Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jahn Ferenc Kórház szülészete fórum

Jahn Ferenc Kórház szülészete (beszélgetős fórum)


1370. monyoka03
2012. dec. 10. 14:29

38 hetet már betöltöttem igy nincs elég idő de attól még a szülés közben szedhető bogyókat megvegyem szted ?

Illetve a többbit is elkezdhetem ?

Köszönöm :)

1369. Nikk_1982 (válaszként erre: 1368. - Gera175)
2012. dec. 10. 12:53
Más is annak érzi. :-)
1368. gera175 (válaszként erre: 1367. - Mariann*1)
2012. dec. 10. 12:24

EDA-val szülni, nagyon különös. De nem is tudom még most sem megfogalmazni milyen is.

Szorítást éreztem a hasamban a fájásokkor. Aztán jön a tolófájás, amit én székelési ingernek éreztem, de nem tudom, hogy valójában más ezt hogyan érzi.

Azután pedig ott volt a kisfiam.

Abban sem vagyok biztos, hogy teljesen megéltem az egész szülésem. Olyan volt, mint valami eufórikus állapot.

1367. Mariann*1 (válaszként erre: 1362. - Monyoka03)
2012. dec. 10. 11:03
Szerintem nem repedt meg eléggé a burok, így folyamatosan csak csurdogált a víz, nekem az első baba volt, nem is tudom, hogyan kellett volna történnie...Velem tényleg mindenki nagyon aranyos volt, de nem tudom mennyit számított, hogy tudták van orvos és szülésznő is.. Sajnálom, hogy nem kértem EDA-t, én egyáltalán nem vetem meg azt aki kéri (kértem csak későn és már nem kaphattam). Sokkal jobban meg tudtam volna élni a csodát, mint így. Mondtam is a páromnak, ha egyszer lesz még egy babánk emlékeztessen, hogy kérjek. Szeretnék fejben ott lenni, így ki is maradt pár óra, egyszerűen nem emlékszem, csak arra, hogy nagyon fájt és néha azt éreztem meghaltam, nem is fogtam fel a külvilágot, de visszagondolva így is csodálatos volt.
1366. Nikk_1982
2012. dec. 10. 10:49
Én legközelebb tuti fogadok szülésznőt. Ezt már a szülés másnapján eldöntöttem...
1365. Nikk_1982 (válaszként erre: 1360. - Monyoka03)
2012. dec. 10. 10:47

1. nap: egy adag PULSATILLA C30 -ez a rendszertelen méhtevékenység szere

2-6. nap: egy-egy adag CAULOPHYLLUM C6-12 -éretté teszi a méhszájat

7. nap: szünet

8. nap: egy adag PULSATILLA C30

9-13. nap: öt napon át CIMICIFUGA C6-12 -ahhoz hogy a szülés jól haladjon, a méhnek képesnek kell lenni a fájásszünetben ellazulni

14. nap szünet

Ez a két hetes ciklus kétszer épp belefér az utolsó 4 hétbe, aztán a szülés megindulásakor 1 adag ARNICA C30.

Az egy adag az 1x5 golyó.

1364. gera175
2012. dec. 10. 07:18
Tamara nálam bent volt egyszer CTG-n, mert az orvosomnak műtenie kellett... velem nem volt kedves, egy mosoly nem hagyta el a száját.
1363. gera175
2012. dec. 10. 07:16

Igaz, én másfél éve szültem, de le a kalappal... Nekem fogadott dokim és szülésznőm is volt. Nekem a gátvédelem-próbát az orvosom csinálta. Repedtem volna, így vágni kellett. Sokak "elítélésére" én EDA-val szültem. Nem akartam feszegetni a fájdalomküszöbömet. 4 óra alatt megszületett a kisfiam,olyan mesés, szinte családi légkörben amiről eddig még csak álmodni sem mertem. Nálam nem lacapacáztak, tudták, hogy félek stb. Burkot repesztettek, megkaptam az EDA-t, utána már pörögtek az események. Nehezen ment a kitolás, így az orvosom, és egy másik szülésznő nyomták a hasam, a szülésznőm pedig várta a kisbabámat odalent.

Szedtem homeós bogyókat a 37.héttől, és ittam a a teát is. Az utolsó adag teát a szülőszobán fogyasztottam el.

Mindenkinek ilyen csodálatos szülést kívánom, mint amilyen az enyém volt.

1362. monyoka03 (válaszként erre: 1359. - Mariann*1)
2012. dec. 9. 23:14

Érdekes nekem ilyen leeresztéses emlékem nem volt pedig a harmadik gyermekemnél burkot sem repeszetttek és magától sem folyt el a magzatviz . Egyszerüen kimaradt ,hogy ott és akkor hogyan történt.. mi ez a leeresztés ? :O

Jó ég mik vannak ! :)

1361. monyoka03
2012. dec. 9. 23:10

Akkor Tamara annyira nem is annyira .. :))

Én legalábbis nem szeretem a "durva szülésznőket " abban a kiszolgáltatott helyzetben . De igy most elolvasva nem túl pozitivak számomra ,az meg még pláne nem ,hogy a babát meg sem kaphatom . Apás szülés lesz még ez a jó az egészben .

Megpróbálok nem idegeskedni most már emiatt ,de tényleg nagyon tartok tőle ,hogy esetleg kifogok valami "bunkót" az annyira rossz egy ilyen helyzetben amikor az ember lánya élete legnehezebb és egyben legcsodálatosabb perceit éli meg . Nem szeretném ha ezzel elrontanák .Mondjuk igyekszem amig csak lehet itthon vajúdni és akkor be menni amikor már muszáj onnantól pedig nem sok szükség lesz rájuk(remélem ) . Tamaránál a gátvédelem volt nagyon sikeres annak az anyukának aki dicsérte és azt is mondta ,hogy kis laza volt és kedves . Hát nem tudom . :D

A gátvédelem a másik legnagyobb félelmem mert engem eddig vágtak és itt nagyon szorgalmazzák ,ami biztosan jó dolog csak nem szeretnék szétrepedni és nehezebben sem szülni emiatt .

1360. monyoka03 (válaszként erre: 1357. - Nikk_1982)
2012. dec. 9. 23:04
Megköszönném .. :)
1359. Mariann*1
2012. dec. 9. 20:41

Sziasztok!


Én Ildikónál szültem, ő homeós, nagyon sokat segített, nagyon rendes volt, sokat beszélgettünk a fájások közben is. Amikor beértünk Tamara volt az ügyis, ráadásul szülinapja volt, úgyhogy meg is dícsért, hogy aznap hozom világra a fiam. Ő elég barbár volt, amikor leeresztett a magzatvízből, mert csak csurdogált, de valószínű amúgy sem lett volna kellemes és végig bíztatott ő is. Én akivel találkoztam mind rendes volt, emiatt nem kell aggódni, persze biztos számított, hogy fogadott volt a doki bácsim, ő pedig csak Ildivel dolgozik,de azt a részt már ő rendezte, nem én. Biztos, hogy újra velük szülnék.A doki is nagyon vigyázott ránk végig a terhesség alatt, pedig volt probléma bőven.

A fürdőkbe tényleg elkél a domestos törlőkendő és a kézfertőtlenítős szappan, de detol szappan is van az ajándék csomagban. A császárról szerencsére semmit sem tudok. Katétert nem kaptam, rám hülyén is néztek amikor szülés után negyed órával azt mondtam majd be pisilek. Majd 5 perc múlva megint, én is sokat ittam a fájások elején.

1358. Nikk_1982 (válaszként erre: 1354. - Monyoka03)
2012. dec. 9. 13:40
Én Évánál szültem, ügyeletes volt, nem fogadott. Nem volt vele gond, de én sem kaptam meg a babámat a megfigyelés alatt, nem is foglalkozott velem többet mint amit muszáj
1357. Nikk_1982 (válaszként erre: 1353. - Monyoka03)
2012. dec. 9. 13:38

A bogyók: pulsatilla, caulophyllum és cimicifuga.

A szülőszoba látogatáson adtak egy papírt azon volt mit és hogyan ajánlanak szedni. Ha gondolod előkeresem a "hogyan" miatt. Szülés alatt már nem szedtem, eszembe sem jutott. De szerintem nem tiltották volna

1356. Babettii (válaszként erre: 1355. - Veroniks22)
2012. dec. 9. 08:13

Azt hiszem amikor bekerültem akkor pont ő volt műszakba. Tipikus katonás :) Nekem nem volt vele gondom. Ő előre megmondta,hogy ebből császár lesz :(

Azt mondta talán másnap délutánra megszülném de azt meg nem fogja hagyni az orvos :S

A másik műszak érkezésekkor egy idősebb szőke közép hosszú hajú szülésznőt kaptam meg aki nagyon kedves volt és segítőkész csak amikor megtudta,hogy császározni akarnak akkor mondta,hogy beszéljem le róla az orvost (gondoltam most én mondjam meg a dokinak mi a jó? 16 óra szenvedés után már én se láttam túl biztonságosnak a rendes szülést de bíztam benne és rábíztam magam) amikor megtudta még is műtenek akkor valahogy durvább lett :( A katétert úgy rakta fel,hogy a szemem kijött utána meg elég flegmán közölte ha sokat mozgok újra kell raknia és elkezdte húzogatni bennem! Na lehet csak én éreztem így de szerintem nem tetszett neki a dolog.

Amikor szülőszoba látogatáson voltam akkor egy nagyon kedves szülésznő fogadott. Ő is homeos párti volt.Azt mondta itt a szülésznőket kár felfogadni mert anélkül is rendesen elvégzi mindenki a munkáját.

Kb. 1 órát lehettem vele és amikor pénzt akartam adni neki amiért segített akkor nem fogadta el :O

2012. dec. 8. 22:27
Én Tamaránál szültem. Határozott, nem volt vele semmi gondom, de se kád, se homeopátia, semmi extra nem volt felkínálva, végig ctg-n feküdtem. Csak akkor jött, ha muszáj volt. Nem fogadott, hanem ügyeletes volt. Ha megfogadod akkor tuti tisztázni tudod vele előre mit szeretnél: pl: nem kaptam meg rögtön a lányom és 3 órát feküdtem egyedül megfigyelés címszóval. Utána felém se nézett, így pénzt se kapott. Jó választás, ha szereted, ha megmondják mit csinálj és határozottan utasítanak.
1354. monyoka03
2012. dec. 8. 21:20
Ki kinél szült ? Szülésznőre értem .. Most egy Ágnes nevezetűt dicsértek nekem nagyon ,meg nem régiben hallottam Tamaráról is ,hogy szupi . Szerintem itt alapvetően jók lehetnek a szülésznők ,és ennek nagyon örülök .
1353. monyoka03 (válaszként erre: 1342. - Nikk_1982)
2012. dec. 8. 21:17
Mi volt a neve a "bogyóidnak " ? :) Szülés/vajúdás közben is szedted ? Ezt bármikor engedik ?
1352. Nikk_1982 (válaszként erre: 1351. - Babettii)
2012. dec. 8. 18:03
Mindent összevetve nekem inkább a megkönnyebbülés ami eszembe jut róla. Szülés alatt másfél liter vizet megittam :-D
1351. Babettii (válaszként erre: 1350. - Nikk_1982)
2012. dec. 8. 16:29
:( Ja tényleg amikor bent voltam akkor beszélték.hogy sok katéterezés van.
1350. Nikk_1982 (válaszként erre: 1349. - Babettii)
2012. dec. 8. 15:42
Csak ha nem tudsz pisilni magadtól utána... :-(
1349. Babettii
2012. dec. 8. 15:35

Én fiam is kapott cukros vizet.Valahogy 3 napra lett tejem.

Rendes szülésnél raknak fel katétert?

Nekem nagyon kellemetlen volt :S

1348. Nikk_1982 (válaszként erre: 1344. - Tanita33)
2012. dec. 8. 15:32
A katéter nem olyan vészes szerintem mint ahogy hangzik. Ahhoz nekem is volt szerencsém. Fájni nem fájt csak akkor volt kicsit kellemetlen amikor felhelyezték, utána már nem.
1347. Nikk_1982
2012. dec. 8. 15:30

Én még annyival kiegészíteném, hogy a babákat alapból cukros vízzel itatják, ha tudsz fejni tejet és beteszed a hűtőbe akkor azt kapja. Ezért is jó ha viszel mellszívót. Én nagyon szerettem volna ha a fiam éjjel is tejet kap, de sajna nekem ott még nem volt mit fejnem.

Nekem a fürdőszobák tisztaságát illetően voltak kételyeim, hiába kenték át minden nap vizes ronggyal.

Érdemes vinni papír wc-ülőkét vagy esetleg fertőtlenítős törlőkendőt.

1346. Babettii (válaszként erre: 1345. - Babettii)
2012. dec. 8. 12:03
Ja és a császáros megfigyelőbe engem olyan este 7- fele vittek és másnap olyan 12 körül mentem rendes szobába (már reggel mentem volna csak nem volt hely).
1345. Babettii (válaszként erre: 1344. - Tanita33)
2012. dec. 8. 12:01

A császárosokat a műtét után leviszik oda ahol a többi anyuka is van de elkülönítőbe, másik szobába.

Minden szobához van fürdőszoba ami egyben van a wc-vel.

Én vittem mellszívót és kellett is mert amikor megindult a tejem az nagyon fájt.Úgy ébredtem,hogy azt hittem szétdurranok.Én akkor szívtam sokat és van hűtő amibe beleteheted a lefejt tejet.

Szerintem vitess be bimbóvédőkrémet (garmastan) is.Én nagyon sokat kentem mert nagyon fájt eleinte és jót tett.

Már a kórházban elkezdtem inni a laktoherb teát (ezt az egyik szobatárstól tudtam meg,hogy jó) és rá 1,5 napra jött a tej :)

A szobákkal anyi bajom volt,hogy az ágy nagyon magason van így jobbára csak este másztam rá fel reggel meg le, amúgy széken ültem mert nem tudtam volna a gyerekhez felpattanni mert annyira bénán mozogtam :S De minden nap takarítják stb. teljesen normálisak csak hát nem hotelszoba :) De hát minden ember tudja ezt aki állami kórházba akar szülni :D

A műtéttel kapcsolatos élményeimet nem írom le mert nem akarlak rémisztgetni. de ami utána jött az rosszabb volt,mint maga a műtét bár én mindentől amitől féltem valóban nagyon rossz volt :S

1344. tanita33 (válaszként erre: 1341. - Babettii)
2012. dec. 7. 21:13

Igen, ő a választott orvosom. Amikor megkérdeztem, hogy van-e fix tarifája azt mondta nincs, 70-80 körül szokott kapni. Na én ennyit biztos nem adok. Munkaidőben végzi, nem a szabadsága, ünnepek alatt, hanem akkor, amikor ügyeletes.

Ma voltam bent nála, de kicsit szétszórtnak tűnt.

Félek a császártól, katéter, EDA stb.

Mellszívót kell vinni? Milyenek a szobák? Van mindhez wc+fürdőszoba?

1343. Babettii (válaszként erre: 1342. - Nikk_1982)
2012. dec. 7. 16:09

Szerintem ez típus kérdés.Nekem anyukám is nagyon nehezen szült (nem tágult! 2 nap voltam neki én is meg testvérem is).doki szerint is van benne valami.

Amikor bementem a kórházba az ügyeletes szülésznő megvizsgált és egyből azt mondta ebből császár lesz.

Valószínűleg másnap délutánra meg tudtam volna szülni de mivel elfolyt az összes magzatvizem addig nem várhattak :(

1342. Nikk_1982 (válaszként erre: 1340. - Babettii)
2012. dec. 7. 15:01

Ja, nekem a 37. betöltött héttől ajánlották.

Valószínűleg ahány ember annyiféle reakció van erre is. Soha senki nem fogja bebizonyítani hogy én attól tágultam jól, vagy csak egyszerűen jól álltak a csillagok. :-)

1341. Babettii (válaszként erre: 1335. - Tanita33)
2012. dec. 7. 13:56

De most akkor ő a dokid? Mert ha igen akkor rá kéne kérdezned mennyit adj, szerintem ez a legtisztább.


Nekem nem volt természetes szülésem de a császár eléggé földhöz vágott.Lehet azért is mert féltem tőle, nagyon nem akartam és 16 órás szenvedés után már nagyon ki voltam merülve.Lehet ha nekem is programozott lett volna akkor jobban rá tudtam volna hangolódni de nekem akkor olyan hirtelen jött minden!


Azt nem írtam,hogy ugye vannak alapítványi szobák amik egy személyesek és fizetni kell értük.na mi sokat gondolkodtunk rajta párommal főleg azért is mert akkor bejöhetett volna. A lényeg az,hogy nem bántam meg,hogy nem választottam!Tök jól éreztem magam a többiekkel és ha valaki jött hozzám mindig figyeltünk egymás babáira :) Nagyon sok jó tippet és tanácsot kaptam olyanoktól akik akkor szültek de már volt babájuk.Szerintem az egyiküknek köszönhetem,hogy lett elég tejem :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook