Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jahn Ferenc Kórház szülészete fórum

Jahn Ferenc Kórház szülészete (beszélgetős fórum)


1520. Bogici27
2013. jan. 23. 09:50

Sziasztok!


Gratulálok mindannyiotoknak! :) Ezek szerint jól kezdődött a 2013-as évetek... :)


Én is a lila szobában voltam, de nekem az tökéletes volt és ha lehet, akkor majd most is azt fogom választani. :)

1519. Ubilina
2013. jan. 22. 17:43
Sziasztok! Nekem is csupa jó tapasztalataim vannak a kórházról. Én december 28-án 15:15-kor adtam életet Hanna Kitti nevű kislányunknak - első babánk - és a lila szobát kaptuk meg, sajnos a vajúdás elég hosszúra sikeredett, mert már előző nap estétől bent voltunk, volt fogadott orvosunk, nagyon rendes volt és a szülésznőnk is. Amikor már lent voltunk osztályon, ott is mindenki nagyon segítőkész volt és a csecsemősök is. Szóval nekem csupa pozitív élmény volt itt szülni :-)
1518. Babettii (válaszként erre: 1516. - Monyo03)
2013. jan. 22. 11:06

jaj! irigykedek!!! Nálunk miért nem volt fotós???? Pedig amikor nővérem született (30 éves lesz nyáron) már akkor volt kórházi fotózás az újszülötteknek!

Persze amikor én születettem akkor nem volt legalább is abban a kórházban :(

1517. Nikk_1982 (válaszként erre: 1516. - Monyo03)
2013. jan. 21. 16:12

Szerintem is nagyon jó fej az elefánitok, és nagyon jól állt volna a fiadnak. De nézd onnan a dolgot, hogy neki nincs szüksége kellékekre egy jó képhez. Az a szájtartás magáért beszél :D

9990 nem is olyan vészes. Én karácsony előtt nézegettem babafotós árakat és inkább a kétszerese volt az átlag.

1516. monyo03
2013. jan. 21. 15:56

Nikk_1982 igen rosszúl irtam neki is kölcsön adtuk de Eriknél van kinnt Annamiráéknak mást tettek ki ,de a lényeg az én kisfiamé és ő maradt "csupasz " pedig sztem is nagyon jófej az elefánink . :D

Ez van .. :)

Egyébként 9990 - volt és ebben van cd-n sok sok kép és van hozzá naptár ami nagy és vannak még ksiebb albumok amiből lehet osztogatni is a családnak . A képekből még kinyomtattak jó párat ,és a minőségük nagyon jó.

Babettii nagyon szépen köszönöm :)

1515. Babettii
2013. jan. 21. 14:38
Még ismerősömnek a fi is fent van :)
1514. Babettii (válaszként erre: 1513. - Nikk_1982)
2013. jan. 21. 14:38
Igen már megnéztem és láttam csak novembertől vannak fotók :( Pedig jó lett volna :(
1513. Nikk_1982 (válaszként erre: 1510. - Babettii)
2013. jan. 21. 14:32

Igen fenn vannak. Mikor mi szültünk akkor még nem volt ilyen lehetőség, csak novembertől ahogy nézem.

Kórház főoldalán a baloldali menüsor alatt van a linkje...

1512. Nikk_1982 (válaszként erre: 1509. - Monyo03)
2013. jan. 21. 14:31

Én Annamiránál nem látok elefánit, csak Eriknél, de az az elefánt szenzációs. :-))))

Mennyi képet kaptatok és mennyibe került? (privátba is megírhatod ha gondolod)

1511. Babettii (válaszként erre: 1509. - Monyo03)
2013. jan. 21. 14:30
Jaj nagyon szép baba!!!!!!
1510. Babettii (válaszként erre: 1508. - Nikk_1982)
2013. jan. 21. 14:29

A kórház honlapján fent vannak a babák? Nálunk nem volt fényképész. Nem is tudtam,hogy van ilyen.


Monyoka gratulálok!!!! :)

1509. monyo03
2013. jan. 21. 12:17

Köszönöm szépen nektek ! :)))

Nikk 1982 a kórház honlapján ami van azt is imádom csak az nem tetszik benne ,hogy az elefántos képen látható kislány az Annamira a szobatársam kislánya és odaadtuk neki is az elefáninkat amit neki ki is tettek a baba mellé illetve azt a képet rakták ki ahol elefáni is rajta van nekünk meg nem ,pedig az saját elefánt mert apuka és nővérke hozta születésre . Megkértem a fényképészt ,hogy akkor nekünk az is legyen rajta a képen a saját kis állatka ,és mondta ,hogy persze akkor nem ad plüsst hanem legyen az övé vele ,erre a honlapon meg nem az a kép szerepel sőt csak neki nincs plüsse . :) Persze ez legyen a legnagyobb bajunk csak érdekességképpen irtam le . A cd-n és a mappában amit küldtek már sok sok kép van és tényleg mndegyik nagyon cuki mondjuk nem volt olcsó de örök emlék . A kicsikém meg azért olyan kis karmolászos az arcán mert a körme igen nagy volt már születéskor is és csúnyán megkarmolázta pont a fotózás napján .:)

Andrea0307 neked kivánok egy csodaszép szülést egy csodaszép babával .:)

Tettem fel most képeket ide ehez az adatlapomhoz is nézzétek meg ha gondoljátok..

Itt látható mind a négy gyermekem.

1508. Nikk_1982 (válaszként erre: 1503. - Monyo03)
2013. jan. 20. 18:49

Gratulálok!

Nagyon édes kisfiú! (megkukkoltam a kórház honlapján)

1507. Andrea0307 (válaszként erre: 1506. - Monyo03)
2013. jan. 20. 18:20
Gratulálok a szép szüléshez, valamint a gyönyörű csöpséghez! Remélem nekem is ilyen lesz.
1506. monyo03
2013. jan. 20. 17:22
Még egy ,hogy a párom és én voltunk szinte csak ketten a vajúdás alatt és sétálhattam meg minden ahogyan mindig is . :)
1505. monyo03
2013. jan. 20. 17:19
Ha máskor szülnék akkor is szülnék itt nem volt több negativum mint akárhol máshol pozitivum viszont volt kellemesen csalódtam ,és a szülésem pont olyan lett ahogyan azt én szerettem volna . Nem inditottak ,nem volt oxi ,és vágtak . Nekem ez igy volt jó . :)Ez az én döntésem volt ami megvalosulhatott.
1504. monyo03
2013. jan. 20. 17:17
Ja és délután fél három után 5 percel bújt ki a drágám és pont úgy is lett ahogyan megbeszéltem vele szilveszter éjjelén már együtt tejpartiztunk .:)
1503. monyo03
2013. jan. 20. 17:15

Sziasztok !

Monyoka 03 lennék csak valamiért most igy adott be ,hogy monyo03 .Jelszavam nem ugrott be (kevesebbet alszom :))és utána ezt variálta össze ..

Szóval a szülés . :)

December 30 -án egy szipi idősebb doki megvizsgált és közölte ,hogy a baba már ihgen nagy na és 23 már nem most volt szóval szóljak neki ,hogy kivül tágasabb . :) Nem engedtem az inditást de ő mellettem állt és egy szülésznő is agyondicsért ,hogy jajj de jó végre valaki nem hagyja magát .. mondtam nekem ez igy jó én igy szeretném ha lehet mindent természetesen de tudtam persze azt is ,hogy ki kell bújjon mert nem lehet örökösen ellenállni az inditás hiveivel sem . :)

Szóval 30 -án az esti fürdésemnél beszéltem akisfiammal ,hogy holnap bújjon ki mert akkor szilveszter lesz és együtt tejpartizhatunk és nagyon de nagyon vágyom már rá ,hogy a karomban lehessen ,nem félek már bizom magunkban csak bújjon ki . :)

Reggel fájásokra (!)ébredtem . . . hihetetlen de igy igaz én sem hittem elöször na nem mintha nem lett volna már éppen ideje csak már el sem akartanm hinni . De bizsony egy óra múlva 8-9 fele már szabályos 10 15 -percenként jöttek a fájások . Kikászálostam az ágyból és elkezdtem anapi dolgaimat ,amikor már 5 -percesekre váltott ez olyan 10 óra tájékán lehetett . A párom folyamatosan kórházba akart vinni de mondtam neki ,hogy ez még nem olyan és ráér . :) Na 11 tájékán már nem várt mert látta rajtam ,hogy ez bizony már olyan . :)

Dél fele be értünk a a kórházba eddig tratott a gyözjödésem na meg mindhárom gyerekem jött velünk . :)

Megvizsgáltak és két újjnyira nyitva voltam . Aki vizgyált akkor valami fiattal ddoki sokan csillagszemüként becézgették . Aranyos volt egy kis szülésznő aki bevitt a vizsgálóba tudta ,hogy mennyire félek és kezemet megragadva vitte be a vizsgálóba nem adott időt a töprengésre . :)

Egy másik szülésznő Éva nevü alacsonyabb szemüveges rövid szőkés hajú kicsit molettebb alkatú jött le értem és a páromért.A gyerkeket is elhelyezte a folyosón . :)

Beléptünk aszülőszobába ,hát én ezt el sem hittem ,hogy igen baba lesz . Ikea szobába voltunk . Adatok vizsgálat és utána a Ctg . Szépen mutatta a fájásokat addigra a páromat is behivták hozám .A másik szobából üvöltő hölgyemény miatt nagyon bestresszeltem egy kis időre a fájáaim is leáűlltak ,de aztán szülésznő odasúgta nyugalom ügyes vagyok ne a "műsorra " figyeljek és az ajtót is becsukta . :)

Koncentráltam és csak magamra a babámra figyeltem ,annyira nagyon befele fogyeltem még 1 2 perces erős nagyon erős fájások alatt is ,hogy a szülésznő megdicsért a páromnak . :) Engem a beszarit ! :) A párom jelenléte nagyon sokat segitett végig belekapaszkodtam egyszer meg is haraptam :O :) Én kapaszkodtam és le le guggoltam az erős fájásoknál . Ez olyan 1 -óra fele kiakart vinni a vizsgálóba ,de alig birtam két fájás között menni már igy közölte ,hogy akkor szülőágy ...ott kiderült anégy újjnyi és ,hogy akkor szülünk . Hálóingem is maradt a sajátom . Burkot repesztett és a fájáaim teljesen egybefüggő erős fájdalmak voltak ugyan de nem jött a kaki inger de azért próbáltam én nyomni mert szólt ,hogy nyomjak . Utána mondta ,hogy a méhszáj nem tünt el teljesen tehát ne is nyomak hagyjam a bbabám feje hagy illeszkedjen . Azután egy két fájás után nyomhattam és már érezte is nyomóingert de mellé nagyon nagy fájdalmat is ami nekem furcsa volt mert a tolók azok megkönynebbülést hoztak eddig most meg mondhatni az volt a legesleg ... és a baba nem jött ... már töbebn is ott voltak a Csütörtöki doki belekönnyökölt ahasamba az egyébként segitett nekem a szakállas gyermekorvos szólt a szülésznőnek ,hogy vágjon mert kell amit nem is bántam most sem de akkor sem bújt még ki azután a szülésznő (az én rémálmomat az oxit emlegette ) erre összeszedtem magam csak azt ne mondtam és két-három erős nagy nyomás és kibújt a kicsi fiam .

Egyből megjehgyezték ,hogy hatalmas lett ránézésre is .. nem sirt igen erősen de megsiratták kis békés volt és a középső újját szopizta . :))) Határtalanul boldog voltam ,még aakkor is amikorvartak és biza nem volt kellemes . :)

A tolók alatt is a páőrom kezét markolásztam de azutána hosszú zöld zokni végét kaptam el mert szóltak,hogy akkor az nem jó nem segit nekem ,de annyira jó volt a közelsége nem si hittem volna ,hogy az ilyen jó. Párom sajnálja ,m,hogy elözőleg nem volt bennt de igy,hogy akis negyediknél megtette a végére nagyon nagyon áldjuk az eszünket ,hogy igy döntöttünk apás szülés legyen .:)

Az egész nagyon szép és jó volt a fájdalommal együtt is azt kell mondjam ismét ,hogy simán megérte .

A kicsikém ugye 4300 g -mal nem volt könnyű eset simán belefért a vágás is a boldogságom pedig határtalan . :)

Nagyon aranyos volt aszülésznő is az orvosok is amennyit láttam belölük.Adtak két órát,hogy igyak és azután pisiljek és az is ment igy nem kellett most katéter .

A felépülés nem volt egyzserü ,most márr azért jobban vagyok . Még hangom semj volt atolóknál elment de nem kiabáltam hanem annyira erölködtem . Sosem volt ilyne kemény dió akitolásszak viszont most nagyonügyesen és tadatosan vajúdtam . :)

Nagyjából ennyi ,és a hibákért bocsika de kapkodtam mert nem sok időm van . :) Na meg a kezem is bevan kötve mertt a terhesség alatt a bab nyomott egy ideget és most meg rosszúl nyúltam éjjel a nagyobbik gyermekem után (mellém feküdt és az volt bennem ,hogy leesik ) elakartam kapni és vaalmi lett akezemmel mert bevan dagadva és iszonyatosan fájis el kell menjek dokihoz de egyenlőre ecetes viz és brogatás picit jobb lett .

A kicsim pedig nagyon szépen gyarapodik holnap lesz 3 hetes és 5 20 dkg és gyönyörűséges . :)

1502. Nikk_1982 (válaszként erre: 1499. - Cbe1344f18)
2013. jan. 18. 13:24
Igen, a fertőtlenítős kendő nagyon jól jöhet
1501. Babettii (válaszként erre: 1498. - Andrea0307)
2013. jan. 18. 11:31

Ja meg mivel császáros voltam így a diéta kimerült nekem napi 1 kefirből harmad nap már kaptam levesnek levét szóval én vagy 3 csomag háztartási kekszet tuti megetettem mert az legalább lehetett. Páromnak kellett behoznia sportkupakos innivalót az üveg miatt abba töltöttek szénsavmentes vizet és így ittam mert nem nagyon ment a mozgás.

Tena betétér őt is elküldték mert én allways betétet vittem (a legnagyobbat) azt mondták az kevés de nekem elég lett volna mert alig véreztem.

1500. Babettii (válaszként erre: 1499. - Cbe1344f18)
2013. jan. 18. 11:28
Nálam volt ilyen wc-re tehető papír pont emiatt.
2013. jan. 18. 09:07
Eszembe jutott még valami a csomagba. Amikor 6 éve a lányocskám született, a 4 ágyas teremben volt egy anyuka, aki magasról tett rá, hogy mások is laknak a kórteremben, és a mosdót minősíthetetlenül használta. Biztosan otthon is ilyen rendeske. :-) Szerencsére egy anyatársnál volt fertőtlenítős kendő, adott belőle, amíg én is kértem otthonról. Szerintem hasznos, sosem tudhatod, kikkel kerülsz össze.
1498. Andrea0307 (válaszként erre: 1496. - Babettii)
2013. jan. 18. 08:37
Köszönöm a segítséget.
1497. Babettii
2013. jan. 18. 08:06
Nekem egy ideig nem kellett nem kellett levenni a bugyit aztán valahogy valamikor szóltak,hogy vegyem le és csak egy hátul kötős valami volt rajtam aminek a hossza olyan volt,mint egy póló.
1496. Babettii (válaszként erre: 1486. - Andrea0307)
2013. jan. 18. 08:04

sok olyan anyukával voltam egy szobában akiknek nem volt fogadott orvosuk-szülésznőjük, de ők is meg voltak elégedve mindennel.


Én vittem:

-pelenka

-textil pelenka

-pléd a babának

-popsitörlő

-popsikenőcs

-sapkát meg kesztyűt is vittem de nem kellett

-magadnak a szokásos dolgok (fogkrém,fogkefe,tusfürdő,törölköző,nekem sok hálóing elfogyott,szoptatós melltartó,papucs 2,bögre,evőeszköz,)

én vittem még mellszívót aztán amikor beindult a tejem akkor kellett bimbóvédő krém-garmastan meg hozattam be laktoherb teát.

1495. cbe1344f18 (válaszként erre: 1494. - Nikk_1982)
2013. jan. 17. 13:11
Akkor biztos szülésznő-kérdése ez a bugyi dolog. :-) Engem zavart, mert a másik kórházban ferdén néztek, amiért plusz takarítanivalójuk akadt. Nem egyformán vagyunk prüdek :-D
1494. Nikk_1982
2013. jan. 17. 12:44
Nekem úgy rémlik velem levetették a bugyit... bár ez engem nem zavart.
1493. Andrea0307 (válaszként erre: 1492. - Cbe1344f18)
2013. jan. 17. 11:57
Akkor megpróbálok nem aggódni :) Én a lányomat az Uzsókiban szültem. Igaz annak már lassan 12 éve. De akkor még minden teljesen más volt szerintem. Nekem akkor sem volt fogadott dokim.Viszont volt körülöttem néhány lány, akik fogadtak orvost és talán még rosszabul bántak velük.
2013. jan. 17. 11:37
Ja esetleg jól jöhet: itt lehet vajúdáskor betétet használni, szerintem praktikus. A Baross utcában pl. megtiltották, hogy bugyit vegyek fel, de azért lazuljál el szépen... Amikor a kislányom született (akkor Orbán László dr úrnál), a villanyt is lekapcsolták félhomályosra, hogy a baba ne kapjon sokkot, amikor kibújik.
1491. cbe1344f18 (válaszként erre: 1486. - Andrea0307)
2013. jan. 17. 11:32
Most megyek a 4. ctg-re, mindig másik helyiségbe, és igaz, hogy választottam szülésznőt (Gadóné Gizus személyében), de akikkel találkozom, mindenki nagyon kedves, és megbízhatónak tűnik. Nem tapasztaltam még sohasem a lenéző bunkóskodást, amitől a Baross utcában minden alkalom után bőgve mentem haza... Úgyhogy nyugi. :-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook