Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hónap végi spórolás: nagyanyáink és saját ötleteink: fórum

Hónap végi spórolás: nagyanyáink és saját ötleteink: (beszélgetős fórum)


652. Borsa (válaszként erre: 647. - Barracuda59)
2009. okt. 19. 12:35
Nem gyengén naiv kérdés, de mégis ... hová öntöd az ecetet?? Egyenesen a dobba? Azt hiszem az én Juliskámra is ráférne egy ilyen fiatalító kezelés.
651. mmacus (válaszként erre: 648. - Lúdanyó)
2009. okt. 19. 10:25
Ne féltsd ettől a Lajoskádat, az én Mosó Masám is így van karbantartva, 90 fokon 20 %-os ecettel . Nekem a mosógépszerelő tanácsolta. Meglepő, mi mindent kihoz belőle!
650. nikletty (válaszként erre: 649. - Pné Veronika)
2009. okt. 19. 10:05

sziasztok

mi meg nem is használunk öblítőt, a mosópor mellé mindig csak max 1 dl ecetet, a legolcsóbból.

Így mindig csili-vili a gép. A ruhákon csak a mosóport érezni, azért nem szabad túl sok ecetet beletenni.

Egyszer próbáltam egy coccolinot, de száradás után már nem is éreztük az illatát, így feleslegesnek találjuk. Vagy, van valami jelentősége, már 2 éve így mosunk és nem látom hiányát az öblítőnek. ISmerősnek ugyanolyan gépe van mint nekünk és adagoló tiszta kosz az öblítőtől, a dob meg elvan szineződve...

649. Pné Veronika (válaszként erre: 648. - Lúdanyó)
2009. okt. 19. 09:36

:-)) Nálunk "Mariskának" hívják... :-))

Az ecetes dolog meg működik, én is úgy szoktam. Csak 60°-on és 20 % -os ecettel. :-)

648. lúdanyó (válaszként erre: 647. - Barracuda59)
2009. okt. 19. 09:31
Jaj te nagyon bátor vagy! Már én is gondoltam valamit kéne vele tenni..csak féltem a Lajoskát(mosógép) mert ha bedőglik végem ven! Meg probálom..Vagy na biztass még egy kicsit..:)
2009. okt. 18. 19:35

A mosógépet félévente át szoktam mosni 80-90 fokon 2 liter 15%-os ecettel, mert a sok vizkövet leoldja, csili-vili lesz, mint újkorában. Igy kevesebb áramot használ el a vizfelmelegitésre!

Amikor először csináltam ezt, azt hittem, sódert mosok, olyan hangok szürödtek a mosógépből.

2009. okt. 18. 19:33

A mosódióhéjat lehet használni fehér ruhákhoz is, de akkor kell hozzá fehéritő is (Almawin, Ecover vagy egyéb öko-fehéritőt szoktam használni). Persze, nem Ariel és nem Persil, csodát nem tud tenni, de az olyan rucikhoz, amik nem merő koszosak, "csak" hordtuk 1-2 napig, arra tökéletes. Érdemes esetleg előző este beáztatni a ruhákat, úgy még jobb a hatása (mint minden másnak, igaz?:).


Mosószódát érdemes tenni amúgy a "sima", bármilyen mosóporhoz is, mert lágyitja a vizet, igy a mosópor és az öblitő fele mennyiség is elegendő - ez is spórolás! A mosódióhéjjal való mosáskor elvileg öblitő helyett jó 2-3 csepp illóolaj, de ez nálunk nem vált be, a férjem nem szerette, igy inkább Gabi öblitőt használok mellé.


Mosószódát pedig Budapesten az Andrássy úton vett a férjem, 25 kg volt 3.000 Ft (kisebb kiszerelésben lényegesen drágább a kilónkénti ára!!!).

645. mmacus (válaszként erre: 643. - Lúdanyó)
2009. okt. 18. 19:29
Én is ezért szeretek itt nézelődni. Nem mintha vigasztalna, hogy más is jár hasonló cipőben, de talán mégsem én csinálok valamit nagyon rosszul, és most ilyen világ van. Ez nem garasoskodás, egyszerűen meg kell gondolni, mire mennyit költünk. A család nem érezheti a hiányát semminek, ezért kellenek ezek a kis praktikák. Pl. a tegnapi fánk is alig került valamibe, inkább csak az idő volt több, amit ráfordítottam, de az is belefért. És úgy örültek neki:)
644. Pné Veronika (válaszként erre: 643. - Lúdanyó)
2009. okt. 18. 19:25
Ha szereted a savanyút, nézd meg a befőzős naplómban a csalamádét. Nagyon finom, már a 2. adagot csináltam a napokban. Amikor olcsóbban vannak a hozzávalók, akkor feltankolok és elkészítem. Voltak vendégeim, még a levét is kiitták, olyan fincsi volt.
2009. okt. 18. 19:19

Mindenből csináltam már savanyút. Nekm nagyon fontos kaja!!

Nagyon jók az öttleteitek örülök, hogy nem egyedül vagyok "sajnos" garasoskodó..:(

642. 99279bb06f (válaszként erre: 635. - Bajusz9)
2009. okt. 18. 16:22

Szia! Ezt a krumplistésztát még nem is hallottam, de ki fogom próbálni.


Ami még eszembe jutott, hogy a sok far-hátról, amit a kutyáknak veszek, le szoktam szedni a hájat, és kisütöm egy csomó fokhagymával és sóval, majd egy kis tejet öntök rá, hogy ikrás legyen (ha van tej).

A zsíros kenyérhez viszont vöröshagymát szoktam karikára vágni, megsózom és pici ecetet öntök rá (esetleg egy kis vizet is). Ezt még rántott húshoz is ettük, mert nem volt semmi savanyúságnak való itthon.

A másik savanyúság, amit télen előszeretettel használok, az a sült alma. Már elég olcsó egy kiló alma, kezdhetem is akár. :) Az almát szeletekre vágom, beáztatom ecetes vízbe egy fél órára, majd kevés olajon barnásra sütöm. Ez az utolsó az ebédhez, amit elkészítek, mert ez melegen jó.

641. 99279bb06f (válaszként erre: 636. - Smudlaagi54)
2009. okt. 18. 16:17
Ha agyonvertek volna, akkor sem kerestem volna a gyógynövények közt. Valamilyen nagy áruházban vettem, ott nem is volt ilyen részleg, de most legalább már tudom, hogy hol nézzem. Köszi. :)
640. bajusz9
2009. okt. 18. 15:14

Csak kikenem az alját egy kis olajjal, és le is fedem, különben ropogós marad a teteje.

Sült hússal is nagyon finom lehet.

A mosódiónak utánanézek.

639. lúdanyó (válaszként erre: 635. - Bajusz9)
2009. okt. 18. 14:24

szia!-sziasztok!

nagyon sok mindent úgy csinálsz ahogy én..:)

Atepsis tarhonyát kiprobálnám..:9 Teszel a tepsi aljába zsiradékot? Van egy kis sült husi maradékom abbol csinálok a tepsit befeded? Nem fóliát használok csak ha muszáj hanem egy nagyobb tepsit boritok rá...

A Mosó diót én is hallottam még valahogy nem jutottam oda, hogy ki is probáljam szépen mos? Fehéret is azzal mosoL?

2009. okt. 18. 08:25
Bocsánat, lusta voltam kiirni, mosódióhéj a becsületes neve :)
637. barracuda59 (válaszként erre: 635. - Bajusz9)
2009. okt. 18. 08:25

Én is korgó gyomorral olvastam át a topicot előszörre:D


Én még nem próbáltam a DM-es mosóport, mosódiót használok általában (csak a foltosabb ruciknál mosóport) és mosószódát (ez lágyitja a vizet és igy kevesebb mosópor is elég, de a mosódió mellé is nagyon jó).


Igy drágának tünik a mosódió, mert 1kg 3000Ft (na nem a bioboltban, hanem az interneten), viszont tényleg elég majdnem egy évre. Ráadásul nem vegyszerrel mosok, a környezetet sem szennyezem és a gyerekek bőrének sem ártok.

636. smudlaagi54 (válaszként erre: 624. - 99279bb06f)
2009. okt. 18. 06:46
Úgy emlékszem gazda boltban tudtunk venni kapor magot,és a Gyógynövények között volt!Aki szereti a spenótot,annak érdemes vetni Mangoldot is,nagyon hasonlít az íze a spenótéhoz,és nagy levelei vannak!És a levél nyeleket is kb 10-15 cm-esek fel lehet használni levesbe.
635. bajusz9
2009. okt. 18. 00:48

Sikeresen elolvastalak Benneteket az elejétől, és sok helyen korgott a hasam közben (90 naposozok, tegnap gyümölcsnap, holnap csak folyadék:-( ).

A krumpli nálunk is nyerő, a krumplis tészta másképp, ha esetleg így még nem próbáltátok volna:


Felteszem a kockára vágott krumplit főni sós vízbe, közben begyúrom a csipetkét. Mikor megfőtt a krumpli, belecsipegetem a csipetkét. Közben zsemlemorzsát pirítok, belereszelek egy kis hagymát, és még forrón megy bele a leszűrt krumpli és csipetke.


Szerencsére szeretjük a csontosabb húsokat, így a húslevest leggyakrabban csirkemellcsontból csinálom, sőt a hátsó, kicsit húsosabb részéből szoktam pörit, vagy rizses húst is csinálni.


Tepsiben szoktam tarhonyás krumplit csinálni, egy sor krumpli, egy sor pirított tarhonya, és bármi ami van (paradicsom, paprika, hagyma, kolbász, szalonna), ráöntök dupla mennyiségű pörköltszaftos lét, és mehet a sütőbe.


Amíg csecsemők voltak a gyerekek, előre megfőztem Nekik jó sok adag főzelékfélét, egyszerre több fajtát, leturmixoltam, beleraktam bébiételes üvegbe, majd lefagyasztottam. Ha húslevest főztem, a benne főtt zöldséget is elraktam ilyen módon a fagyóba, egy levesből 2-3 adag is lett, mert mi nem nagyon szeretjük.


Pelenkából a drágábbat csak éjszakára használtam, nappalra jó volt az olcsóbb is.


Jónak találom a DM-s mosóport, és nem is drága. Öblítő program előtt felesre teszem a mosógépet, így kevesebb öblítő fogy.


Amit csak lehet megveszek akciósan, a Penny, Lidl és Tesco áruházakban felváltva, meg vagyok elégedve a legtöbb saját márkás termékkel is.


És hát igen, a szükség nagy úr, mi bizony megfürdünk egymás után, először a gyerekek, aztán mi.


A napi csokifejadagot is megveszem olcsó helyen, eldugom, és naponta adagolom. Muszáj sajnos, mert a Lányom mindent megenne egyszerre, a közeli kisboltban pedig csak drágák vannak.


Amit csak lehet én is lefagyasztok, a leakciózott húst, virslit, vagy a bontott csomagolású és fagyasztható termékeket is, mert így biztos nem fog észrevétlenül megromlani a hűtőben.

634. Pné Veronika (válaszként erre: 631. - 99279bb06f)
2009. okt. 17. 23:10
Én láttam, de nem csak itt, hanem a neten is van olyan, ami minden üvegből van. Házikók, nyári lakok, vagy a bánat tudja mik ezek, de szuperjók! :-)) Felrakom a naplómba a képeket, aki akarja ott megnézheti! :-)
633. 99279bb06f (válaszként erre: 632. - Fd8e423e9e)
2009. okt. 17. 20:11
Oksi, azt fogom keresni. :)
632. fd8e423e9e (válaszként erre: 630. - 99279bb06f)
2009. okt. 17. 20:08
Igen húsos, kemény, nagy levelei vannak, és sokkal terebélyesebb a bokor is, magasabbra is nő. Próbáld ki jövőre! mi biztos, hogy újzélandi magot fogunk venni. Nah azért nem három levél!:)))Egy szűrővel elég egy leveshez, mert ugye vaskosabbak a levelek, nem olyan papírvékonyak mint a hagyományos spenótnak.
2009. okt. 17. 19:58
Láttátok már azt a melegházat, amit műa. üvegekből készítettek? Itt van valahol. Ha nem láttátok, akkor beszúrom. Szuper ötlet, és olcsó!!!
630. 99279bb06f (válaszként erre: 626. - Fd8e423e9e)
2009. okt. 17. 19:56
Az a húsos levelű spenót az, amelyiknek 20 cm-es is lesz a levele, és sötétzöld? Piacon láttam. Tényleg jobb, mint a másik? Az már előnye, hogy míg a másikból tépkedsz,csak tépkedsz, addig ebből leszedsz 3 levelet, és kész az ebéd. Nem mindegy ilyen fájós csigolyákkal! :))))
629. fd8e423e9e (válaszként erre: 628. - Mmacus)
2009. okt. 17. 19:50
:)))
628. mmacus (válaszként erre: 627. - Fd8e423e9e)
2009. okt. 17. 19:49
Igen, hagytam, ezért van magom, amit elvetek majd.
627. fd8e423e9e (válaszként erre: 625. - Mmacus)
2009. okt. 17. 19:47
Hagyj egy bokrot felmagvadzni, amikor megszárad, szedd meg a magját, próbáld meg így szaporítani.
626. fd8e423e9e (válaszként erre: 624. - 99279bb06f)
2009. okt. 17. 19:45

Hát képzeld volt egy olyan év, amikor teljesen kipusztult a kertből, és a másik kertünkből szedtünk magot. De nekünk magunktól kel egyébként, nem csinálunk vele semmit. Felmagvadzik és elszórja a magját, a sóska is így újul meg mindig :)


Mi a spenótot egyébként tavasszal ületettük, kétfélét: hagyományosat, és új-zélandit. Az új-zélandi nagyon bejött, hetente szedtünk róla, húsos, keményebb levelű!:)

625. mmacus (válaszként erre: 623. - 99279bb06f)
2009. okt. 17. 19:44
Úgy döntöttem, vetek még most is és majd tavasszal is. Mindegy, mikor lesz, csak legyen. Végül is a régi tövek is teremnek még, lényeg, hogy ne fogyjunk ki belőle.
624. 99279bb06f (válaszként erre: 622. - Fd8e423e9e)
2009. okt. 17. 19:43
Imádom a kaprot, de sajnos még magnak sem láttam. Vetted a magot, vagy csak úgy kikelt?
623. 99279bb06f (válaszként erre: 619. - Mmacus)
2009. okt. 17. 19:41
Már el kellett volna ültetni a sóskát, spenótot, mangoldot, de ha nem próbálod meg elültetni, akkor egyáltalán nem lesz. Így meg van az esély, hogy néhány héttel később, de lesz friss növényed.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook