Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Idős beteg ápolása fórum

Idős beteg ápolása (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
89. matyera (válaszként erre: 87. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 6. 11:22

.. akárhogyis, de ez nem a te feladatot kéne hogy legyen.😒

Miért nem szólsz a gyerekének vagy az unokájának? Azok nem tennének vele valamit? És ha te pl elköltözöl??

88. matyera (válaszként erre: 86. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 6. 11:19

Pff...nem tudom. Az a rossz, hogy most egyszerűen nem lehet beadni otthonba...hülye vírus.

Pedig az lenne a legjobb. Esetleg ha kórházba adnád. Kihívás a mentőt hogyha nincs jól. Nekik elvileg be kell vinni őt. Akkor talán maradhat egy darabig.

2020. máj. 6. 11:16

Kicsit ingerszegénynek érzem ezt a helyzetet.

Fürdetek, ételt viszek be, vérnyomást mérek, gyógyszert adagolok, wc tartályt ürítek. Majd kb ez ismétlődik...

2020. máj. 6. 10:23

Tele vagyok aggodalommal. Most egész jól van, de gondozásra szorul. Itthonról dolgozom jelenleg, de aggódom mi lesz ha vissza kell menni. A másik unokája azt mondta, hogy fogadjunk valakit aki vigyáz rá addig. Ez anyagilag is sok + a bizalom...

Nem szivesen engedek be valaki idegent úgy hogy egyedül legyen a lakásban órákig.


Ti megtennétek?

85. Auróra2010 (válaszként erre: 78. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 6. 10:16
igen ez sok ismerőssel előfordult hogy megzAvarják / hülyitik a kórházban .
84. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 82. - Pteri)
2020. máj. 6. 10:15
Neki a lába meg a tüdeje vizesedik. Néha hallom a lélegzésén.
83. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 81. - Sziszi69)
2020. máj. 6. 10:14
Érdekes, hogy kb egyik napról a másikra jött ki nála és nem múlik el.
82. pteri (válaszként erre: 79. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 5. 21:06
A szívelégtelenség tünete. Ne várj csodát ebben sem. Sajnos elhasználódott a szervezete. Papámnak is azt mondták, amíg a szíve bírja....még másfél évig bírta, de az agya egyre csak épült le. És végén már mindene vizesedett. Hol használt a vízhajtó, holnem.
81. Sziszi69 (válaszként erre: 79. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 5. 21:05
Keringési probléma,általában szívtől.
80. pteri (válaszként erre: 73. - Papája)
2020. máj. 5. 20:59
Nálunk nem sajnos. Pedig az lenne a legcélszerűbb.
2020. máj. 5. 07:55
Miért dagad a lába? És a vizhajtó sem segít rajta.
78. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 76. - Auróra2010)
2020. máj. 4. 17:20
Nem volt ilyen soha. A kórház után lett ilyen.
77. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 75. - Papája)
2020. máj. 4. 17:20
Szomorú így látni.
2020. máj. 4. 17:06
HA eddig nem volt a néninek agyi problémája, el tudom képzelni hogy a kórházi kezelés miatt kattant be ( nem tudom szebben irni ) ismeretségi klrömben nagyon sokan jártak igy, több havi otthonlét után térek ujra magukhoz.
75. papája (válaszként erre: 74. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 4. 16:12
Ilyen volt a keresztanyám is. Egyik "percben" hibátlanul mondta a szorzótáblát, másikban meg megkérdezte a lányát, hogy te ki vagy. Az otthonban már csak 5 hétig élt.
74. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 73. - Papája)
2020. máj. 4. 12:03

Fura ez a demencia nála. Kb 1 órája megkérdezte ki az ő menye és hol lakik.

Most meg teljesen normális.

73. papája (válaszként erre: 71. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 4. 10:23
1 évvel ez előtt 93 éves keresztanyámat 10 nap alatt bevették öregek otthonába. A demensek soronkívül bejutnak, ezt mondta akkor a lánya.
72. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 69. - Sziszi69)
2020. máj. 3. 22:07
Köszönöm. 13 éve történt.
71. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 67. - Pteri)
2020. máj. 3. 22:07

Köszönöm, ezt nem tudtam. Akkor az otthont legalább ezek miatt kizárhatjuk.


Én ma arra gondoltam, hogy ha ilyen maradna mint ma, maradnék home office-ban ha lehet. 3-4 órában jönne segítő addig dolgozhatnék, a maradékban meg ha alszik dolgoznék, vagy a laptopot a szobájából használhatnám. Látna engem és bírnék dolgozni is.

70. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 66. - Garabonciás)
2020. máj. 3. 22:02
Együtt lakunk. Külön szobánk volt eddig, de beköltöztem az övébe éjszakára, ha valamit szeretne halljam.
69. Sziszi69 (válaszként erre: 68. - Sziszi69)
2020. máj. 3. 19:10
Jav.:részvétem
68. Sziszi69 (válaszként erre: 59. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 3. 19:08
Sajnálom és részvéten.
67. pteri (válaszként erre: 51. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 3. 16:59
Mivel nem voltál még ilyen helyzetben, nem tudhatod, hogy te vagy bárki más nem kérheti az intézeti elhelyezést. Csak a néni kérheti egy formanyomtatvány kitöltésével és saját kezű aláírásával. Viszont, ha már nem ismer meg, nem biztos, hogy megérti miért kell ezt a papírz aláírni, vagy éppen észnél van és nem akarja. Csak akkor lehet intézkedni helyette, ha gondnokság alá vetetitek, ami egy több hónapig tartó bírósági eljárás. Utána beadjátok a papírokat és felkerül a várólistára, ami szintén több hónap, valahol több év. Tehát ez nem járható út. 22-es csapdája.
2020. máj. 3. 16:24
Ne ess panikba, nem tudsz tenni semmit. Azt amire kepes vagy azt megteszed hogy neki jobb legyen. Vagy elviselhetobb. De eletet nem tudsz neki adni. Nem vagy Isten. Beszelgess vele regi dolgokrol, a gyermekkorarol, kozos elmenyekrol, a nagyanyam is arrol szeretett beszelni mindig az utolso idokben. Folyton emlekezett. Ez nem lesz konnyebb, keszulj fel ra, ha nagyon nem birod kerj segitseget valakitol. De ki kell birnod, eros vagy te. Egyebkent egyutt laktok vagy kulon? Ezt nem derult ki szamomra, de lehet hogy csak elsiklott felette a figyelmem.
2020. máj. 3. 15:20

De ugyakkor tudom ez nem jó élet már. Eszik, felül, wc-zik, visszaül az ágyra, majd lefekszik és pihen. Már attól elfáradt, hogy az ágyban felül.

Mikor ő tavaly ősszel még kapált és ásott. Most meg...

2020. máj. 3. 15:17

Nem tudom mi lesz. Ma felhívott a nagynéném, hogy hogy van. Beszélgettünk, majd megkérdezte: a Mama beszélt róla, hogy milyen temetést szeretne?

Igen beszélt. Mindent elmondott, még a ruháit is. De szemét dolognak érzem, hogy még él, itt alszik a másik szobában, mi meg arra készülünk ha meghal :(


Nemrég vittem neki ebédet. Sütit is kért, ivott egyedül pohárból. Majd kért egy kis almát. És mi ilyenekről beszélgetünk.

63. matyera (válaszként erre: 62. - Gigi>)
2020. máj. 3. 12:18
Persze,tudom,sajnos most patt-helyzet van. De talán hamarosan lesz rá módja. Legalábbis kívánom neki!
62. gigi> (válaszként erre: 36. - Matyera)
2020. máj. 3. 12:16
Nem tudja beadni otthonba,mert mindenhol felvételi stop van a járvány miatt. Utána sem lesz egyszerű,mert mindenhol várólista van.
61. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 57. - Garabonciás)
2020. máj. 3. 11:24
Ő sem pelenkás. Szoba wc-re ráül. Meg fel bír állni még.
60. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 56. - Garabonciás)
2020. máj. 3. 11:23

Most az van nála, hogy 2 hétig borzalmasan volt. Gyógyszereit keverte, nem evett, nem ivott. Kiabált, sírt.

Bekerült kórházba. Kapott infúziókat, majd hazakerült. 5 napja van itthon.

Kijött rajta a demencia, viszont nyugodt, szépen eszik és iszik. De ugye elé kell rakni + pontosan adagolni a gyógyszereit.


Jelenleg egész jól van. Ég és a föld a 2 héttel ezelőtthöz képest. A lába viszont dagad nagyon, néha szörcsög a tüdeje is és fullad. Vízhajtózom minden nap, ez úgy ahogy jó neki. Hát nem tudom..

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook