Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Idős beteg ápolása fórum

Idős beteg ápolása (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
119. pteri (válaszként erre: 117. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 7. 20:47
Részvétem.
118. Garabonciás (válaszként erre: 117. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 7. 17:15
Oh, nagyon sajnalom. Fogadd őszinte reszvetem. 😞
2020. aug. 7. 16:49
Kb 2 hete elesett, combnyaktörése lett, 5 nap kórház után meghalt. Ma volt a temetése.
116. Lávli* (válaszként erre: 115. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 23. 20:48

Aminek lehetett oka a mély alvás, nem az oxigén hiány.

Jaj, tényleg, kérlek, lazíts egy kicsit, ez így nem jó egyikőtöknek se.

Viszont a vízhajtást jó lenne megbeszélni a háziorvossal, lehet, hogy csak egy gyógyszer váltáson múlik az egész.

Azt tanácsolom még, hogy a folyadék bevitelre nagyon ügyelj oda! Vannak ezek a szopókás fél literes palackok, azt tapasztaltam, abból szeretnek inni az idősek :) legyen mindig a keze ügyében.

Napok alatt kiszáradhatnak, ha nagyon keveset isznak, és az is okoz zavartságot. Valamint leesik a vérnyomás, szédülnek, eleshetnek.

Jó éjt nektek!

115. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 114. - Lávli*)
2020. máj. 23. 20:17

Kérdezte mi történt? Beszélt álmában?

És kb. olyan volt mint aki nincs tudatánál. Zavart volt egy pár percig. Aztán helyre jött.

114. Lávli* (válaszként erre: 113. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 23. 18:13
És mi történt az ébresztés után?
113. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 108. - Lávli*)
2020. máj. 23. 17:24
2 nagy + 2 kis párnája van. Egyik éjszaka fulladt nagyon álmában. Úgy ébresztettem. Fal fehér volt.
2020. máj. 23. 17:22

Igazatok van. Így nem lehet élni, hogy a halált figyelni és erre gondolni.


Nem tudom mi az oka, de csodálatos javuláson esett át. Már kisétál a teraszra, támogatással azért nehogy elessen. Kimegy a konyhába, eszik-iszik, olvas, beszélgetünk. Nincs demens tünete.


Csak a vizesedés nem múlik el.

111. globus (válaszként erre: 109. - Lávli*)
2020. máj. 19. 11:01
Így van. Mindig csak 1 napot "éljen túl", a holnap - holnap lesz.
110. globus (válaszként erre: 107. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 19. 10:59

Ne izgulj előre! A hídon akkor kell átmenned, amikor odaérsz. Ne vizionálj mindenféle problémát, mert megfélemlít és kiveszi az erődet. Biztosan megvan benned, amennyi szükséges, bízzál magadban!

Talán csendesen elalszik majd. Ha nagyobb rosszulléte lenne, azt úgyis észre fogod venni.

Próbálj arra koncentrálni, hogy milyen kényelmi szükséglete lehet: wc magasító, esetleg szobawc, ágybetét, televízió, támbot, járókeret stb. Ezek megakadályoznak további balesetet, pl. elesést, combnyaktörést, felfekvést.

Többen tudjuk, hogy pszichésen talán nehezebb, mint fizikailag, de mégis arra kérlek, próbálj meg kedves lenni hozzá, töltsetek együtt minél több időt, beszélgessetek, amíg lehet. Kérdezgesd, mit szeretne enni, esetleg beszélni valakivel? Ha eddig nem tetted, öleld meg. De ha bármit nem kíván, nem szeretne, fogadd el a döntését. Kitartás!

109. Lávli* (válaszként erre: 107. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 19. 07:52
Fölösleges ilyen dolgokon filóznod, mert úgysem úgy lesz soha, ahogy az ember elképzeli. Pláne, hogy ez az állapot hosszú évekig is eltarthat még. Nonszensz lenne évekig a halálra készülni. Fogadd el, hogy a Mamád krónikus (tehát hosszú ideig tartó) beteg, és szépen eszerint éljétek a mindennapjaitokat, bármeddig tart is.
108. Lávli* (válaszként erre: 106. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 19. 07:47

Gondolom, nincs olyan akut helyzet (hálistennek), ami indokolná a háziorvosi kimenetelt. Nagyobb bajban meg tényleg mentőt kell hívni.

Éjszakára próbáltál plusz egy párnát és féligülő testhelyzetet? Sokat szokott segíteni.

2020. máj. 19. 07:45
Egyébként félek nem jól fogok cselekedni. Mi van ha nem időben hívok orvost, és miattam hal meg? Vagy milyen hatása lesz rám, mellette lenni ha meghal? Fogok-e félni? Elalszik-e, vagy durva szenvedés várható.
2020. máj. 19. 07:42

Köszönöm. Itthon van jelenleg. De nagyon nehéz ez a helyzet.

Éjszaka nem alszunk mert fullad. Nappal ő bóbiskol, én dolgozom és ellátom. Kezdek kimerülni.

Plusz pánikol egy csomó dolog miatt.


A házi orvos nem jön ki szerintem megnézni jelenleg. Mindig a mentőket emlegeti.

105. globus (válaszként erre: 102. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 18. 22:49

Ügyeletben az ügyeletes orvost.

Munkaidőben: ha háziorvosa eleve területileg illetékes, akkor őt. Ha nem ő az,, akkor a területileg illetékest - ennek azért van jelentősége, mert szabad orvosválasztás van, és sokan máshoz járnak. Még akkor is, ha ő a beteget sosem látta, jogszabály így rendelkezik.

104. Lávli*
2020. máj. 18. 21:39
Ja, de nem otthon van a Mama, elnézést. Vagy mégis otthon van? Ha nem otthon, akkor majd a kórházban mondják, hogyan tovább.
103. Lávli* (válaszként erre: 102. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 18. 21:35
A háziorvost vagy az ügyeletes orvost kell hívni. Utána már ő intézi a többi dolgot.
2020. máj. 18. 21:16
Egy nagyon nehéz kérdésem van, de nincs kitől megkérdeznem: ha bekövetkezik a legrosszabb, mit kell tegyek? Kinek kell szólni? Nagyon félek ettől a naptól, de nem tudom mit kell cselekedni.
101. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 100. - Auróra2010)
2020. máj. 12. 12:50

Tényleg így történt :)


A vizesedés viszont megvan neki. Éjszaka arra riadt, hogy megfullad. Adom a vízhajtót neki, de nem használ a lábainak. Néha napi 2X adok neki..

2020. máj. 12. 12:33
Nagyon örülök. Ugye megmondtam, ha kiheveri a kórházat, magához tér.
2020. máj. 12. 12:28

Köszi amiket írjatok.


Pár napja teljesen rendbe jött fejben. Olyan normális, mint régen. Megismer, nem kérdez butaságokat. Eszik-iszik rendesen. Beviszem neki a mosakodó vizet, ő maga elintézi. Mintha kicserélték volna. Sétál a szobában, a fotelbe ül magától, majd újra az ágyba. Ha így marad, az ápolót kihagyhatjuk.

98. globus (válaszként erre: 97. - Globus)
2020. máj. 10. 15:39
Pontosabban 66 ezer/hónap. Fizetésemelés :D
97. globus (válaszként erre: 96. - Aszparagusz)
2020. máj. 10. 15:37

8 órás műszakra átszámolva 25 ezer/hónap.

Talán vízre és villanyszámlára elég. Mit akar ennél többet...

96. aszparagusz (válaszként erre: 95. - Papája)
2020. máj. 10. 15:33

Pofátlanul sok? Számold ki, mennyi jut egy órára.

30 nap/hó 24 óra/nap. 300 Ft se jut egy órára.

95. papája (válaszként erre: 91. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 10. 11:32

Amennyiben ápolót fogadtok, akkor az unoka vállalná az ápolási díj legalább felének a kifizetését ?

Amennyiben nálad van a dédi a rezsijét állnád, és az ápolás díját megosztanátok. Talán ez járható út lenne. Ott alvós 24 órás ápoló ismeretségi körünkben havi 200.000 ft-ot kér. Ez ugyan pofátlanul sok, de ha ketten fizetnétek járható út lehetne, főleg, ha a mamának is van nyugdíja.

94. Idhikai (válaszként erre: 86. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 6. 13:38
Mi is így terveztük. Tesóm, én és a gyerekeim adtuk volna össze a pénzt, hogy valakit fogadunk mellé, amíg én dolgozom, aztán hazaérek átveszem. Nem kellett, szerencsére. De ahol idős ember van, bármikor benn van a pakliban.
93. Idhikai (válaszként erre: 24. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 6. 13:37
Anyukám 72 éves, kb. egy-két éve volt ilyen időszaka. ... és azt is mondta az orvos, hogy a veséje alig működik. Időnként félrebeszélt, nem tudta hol van, kik vannak körülötte. Havonta mentünk vérvételre, és akkor kapott a véreredménye alapján injekciót. Pár hónap után úgy feljavították, hogy kiderült, hogy a veséjének sincs semmi baja. Teljesen jól van.
92. Sziszi69 (válaszként erre: 83. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 6. 13:27

Hát sajnos ez jobb nem lesz.

Nincs elég mozgása és gondolom sokat fekszik. Én párnákat raktam a lába alá amikor feküdt.

91. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 89. - Matyera)
2020. máj. 6. 12:04

1 gyereke volt, ő meghalt. 2 unokája közül az egyik meghalt szintén, a másik azt hajtja adjuk otthonba, vagy ápolót fogadjak. De ő is 80 km-re lakik, dolgozik, családja van. Ő nem bír leváltani még 1 napra sem, nem fér bele neki.

Senki rokonunk nincs aki segítene. Csak távolból, telefonon.

90. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 88. - Matyera)
2020. máj. 6. 11:59

3 nap után hazaengedték. És rosszul bántak vele...

Úgy érzem ennek a helyzetnek nincs jó megoldása. Vagy neki lesz rossz, vagy nekem.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook