerek egy hét túlhordás után megszületett (méhlepényen látszott is a valódi túlhordás ) és semmi de semmi hátránya nem származott ebből . 3 (!) évig szoptattam is . Szerintem pár nap túlhordás még nem tragédia . Emiatt kell az ellenőrzés az anya és a magzat állapotát illetően .Azt tudom ,hogy a szervezetben termelődik természetes szülés indulásánál is csak mellé jön más egyéb hormon is ami inditottnál nem és ez a nem mindegy ,mert enélkül sokkal de sokkal brutálabb az oxis szülés . Az ellenességem pedig csak amiatt van amiket oxival tapasztalt szülésekről hallottam . Jobb esetben "csak megörült a fájdalomtól " rosszabb esetben nem javitott a helyzeten és császár lett a vége . Legrosszabb esetben pedig a baba szive is rakoncátlankodott a hatására igy szintén azonnali császár lett a vége . Én emiatt idegenkedem tőle .
1444. Derya (válaszként erre: 1441. - Monyoka03)
2012. dec. 21. 21:12

az emberi terhesseg 40 hetig tart, tehat ha nem szamoltak el, akkor bizony ott van az ideje a betoltott 40. heten.

en sem akartam csaszart meg szulesinditast, de igy utolag nagyon halasak vagy mind az osztalyvezeto foorvosnak, mınd pedıg az ugyeletes orvosnak, amıert ugy dontottek, ahogy, mert ennek koszonheto, hogy a kıslanyunk egeszsegesen szulethetett meg.

1443. Derya (válaszként erre: 1440. - Monyoka03)
2012. dec. 21. 21:08

nem vagyok egy nagy szulesszakertop, ez az egyetlen gyerekem, de az biztos, hogy oxitocinra szukseg van a szervezetben a szoptatashoz. ez a hormon a termeszetes azules soran termelodık. ha nincs belole eleg, akkor a szüles nem tud lezajlodni, illetve nem lesz az anyanak teje. csaszarosok is kapjak, gondolom ezert. szoval nem ertem mi ez a nagy oxitocin ellenesseg. :-o

a mı esetunkben konkretan, ha a dokı eroltette volna a termeszetest, azt mindannyian nagyon megbantuk volna. :-(

a dopkıval egyetemben.

1442. monyoka03 (válaszként erre: 1438. - Babettii)
2012. dec. 21. 17:59

Úristen ! ://

Az borzalom lehet ... annál amikor az utolsó pár órák vannak el sem tudok képzelni keményebbet de nem is szeretnék . Jajj nekem ! Igy a végére lehet ,hogy a Szent Imrében kötök ki inkább mégis . Majd kitalálom ,hogy arra sétáltam . :D Tényleg kezdek elbizonytalanodni de nagyon ,hogy jó döntés -e itt maradni .

1441. monyoka03 (válaszként erre: 1436. - Derya)
2012. dec. 21. 17:57

+ lehet ,hogy pont az inditás miatt nem tágultál.. vagy nem tudom mennyit vártak én az elsőt és a második gyermekemet 12 -12 óra alatt szültem meg beavatkozásoktól mentesen . De szép lassan indultak a fájásaim nem a brutállal kezdődtek amit az oxi okoz . A harmadikat 9 -éve 6 -óra alatt szültem meg ott 5 -percesekkel indult ugyan de az utolsó két óráig jól elvoltam velük és utána a nagyon erős fájásokat is mindig éppen hogy elbirtam viselni nem kellett edda meg semmi sem . Harmadik gyermek és nem hipp hopp tágultam de megszületett éppen és egészségesen majd 4 kg -mal,nem sürgették szépen született ő is .

Tényleg hozzáteszem még egyszer ,hogy én elhiszem az olyat is ,hogy muszáj de sok esetben bizony nem az és éppen úgy árthatnak is a beavatkozásaikkal mint ha nem tesznek semmit mikor kéne . A babab sok esetben azért nem bújik ki mert nincs még ott az ideje és amiatt nem is tágul úgy az anyuka hiába az "erőltetett fájás".

De ez csak az én véleményem . :)

1440. monyoka03 (válaszként erre: 1436. - Derya)
2012. dec. 21. 17:49
Igen de látod nálad is császár lett a vége .. Eddig is túlhordtam minden gyermekemet egy egy héttel ,én ilyen vagyok . :) Azután természetes úton világra jöttek és nem kellett oxitocin meg kézzel tágitás meg ezek a számomra sosem hallott dolgok . Én elhiszem ,hogy van olyan ,hogy muszáj persze de erre vannak különféle vizsgálatok amik ezekre alkalmasak ,hogy minden rendben -e vagy sem .. Általában sztem minden rendben van és egyszerü elszámolásról beszélünk egy egy nap miatt pedig amit senki sem tudhat óramű pontosságra én nagyon nem szeretném ezt az oxitocint mert sok a rémhir számomra körülötte .Szerintem a babának sem lehet jó a természetellenes fájásokra világra jönnie ,ha tudd mert a császár aránya is megnő ilyen estekben .Nem vagyok doki és okoskodni sem akarok de sztem túl nagy már a felhajtás a dolgok körül a szülés egy természetes folyamat és a baba aki diktál és tudja ,hogy mikor kell világra jönnie ,onnantól pedig a nők képesek arra ,hogy világra jöjjön . Persze vannak esetek amikor valóban kell az orvosi beavatkozás de ne már ,hogy ennyiszer és régebben meg azt sem hallottam ,hogy létezik pl oxitocin .
1439. monyoka03 (válaszként erre: 1437. - Babettii)
2012. dec. 21. 17:40
Igen az az . :)
1438. Babettii (válaszként erre: 1435. - Monyoka03)
2012. dec. 21. 14:35
Az tényleg az nem csak állítólag. A vajjúdási fájdalmat megszoroznám még vagy 3-al.
1437. Babettii (válaszként erre: 1436. - Derya)
2012. dec. 21. 14:34

Van olyan magzatvíz vizsgálat amit akkor néznek ha beindult a szülés vagy be kéne már és indokolt.

Sógornőmnek "feldugtak" valami műszert és azzal megvilágították akkor derült ki,hogy a fia belekakilt a vízbe és így császározták meg.

1436. Derya (válaszként erre: 1426. - Monyoka03)
2012. dec. 20. 23:58

nem tulhordasrol hanem terminus tulepesrol beszelunk a 40. het betoltese utan. e is tulleptem, 40+5-nel ındıtottak a szulest, de nem tagultam es vegul megcsaszroztak.

a magzatvizvetelre vonatkozo kerdest nem ertem. en egyfele magzatvizvizsgalatrol tudok, de ez a 18-19. terhessegi heten tortenik es a fejlodesi rendellenessegeket szurik.

szerintem nagyon nem erdemes ellenkezni, ha nem indul el a szules magatol, annak nyılvan van valamı oka, vagyıs hogy nıncs mınden rendben. mert ha rendben lenne, akkor elındulna magatol. a baba erdekeben ıs jobb, ha kıveszık mıhamarabb, nehogy pont a vegen tortenjen valamı helyrehozhatatlan. szerıntem, es a sajat tapasztalatom alapjan.

1435. monyoka03 (válaszként erre: 1434. - Babettii)
2012. dec. 20. 21:19

Na az állitólag brutál ...

Nem tudom nekem a Szent Imrében anno mikor a méhszájam még nem tünt el teljesen éppen a tolók elött a doki benyúlt ,hogy akkor most ő elsimitja és nem emlékszem rá ,hogy hajj de nagyon fájt volna a fájásokat tudom ,hogy fájtak akkora már keményen de ere nem .Viszont nagyon jó volt mert utána már nem sokkal megszületett a kislányom . Addig hiába jöttek a tolók nem szabadott nyomnom .

1434. Babettii (válaszként erre: 1432. - Monyoka03)
2012. dec. 20. 20:45
Nekem volt.
1433. Nikk_1982 (válaszként erre: 1432. - Monyoka03)
2012. dec. 20. 11:48
Nekem nem volt. Szerintem ez nagyban függ attól hogy tágulsz-e magadtól
1432. monyoka03
2012. dec. 19. 19:22
Nektek volt vajúdás közben a kézzel való tágitás "élményeiben " részetek ? Remélem ebben a kórházban nem rutin .
1431. monyoka03
2012. dec. 19. 18:42
Hát nekem a vizsgálaton jelenleg is csak egy ujjnyi vastag méhszájam van .Megtartottan jól hátul mert a doki kissé megkinzott mire felmérte az állapotát !

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook