Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogy lettem szerető? fórum

Hogy lettem szerető? (beszélgetős fórum)

78. Altair
2021. aug. 10. 12:06
Ja, és akkor nem vagy egyedül a maradiságoddal ;)
77. Altair
2021. aug. 10. 12:05

Veled is egyet tudok érteni. A másik része annak, amit próbáltam kifejteni.

Arra valóban nem gondoltam, hogy személyes sértettségből ír felfokozottan valaki, de megeshet, igazad van :) amíg nem érint közvetlenül a téma, könnyű felülemelkedni és átnézni az ilyen nyilvánvaló dolgokon.

76. Altair
2021. aug. 10. 12:00

Egyetértek veled. Bár nem fejtettem ki ilyen szépen, hogy hol hibázhat a megcsalt fél is, de nagyjából így gondolom én is.

Számomra sem az elsődleges "rossz" a szerető, inkább az, aki megcsalja a párját. Utána a sorrend attól függ, hogy kinek milyen szerepe volt a történetben. De ettől nem tudom elfogadni a szeretők létjogosultságát, és remélem, hogy nem is lesz részem abban, hogy ilyen élethelyzetbe kerüljek.

Az álláspontok valóban érdekesek, de úgy könnyebb lenne elfogadnom, ha nem akarná mindenki úton útfélen önigazolással telíteni a mondandóját. Felesleges bárkinek is bizonygatni, hogy neki vagy nekem van igazam. Viszont hasznos ilyen problémákkal találkozni fórumon, de annak nem látom értelmét, hogy vagdalózással van tele. Bár a téma kényes mivoltát tekintve várható ez is.

Én is ismerek olyan történetet, ahol a 3. fél nem tudott arról, hogy szerető - szintén nem házasság volt, a barátnőm pasija egy 2. barátnőt beújított. Azt hitte, ő az egyetlen barátnő. Helyileg máshol laktak nagyon, a két lány nem találkozhatott, és egy új fb profil lett áldozva a srác által a 2. lánynak, hogy ne lássa a közös dolgokat. Nem is kérdés, hogy ilyen esetben nem is feltétlenül mondanám szeretőnek a másikat, hiszen ő is "áldozata" volt a helyzetnek. Persze pár hónap alatt kibukott a dolog.

2021. aug. 10. 11:44

Nem lehet egy kalap alá venni a megcsalt nők megnyilvánulását.

Vannak, akik olyan mély sebet kaptak, amit egyszerűen képtelenek feldolgozni. Ők érzékenyebben reagálnak minden őket ért kritikára, amit kapnak itt, a fórumon.

Kívülállóként senki nem tudhatja, mi zajlik bennük ott mélyen. Azt sem tudhatja senki, hogyan jutottak el odáig, hogy megcsalt nő lett belőlük. Minden megcsalás és szeretősdi mögött más szitu van. Összehasonlíthatatlan esetek.


A rokonságomban is volt már példa megcsalásra. Válás lett a vége. De sok megaláztatástól, fájdalomtól lett volna megkímélve a feleség, ha a férj - mielőtt a farka máshová vitte volna - képes lett volna megbeszélni a dolgokat. Biztos lett volna mit, én ezt nem vitatom. De többnyire az a baj, hogy a pasik nem megoldást keresnek, hanem a számukra könnyebb utat választják. Az a gond, hogy az ilyen férfi esélyt sem ad a feleségének, hogy helyrehozzák a dolgokat.


A másik, amit végképp nem értek, amikor állítólag minden rendben van otthon. Mégis kell a szerető. Ez számomra felfoghatatlan.

Tuti maradi vagyok. :)

74. Altair
2021. aug. 10. 10:53

Egyetértek. Egyáltalán nem oké. Ahogyan az sem, hogy bármilyen indokkal próbálják felmenteni magukat az erkölcsi és egyéb megbélyegzés alól. Felnőtt emberekről van szó. Ha már úgy döntött, hogy vállalja a szeretői létet, akkor ne harcoljon a lesúlytó pillantások ellen. Vállalja a csomagot egészben, mert igenis elítélendő egy normális értékrend szerint.

Ugyanígy a férjek és feleségek szerepe sem söpörhető szőnyeg alá. Senki szerint nem szent a feleség, és senki ne áltassa magát, hogy a férj egy ártatlan megtévedt bárányka, akit a gonosz szerető csábít el. Ugyanannyira gerinctelen, sőt talán rosszabb a szeretőnél (itt persze fel lehet cserélni a szerepeket, ahol a feleség a hűtlen), hiszen nem a szerető kötődik sok szinten a társához, akit elárul.

A legkevesebb felelőssége a megcsalt félnek van, de neki is van helyzettől függően. Pl, amit sok szerető hangoztat előszeretettel, hogy a csalónak minden rendben van otthon, boldog stb, mégis félremegy, ott miért is lenne szerepe? Ahol a csaló nem képes kommunikálni a megcsalttal, mi a problémája, igénye, mire lenne szüksége, ezért megy félre, ott szintén nem a házasság problémájáról van szó, hanem a csaló f.szságáról,hogy a nehezebb problémamegoldás helyett egy könnyebb és számára kedvezőbb helyzetet választ. Ahol viszont a megcsalt nem volt partner, tudott a problémákról, de nem tett semmit, vagy egyszerűen elhanyagolja a házasságát, bizony felelős. De nem a csaló és a szerető döntéseiért.

Én személy szerint mélyen megvetem a szeretőket, és azokat is, akik képesek megcsalni a párjukat. Ezen mások véleménye nem fog változtatni, mivel erős értékrendem van. Ettől függetlenül van olyan barátnőm, aki - nem házas, párkapcsolatban él - nem egyszer megcsalta a párját. Sosem fogom elfogadni azt az oldalát, de nem ezért a barátnőm. Jó ember, csak gyáva kilépni egy számára nem kielégítő kapcsolatból, mert akkor mindent újra kell kezdenie. Ugyanakkor, ha a férjem engem csalna meg, biztosan nem gondolnám jó embernek, de embernek sem a szeretőt, és számomra ott érne véget a házasság. Bár nem hiszem, hogy ez a veszély fenyeget, de mint fentebb írtam, egy barátomat el tudom fogadni így is, hogy tartott már szeretőt, de ismeretleneket, idegeneket, akármilyen vélt vagy valós indokokkal dobálóznak, ami szerintük jóvá írhatja a tettüket, nem fogok.

2021. aug. 10. 10:05

Nem hiszem, hogy egy oldalon állunk :D

Szerinte a szerető lét oké, nekem ez nem fér bele a normális értékrendbe.

2021. aug. 10. 10:04

Szerintem meg nem csak neked lehet véleményed!


Nem voltál szerető, de meg sem csaltak, mert akkor nem én lennék a bűnös a szemedben.

2021. aug. 10. 09:41

Lányok!

Nagyon belekavarodtatok!

Borboleta, Eperke1. Szerintem ti egy oldalon álltok:DDDD

2021. aug. 10. 09:24

Hm, nem? Pedig pont ügy tűnik

Nem becsípődés, de inkább az mint más párja. Jah egyébként, igen van a fiókban otthon, sok más egyébbel együtt. :D

Igen, igen, a férfi csak a szerelmet látja mikor félre megy, mesélj még!

Swinger klubba is az érzelmek miatt jár? Asszony tud róla? Itt ez a kérdés! Ha tud róla és neki rendben van, ám legyen. DE ezek 98%-ban a párjuk háta mögött folynak. Ahogy előttem is leírták páran. Ez a másik fél megbántása, megalázása, innentől nincs kérdés, hogy milyen undorító dolog!

69. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 68. - Nancy Ann)
2021. aug. 10. 09:15
Nem nem írt, de kb ugyan az.
68. Nancy Ann (válaszként erre: 66. - Ba7da9cfc0)
2021. aug. 10. 07:50
Istenem, senki nem írt olyat, hogy legyél empatikus a bűnözőkkel-ugyanis a pedofilok, erőszaktevők azok. De amit két felnőtt ember egymással szabad akaratából tesz, az nem törvénytelen. Azon lehet rugózni, hogy mennyire erkölcstelen, etikátlan, és mindenki elszámolhat a saját lelkiismerete szerint- de kis hazánkban még nem kövezik halála a házasságtörőket.
67. Nancy Ann (válaszként erre: 67. - Eperke1.)
2021. aug. 10. 07:44

Tisztázzuk: nem pörgök senki "idegenén", van saját, hivatalosan "igénybe vehető", hús-vér társam.

Másodszor: nektek becsípődésetek a vibrátor? Biztos általános, hogy nálatok van otthon a fiókban, de engem hagyjatok vele.

Harmadszor: igen, lélek. Még a férfiak esetében sem mindenkinél úgy működik az asszony megcsalása, hogy "itt egy jó luvnya, megkefélem."

...és, a szerető nem egyenlő a ribivel. Az az asszonyka, aki csak a pénzéért meg a státuszáért van az urával, sokkal inkább az. Vagy esetleg az olyan nők, akik gond nélkül bonyolódnak félrészegen egyéjszakás kalandokba a szórakozóhelyeken.

Azzal pedig a feleségek áltatják magukat, hogy egy szerető minden esetben csak fizikai ürítés, félrekefélés.

Én anno, egyedülálló koromban, szeretőként sem áltattam magam azzal, hogy bármi lesz a kapcsolatból, illetve hogy több lesz annál, ami. Azóta meg "kinőttem" ebből az élethelyzetből, stabil és hivatalos kapcsolatban élek. Viszont a volt szeretők...Az egyikről konkrétan tudom, hogy a jó keresztény családapa imázs mögött swingerklubba járó, virágról virágra repülő életmódot folytat. És nem, őt sem a"ribik" viszik bűnbe, egyszerűen így van összerakva, hogy képtelen csak a feleség melett (akivel mellesleg 3 gyereke van) kitartani.

66. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 45. - Kannanana)
2021. aug. 10. 07:25
Persze a pedofilokkal, erőszaktevőkkel is lehet empatikusnak, meg elfogadónak lenni. Attól még undorító marad amit tesznek és nem nem fogadom el!
65. timycat (válaszként erre: 64. - Nancy Ann)
2021. aug. 9. 22:11

Ez tök érdekes, amit írsz.


Nálam a megcsalás, átverés, árulás az nem a kufirc, az nem érdekel, előfordulnak balesetek, de amit írsz:


"Vastagon benne van a lélek is,és nemcsak a nők esetében.Támogatás nehéz élethelyzetekben.Vagy szakmai témákban.Vagy betegség idején.Olyan támogatás,amit a hivatalos társ valamiért nem tud megadni.De ettől függetlenül egy jól funkcionáló,szeretetteljes kapcsolat van vele"


Na ez piszkosul fájna, nálam ez a megcsalás, még akár szex nélkül is.

2021. aug. 9. 22:01

Nem,a szeretősdi nemcsak a dugásról szól.Vastagon benne van a lélek is,és nemcsak a nők esetében.Támogatás nehéz élethelyzetekben.Vagy szakmai témákban.Vagy betegség idején.Olyan támogatás,amit a hivatalos társ valamiért nem tud megadni.De ettől függetlenül egy jól funkcionáló,szeretetteljes kapcsolat van vele.És senki nem akarjasenki családi életét,gyerekei mindennapjait felborítani.Talán felfoghatatlan,de senki nem vesz el senkitől semmit.Sőt,több a türelem,nagyobb a kiegyensúlyozottság.Vannak ilyen helyzetek is,nemcsak az,hogy X-el jobb dugni mint Y-nal,de nem akarom feladni az Y által biztosított egzisztenciámat.


Szerető már voltam,vibrátorom sosem volt,nem is lesz.


Fogadjuk már el,hogy nem kétpólusú a világ-lotyók akik tisztes családapákat visznek bűnbe,és feddhetetlen erkölcsű kicsi feleségek.

63. Channa* (válaszként erre: 62. - Morcika22)
2021. aug. 9. 21:49

Semmi düh nincs bennem.

Nem nekem kell csúsznom-másznom, hogy megpiszkáljon egy pasi.;)

És senki áldását nem kell kérnem itt a hoxán, hogy megtegyek valamit;)

Tudok dönteni és tudom, hogy mi a helyes.

62. Morcika22 (válaszként erre: 61. - Channa*)
2021. aug. 9. 21:37

Jó most boldog vagy, gerinctelenek vagyunk, na és? Kb. semmi közöd...


Viszont az a düh, ami belőled árad itt szanaszét megbetegít előbb-utóbb, inkább azzal foglalkoznál, hogy ez honnan jön.

61. Channa* (válaszként erre: 59. - Kannanana)
2021. aug. 9. 21:28

Nem én vagyok a lájk vadász, hanem te..

Igen, gerinctelen.

2021. aug. 9. 21:27

Ezt írta Kannananan:

"Lehet ám nyitottnak, elfogadónak és empatikusnak lenni anélkül is, hogy épp átélnénk valamit."


Hát kb. belefér szivárványos buliba. Érzékenyüljünk kényszer hatása alatt, mert másra nem jó sem a szivárványos jelkép, sem az itt össze-vissza hablatyolás.

Ezzel ellenszenvet váltanak ki, nem szimpátiát.

2021. aug. 9. 20:21

A legtöbbre nincs már kedvem reagálni se, mert itt senki nem győzi meg a másikat, de a vége…

Te normális vagy? Pedofília? Ki érzékenyít téged egy bűntényre? A szivárványzászló jelentésének is utánanézhetnél. A homoszexualitást pedig szintén el kéne fogadni és nem ilyen ledegradálóan beszélni róla! Főleg nem belekeverni egy teljesen más témához csak azért, hátha nyersz még 2 szimpatizáns lájkolót. Kb. 10.-es biológia tananyag, hogy ez nem választás kérdése, de persze bántsd nyugodtan őket is. Meg vedd a szeretőket egy kalap alá a pedofilokkal. Te tényleg beteg vagy…

Olyan témákat dobálsz itt be, aminek annyi közé van egymáshoz, mint a nemi erőszaknak meg a gyermeknemzésnek. Értem én persze, hogy van valami halvány kapcsolat, de azért legyünk már észnél…

A szerető undorító és gerinctelen, de aki így nyilatkozik embertársairól az biztosan egy csoda…

58. Morcika22 (válaszként erre: 56. - Bozsu55)
2021. aug. 9. 19:54

"Dehogy aggatok bármit is.Van egy naplód ahol a szeretői státuszodról írsz...színesen."

Akkor minden egyebet is tudsz, ha már olvasod. Kemény időszak van mögöttünk is, és lesz is még egy jó darabig, bár sajnálni nem kell.

2021. aug. 9. 19:49

"És remélem lobogtatod a szivárványzászlót, hogy a pedofilia és homoszexualitás mellett érzékenyítve legyünk a szeretőkre is. Fogadjuk el a gerincteleneket is."

Ez azért elég beteg hozzászólás.

56. bozsu55 (válaszként erre: 43. - Morcika22)
2021. aug. 9. 19:24

Dehogy aggatok bármit is.Van egy naplód ahol a szeretői státuszodról írsz...színesen.


Fingom tényleg nincs,nyertél,de nem pásztor órát.


Én nyugodt vagyok mint kotló,kinek a szemét varrják!

55. bozsu55 (válaszként erre: 42. - 5236d12e25)
2021. aug. 9. 19:11

A 45 ös hozzászólásom csak mint infó írtam.


Nem kell elnézést kérned.

54. Nancy Ann (válaszként erre: 45. - Kannanana)
2021. aug. 9. 18:45

Mélyen egyetértek a gondolataiddal.Nagyon szereteágazóak a motivációk.

Olyanra is van példa, hogy egy harmadik fél megjelenése pont megmenti a házasságot.

Nem minden nő olyan lotyó, aki mindenáron meg akarja szerezni a más férjét.

És nem minden feleség szent asszony, tökéletes társ és tökéletes anya, akit a gaz, csapodár férj megcsal.

53. 8d00a82c06 (válaszként erre: 52. - 5236d12e25)
2021. aug. 9. 17:25
Egyetértek! 👍
52. 5236d12e25 (válaszként erre: 51. - Kannanana)
2021. aug. 9. 17:15

😂😂 Felesleges magyarázkodni.

minden szeretői viszony ugyan arról szól. Ugyan azok a szokásos játszmák.

2 szánalmas önző gerinctelen ember árulása.

2021. aug. 9. 17:07
Nekem ehhez már sem időm, sem türelmem. Viszont jó lenne, ha a saját véleményedet NEM általános érvényű igazságként tolnád mindenki képébe. 🤷🏼‍♀️😂
2021. aug. 9. 17:00
Szerintem állitson magán mindenki. Ez a stilus nem megengedhető ha szerető valaki, ha nem. Egy kapcsolat két emberen múlik. Ha a harmadik be tudja tenni a lábát egy házasságba, el kell gondolkodnia a résztvevőknek. Ha gyerek van az még fájdalmasabb. Gyerekek is sérülnek.
49. kannanana (válaszként erre: 48. - 5236d12e25)
2021. aug. 9. 16:39

Mert te ezt annyira tudod, hogy én milyen viszonyban vagyok, meg hogy használom ki a páromat. 😂😂 De köszi a kéretlen tanácsot, amit nem is tudnék hasznosítani a mostani élethelyzetemben… Az anyagi szempontokat is rossz helyen keresgéled, mert életemben nem volt még olyan párom, aki eltartott volna.


“Milyen csodás lehet használati tárgyként funkciónálni, milyen szuper lehet örök másodiknak lenni. Milyen erős bizalmi alapokon nyugszik egy szeretői viszony..”

Persze, mert mindig a nők a használati tárgyak. Az itt senkinek eszébe se jut, hogy esetleg egy nő használ egy férfit csak szexre? (Megint nem kell elkezdeni agyalni, meg összeesküvés elméleteket gyártani, csak ideje lenne a 21. században egyenlő félként kezelni az embereket.) Az örök másodikról meg annyit, hogy nem egy alkalommal hallottam már olyanról, hogy a szerető lett választva, meg hogy minden szempontból előtérbe lett helyezve. Csak ezekről nem tud az, aki elzárkózik teljes mértékben ettől a témától.

Az életben meg bárki bármikor sérülhet, nem burokban élünk, ezt el kéne fogadni.

Meg milyen kifogásról beszélgetünk? Szerintem meg senkinek nem kéne kifogást, se magyarázatot gyártania, mivel nem szükséges. 🤷🏼‍♀️


“Egyszerűen szánalmas önző és gerinctelen az az ember aki szeretői viszonyba bonyolódik, teljesen mindegy, hogy foglaltként vagy szingliként teszi.” Ehhez a mondathoz meg csapj hozzá egy ‘szerintem’-et, mert ez nem valami tény, csak a véleményed.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook