Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Havanese gazdik fórum

Havanese gazdik (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... ❯❯
2772. 25c0404375 (válaszként erre: 2770. - Fekete-fehér,Rocco)
2010. márc. 8. 13:56

kb két hónaposan volt féreghajtva.

A kajára vonatkozót kipróbálom, nem hülyeség.:) Köszi

2771. fekete-fehér,Rocco (válaszként erre: 2766. - E6e04e8184)
2010. márc. 8. 13:54
Amugy hogy viseli a műtétet,nincs nagyon letörve???Mennyibe került az egész???Rocco is megy 19-én 12 órára van időpontunk.Meddig kell a gallér,mikor szedik a varratot.A gallértól félünk mi a legjobban,mert annak idején Maszat lelki beteg lett tőle.Ráadtuk akkor úgy maradt ahogy volt,ha fekve akkor feküdt tovább ,ha ült akkor ülve maradt stb.Mi is levettük róla,adtunk rá bugyit akkor meg éjszaka kibontott egy varratot.Vissza kellett rakni,de nagyon megviselte az a tiz nap.Remélem Rocco-nál nem lesz ilyen.
2770. fekete-fehér,Rocco (válaszként erre: 2768. - 25c0404375)
2010. márc. 8. 13:46
Sziasztok,lehet hogy tele van bűzmirigye,vagy férges.Vagy csak odaragadt neki valami.Volt féreghajtva???Én megpróbálnám,hogy többször adnék neki kevesebb kaját.Lehet egyszerre sokat kap és megterheli a gyomrát.
2010. márc. 8. 13:40
Hahóóóó:) Valaki....
2010. márc. 8. 09:07

Sziasztok.

Mitől van, hogy "radírozik" a 4 hós havanese babánk?

Jah és sokat hány, hetente legalább egyszer, mert habzsol. Hogy lehet erről leszoktatni, hogy nyugodtan egyen?

2767. gviki (válaszként erre: 2763. - Daroki)
2010. márc. 8. 08:33
Benji nyalogatná sajna kell a gallér. Próbáltam bugyit ráadni de addig piszkálja míg el nem mozul hogy elérje a varratot. Így vissza adtuk a lámpabúrát a lábunkat már szétverte vele. De megtanult vele közlekedni már nem akad fent mindenen.
2010. márc. 7. 21:59
sajnálom,hogy elbúcsúzol:(
2765. e6e04e8184 (válaszként erre: 2764. - Bfd1d36adb)
2010. márc. 7. 21:57
Én is allergiás vagyok és valami ismeretlen dologra mert nem találtak igazából semmit csak néha kitőr rajtam kb mostanában naponta de nem olyan vészes valószínű,hogy a kutyára is de eredményt nem tudtak kimutatni és miután az egyik gyógyi hatásos volt nem is keresték az okát tovább és igy asztmásnak minősítettek.
2010. márc. 6. 19:47

Búcsúzom Tőletek, mégsem lesz havi kutyánk. :( Nem is a szőrre vagyok allergiás, hanem arra, ami pollent összeszed vele és nekik bizony van mivel. Pedig olyan jó nevet találtam neki: Poquita, spanyolul így mondják, hogy pici. (A fiú Poquito.) Ha esetleg valakinek tetszik...

Minden jót, örülök, hogy beszélgettünk! :)

2763. daroki (válaszként erre: 2761. - Fekete-fehér,Rocco)
2010. márc. 6. 15:21
Nincs viszonyítási alapom,hogy milyen gyorsan heveri ki a kutya az ivartalanítást,de majd most lesz:)Edu 6 évesen lett ivartalanítva és hamar összeszedte magát a műtét után.Molly majdnem másfél éves lesz mire megy a műtétre...kiváncsi vagyok,hogy fogjuk viselni?
2762. daroki (válaszként erre: 2760. - E6e04e8184)
2010. márc. 6. 15:18
Nálam minden zajra ugat Molly,Edu csak akkor ha hallja,hogy jön valaki.Aztán mint az őrült,visításba kezd úgy örül,Molly a csendes őrült,ő csak ugrál ránk amikor hazajövünk vagy jön valaki:)
2761. fekete-fehér,Rocco (válaszként erre: 2760. - E6e04e8184)
2010. márc. 6. 13:54
Sziasztok,Rocco is ugat minden kis mozzanatra.Nem mehetnek ugy el elöttünk,hogy ő ne ugatná meg.Nagyon sokat kint van,ő riassza a másik kettőt.Utánna mindig bejön,és meg kell dicsérni mert addig kaparja a kezünket amig meg nem simogatjuk.Mostanába már nagyon kanos,szegény Maszatot egész nap nyuzza,ő meg csak békésen tűri egy darabig.Aztán ha megunja akkor lerendezi,de nem sokáig tart.Jövő héten beszélek a dokival az ivartalanitás ügyben,meg hát neki még van egy foga ami nem esett ki,azt is meg kell csinálni.Még utána úgy is itthol leszek én is,majd lábadozunk együtt.Doki szerint minél elöbb megcsináltatjuk annál jobb,könnyebben kiheveri mig fiatal.Most lesz 10 hónapos.
2010. márc. 5. 19:04

Sziasztok,

Hát nagy lány lett a kislányom:))

Tüzelünk mint állat és szomorítjuk a fiúkutyusok szivét:)

Én irtam a bichon yorki mixről asszem, az kutyus a yorki testfelépítését és a szőrét hozta a havanese belsőjével.

Én nem tudom hogy a ti kutyátok mennyire ugatos de az enyém be nem fogja a száját ha hall valamit vagy ha akar mondani valamit,sőt ha tévézünk abba is beleszól,de hát ő igy tökéletes:D

Mielőtt megjött neki napokig rosszul volt nem játszott és csak a helyén gubasztott,na meg a hasát és a dereká massziroztatta.

2759. Marci Mama (válaszként erre: 2751. - Bfd1d36adb)
2010. márc. 4. 15:18

:(..

a szép kutyikat hamar elkapkodják..

de majd eljön az igazi! :)

2758. Marci Mama (válaszként erre: 2757. - 25c0404375)
2010. márc. 4. 15:16

Mi havi babánk 6 hónapos, kb 1,5 hónapja szoba tiszta, előtte nem mindig gondolkozott, hol is van a pelus. Az emeleten a fiam nagy méretű rongyszőnyegét többször megtisztelte, azóta nem mehet fel. Lent már leraktuk szinte az összes szőnyeget, azt tiszteletben tartja, de pont tegnap a kicsi fiam felvitte az emeletre, és a nagyszőnyeget nem bírta kihagyni Marci - mehet a mosógépbe (+3 nap száradás)

A nappaliban rendes nagy kézzel szövött szőnyegünk van, az elején azt is lepisilte (optimisták voltunk, h nem fogja :)), hiába pucoltam mindennel, újra megtette, aztán felszedtük, és elvittük a tisztítóba.. azt még nem mertük vissza tenni.

Én azt mondtam, olyan a kutya is, mint a gyerek: el kell jutnia az agyáig, mi is az elvárás, illetve tudni kell kontrollálnia, szólnia. Nálunk kb 4 hónapos kora után volt brutál bepisilés, akkor kb. 1 héten át folyamatosan szidtuk ha bepisilt(annyira drága volt: értette, hogy ez nem jó, csak nézett a kis szemeivel, mikor pöröltem vele!) De 2 hét alatt megtörtént a csoda azóta nem pisilt be (kivéve tegnap)

Fontos, h evés meg játék után vigyétek le/ki, többször naponta, és ha kint pisil, akkor nagyon meg kell dícsérni és "okos, pisil" szavakkal aláfesteni a csurgatást. Reggelente nálunk a párom szó szerint a pizsire kapta fel a ruháját, és szaladt vele, így reggel nem pisilt be. Mi kertes házban lakunk, most már kaparja a terasz ajtót, ha itthon vagyunk, ha ki akar menni, de ha nem vagyunk, simán kibír 8 órát.

Pelenka, csábító csepp üzemben? (utóbbit mi nem használtuk, inkább ha bepisilt, akkor kicsit beletunkoltuk a pelust, hogy vonzza őt a szag arra...

A szőnyeget meg szerintem jobban teszitek, ha felszeditek .. :)

Nekünk legalábbis ez a tapasztalatunk.

2010. márc. 4. 14:17
Köszi a tanácsokat, legközelebb ezt is kipróbálom, bár remélem hamarosan szobatiszta lesz. egyébként mikor milyen napja van. van hogy nincs pisi, van hogy állandóan csurgat...Nem értem
2010. márc. 4. 14:16
Vettem vanish szönyegtisztítót, és kézzel nekiálltam. Most jó illat van. sophie kutya meg ideges, nem tudja hova pisiljen mert eltünt a szag.:))))
2755. f979700a86 (válaszként erre: 2752. - 25c0404375)
2010. márc. 4. 12:55
Ecetes,mosószeres vízzel dörzsöld ki a szőnyegből.
2754. gviki (válaszként erre: 2752. - 25c0404375)
2010. márc. 4. 09:38

Mese! Üdv a csapatban.

Én sima folyékony mosószeres vízzel mostam. Amit meg lehetett bedobtam a gépbe átmosni

2753. gviki (válaszként erre: 2745. - Daroki)
2010. márc. 4. 09:37
Én írtam egy ideig nem volt időm újbóli bejelentkezésre semmi reakció, kérdésre semmi válasz így max olvasom mert néha jó ötleteket adnak.
2010. márc. 4. 08:51
Sziasztok! Van egy 4 hónapos havanese babánk. Mivel tudom eltüntetni a szönyegből az irdatlan büdös pisi szagot? Tudtok vmi jó szönyegtisztitót? Mivel kismama vagyok, a szag még jobban irritál. help sos!
2751. bfd1d36adb (válaszként erre: 2739. - Marci Mama)
2010. márc. 4. 08:08

:D Ez ismerős! A szüleim előtt én is titkolom a kutya-projektet, amíg nincs itthon az új családtag. Jó, én még nem vagyok 30, de önálló család vagyunk, van házunk-kertünk, miért ne lehetne (megint) kutyánk?

Nagyobb tényleg nem, mert a lányom félt a labradorunktól. Pedig sosem "bántotta", csak ész nélkül rohangált körülötte és sokkal nagyobb volt, mint Mimi...

A keverék putyukat meg elvitte valaki, mind a hármat egyszerre! :'( Aztán lehet eladja őket fajtatiszta havanese-nek. Tündériek voltak és nem látszott az uszkár beütés! Meg is rendelték a következő almot, 5E HUF/kutya...

2010. márc. 3. 22:02
Mindenkinek további szép estét! :)
2749. daroki (válaszként erre: 2748. - Maruszja)
2010. márc. 3. 20:16
Köszi,nektek is:)
2748. Maruszja
2010. márc. 3. 20:11

Sziasztok gazdik és kutyusok!

3 oldalt olvastam vissza, jó sokat beszélgettetek.

Kellemes estét kívánok!

2747. Marci Mama (válaszként erre: 2746. - Daroki)
2010. márc. 3. 19:55

Kiket ismersz?

Esetleg priviben neveket is írhatsz. :)

2746. daroki (válaszként erre: 2742. - Marci Mama)
2010. márc. 3. 19:35
Ismerek 1-2 71-es Czabánit.Még a végén kiderül,hogy mi is ismerjük egymást:D
2745. daroki (válaszként erre: 2743. - Marci Mama)
2010. márc. 3. 19:33
Az indexes havanese fórumon szokták írni,hogy mikor vannak a talik,oda érdemes benézni pár naponta.Én az indexre csak olvasni járok be,de írni nem szoktam,nem nagyon kedvelik azokat a havanese tulajdonosokat,akik nem igazi tenyésztőtől vették a kutyáikat.
2744. daroki (válaszként erre: 2742. - Marci Mama)
2010. márc. 3. 19:30
Én semmit sem csináltam vele,inkább egyik pillanatról a másikra vacilláltam,hogy vigyem dokihoz,ne vigyem?Aztán nem vittük,mert neki is elmúlt.Én a fodrászra fogtam a dolgot,mert ugye akkor kezdte amikor tőle feljött.Előtte meg semmi baja nem volt.
2010. márc. 3. 19:26

Ha már itt összefutottunk:

Régebben voltak havanese találkozók a Hajógyári szigeten..

Tud valaki róla valamit?

A lapot, ahol írnak róla, szerintem 1-2 éve nem frissítik.. Lehet, hogy nem szervezi senki?

❮❮ ... 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook