Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Idős beteg ápolása fórum

Idős beteg ápolása (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
29. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 27. - Channa*)
2020. máj. 1. 16:25
Nem kapott.
28. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 26. - Szőkelédi)
2020. máj. 1. 16:25
Ma úgy viselkedik, olyan mint régen. Mintha nem lenne baja.
27. Channa* (válaszként erre: 24. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 1. 08:19
Valószínű, hogy kapott egy sztrókot.
26. szőkelédi (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 30. 22:00

Elhiszem neked,igen megterhelő.

Hogy mennyi idő alatt lett demens csak szakember tudná mondani.

De jobb nem lesz sajnos ,ha már ilyen állapotban van a néni .

2020. ápr. 30. 21:38
Ja és érzelmileg is megterhelő. Fáj a szívem így látni őt. A tekintetét, ahogy beszél. Mikor tiszta, bocsánatot kér ha megbántana. Ne haragudjak rá. :(
2020. ápr. 30. 21:36

Bocsánat egyben válaszolok: nagyjából 2 hét alatt lett demens. Ez létezik? Néha megismer és olyan mint régen, máskor meg kérdezi ki vagyok? Ki az ő anyja? Gyereke? 80%-ban tiszta a tudata, 20-ban zavart.


Én is azt veszem amit szeret, de magától nem eszik, nem iszik. Nem szól. Csak ha beviszem neki, megetetem vele, de 3-4 kanál után tiltakozik.


Egyedül nem maradhat. Ma elbóbiskolt. Kivittem a szemetet. Már rögtön szólított.

Hétfőn elaludt. Kimentem a szomszédnak adni valamit, meg pár szót váltani. Mire visszaértem, ült az ágy szélén hogy elesett mert ki akart wc-re menni. Egy nagy dudor lett a fején.


Folyton mászkálni akar, járni körben a szobát. És adja a feladatokat: ezt kéri, azt vigyem be. Nem ezt, azt. Kitalál valamit, én megteszem, beviszem, de ez tényleg 24 órás munka. Fizikailag nem bírom.


Elvileg jön majd egy ápoló fürdetni május közepétől.

23. szőkelédi (válaszként erre: 22. - Garabonciás)
2020. ápr. 30. 20:09
Hát ....alap járt volna . Talán ! 29 ezer körül. De ahhoz is ezer igazolás ,hiába segített a háziorvos, visszadobta a hivatal. Ráírta a 24 órás gondozást is ,nem volt elég. Eleinte még anyós is benne lett volna,aztán már nem akart menni bizottság elé. De pénz nélkül nem megy ugye .
22. Garabonciás (válaszként erre: 20. - Szőkelédi)
2020. ápr. 30. 19:43
Azért hogy vki idős azért szerintem nem jár ápolási. Csak ha van vmi komolyabb betegsége, ami miatt ágyhoz kötött vagy ellátásra szorul.
21. Garabonciás (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 30. 19:37
Az én nagyanyám 92 éves volt amikor meghalt. Az utolsó oár hónapban már ő se nagyon akart enni semmit se, de én nem próbáltam meg "beletömni" az ételt. Olyanokat főztem vagy vettem neki amiket szeret. Tudata tiszta volt neki, a gyógyszereit kavarta mindig össze. Az önkormányzat ha van rá keret szokott biztosítani házi segítségnyújtást, gondozók meglátogatják a mamit, aztán segítenek amiben tudnak. 2-3 naponta. Ez se a legjobb megoldás, mert folyamatosan nics mellette senki, de ha nem akarjátok magatokhoz venni, vagy otthonba rakni a semminél több. Az én nagyanyám hallani se akart róla hogy odaköltözzön vki hozzá, de otthonba se akart menni, a mi kezünk jól megvolt kötve. Otthonba nem akar menni egyébként a dédi?
2020. ápr. 30. 19:17
Ápolási díj max 58 ha egyáltalán megítélélik. Mi sem kaptunk , rehabilitációs bizottság véleménye kellett volna Kiskunhalasról.
19. szőkelédi (válaszként erre: 16. - Emese1)
2020. ápr. 30. 19:14

Napi 12 ezer lett volna az ápolás 8 órában . Ez volt a legolcsóbb a környéken. Nem tudom a kérdező hol él ,de egy vagyon így is.

Sajnos igen ,24 órás felügyelet ,házi segítségnyújtás ezesetben nem elég.

18. michelle.r (válaszként erre: 17. - Channa*)
2020. ápr. 30. 18:27
Még ha elviszi a fizetését a dédiszitter, akkor is jobb, mint fizetés nélküli szabira menni, mert annak tényleg az lehet a következménye, hogy elbocsátják egy idő után. Akármilyen empatikus a munkáltató, a céget, a többi alkalmazottat nem veszélyezteti, hogy egynek segítsen. Amellett jobb szakemberre bízni az ápolást, a szeretet nem helyettesíti a szakértelmet.
2020. ápr. 30. 18:10

Nem tudom mennyit keresel, de esetleg egy "bébiszittert" lehet mellé fogadni, hogy tudjatok dolgozni, de ha elviszi a pénzedet, akkor a fizetés nélküli marad.

Jelenleg nem tudom, hogy találsz e valakit mellé, illetve otthont sem fogsz most találni, mert felvétel stop van...

16. Emese1
2020. ápr. 30. 18:07
Az ilyen idős, demens betegek napi 24 órás ellátást igényelnek.Ezt a bentlakásos otthonok tudjåk biztosítani.Ha nem szeretnėd, hogy otthonba kerüljön åpolási segélyt tudsz igénybe venni. Megoldås lehet még a házi segítségnyújtás igénylése, de ez magában kevės mert max 4 óra lehet naponta (általåban kevesesebb)de ez mellė még maszek úton tudsz ápolót fogadni.Az éjszaka még mindig rád vár és sajnos eljön az az idő mikor felcseréli az éjszakát a nappallal.
15. szőkelédi (válaszként erre: 14. - Globus)
2020. ápr. 30. 17:50

Ez a pasi attól mujább😆


Viszont a 3 hónap jövedelem kiesést nem mindenki teheti meg. Igazából a gondozás sem való mindenkinek,attól függ a dédimama is milyen állapotban van. Akit írtam ismerőst ,meg is verte a nagymama . 🙄😒 Nekem nem ajánlotta az orvos,hogy itt maradjak anyóssal egyedül . Nagyon nehéz,pszichésen is anyagilag is.

14. globus (válaszként erre: 13. - Szőkelédi)
2020. ápr. 30. 17:15
Ez nálunk is így történt. Azelőtt üvöltözött, miután kiszálltam 2,5 hónapra, utána rögtön volt "légy szíves, köszönöm szépen" :D
13. szőkelédi (válaszként erre: 12. - Matyera)
2020. ápr. 30. 17:08
Férjem ezért volt szerencsés,3 hónapot nem volt dolgozni ,akkor derült ki mennyire nélkülözhetetlen. Főnöke már hülyét kapott majdnem,mikor megy már vissza . Én meg nem vállaltam a gondozást ,így 3 hónapig pénz nélkül voltunk. De a fóruminditó egyedül van 😕
12. matyera (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 30. 16:07
Munkaviszony meg, de a helyttesitesedet meg kell oldani a cégnek. Fizetés pedig nincs. És úgy vélem, ahogy visszamennél, nem alkalmaznának többet..mondván meg van a helyettes, kinevezték őt a helyedre. ☹️☹️
11. szőkelédi (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 30. 16:00
Ha nem is rúgnak ki,de azért a megélhetés biztosítva lenne ?
2020. ápr. 30. 15:57

Családtag ápolása


Munkajogi szempontból a munkavállaló házastársa, egyeneságbeli rokona (szülője, nagyszülője, gyermeke, unokája), örökbefogadott, mostoha-, illetve nevelt gyermeke, örökbefogadó-, mostoha-, illetve nevelőszülője, illetve a munkavállaló testvére, élettársa, egyeneságbeli rokonának házastársa, házastársa egyeneságbeli rokona (após, anyós) és testvére (sógor, sógornő), valamint a munkavállaló testvérének házastársa minősül hozzátartozónak [Mt. 294. § (1) bekezdés b) pont]. A családtag ápolása akkor minősül tartósnak, azaz a fizetés nélküli szabadságra vonatkozó igény akkor megalapozott, ha a személyes gondoskodásra előreláthatólag legalább 30 napig szükség lesz [Mt. 131. § (1) bekezdés]. Fontos feltétel az ápolás személyessége is, szükséges, hogy a munkavállaló hozzátartozóját maga ápolja, kórházi kezelés idejére fizetés nélküli szabadság nem kérhető. A munkavállaló hozzátartozója tartós ápolásának tényét, illetve a személyes ápolás indokoltságát a beteg hozzátartozó kezelőorvosa igazolhatja [Mt. 130. § (2) bekezdés]..


Munka Tv könyvéből idéztem


Dédszülő ápolására igénybe lehet venni, de a munkáltatótól is függ

9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Auróra2010)
2020. ápr. 30. 15:51
Az mit jelent? A munkaviszony megmarad?
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Szőkelédi)
2020. ápr. 30. 15:51

Nincs senki. És pár éve hozzá költöztem mikor jól volt. Így egy fedél alatt élünk.

Távoli rokonai vannak, de mindnek családja van, és messze élnek. Az egyik azt javasolta tegyük otthonba. Nekem az a pár nap kórház is elég volt, látni mi megy ott :(

2020. ápr. 30. 15:49
Fizetés nélküli szabadságot nem akarsz kivenni a néni ápolására ?
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Szőkelédi)
2020. ápr. 30. 15:47

Én attól tartok picit, hogy nehogy kirúgjanak.

Mert a helyettesítésem nehézkes. De csak nem.

5. szőkelédi (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 30. 15:07
Háziorvos mit javasol ? Más segítsége nincs a néninek ? Vagy esetleg felváltva ? Nagyon nehéz jól dönteni ☹️
4. szőkelédi (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 30. 15:05
Férjem is szabadságon volt,aztán fizetés nélkülin 3 hónapig. Ápolási díjat kértünk 3 szor szivattak minket ,aztán anyós meggondolta magát,nem akart közreműködni így semmit sem kapott a férjem. Erőszakkal nem lehet ...
2020. ápr. 30. 14:52

És pl a munkahely? Mit tegyek? Van munkahelyem 4 éve. Jó dolgozó vagyok. Sosem lógok, megbízható vagyok.

Jelenleg szabadságon vagyok, de később? Fogalmam sincs mi lesz hetek múlva.

2. szőkelédi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 30. 14:20
Hogy mire számíthatsz,csak a Jóisten tudja. Ismerős 7 évig gondozta a nagymamát. A végén már nagyon rossz állapotban volt a néni. Segítséget nem kapott ,mert ápolási díjon volt az egyik gyerekkel,nagymama meg a szomszédban lakott . Egyébként mi sem kaptunk segítséget ,sok utánajárással sem . Még az alap ápolási díj sem járt .
2020. ápr. 30. 14:11

Sziasztok! A dédimről van szó, 89 éves. Egyedül nem lehet hagyni. Hol megismer, hol nem, magától nem enne/inna, úgy kell "beletömni". Ez 3 hete kezdődött kb. És mintha napról napra egyre kevésbé tudná hol van. Tiszta perceiben viszont olyan mint régen. Mire lehet számítani?


Plusz: milyen segítséget kaphatunk?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook