Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Idős beteg ápolása fórum

Idős beteg ápolása (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
59. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 54. - Sziszi69)
2020. máj. 3. 11:16

Nekem az édesapám halt meg ápolási osztályon. Agyvérzés miatt, 50 évesen.

Szörnyű volt úgy látni őt.

58. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 53. - Szőkelédi)
2020. máj. 3. 11:14
Sajnál engem igen. Ha tiszta a tudata ezt mondja, hogy ne emelgessem, vigyázzak nehogy sérvet kapjak. Egyébként tényleg, jobb a hirtelen halál, mint a leépülés.
2020. máj. 2. 22:36
De őt pelenkázni is csak akkor kellett már amikor beteg lett. Amikor hazaadták a kórházból, előtte nem kellett.
56. Garabonciás (válaszként erre: 52. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 2. 22:34
Nem sokáig. A nagyanyám olyan 3-4 hét alatt ment el. De előtte ő egész jól volt. Azt leszámítva hogy enni meg inni nem nagyon akart. Meg a gyógyszereit rendre összekeverte. Kapott egy bélfertőzést itthon, aztán kórházba került, ott kb. 2 hétig volt, onnan már egy fél vesével kevesebbel jött haza, itthon volt még egy hétig, de akkor már csak vegetált, nem is szólt hozzánk, csak ha kérdeztük, enni-inni nem nagyon akart, aztán bedagadt kb. duplájára a lába, hívtuk a mentőket újra, elvitték aztán már nem jött haza. 2-3 napot élt még a kórházban. :(
55. szőkelédi (válaszként erre: 51. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 2. 22:03
Nem olyan rossz az otthon,már egy éve majdnem ott van az anyós . Nem dugtuk be ,de ez volt a legjobb megoldás. Már nem élne régen ha velünk marad . Itt nem mentek simán a dolgok .
54. Sziszi69 (válaszként erre: 51. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 2. 21:58

Ugyan ezek a dolgok történtek velünk is,jönnek az emlékek. A mi esetünkben kb. 1év volt.

Nagyon sajnálom,mert anyósom az utolsó 2 hónapját ápolási osztályon töltötte. Ekkor már nem beszélt,de a szemét,a tekintetét soha nem felejtem. Ő otthon szetetett volna meghalni.

A mi városunkban az ápolási osztály egy borzalom 5000ft/nap ellátásért. Oda ha lehet senki se kerüljön.

53. szőkelédi (válaszként erre: 48. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 2. 21:56

Dehogy vagy szemét 😟 ne mondj ilyet . Biztos a néni téged sajnál mert szeret . Ezért érzi úgy ,hogy nincs életed miatta és neki sem jó így. Szerintem.

Anyám éveken át hajtogatta hogy megfullad attól félt nagyon ,rossz volt hallgatni. Végül hála Istennek hirtelen halt meg 68 évesen .

52. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 50. - Garabonciás)
2020. máj. 2. 21:42
És meddig tartott ez az állapot?
51. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 49. - Garabonciás)
2020. máj. 2. 21:40

Igen szegény, retteg a haláltól. Pedig kb 20 éve a temetésére gyűjtöget, meg elsorolta mibe öltöztessék majd. De más beszélni róla, és más a közelében lenni.


Az lesz majd, ápolót kell találni. Max a nyugdíja rámegy, remélem az csak elég lesz rá. De már a kórházban létekor is sajnáltam. Kiabáltak vele (hallottam), meg kikötötték a kezét, pelenkát adtak rá. Értem, hogy nincs annyi nővér aki ápolja, de ez szörnyű.


Abban maradtunk, hogy ha már végképp nem ismer meg és pelenkára szorul, akkor menjen otthonba.

2020. máj. 2. 20:26

* Kitartást nektek, ha nem akar menni otthonba, ne adjátok be. Bocs, elírtam.

Annyira még nem lehet leépülve ha tudja hogy mi vár rá. Szerintem felfog ő mindent, csak vannak néha rosszabb napjai. Az én nagyanyám pont ilyen volt. Mintha az ő történetét olvasnám.

49. Garabonciás (válaszként erre: 48. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 2. 20:23

Szegény! De rossz basszus így meghalni, várva a halált pláne olyannak aki így viseli. Nem tud szembenézni vele. A nagyanyám pont ilyen volt, pedig hitt a feltámadásban meg mindenben amit a keresztény vallás elültetett a fejében. A nagyapám már egész más tészta volt, az mindig mondta hogy meghalok, meghalok, de még azt is jókedvűen, aztán egyszer csak tényleg meghalt. Egyik napról a másikra, szinte észre se vettük. Úgy halt meg, ahogy élt. Rettenetesen hiányzik. A legjobb ember volt, meg a legbölcsebb akit ismertem.

Kitartást nektek, ha nem akar menni otthonba, ne adjátok meg. Aztán meg az a tudat fog kísérteni életedben, hogy készerővel benyomtad a mamit az otthonba. Valahonnan kérj segítséget, önkormányzat biztos segít, ad mellé valaki ápolót. A többit meg oldjátok meg családon belül.

2020. máj. 2. 20:11

Ma is tiszta napja volt, és elkezdett sírni hogy ez nem élet. Miért nem halhat már meg.

És szemétnek érzem magam, mert bár megszakad érte a szívem így látni, de megértem őt.

2020. máj. 2. 20:08

Pár napig kórházban volt. Mikor elmentem érte és meglátott, azt mondta már azt hitte sosem lát viszont, mert elfekvőbe fogjuk rakni. A másik unokája az idősek otthonát már nézegette, ill. hospice házakat, ápolási osztályokat. Szóval eltalálta a Mama :(

Ezek után hogy adjam be?

Egyelőre még nem pelenkás. Van neki mobil wc, azt használja. Segítséggel.


Egyébként súlyos szívbeteg + daganat is van a szervezetében. Néha fullad. A házi orvos azt mondta, mindent megtettünk érte. Ha nagyon fullad, hívjak mentőt, de nem muszáj kórházba vitetnem.

Lemondtak már róla.

46. Sziszi69 (válaszként erre: 43. - Szőkelédi)
2020. máj. 2. 20:02
Volt egy kis megtakarításom,az anyósomnak elég jó nyugdíja volt és a lányom tanulás mellett dolgozott. Nehéz időszak volt. A sógornőm(a lánya) pedig élte a gondtalan egyedülálló nők életét.
45. l.luiselotte (válaszként erre: 44. - Matyera)
2020. máj. 2. 19:50

A lábát érte baleset, a lakásban mégcsak bottal elsántikált. de a tolószéket csk meghozattuk és soha nem ült bele. ( a fiam száguldozott vele ). Anyukám mindig magára sokat adó fiatalos nő volt, én teljesen megértettem hogy nem akar

kerekes kocsiban az utcán mutatkozni , meg tökfelesleges is lett volna, én mindig mindent beszereztem elintéztem amit kell, ha meg valamire kiváncsi volt, oda elvittem kocsival . Ha beleül a kerekes kocsiba, engem nem zavart volna de azért én is örülök utólag, hogy igy döntött.

44. matyera (válaszként erre: 42. - L.luiselotte)
2020. máj. 2. 19:35

Próbállak megérteni, de sehogy se megy. Sztem ez nem normális döntés egy gyerek részéről. Szerinted anyukád, ha a szomszéd előtt szégyenli a tolószéket, akkor előtted nem szégyenli magát?

Egy gyereknek nem kéne a szüleit ilyen helyzetben látni.

Én biztos nem tudnám ezt megtenni. Nagyon szeretem a szüleimet, közel is állunk egymáshoz, de ez köszönöm nem. Akkor inkább plusz munkát vállalok, ha a nyugdíjuk nem elég egy idős otthonhoz.

2020. máj. 2. 19:14
Aki otthagyta a munkahelyét miből élt meg ? Mivel az állam nem járul hozzá anyagilag a gondozáshoz .
2020. máj. 2. 19:05

Én 4 évig ápoltam anyukámat, baleset érte nem ill csak ngyon nehezen tudott menni, szobához kötött volt, mert nem engedte hogy kerekes kocsiban toljuk nem akarta hogy meglássák az ismerősök. A kaját hozattuk, én vásároltam, hétvégén főztem, elláttam orvost hivtam ha kellett bevittem a kőrházba.Nem tett jót neki a bezártság, az utóbbi 1-2 évben sokat veszekedett velem, kritizált, de szellemileg rendben volt. Nincs testvérem, munka és gyerek mellett ( fiamnak 16-20 éves koráig tartoott anyukám betegsége gimi ill. egyetem elejére esett ) nem volt egyszerű, de bármikor újra kezdeném.

Fogadtunk gyógytornászt és masszőrt, de légedetelen volt velük, a msszőr tbk egy brdáját el is törte masszirozás közben. Nem is merült fel, de anyukám nem fogdott volna el idegen ápolónőt vagy gondozót, deszerencsére ottltam én. Fiam eléggé kelletlen vagy nem túlságo más ügyekben, de sokat segitett mrt nagyon szerette a nagymamát.

2020. máj. 2. 17:59
Sajnos az idősek otthonában jelenleg felvételi zárlat van. Házi betegápolást pedig olyan összegért vállalnak az erre szakosodottak, hogy felér egy rablással.
40. Sziszi69 (válaszként erre: 32. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 2. 16:33

Szia!

Sajnos nagyon rossz helyzetben vagy ha nincs segítséged. Tapasztalatból mondom,hogy ez fizikailag,mentálisan és anyagilag is rendkívül megterhelő. Én az anyósomat ápoltam segítség nélkül és ő is demens volt. Viszonylag rövid időn belül ő is leépült. Kezdődött a félre beszéléssel,állandó üldözési mániával,heti 1-2 eleséssel. Neki is voltak tiszta pillanatai,napjai amikor nagyon jól elbeszélgettünk. Pár hónap alatt viszont annyira leépült szellemileg és fizikailag,hogy pelenkás,ágyban fekvő lett. Na ez a helyzet volt a legnehezebb.

Mind a két periódusban szükség volt az állandó felügyeletre. Én kénytelen voltam feladni a munkámat. Egyben viszont biztos vagyok,hogy ma sem csinálnám másként.

Sok erőt kívánok neked!

39. szőkelédi (válaszként erre: 32. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 2. 16:21
Talán alap ápolási díjat kapnál,30 körül . Mi nem kaptuk meg. Ápolónőt már írtam az elején .
38. szőkelédi (válaszként erre: 32. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 2. 16:04
Semennyire sem megfelelő. Anyós is azt akarta mindenáron. De a telefont nem tudja kezelni, kezéből minden kiesik ,feledékeny ,trabival nem fér el a lakásban. Nem jól lát , hallása sem jó. Így nem lehet egyedül lenni . Sajnos ez egy ilyen helyzet. Nincs kisegitve a néni a házi segítségnyújtással. Itt a faluban vannak szociális gondozók, receptért mennek ,ebédet visznek ,hivatalos ügyeket intéznek ha úgy adódik. De ezek az idősek hogy is mondjam, megbízhatóak . Tehát nem demensek illetve nincs súlyos betegségük. Aztán meg lelkiismeret furdalásod lesz ha a nénivel baj lesz . Nem oktatni akarlak,csak mi is keresztül mentünk már ezen . Csak tanácsot kértél,leírom nálunk hogy történt. Persze megkaptam én is ,hogy a szeretet fontosabb ,meg nem a pénzért kell gondozni valakit . Stb . Persze ,szereted a mamád,de ne akarj tönkremenni.
37. matyera (válaszként erre: 36. - Matyera)
2020. máj. 2. 15:51

Amúgy meg ha nem fedezi a nyugdíja, el lehet kérni bizonyos részét a rokonoktól. Ha jól olvastam ő a dédmamád. Akkor van neki 1 gyereke biztos, 1 unokája biztos. El lehet kezdeni nekik is beszállni, ha másképp nem, anyagilag.

Kész. Ezt családok így szokták megoldani. Nem a dédunokára sózzuk a nehezét.

36. matyera (válaszként erre: 32. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 2. 15:48

Ne haragudj, de ez már egy vicc.

Tessék a nénit beadni egy otthonba. Biztos van nyugdíja, ha nem elég, te kiegészíted.

Ez nem jó eljárás, hogy te majd itt feláldozod az életed.

Noooormális??? Hogy fogsz újra munkába állni, hogy tartós el magad. Gondolkodj! De először magadra gondolj!!!

Én értem, hogy szereted,értem, hogy befogadott, értem hogy együtt életek. De akkor sem a te feladatod egy demens, öreg nénikét ellátni, nulla ápolási tudással.

35. Garabonciás (válaszként erre: 32. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 2. 15:30
A 3-4 oras hazigondozasert fizetned kell vagy ingyen van? Nagyanyamnak nem kellett fizetni, mondjuk nala jo ha fel orat volt a gondozo. Bevasarolt neki, gyogyszereit beadta, valtott vele par szot aztan ennyi. Mar ment is tovabb. Es ez egy heten 3x volt, nem minden nap. De itt vki irta mar, vannak olyan emberek hogy a nyugdijaert vallaljak az idos ember gondozasat, feladsz egy hirdetest, aztan biztos jelentkezik ra vki.
2020. máj. 2. 15:07
A demencia meg a stroke szerintem nem fugg ossze, inkabb csak kezd folyamatosan leepulni a neni. A testi funkcioi kezdik feladni a harcot, eloszor csak az agy, majd a gyomor, a vese, aztan lassan minden leall. Igy mulik el az elet sajnos annak aki nem varatlanul, betegsegben vagy balesetben huny el. Aterzem a banatod, en is nap mint nap szembesultem ezzel a nagyanyam révén, hat csak azt tudom mondani kitartas, legyel eros meg turelmes, en sajnos gyakran kiborultam, mert az en idegrendszerem se olyan mar mint regen, az biztos hogy nagyon nehez helyzet ez mindkét félnek. Minden jot a dédinek meg nektek is!
33. Auróra2010 (válaszként erre: 32. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 2. 14:40
a dédinek nincs nugdija, ami fedezné az ellátást ?
2020. máj. 2. 14:36

Szerintetek az mennyire kivitelezhető, hogy 3-4 órában az önkormányzati házi segítségnyújtás legyen vele, a maradék kb 4-5-ben pedig magán úton ápoló?

Ingem gatyám rámenne erre ugye?


Agyalok mit kellene tegyek. A táppénz nem megoldás, és nem akarok kiszúrni a munkatársakkal.

Az ápolási díj mennyi lehet? 40-50 ezer? Az kevés. Otthonba nem akarom adni. A keresztlánya azt mondta, novembertől ráér ide költözni. De addig? :(

31. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 30. - Guruljka)
2020. máj. 2. 14:30
Kórházban volt 4 napot. Szerintem ott kiderült volna.
30. Guruljka (válaszként erre: 29. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 2. 12:47

Van stroke, ami észrevétlenül zajlik.

Nem jelentheted ki biztosra, hogy nem kapott.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook