Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Természetes kozmetikumok (ahogy nagyanyáink csinálták) fórum

Természetes kozmetikumok (ahogy nagyanyáink csinálták) (beszélgetős fórum)


13. demmi
2011. jún. 14. 19:17
hahó van még itt valaki?
12. watch (válaszként erre: 2. - Adryca)
2011. jún. 2. 11:23
Én úgy ismerem ,hogy 1 evőkanál olaj,1 evőkanál méz melegítve,1 evőkanál konyak ,1 tojás és nagyon szép lesz a haj ,és mosás után ,le lehet öblíteni sörrel ,de én nem igen használom így bár meglepő de nincs rossz illata:)
2010. ápr. 7. 16:27
A szüleimnél még mindig van esővizes kád! Úgy szeretnék esővízben fürödni, érezni azt a "lágy puhaságot!" Mert az tényleg az!
2010. ápr. 7. 14:00
Gyermekként mi is mindig esővízzel mostunk hajat, télen meg a havat olvasztottuk fel! Csodálatos fénye lett és selymes tapitása.
9. Adryca (válaszként erre: 8. - A14deb9047)
2010. ápr. 7. 13:58
Régen még mostak is esővízzel. Volt egy néni a mamám szomszédjába neki volt kitéve egy csomó vödör meg hordó amibe gyűjtögette a vizeket! :)
8. a14deb9047 (válaszként erre: 7. - Adryca)
2010. ápr. 7. 13:56
Azt nem, de hogy esővízzel milyen jó hajat mosni... (a fürdésről már nem is beszélve, de ezekre sajnos nincs lehetőség). Örülök, ha a virágoknak össze tudok gyűjteni egy kis esővizet.
2010. ápr. 7. 13:54
Elvileg van egy élesztős hajpakolás is, ami élesztőből és tojásból meg még vkikből áll. Azt nem ismeri vki? Hogy kell csinálni?
6. Adryca (válaszként erre: 5. - A1baa7edcc)
2010. ápr. 7. 13:07

Köszi! :)

Azért próbáltam ezt ki, mert a sampon rajtam nem segít! :) Nagyon tönkrelett téve a hajm, és most eldöntöttem, hogy kényeztetni fogom, mert megérdemli. :-D

5. a1baa7edcc (válaszként erre: 2. - Adryca)
2010. ápr. 7. 12:26

Ha olajat raksz a hajadra, utana olajos marad. Le kell mosni samponnal.

Csak ha siman tojassargajaval mosod meg, akkor nem kell utana samponozni, bar jobban jarsz egy kimelo samponnal.

2010. ápr. 7. 12:24

Íme néhány pakolás és maszk receptje, melyek rendszeres használata látványos változást eredményez. Ne csak arcbőrünket gondozzuk és kényeztessük, a dekoltázs éppoly fontos!


Banános pakolás


Nyomjunk szét egy fél érett banánt egy villa segítségével, adjunk hozzá fél pohár natúr joghurtot. Keverjük össze alaposan, vigyük fel vastag rétegben az arcra és a dekoltázsra. Húsz perc elmúltával langyos vízzel öblítsük le. A kezelés eredménye: selymes, puha bőr.


Tejes pakolás


A bőr tökéletesen megnyugszik és kisimul a rendszeres tejes pakolásoktól. Merítsünk egy pamutkendőt meleg tejbe, borítsuk be vele az arcot, majd fedjük be száraz kendővel. 10-12 perc után vegyük le, alaposan öblítsük le langyos vízzel.


Uborkás-tejes pakolás



Alaposan mossunk meg egy uborkát, vágjuk vékony karikákra. Merítsünk egy pamutkendőt meleg tejbe, mossuk le vele az arcot és a dekoltázst. Helyezzük az uborkaszeleteket az arcra és a dekoltázsra. 20 perc elteltével távolítsuk el a pakolást, és mossuk le langyos vízzel. Használjunk utána hidratálókrémet.


Tojásos maszk



Válasszuk szét egy tojás sárgáját a fehérjétől. A sárgájához tegyünk egy evőkanál mézet, egy evőkanál olajat, és alaposan keverjük össze. Ha a bőr vízhiányos, kenjük be először hidratálókrémmel, majd így vigyük fel a masszát az arcra, és száradásig (kb. 20 perc) hagyjuk rajta. Langyos vízzel alaposan mossuk le. Ez a keverék kiválóan vitalizálja a bőrt, gátolja annak öregedését, és pótolja a hiányzó zsírokat is.

2010. ápr. 7. 12:17

Télen langyos vízzel, nyáron hideg vízzel mossuk meg jól az arcunkat. Ne használjunk törölközőt, csak az ujjunk hegyével masszírozzuk kicsit bele a vizet.


Ha az ajkunk kezd száraz lenni, kenjük be vékonyan mézzel. Ez vonatkozik a herpeszre is.

2010. ápr. 7. 12:17
Először lenne is egy kérdésem: Kipróbáltam a tojásos hajpakolást (2 toji sárgája, 2 tk méz, 2 tk olaj) Leöblítettem ugyan, de nem mostam meg a hajam utána mégegysez így viszont tiszta "olajos" maradt a hajam. Pedig azt írták nem kell utána megmostni. Ti használjátok ezt a pakolást? Leszoktátok mosni samponnal? Lehet sok olajat tettem bele?
2010. ápr. 7. 12:15

Sziasztok!


Minden hasznos ötletet várok, hajra, arcra, testre. Bármi ami természetes, hasznos és egészséges.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook