Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Inzulin rezisztencia! Mit tudtok róla, gyógyítható? fórum

Inzulin rezisztencia! Mit tudtok róla, gyógyítható? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... ❯❯
80202. Zebra25 (válaszként erre: 80201. - Radirroni)
2014. júl. 7. 16:11

Ha ilyen orvoshoz akarsz menni, annak csak oka van. Ha nem babát akarsz, akkor más oka van.

Bizony, nem árt ezeket megnézni. Sajnos egyik hatással van a másikra. Pl sok inzulinrezisztensnek van pajzsmirigyalulműködése is.

80201. radirroni (válaszként erre: 80200. - Zebra25)
2014. júl. 7. 15:58

És ezek amiket írtál, akkor is kellenek, ha még nem akarok gyereket? Tudom, hülyéket kérdezek, de hát, eddig csak egy nagylaborig jutottam a háziorvosommal... másra nem volt hajlandó beutalót adni


Egyébként Dr. Lollok Zoltánnál Tatabányán járt már valaki? Ő nőgyógyász és endokrinológus, lehet ezért célszerű lenne hozzá menni, pláne ha később gyereket szeretnék.

80200. Zebra25 (válaszként erre: 80199. - Radirroni)
2014. júl. 7. 15:20

3 pontos inzulin és cukorvizsgálattal már tud mitkezdeni

viszont a tesztoszteron magában szerintem nem mond sokat

Jó lenne egy szexualkötő hormon is, meg tsh meg lh és fsh, prolaktin

szerintem elég a terhelés, aztán a ciklusod 3. napján elmész egy másik vérvételre is, amire ad beutalót az endokrinológus

80199. radirroni
2014. júl. 7. 14:01

Sziasztok! Először is köszi az eddigi segítséget :)

Ha magánúton elmegyek laborba, és csináltatok inzulinrezisztancia vizsgálatot (tényleg, abból hány pontosat célszerű? mert néztem, van 2, 3 és 5 pontos is), és kapásból azzal a lelettel megyek endokrinológushoz, akkor elvileg egyből tud gyógyszert írni, ha szükséges? Mert akkor időben úgy jönnék ki jobban, ha már lelettel mennék oda. A másik, tesztoszteront szoktak nézetni? Mert néztem, a 3 pontos 7000, a tesztoszteron vizsgálat meg 1800, az végülis már nem tétel, ha "megkínoznak" (rettegek a vérvételtől :D ), meg így is -úgy is vérvételre utazgatok.

Egyébként Győrben nem tud valaki endokrinológust ajánlani? Az még megközelíthető, a magánlabort is ott néztem, mert az fél óra vonattal, Bp. meg 2 :/


Előre is köszönöm, ha tud valaki segíteni :)

80198. HuGirl (válaszként erre: 80192. - Ayrana)
2014. júl. 5. 18:53

Megkérdezhetem, h ki volt az orvosod? Én is Székesfehérváron voltam orvosnál PCOS miatt. Az is jó lenne, ha privátban küldenéd el a nevet.

Köszönöm :)

80197. zsuzsi02 (válaszként erre: 80196. - Ayrana)
2014. júl. 5. 15:10
Köszönöm a válaszod! 07.14én megyek vissza az endokrinológushoz, csak gondoltam hátha addig tudok tájékozódni, az még annyira messzire van. Örülnék, h ha kiderülne valami és célirányosan lehetne a megoldásra koncentrálni.
80196. Ayrana (válaszként erre: 80195. - Zsuzsi02)
2014. júl. 5. 08:30

Szia!

Előre szólok,nem vagyok orvos,csak azt írom,amit én tudok a dologról.


Se a cukornál ,se az inzulinnál se a 30perceshez,se a 90 perceshez nem tudok hozzászólni.

A 0, a 60 és a 120 perces cukor szerintem jó, inkább az alacsonyabb határhoz van közelebb,mint a magasabbhoz.


A 0 perces inzulin sok. Az én dokim,azt mondta,hogy még elmegy 10 alatt,de igazából 5ig jó. A 60 perces inzulin, én úgy tudom,hogy 40ig jó. A 120 perces pedig 20ig. Szóval az soknak tűnik.

De van erre még egy szabály. A 120 perces inzulin,ne legyen több, a 0 perces ötszörösénél.

Azaz a te esetedben 8,05x5 = 40,25. Szóval a 120 perces semmiképp sem néz ki jónak.


Az LH- Fsh arány fontos,de az csak a ciklus 3-5 napja között mérvadó. Akkor mindenkettőnek megközelítőnek egyformának kellen,hogy legyen, de így ciklus nélkül nem tudom,hogy hogyan nézik.

A progeszteron is függ a ciklus napjától.


Az ösztradiol valószínűleg jó, de ehhez is kellene a ciklusnap.

A tesztoszteron jó, az SHBG is jó.

Prolactin és a TSH is jó.

És a T3 , T4 is jó.


Az ATPO-hoz nem tudok hozzászólni.


De egy endokrinológust mindenképp keress fel, hogy haladjon a dolog.

Sok sikert a mielőbbi gyermekáldáshoz. :)

80195. zsuzsi02
2014. júl. 4. 22:56

Sziasztok! Szeretném a segítségeteket kérni. Röviden: ápr.21én volt utoljára ciklusom elmentem nőgyógyászhoz, aki talált egy 3,4x 2,5cm-es cisztát, azt mondta, h ezzel még nem foglalkozunk ez egy meg nem repedt tüsző. Azt tanácsolta, h mivel babát szeretnénk menjek endokrinológushoz. Megtettem, aki hormon vizsgálatot és cukor terhelést írt ki. Sajnos nem tudok ebben kiigazodni ezért szeretném a segítségeteket kérni. vessetek rá egy pillantást, kérlek. 2hét múlva megyek vissza, de jó lenne addig tájékozódni.

glukóz 0' 4,82mmol/l (ref. 4,0-6,4)

vércukor 30' 6,70 mmol/l

60' 3,89

90' 5,01

120' 4,77


Inzulin 0' 8,05 mIU/l (ref. 2,0-29,0)

30' 57,7

60' 25,0

90' 45,5

120' 49,0

Lh 4,02 IU/l

FSH 7,18 IU/l

Progeszteron 15,3 nmol/l

Ösztradiol 463 pmol/l

tesztoszteron 0,69 nmol/l

SHBG 68,3 nmol/l

Prolactin 278 mIU/l

TSH 1,07 mIU/l

T4 15,1 pmol/l

T3 4,35 pmol/l

ATPO 24,6 IU/ml


mivel nincs ciklusom ezek random vérvétel eredmények. Elnézést, h ennyi mindent rátok zúdítottam, de jó lenne egy kicsit tisztábban látni. Köszönöm a segítségeteket.

80194. Lavender_ (válaszként erre: 80193. - Radirroni)
2014. júl. 4. 08:35
Magánlaborba menj, oda nem kell beutaló. Ahova én járok (nem Budapest, vannak vidéken is magánkórházak) ott 7000 ft a három pontos cukor+inzulin vérvétel, nekem megér ennyit, 3 nap alatt eredmény van.
80193. radirroni (válaszként erre: 80192. - Ayrana)
2014. júl. 3. 22:55

De a laborvizsgálatot, amire a magándoki beutalót adott, azt helyben végeztetted el, ahol laksz, Tb-re, vagy az is magánúton ment? Ha igen, mennyibe került? Többlépcsős vérvételre kaptál beutalót? A házidokimnak hiába magyaráztam, azt mondta, ha hormonbajom van, arra keressek nőgyógyászt, az adhat beutalót olyan laborra. Szóval ezt a kört kihagynám, inkább endokrinológus kéne, a pajzsmirigyem, vesém, májam stimmel, azok nem okozhatnak hormonzavart... A Mens mentisben voltál Pesten?

Egyébként köszi a választ :)

80192. Ayrana (válaszként erre: 80191. - Radirroni)
2014. júl. 3. 22:03

Igen, nekem is 80km Pest.

De egyébként mondd a dokinak,hogy nagyon rendszertelen a ciklusod jó ideje, és akkor ha van esze csináltat hormonvizsgálatot. Azon valószínűleg a tesztoszteronod meg lesz emelkedve, a kopaszodás és a szőrödödés miatt gondolom, nekem még egyik sem volt és már így magasabb volt a határnál. Azzal meg már indokolt az endokrinológus.

Nálunk sincs egyébként helyben, nem tudom merre laksz,de ha rám hallgatsz sztk-sra ne menj Székesfehérvárra,mert akinél én voltam, (nem nevezném meg), a pajzsmirigyhez ért,de a pcos-hez, ir-hez egyáltalán nem. Szóval én ekkor döntöttem el,hogy elég volt mostár, és elmentem 10 ezerért pestre.

Viszont voltam egyszer, kiírta a laborpapírt,amiért majd egy évet vártam máshol eredmény nélkül, meg lett az eredmény, visszamentem, írt fel egy gyógyszert és első hónapban lett peteérésem, úgy hogy előtte talán sosem volt stimuláló nélkül, és terhes is lettem.

Tudom,hogy nem akarsz babát,csak a hatékonyság miatt írtam.

80191. radirroni (válaszként erre: 80190. - Ayrana)
2014. júl. 3. 16:16

Hát igen, csak sajnos nem igazán futja ilyenekre .... meg azért vonnak súlyos ezreket a fizumból, ezért szerettem volna tb alapon kideríteni, még ha hosszabb is... a probléma, hogy itt még endokrinológus sincs, tb alapon is Budapesthez tartozunk, ami 100 km... nem egyszerű ez...

Ciklusgondom már 16 éves korom óta van (akkor jött meg, most meg 28 vagyok), de a szőrösödés, kopaszodás is megvan, szintén ezer éve. Magán úton mennyi a terheléses vérvétel? Bár az is ciki, innen kb. 3 órányi utazás BP, addig 10-szer elájulnék, nem bírnék menni evés nélkül, még itt helyben is összeestem a vérvétel után nemsokkal, mert nem volt módom akkor még enni :( Egyébként köszi a választ, sajnos nem egyszerű ez a magyarr egészségügy...

80190. Ayrana (válaszként erre: 80189. - Radirroni)
2014. júl. 3. 15:47
Gyakran a mensturációs ciklus szabálytalansága miatt derül fény a hormon problémákra, ha nálad ez fenn áll,akkor még is marad a nődoki,ha nem akkor passz. Én is 10 hónapig kértem,hogy adjon valaki beutalót, de senki nem volt haljandó ,mert "nem indokolt", aztán elhalt egy terhességem, aztán adtak. Hát ez a köszi kategória. De inkább fogtam magam és elmentem 10 ezerért magándokihoz és már bánom,hogy nem előbb tettem. Oda nem kell beutaló.
80189. radirroni
2014. júl. 3. 14:41
Sziasztok! Néhány hete már írtam, hogy a házidokimmal gondom gyűlt, hogy endokrinológushoz jussak beutalóval, stb. Nagylaborra kaptam beutalót, ahol pajzsmirigyet is néztek, de ugye ez csak általános labor volt. Ma kaptam meg a laborleletet, elvileg csak 2 érték lett csillagos (MCV és MPV), ami ahogy a neten nézem a vörösvérsejtekkel kapcsolatos. Ha a cukrom meg minden más értékem jó elvileg, a pajzsmirigyhormon is normális, akkor hogy vegyem rá a dokim, hogy adjon beutalót terheléses inzulinos vérvételre? Mert azt mondta, a hormonproblémával nődokitól kérjek beutalót, de engem nem a nőgyógyászati része érdekel, meg a tüneti kezelés, de a vérképem meg elvileg normális. Most meg még a laborlelettel sem tudok visszamenni hozzá, mert szabin van júli végéig :S
80188. ancsix (válaszként erre: 80187. - Hanna427)
2014. júl. 2. 18:28

Prof. Dr. Balázs Csaba


nagyon jó, de bejutni hozzá nehéz :-D

(ill.idő)

80187. hanna427
2014. júl. 2. 09:13

sziasztok,

tudnátok Bp-en jó endokrinológust ajánlani?

a Mensmentist ismerem , azon kívül van még ahová érdemes menni?

80186. Tittike76 (válaszként erre: 80185. - Nadinebride)
2014. júl. 1. 20:04

Oké, bocsánat, én voltam vaksi.

Igen, sajnos rá vagyunk szorulva, hogy magunknak kaparjuk ki a megoldást.

De még jó, hogy van net és vannak segítókész sorstársak.

Sok szerencsét neked!!!!

80185. Nadinebride (válaszként erre: 80184. - Tittike76)
2014. jún. 30. 18:02

írtam a 182-esben, hogy köszi a sok infót! (felkijáltójel is volt)

mert valóban köszönöm! :) és hálás vagyok, mert tudom, hogy ha itt a fórumon nem segítenének sokan, akkor már rég a gyogyóban lennénk.


akkor elkezdek utánajárni a pm dolgoknak, erre is jobb lesz odafigyelni.pedig azt hittem ez legalább rendben van, ha már minden más s.ar.

80184. Tittike76 (válaszként erre: 80183. - Nadinebride)
2014. jún. 30. 17:55

Reverz t3-t csak te tudsz nézetni, mert nincsen TB-re, szóval magánlaborba kell menned.

T3 és T4 jó érték a ref.határ felső része. Ez laboronként változó, szóval én nem tudom neked megmondani.

Ha nem vagy megelégedve az orvosoddal, akkor keress másikat.


Ja amúgy meg szívesen. Kicsit szebb hangnemet is használhatnál, vagy esetleg meg is köszönhetnéd, hogy segíteni próbálok. Már kisregényt írok itt, és azt sem tudod írni, hogy köszi!!!!

2014. jún. 30. 17:31

ja és szerinted, ha azt mondja a doki, hogy szerinte az FT3 jó, akkor mivel vegyem rá, hogy márpedig nézzünk reverz T3-at?


ha fáradtságra, ingerültségre, derékfájásra panaszkodom? (ami igaz is, csak én mostanában a lombikokra/meforalra gondoltam, hogy attól)

80182. Nadinebride (válaszként erre: 80180. - Tittike76)
2014. jún. 30. 17:18

értem, köszi a sok infót!

és akkor tulajdonképpen mi a jó érték T3 és T4 esetén? mármint pmol/L-ben mennyitől mondható jónak az eredmény?

80181. Fegitta (válaszként erre: 80174. - Tittike76)
2014. jún. 30. 13:31
De jó, hogy ezt így leírtad, köszönöm szépen!
80180. Tittike76 (válaszként erre: 80177. - Nadinebride)
2014. jún. 30. 13:23

A tsh az nem pajzsmirigy hormon!!! Azt az agyalapi mirigy termeli hogy serkentse a pm működését.

Tehát tsh-ra nem tudnak gyógyszert adni.


PM-re hormon pótlást adnak, azaz T4 hormont, név szerint pl. Letrox, L-thiroxin....


Viszont ha a T4 nem alalkul át T3 hormonná, akkor hiába kapsz T4 pótlást, nem fog teljesen megszűnni az alulműködés.


Nálam is ez a helyzet, csak nehezen derült ki. Nálam túl sok reverz T3 képződik a T4-ből, és így a T3 hormon nem tud a sejtekhez kötődni, mert a receptorokat elfoglalja a reverzT3.


Így most már a T4 mellé T3-t is szedek. Klasszul be is indult a fogyásom, és megfeleztem a terhelt inzulinomat.

80179. Tittike76 (válaszként erre: 80176. - Nadinebride)
2014. jún. 30. 13:17

Babához 0,5-1 közötti tsh az ideális.

Az FT3 és FT4 pedig a ref.határ felső tartományában jó, de az FT3 a leglényegesebb, mert az az aktív hormon. Amíg abból kevés van, addig alul is működsz. Sajnos nem sok olyan endós doki van, aki megfelelően kezeli a pajzsmirigyet. Én is nehezen találtam.


Egyik pm érték sem ciklus függő. De ha nézetsz reverz T3-t, akkor T3-t is kell nézetni, mert a kettő aránya a fontos.


A reverz dominanciáról pedig itt olvashatsz:


[link]

80178. adri0128 (válaszként erre: 80177. - Nadinebride)
2014. jún. 30. 12:15
Nekem 0,8 ról ment fel a TSH-m 2,8 ra .. ha T3 T4 oké meg nem vagy ai- akkor elvileg matától vissza kell mennie, már visszamászott ilyen 1,6 körülre a TSH
80177. Nadinebride (válaszként erre: 80175. - Zebra25)
2014. jún. 30. 12:02

lombikos vagyok (épp szünetben, október a következő). épp írtam, hogy 1 hónapja szállt el a TSH-m, 1,4-ről 2,4-re, mióta szedem a Meforalt.


A T3-ra vagy a TSH-ra érted, hogy gyógyszert szoktak adni? És milyen gyógyszert szoktak adni?

80176. Nadinebride (válaszként erre: 80173. - Tittike76)
2014. jún. 30. 11:59

ejha, jó tudni, pedig 1,5 éve ilyen a T3 szintem és mindig azt mondják jó, még a lombikos doki is. komolyan elájulok..


A TSH 1,8 vagy 1,4 volt eddig, 1 hónapja szedem a Meforalt és 2,4 lett belőle!!? ez rontja el?


A reverz T3-at bármikor lehet nézetni a ciklusban?

80175. Zebra25 (válaszként erre: 80172. - Nadinebride)
2014. jún. 27. 20:52
Lombikosoknak ilyen eredményre már gyógyszert szoktak felírni.
80174. Tittike76 (válaszként erre: 80157. - Fegitta)
2014. jún. 27. 20:40

Szörnyen sok az inzulinod! Ezt nagyon kezelni kell!

Nagy túlsúly esetén, főleg hogy PM gondjaid is vannak 120 g ch. Vagy max 140g.

Heti 4-5 x sport. Súlyzózás nagyon jól felzabálja a sok inzulint :) Mellé intervallum jellegű mozgás. Ez azért jó, mert nem csak akkor ég a zsír amikor sportolsz, hanem utána is folytatódik. A lényege, hogy váltogatni kell a magas és az alacsony intenzitást. Azaz úgymond hintáztatod a pulzust fel le. Youtube-on sok ilyet találsz.

És kell egy nagyon jó endo doki.

Csakis Naszódy Pétert tudom ajánlani, Kecskeméten.

Sajnos ilyen hiper inzulin mellett a hasnyálmirigyed kimerülhet, és akkor jön a diabetes :(

Fogigátlót semmiképp ne szedj!!!

Ha lefogysz, lemegy az inzulin, akkor a ciszták is eltűnnek.

80173. Tittike76 (válaszként erre: 80172. - Nadinebride)
2014. jún. 27. 20:31

Szia!

Szerintem meg van alulműködés. A tsh magas, mondjuk ez csak egy dolog. DE! A t3 elég alacsonyka. Én ahelyedbe nézetnék egy reverz T3-t is. Abból kiderülne, hogy a szervezeted hogy tudja átalakítani a t4-et t3-má.A t3 az aktív hormon. Ezt a reverz dominanciát szinte csak Naszódy doki vágja. Simán lehet akadálya a fogyásnak. Szóval nekem egyáltalán nem tetszik a PM laborod.


Nekem is ilyen értékeim voltak és nem fogytam. Aztán nézettem reverz T3-t és kiderült hogy mi a baj. Elmentem Naszódyhoz. Ő felemelte a T4 gyógyszerem (Letrox) és adott mellé T3 gyógyszert is.

Ja és ami a legfontosabb!!! 160 ch sok, ha fogyni kell, akkor 120 max 140 ch. Heti 2x sport kevés! Heti 4-5x és kardió helyett intervallum edzés, és súlyzós edzés.


Én másfél évig nem fogytam. Amióta ezek alapján élek, amiket leírtam, azóta heti 1 kilót fogyok. És megfeleztem a terhelt inzulinomat.

Igaz hosszú még az út, 7 kilót fogytam és szeretnék még vagy 15 kilótól megszabadulni.

De legalább már elindult valami.


Remélem segítettem valamit.

❮❮ ... 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook