Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hónap végi spórolás: nagyanyáink és saját ötleteink: fórum

Hónap végi spórolás: nagyanyáink és saját ötleteink: (beszélgetős fórum)


535. caravell (válaszként erre: 532. - Smudlaagi54)
2009. okt. 11. 10:58
Csak most láttam, hogy ezt Te írtad! Szia :))) régen nem beszéltünk, remélem, jól vagytok! Pusziiii :)))
534. caravell (válaszként erre: 532. - Smudlaagi54)
2009. okt. 11. 10:57
Nekem is van sokminden, amit nem használok, nagyon gondolkozom, hogy felpakolom a netre vagy a vaterára vagy valamit kellene vele kezdeni.
2009. okt. 11. 10:55

Sziasztok! Most akadtam rá erre a topikra és azok közé tartozom, akinek szüksége is van ilyen ötletekre.

Sajnos a legtöbbet tényleg a kaján lehet megfogni (ennyit az egészséges étkezésről...)meg a ruhákon, gyakran járok a turiba, ha tehetem és van pár percem benézek akkor is, ha éppen nem konkrétan akarok valamit.

Hogy ne legyen hó eleje meg hó vége, a pénzt nagyjából kiszámolom, és osztom 30-al. Igyekszem felváltva főzni jobb és olcsóbb kaját: ha egyik nap pörkölt van, akkor másnap jó a tejberizs vagy a tojáspörkölt. Ilyen olcsó kaja nálunk valamilyen főzelék feltétként bundáskenyérrel pl. spenót v. tökfőzelék. Az olcsó 300 Ft-os párizsi már tényleg szörnyű, de ha ledarálom, jól befűszerezem, akkor remek rakott tésztát, pizza feltétet, lasagnát, milánóit, húsos palacsintát stb. lehet belőle csinálni. Kicsit drágább változat de még mindig olcsó számba megy, ha ugyanezt csinálom akciós lecsókolbásszal.


A sajtlevest ismeritek? 3 leveskockából levest csinálok és ha felfőtt belenyomok egy tömlős sajtot. Jól összefőzöm éa pirított zsemle (kenyér) kockával nagyon finom.


Visszaolvasgattam a topikot, valaki írta, hogy a túrót megfelelő kultúrával alvasztják. Bárki csinálhatja így is, mert ha a tejbe beleteszünk egy kis túrót, akkor belevisszük vele ezeket a bacikat, gombákat. De ezt csak friss házitejjel jó, a bolti inkább nyúlik, keseredik, romlik.


Újságokat én is monitorzom és akkor veszek dolgokat, he lehet, amikor olcsó, olyankor betárolok pl. étolaj és társai. A lejáratos olcsó dolgokból is lehet többet venni, sokminden fagyasztható.


Majd írok még, ha eszembe jut. sajnos van tapasztalatom...

532. smudlaagi54 (válaszként erre: 531. - Pné Veronika)
2009. okt. 11. 08:33
Van egy elektromos késem,vagy 15 éve,de egy kezemen meg tudom számolni hányszor használtam.
531. Pné Veronika (válaszként erre: 527. - Smudlaagi54)
2009. okt. 10. 22:45
Szintén... :-)) Sőt, nekem van hiperszuperkiskofferos késkészletem, de miiiiineeeeeek????? :-O A jól bevált kézreálló, bejáratott késeimet szeretem. Valahogy nem tudok megbarátkozni a többivel, így eggyel több porfogó ami a spejzban van. :-(
530. Pné Veronika (válaszként erre: 524. - Lúdanyó)
2009. okt. 10. 22:43

egészben sütöm meg, aztán lehámozom és kész. :-)


Az úgy jó lesz, olyat én tyúkocskával szoktam. :-)) Van belőle fini leves, aztán meg jó kis pipisült. Én a szokásos fűszereket szoktam:vegeta, grillfűszer, gyros, majoránna, só, bors. Aztán félidőben sok-sok fokhagyma és vöröshagyma...Hm...

2009. okt. 10. 20:55

Szoktam venni fagyasztott leveles tésztát, amiből fornettit szoktam sütni (sárgabarilekvár, nutella, eperlekvár, kakaópor, mikor mi kerül bele tölteléknek), ha épp nincs érkezésem rendesebbet sütni.

De volt már úgy, hogy egy kis füstölt szalcsit vágtam fel, egy kevés savanyú kápival (ez nem fontos bele, de jó izt ad neki), hagymakarikával töltöttem és igy sütöttem meg (a tésztának azt a részét, amit felülre hajtottam, bevagdaltam előre és megkentem felvert tojással a behajtás után, a széleit pedig villával lenyomkodtam, hogy szét ne nyiljon)

Ez is kevésből kijön és nagyon finom! :) a töltelék (bélés, ahogy én szoktam mondani) tetszés szerinti: ami van a hütőben. Kolbászkarika, bármi...

Ha már valaki irta olcsó receptnek, akkor bocsi

2009. okt. 10. 18:55
ha megbarnul a gyümölcs citromos vízbe kell tenni vagy gyorsan meg enni miélött megbarnulna::.:)
2009. okt. 10. 18:36
Nekem is jó a hagyományos kés.Csak a jó éles késeket szeretem,azzal lehet jól dolgozni!
526. lúdanyó (válaszként erre: 525. - Gy.Ibi)
2009. okt. 10. 17:29
Nem veszek..:)
525. Gy.Ibi (válaszként erre: 523. - Pné Veronika)
2009. okt. 10. 15:26
Kerámia késsel is lehet vágni,talán erre jó,mert nem vagyok elájulva tőle.Az enyém kicsi,háromezer körül volt az ára.Aki még nem vett,az ne költsön rá.Vagy nem eredeti az enyém?Pár hét alatt kicsorbult,lepattant a hegye.Egy előnye van,nem barnul meg a gyümölcs tőle.Ja,meg nem vágta el a kezem.Már nem is fogja,mert meg kellene élezni,de gőzöm sincs hogy, vagy hol?Lehet-e?
524. lúdanyó (válaszként erre: 523. - Pné Veronika)
2009. okt. 10. 13:32

Egészben? Vagy ketté vágod?

Holnap kakast főzök nem nagyon öreg 1 éves..Ugy gondoltam meg főzöm a levesbe utánna át sütöm..mivel fűszerezzem?

523. Pné Veronika (válaszként erre: 522. - Lúdanyó)
2009. okt. 9. 22:27
Tepsibe teszem és időnként megforgatva átsütöm. Aztán fogom és berakom egy nejlon zacsiba, lezárom és pár percig ott hagyom. Így könnyebben lehúzható a héja. Csak fa kanállal, fa deszkán készítem, így nem barnul meg. :-) Ha valamit még szeretnél, csak kérdezz. :-)
522. lúdanyó (válaszként erre: 521. - Pné Veronika)
2009. okt. 9. 21:14
Azt irjad nekem le légyszi, hogy a héjját hogyan sütöd meg, hogy lelehessen húzni..:)
521. Pné Veronika (válaszként erre: 514. - Lúdanyó)
2009. okt. 9. 20:26
De arra gondoltam, hogy télire befőzni. Amikor már nagyon drága lesz, ti még mindig csemegézhettek. Vagy csinálj padlizsánsalátát belőle. A receptjeim között megnézheted: Padlizsánsaláta - képpel
520. smudlaagi54 (válaszként erre: 516. - Gy.Ibi)
2009. okt. 9. 20:17
Felszeleteled,besózod,és tálcára rakod.Utána úgy állítod,hogy kicsit ferde legyen,és lefolyik a leve.Utána csak papírtörlővel letörlöd.Biztos nem lesz keserű!A magjai meg olyan picik,hogy észre sem lehet venni!Én nem szeretem vastagra vágni ha rántom,kb 0.5 cm-re vágom csak.
519. 99279bb06f (válaszként erre: 516. - Gy.Ibi)
2009. okt. 9. 19:32
Ha jól át van sütve, teljesen feketére a héját, akkor nem keserű, és a magokat észre sem lehet venni.
518. smudlaagi54 (válaszként erre: 515. - Gy.Ibi)
2009. okt. 9. 19:28
Én sokszor a melegszendvicsre is rakok,mert mi szeretjük!
517. smudlaagi54 (válaszként erre: 508. - Lúdanyó)
2009. okt. 9. 19:26

Nagyon finom a padlizsánkrém,de ha szeretitek a pirítóst,akkor csinálj belőle padlizsános zakuszkát!

Azt üvegekben elrakhatod télire.(Hasonlít az íze a lecsóhoz kicsit!)Az enyém a kamrában sorakozik a babossal együtt!

516. Gy.Ibi (válaszként erre: 508. - Lúdanyó)
2009. okt. 9. 19:24
Írd be itt a Hoxán a keresőbe "padlizsán".Jó sok recept van.Én nem szoktam venni,nekem túl macerás.Aztán a végén ott a sok mag,meg még keserű is lehet.Persze ha kapnék,akkor más lenne.Remélem találsz valami fincsi receptet.A Muszakát kipróbálnám.
515. Gy.Ibi (válaszként erre: 506. - Smudlaagi54)
2009. okt. 9. 19:11

Köszi,hogy leírtad.

Én is így csinálom,csak a paradicsomot hagyom ki.Mellé csinálok belőle salátát magamnak,mert a család nem kedveli a paradicsomot.:-)

514. lúdanyó (válaszként erre: 513. - Pné Veronika)
2009. okt. 9. 18:57
Arra én is gondoltam de most valami más szeretnék belőle..:)
513. Pné Veronika (válaszként erre: 508. - Lúdanyó)
2009. okt. 9. 18:49
Ha szeretitek, csinálj belőle padlizsánkrémet. Nagyon finom, nekem még a gyerekeim is szeretik. :-)
512. Pné Veronika (válaszként erre: 510. - Barracuda59)
2009. okt. 9. 18:43
Nekem "buknak rá" a gyerekek... :-)
511. Pné Veronika (válaszként erre: 509. - Barracuda59)
2009. okt. 9. 18:42
Nincs mit, szívesen. :-)
510. barracuda59 (válaszként erre: 506. - Smudlaagi54)
2009. okt. 9. 18:41
Hú, ezt a parasztreggelit tutira kipróbáljuk:) nagyon jól hangzik!
2009. okt. 9. 18:39
Bocsánat, a manótól nehéz netezni, elfelejtettem megköszönni a tanácsokat rakott krumpli ügyben:) köszönöm mindenkinek, jelentem, a hami nagyon finom lett:D
2009. okt. 9. 14:29
Kaptam tegnap egy csomó padlizsánt. Meddig áll el? Valami jó receptetek van e?
2009. okt. 9. 13:56

Számtalanszor csináltam úgy spagettit, hogy csak egy pörkölt alapot csináltam paradicsompürével, bele oregano, bors, cukor és ezzel lett összekeverve a tészta.

Ha volt tejföl, azt tettünk rá. Vagy term. kechupot. Mindig elfogyott.

2009. okt. 9. 13:15

Tessék egy változata a parasztreggelinek:


1 közepes krumpli,0.5 cm szeletekre vágva,vagy 1x1 cm kockára vágva

1 vörös hagyma,v.1 cs újhagyma vékony karikára vágva

2 zöldpaprika vékony szeletekre vágva

5-10 dkg szalonna kockára vágva

1 nagy paradicsom kockára vágva,

só,bors

2-6 tojás

10-15 karika füstölt kolbász ha van

A szalonnát megpirítjuk,megsütjük rajta a krumplit ,rádobjuk a hagymát,paprikát.Picit megsózzuk,ha megpuhult,rádobjuk a paradicsomot.Megborsozzuk,és ráöntjük a felvert tojást.Kevergetve sütjük.Ha kolbászt is rakunk bele,akkor azt a paprikával egyidőben adjuk hozzá.

Ha újhagymával készítjük,akkor a zöldhagyma szárát is bele lehet vágni.Ne szárítsuk ki a rántottát finomabb ha kicsit lágy.Én 2 tojást szoktam hozzáadni,mi attól kifekszünk,de 6-ot is elbír.Nagyon laktató,és nagyon finom.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook