Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jahn Ferenc Kórház szülészete fórum

Jahn Ferenc Kórház szülészete (beszélgetős fórum)


1490. Andrea0307 (válaszként erre: 1489. - Nikk_1982)
2013. jan. 17. 11:27
Köszönöm szépen :)
1489. Nikk_1982 (válaszként erre: 1488. - Andrea0307)
2013. jan. 17. 11:22

Nem, ruhát ők adnak neki (kising és angol pólya volt nyáron)

Csak a hazahozatalra kell saját ruha, de azt később is be lehet hozatni apával, nem muszáj a kezdő pakkba tenni.

1488. Andrea0307 (válaszként erre: 1487. - Nikk_1982)
2013. jan. 17. 11:17
Köszönöm a választ! Ruhát nem kell vinni a babának?
1487. Nikk_1982 (válaszként erre: 1486. - Andrea0307)
2013. jan. 17. 10:08

A kórházba a babának kell vinni pelenkát, popsitörlőt (ezekből lehet hogy kérnek is be), textilpelust (kb ötöt), kis takarót. Popsikrém nem feltétlen kell, mert az lesz az ajándékcsomagban.

Magadnak: tisztálkodószerek, fehérnemű, hálóing(ek), köntös, két papucs, TENA betét, esetleg mellszívó, evőeszközök, pohár és innivaló ha nem jó a csapvíz.

1486. Andrea0307 (válaszként erre: 1484. - Cbe1344f18)
2013. jan. 17. 09:32

Én azért egy picit aggódom, mert nekem nem lesz fogadott orvosom, sem pedig szülésznőm. Remélem így is minden rendben lesz.

Tudtok nekem abban segíteni, hogy mi az amit vinni kell a babának illetve magamnak? Nézegettem a honlapot, de semmit nem találtam ezzel kapcsolatban.

1485. Babettii (válaszként erre: 1484. - Cbe1344f18)
2013. jan. 17. 09:13
Ez pontosan így van!!!!
2013. jan. 16. 09:41
A kórház amúgy szerintem rendben van. Most az igazgató-váltás miatt változnak majd dolgok állítólag, de kedvesek, és törődnek az emberrel. Olyan, hogy várni kell, mindenhol van. A kislányomat is itt szültem, és csodálatos volt a gondoskodás, ahogy foglalkoztak vele (sajnos 1 naposan légzésleállása volt, újra kellett éleszteni), vér profik a csecsemős nővérek és a gyerekorvosok is. Más mi számít ugyan? Szerencsés esetben úgyis csak 3 napot tölt el ott az ember, ráadásul szülés után közvetlenül egy wellness szálloda is kényelmetlen. :-D
1483. cbe1344f18 (válaszként erre: 1482. - Andrea0307)
2013. jan. 16. 09:34
Köszi szépen. :-) Kicsi fiú, akit epedve vár a 6 éves nővére és a 7 éves bátyja. Nem beszélve rólunk...
1482. Andrea0307 (válaszként erre: 1481. - Cbe1344f18)
2013. jan. 14. 21:21
Gratulálok! Mi lesz? kisfiú vagy kislány? Biztosan már nagyon várod :)
2013. jan. 14. 13:33
De bizony, hogy fogok, ha igaz, 1-2 hét múlva. Harmadszor... :)
2013. jan. 13. 20:41
Sziasztok! Nagyon nagy a csend. Remélem mindenki jól van! Mostanában nem fog valaki szülni?
1479. Babettii (válaszként erre: 1478. - Andrea0307)
2013. jan. 10. 09:29
Hát igen, ezt nem értik meg sokan,hogy ez közkórház nem pedig magán! Nagyon sokan vannak és hát nem tudnak mindenkinek a gondolatatiban olvasni,hogy épp mit nem tud. Én sok segítséget kaptam a szobatársaktól is :) Nem bántam meg,hogy nem mentem fizetős szobába.
1478. Andrea0307 (válaszként erre: 1477. - Babettii)
2013. jan. 10. 08:25
Azt én sem szeretném hogy a nyakamon legyen folytok valaki, mert az egy kicsit engem stresszel. De az mindenképpen pozitív, hogy bátran lehet szólni ha gondja van az embernek. Elég sok település tartozik Pesten kívül ehhez a kórházhoz, ezért gongolom eléggé le is van terhelve.
1477. Babettii (válaszként erre: 1476. - Andrea0307)
2013. jan. 10. 07:29
Annyi embertől hallani rosszat! Engem még sógornőm is riogatott,hogy milyen szar kórház (fél év különbséggel szültünk ott). Ő olyan dolgokra panaszkodott,hogy nem foglalkoztak vele stb. hát hozzánk minden nap vagy 10-en jöttek be megkérdezni miben segíthetnek de amikor szoptatni akartam és láttam nem megy akkor kimentem a nővérnek szóltam és már segített is. Szóval csak szólni kell mivel ott nagyon sok a szülőnő így nem tudnak mindenki mellé állítani egy nővért de mondjuk nekem nem is hiányzott :)
2013. jan. 10. 00:06
Sziasztok! Én új vagyok a fórumon. Én is a Jahn Ferenc kórházban fogok szülni. Örülök hogy ilyen jó tapasztalatokat olvasok, mert bevallom én elég sok rosszat hallottam róla. De most egy kicsit megnyugodtam.
1475. Bogici27
2013. jan. 6. 21:35

Sziasztok Lányok!


Gratula az új babáknak és BUÉK! Így utólag. :)


Jó "látni" itt a régi arcokat! :D

1474. Babettii (válaszként erre: 1471. - Monyoka03)
2013. jan. 6. 18:14
Na örülök!! Gratulálok és sok egészséget a kicsinek is meg neked is :D
1473. Mariann*1 (válaszként erre: 1471. - Monyoka03)
2013. jan. 6. 17:43

Na ugye :) Gratulálok!!! Szép szilvesztered volt :)

Várjuk a sztorit :)

1472. monyoka03 (válaszként erre: 1471. - Monyoka03)
2013. jan. 6. 14:41
Kicsukém* kicsikém .
1471. monyoka03
2013. jan. 6. 14:40

Megvan a "kicsukém " :)))

4300 g és 55 cm -rel látott napvilágot a kisfiam aki hibátlan és máris imádom . :)))

Szüléstörténetemet is megirom majd,de hozzáteszem nem csalódtam a kórházban csak pozitivan .Úgy alakult ahogyan szerettem volna ,persze ingyen nem adták őt sem de legalább szilveszterkor kibújt és este együtt tejpartizhattunk a kórházban édes kettesben . :)))BUÉK. Mindenkinek nagyon köszönöm a segitséget .

1470. Babettii
2012. dec. 29. 10:32

Sziasztok!

Remélem mindenkinek jól teltek z ünnepek :) Bár az újév még hátra van :D


Monyóka!!!! Na mi a helyzet? kibújt a pocaklakód??? Remélem minden rendben van veletek :D

1469. Mariann*1
2012. dec. 26. 16:38

Hjuj, sokáig tartott visszaolvasni :) .

Tiszta szappanopera a szülésről :D .


Monyoka!

Ketten vagytok még, vagy megkaptad a karácsonyi ajándékod?

Ha még nem, akkor ne aggódj, ne stresszelj! Ha bármi másképp adódik, de ne így legyen, nem tudsz mit tenni, úgyis a ti érdekeiteket fogják nézni, ha gubanc van nem fognak kockáztatni. És az sem biztos, hogy a másik kórházban másképp lenne, ez sosem derül ki...Én örülök, hogy itt szülhettem.


Nekem volt minden,várás, séta, gugolás, illóolajok,valami tágító zselé, kád, oxi, kézzel tágítás, majd természetes szülés. Nekem nem segített az oxi, már írtam, a fiam szíve nem bírta, azonnal átmostak infúzióval, 1,5 perc volt az egész és kitisztultam tőle, szóval ha mégis kell de nem használ arra is van megoldás. (Hozzáteszem én megfeszültem, de itt vagyok most is :) Mindenki másképp bírja. Én azt hittem bírom, de ezt a fajta fájdalmat sajna nem). Ja és ezért majdnem meg is császároztak, de mivel Bence erős volt, természetesen jött a világra, mondjuk így is elsiette majd 4 héttel :)


Majd írj, hogy mi történt, kíváncsian várom!


Lányok, Kellemes Ünnepeket kívánok a babókákkal!

1468. monyoka03
2012. dec. 24. 15:35
Mindenkinek Boldog Békés Karácsonyi Ünnepeket ! :)
1467. monyoka03
2012. dec. 24. 15:34

Igen ugyanaz !:)

Legyen neked igazad én tényleg nem vitatkozom . A lényeg ,hogy sok anyukával beszéltem akiknek volt ilyen szülésük is és olyan is és határozottan nem kérnek többet az oxiból ,de akkor biztosan csak hiszti . Egyébként a cikkben is irják ,hogy ugyanaz csak amit a szervezet saját maga által termel az jobban elviselhető (már ha hat egyáltalán ) mert ott van más egyéb is nem csak a fájdalom keltés és ráadásúl fokozatosabb . A kivétel mindig erősiti a szabályt örülj neki ,hogy rád pozitivan hatott .Nem értem, ,hogy miért jó még ez a lerágott csont c. téma ? :)

1466. monyoka03 (válaszként erre: 1464. - Derya)
2012. dec. 24. 15:28

Én sem hisztiztem soha .

12 órás vajúdások mellett sem az első kettő gyermekemnél. Érdekes a harmadik könnyebb szülés lett és mégis most vagyok stresszesebb sőt ez rám messze nem jellemző . Na de mindegy ez a vihar elötti csend ez az amit nem birok legyen bármiről is szó az életemben én ilyen vagyok és nyilván érthető dóson most már türelmetlenebb is . Mozdulni nem igazán lehet egy ctg mellett legalábbis úgy nem ahogyan azt én szeretném pl mászkálni . Én pedig úgy szeretem,az utolsó pillanatig. Jó neked ha ez nem okozott gondot én nem birom akkor sem amikor muszáj volt kis időkre rám tenniük.Ebben nem is kell egyetértsél hiszen én én vagyok te pedig te ,nem egyforma emberek és nem egyforma szülések ,sztem ennyire egyszerü . :)

1465. Derya (válaszként erre: 1451. - Monyoka03)
2012. dec. 23. 16:35

de, teljesen ugyanaz a hormon. :-)

nyılvanvaloan nem letezık 2 fele prosztagladın hormon. ahogyan c-vitamin sincsen 2 fele.

1464. Derya (válaszként erre: 1449. - Monyoka03)
2012. dec. 23. 16:33

kedves monyoka!


mint irtam, 100-nal erosebb fajdalmaim voltak es en jol birom a fajdalnat.

van aki rosszul birja, vagyis nem birja, ok megorulhetnek a fajdalomtol. :-)

ha mar szultel, nyilvan volt rajtad ctg es igy tudhatod, hogy ez egy eros tulzas, hogy mozdulni sem lehet mellette. a bekotott infuzıonal is şlehet mozogni, persze nyilvan csak kevesebbet es vigyazva,i de az azert eros tulzas, hogy nem lehet. :-)

nem ertek egyet veled egyaltalan, de hat ez nem is lenyeges. :-)

a lenyeg, hogy legyen mindenkinek olyan szulese, amilyet szeretne. :-)

nekem nem olyan lett, de a vegeredmeny miatt nem erdekes. :-)

1463. monyoka03 (válaszként erre: 1462. - Babettii)
2012. dec. 23. 14:21

A szülőszoba látogatáshoz már talán (vagy inkább remélem :)) késő lenne ,hiszen én egészen pontosan mára vagyok kiirva . Ma is voltam Ct-n és Uh-on is ott volt egy nagyon kedves szimpatikus szülésznő és biza látta rajtam ,hogy ahogyan ő fogalmazott "az egész lényem retteg " ... :O:D

Ésss valóban ! Nem maga a szülés a vajúdás ami miatt ez van hanem a kórház hozza ki belőlem illetve vizsgálatok . Nem amiatt feltétlen ,hogy ez a kórház az amelyik hanem eleve ,hogy kórház ! Remélem érted amit kiakarok ebből hozni . Persze azért befogok menni és nem bizom a babámat a véletlenek szerencsés egybeesésére de nagyon remélem ,hogy amikor már bemegyek nem kell ott sok időt vajúdnom stb hanem hamar kibújik a kis drágám és utána mikor már babázhatok nem érdekel semmi az sem érdekelt ha varrtak vagy akármi olyat csináltak ami sokak számára borzasztó kin mert megvan a babám . :)

Egyébként a szülésznő is egyetértett ,hogy sokszor feleslegesen van beleavatkozva a szülés természetes folyamatába és másban is egyetértett ami azért nem fórumtéma de mindenesetre nem nézett sik hülyének az aggodalmaim miatt . Úgy fogalamzott ,hogy ah vágnak (vagyis császár ) akkor abból még nem lehet baj ,de ha elmulasztanak egy egy műtétet amikor szükséges lenen máris ott a pereskedés és ezt elkerülvén inkább műtenek sok olyan esetben amikor elkerülhető lenne . Nagyjából megértettem . Örülök ,hogy beszélhettem vele és egy nagyon aranyos eddig ismeretlen Dr -nő ultrahangozott aki beszélt is a babáról nem csak fél percben letudott és kidobott ,mint amire már volt példa . Egy kedves házaspár is ott volt akik várják már a napok óta késve érkező babájukat ,és az ő orvosuk pl két hétig biztosan nem is indit ha minden rendben van mert az oxi hatása igen kétélű és nem szeretné allalmazni ha nem muszáj szóval ha a baba rendben van ő vár rá nem indit aminek ők nagyon örülnek .Szóval van ilyen is ! :)

Remélem a front meghozza a babát és az a hozzáállásom ,hogy nem lesz baj és csomagolok készülődök a karácsonyra igyekszem nem bebeszélni magamnak semmit sem és amúgy is már jöhet bármi csak végre a karomban tudjam az én negyedik kis életemet !:)

Köszönöm egyébként a kedves szavaidat mert most rám fért sokkal inkább mint a "vitatkozás " most ilyen vagyok igen biztosan nem túl szimpi sok mindenkinek de nem tehetek róla és hamarosan teljesen más leszek ezt is tudom csak rengeteg dolog kavarog már bennem és igen érzékeny is vagyok mellé szóval ez már nem én vagyok teljes mértékben . :)

1462. Babettii
2012. dec. 22. 21:13

Amúgy ha ennyire félsz a kórháztól miért nem mész be szülőszoba látogatásra? Ott tényleg azok adnak választ a kérdéseidre akik ott dolgoznak és biztos,hogy mindenre kielégítő választ tudnak adni.

Szerintem ne aggód ennyire túl mert csak bevonzod a rosszat :S inkább koncentrálj most a picire a pocakodban és hangolódj rá vele a szülésre :) Beszéld meg vele te,hogy szeretnéd :D Remélem minden rendben lesz és nem negatív tapasztalatokkal fogsz távozni a kórházból.


Amúgy azt azért írtam,hogy menj be és nézz körül magad mert míg nekem például teljesen megfelelt minden addig a sógornőm szidta őket szóval nagyon megosztó!

1461. Babettii (válaszként erre: 1451. - Monyoka03)
2012. dec. 22. 21:08
Abban azért biztos lehetsz,hogy mindenki a baba érdekeit nézi! Itt nem császároznak csak úgy meg mindenkit! csak ha alapos indok van rá! és oxival se indítanak egyből!! Mindent csak indokolt esetben használnak és minden műtéthez kell a főorvos belegyezése!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook