Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Havanese gazdik fórum

Havanese gazdik (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... ❯❯
2742. Marci Mama (válaszként erre: 2740. - Daroki)
2010. márc. 3. 19:25

És kented valamivel a fenekét? Vagy mit csináltál vele?

Marci egész nap nyalogatná, ha hagynám.. Így meg, hogy bebugyiztam, egész nap a vackában fekszik..


Én a Czabánba jártam, de 71-es vagyok, így egy kicsit "feljebb". Egy pár osztálytársam lakott a Váradiban... szerettem ott gyerek lenni! :) Ritkán járok már arra, most Mogyoródon lakunk, és inkább a pesti oldalon "élünk", de mindig nosztalgikus arra járni! :)

2741. daroki (válaszként erre: 2736. - Marci Mama)
2010. márc. 3. 19:07
A Váradiba jártam.Most Óbudai Nagy Lászlónak hívják.
2740. daroki (válaszként erre: 2720. - Marci Mama)
2010. márc. 3. 18:54

Szia,üdv közöttünk!


Radírozás.Pont én panaszkodtam nem olyan régen,hogy volt a kan kutyusom fodrásznál és már aznap du-án elkezdett radírozni és folyamatosan oda kapott a seggéhez.Ez eltartott pár napig,aztán elmúlt.

Most hó végén megy megint fodrászhoz,ma jelentettem be őket.Én megkérem a csajt,hogy ne géppel nyírja le a seggénél,mert akkor elképzelhető,hogy megint radírozna,odakapkodna,mert előtte sosem csinált ilyet.

2739. Marci Mama (válaszként erre: 2738. - Bfd1d36adb)
2010. márc. 3. 18:30

Én a Vörösvári úton laktam.


Nem igénytelenség a bichon-uszkár keverék.. gondolom nem egy bolognese-óriás uszkár keverék..

Annál csak az lehet, hogy nem tudod, milyen lesz. De ha a szülők a helyszínen vannak, nem futsz nagy kockázatot. Egy ismerősöm havanese fiúja nászra kélt a szomszéd fekete pincsijével. Láttam a gyermeket, mert 1 náluk maradt.. hát, zabálni való volt, pedig akkor már 1,5 éves volt... jajj, ez nem lebeszélő írás volt! :))

Anyukám minket is le akart beszélni a kutyiról (sápítozott is, mikor megtudta, pedig igencsak a 4.x-ben járó páros vagyunk), de úgysem lehet senkit. Legfeljebb a véleményünket mondjuk el, ha elég erős, és megfogan a másikban, akkor OK, ha nem, akkor a szándék erősebb volt, és úgysem lehet lebeszélni.

2738. bfd1d36adb (válaszként erre: 2735. - Daroki)
2010. márc. 3. 15:52
Apósom is így volt, aztán idén utánunk jött 75 évesen(!) Győrbe. Amúgy nagy kutyasétáltató, van egy Jenny nevű nagy spánielre vagy fekete goldenre hasonlító jószága és a Kerék utcát és környékét járták évekig.
2737. bfd1d36adb (válaszként erre: 2734. - Marci Mama)
2010. márc. 3. 15:45

Megnéztem, nem volt, viszont most van gáz, kép alapján beleestem bichon-uszkár keverék babákba! Szülők a helyszínen. Igénytelenség? Lehet, de akkoris, a két favoritom mixe!

Beszéljetek le (ha tudtok :D)!

2736. Marci Mama (válaszként erre: 2735. - Daroki)
2010. márc. 3. 15:42
Én is szerettem ott lakni, de már nagyon sok éve eljöttem.. néztem, hanyas vagy, de kicsit fiatalabb korosztály.. hova jártál suliba?
2735. daroki (válaszként erre: 2733. - Bfd1d36adb)
2010. márc. 3. 15:39
Én is Óbudai vagyok:)Ide születtem és semmi pénzért el nem mennék innen:)Na jó!Van az a pénz amiért odébb költöznék:D Pl:Dubaiba:D
2734. Marci Mama (válaszként erre: 2733. - Bfd1d36adb)
2010. márc. 3. 15:34

Én is Óbudai gyerek vagyok :)


A valamilyen keverékek nagyon aranyosak, de pont szombaton voltunk egy barátunknál, aki shi-tzu havanese keveréknek vette a mostanra leginkább foxira hasonlító (és úgy is viselkedő!) kutyiját. Tündéri, de ők másra számítottak (többek között egy kisebb és nyugodtabb kutyára).. nálunk a szomszédban (kertes ház, így a szomszéd ház) yorki van, folyton ugat.. Marcinak alig van hangja. Óvatosan a keverékekkel! :)

Anno én emlékszem, h volt győri kiskutya, de nem mentünk le megnézni.. esetleg googlezz rá, hogy havanese-győr.. legfeljebb kidob régieket, de meg tudod őket kérdezni..

2733. bfd1d36adb (válaszként erre: 2731. - Marci Mama)
2010. márc. 3. 15:02

Amúgy nem olyan rég keresünk, kb. 2 hónapja és uszkárral kezdtem a szőrallergia miatt, de rátaláltam erre a fajtára.


Igen Győr, 100 km-en belül szinte semmi és még Bp. is hamarabb elérhető autópályán, mint más bundes-on. A férjem született fővárosi (Óbuda), ismeri is mint a tenyerét, mégsem szívesen megy...

2732. bfd1d36adb (válaszként erre: 2731. - Marci Mama)
2010. márc. 3. 14:49

Még meggondolom, bár mi családiban lakunk és a kutya állandóan csak a konyhát-előszobát használhatja majd, ha felügyelem, akkor a nappalit is, de a szobákba nem mehet. Ez így is nagyobb, mint egy átlagos panel. Nappal meg kint is lehet - kutyaajtó.

Most találtam egy hirdetést: yorki-havanese keverék kiskutyákat, amit valaki már említett itt korábban, édesek! Nem tudom, mennyire lehetnek terrierek és érzékenyek, mint ált. a yorkik.

2731. Marci Mama (válaszként erre: 2727. - Bfd1d36adb)
2010. márc. 3. 14:28

A távolság nálunk is szempont volt, 100 km-ben húztuk meg a határt, de inkább a pestieket néztük meg.

Hol laktok? Innen most már nem tudok vissza olvasni.. Talán Győr? (már ha Szombathely közel van..)

Mióta kerestek?


Asszem valaki írta már, hogy várj, míg nagyobbak lesznek. Mindenki maga tudja, mennyit tud vállalni. Nekem a barátnőm a 8 és 1 éves gereke mellé vett kutyit, 1 hónap után feladta, elajándékozta. Panel, felvitte a koszt, nem lehetett egyszerre figyelni rájuk, játszótérre nem lehetett bevinni, stb.

De tényleg az elején olyan mint egy baba. marci pl az első 4 éjszakát végig bakkangatta, minden reccsenésre, neszre.. idegenek voltak neki a zajok (hál istennek nem sírt).. 4 napra félholt voltam a mhelyemen.. Szobatisztaság sem ment rögtön a pelenkára, kellett pár nap, hét, mire megértette, mit szeretnénk.. Az elején tanultuk őt, lestük, figyeltük, mit ehet, mit nem, pisil, kakil, oltás, féreghajtás, séta, időben, ha esik, ha fúj, stb.. nem egyszerű.. tényleg olyan, mint egy kisbaba (2 kamasz fiam van, akik imádják, és rájuk már lehet számítani ebben is).. De persze ez csak az én véleményem, asszem 2 gyerek mellé - így, hogy már tudom, mivel jár - nem vállalnám be, pedig pörgős típus vagyok.

2730. Marci Mama (válaszként erre: 2728. - Fekete-fehér,Rocco)
2010. márc. 3. 14:17

Igen, úgy látom itt a véleményekből, hogy ollós verzió lesz! (remélem nem oldjuk meg majd legközelebb az ivartalanítást is egyúttal :))

De valóban, egyfolytában nyalogatná is..

2729. Marci Mama (válaszként erre: 2726. - Gviki)
2010. márc. 3. 14:15

A gyakorlás nekünk is motivációs erő lesz, de Marci még nem gyakorol. Suliba anélkül is lehet vinni, szerintem ott inkább a tüzelő kislányok a problémásak (elvonják a pasik figyelmét :)).. mi oviba kezdtünk járni egyenlőre, de ő a legbambább és a legkisebb..

de lehet hogy még mi is várunk, hogy "eldőljünk" valamelyik irányba, valaminek a hatására az ivartalanítás kapcsán..


Géppel borotválta, nem rendes borotvával.. és szegénynek biztos rossz, mert egész nap pihen, keveset szaladgál (meg persze duzzog, mert bugyingót adtam rá a lakásban, mert még a nádszőnyegen is radírozott - nem a szőnyeg miatt, de az aztán kikezdi a popóját)

2728. fekete-fehér,Rocco (válaszként erre: 2725. - Marci Mama)
2010. márc. 3. 14:11
Sziasztok,a baj biztosan az ,hogy túl rövid a szőr és az iritálja.Mi Roccot nem nyiratjuk,de a Maszatnak ha rövidre van vágva a fenekénél akkor ő is állandóan hátrafordul,és nyalná.Neki van ott egy forgó és a rövid szőr böki mikor megy.Ne engedd 1cm.nél rövidebbre vágni.Nálunk bevállt.
2727. bfd1d36adb (válaszként erre: 2714. - Gviki)
2010. márc. 3. 13:40

Nem ragaszkodom az egész kicsihez, Bien Carados-ék pl. 12 hete kora előtt oda sem adnák.


Viszont mi személyesen nem tudunk több tenyésztőt végigjárni, bár időnk, mint a tenger... Általában az ország másik felében lakoznak, kivéve a szombathelyi Léka Gyöngye Kennelt, de az sincs a szomszédban.


Talán ha a mindkét gyermekem ott lehet hagyni egész napra a mamánál - na az sem holnap lesz.

2726. gviki (válaszként erre: 2725. - Marci Mama)
2010. márc. 3. 13:09

1. Tenyészteni nem akarunk vannak még gyerekek +még ugye törpenyúl. Benji pontosan 9 hós lesz 7-én. 2. Sokat "gyakorolt" az utóbbi időben ezzel állítólag csökken.

Én is sajnálom de így könnyebben elvihetjük társaságba tervbe van véve suli stb.


Lehet magára a borotvára allergiás fém esetleg csak ötletelek :) Muszály borotválni? nem elég ha rövidre lenyírja ollóval esetleg géppel? Nekünk úgy van Benji nyírva. Eddig radír max ha beleakadt némi a szőrébe falevél esetleg ürülék akkor csinálta.

2725. Marci Mama (válaszként erre: 2724. - Gviki)
2010. márc. 3. 12:59

Nem a bűzmirigy, azzal volt december elején gondunk, kinyomták, utána nem volt probléma vele. 2 hónapja volt a kozmetikus, utána radírozott, elvittük a dokihoz, nyomott a bűzmirigyén, de szinte semmi nem volt benne, akkor mondta Ő, hogy lehet hogy nagyon leborotválta a kozmetikus. Pár nap múlva abba is hagyta.

Most mondtam, hogy óvatosan, mert múltkor radírozott (és tényleg óvatosan borotválta, nem sértette meg sehol), ennek ellenére megint radíroz. Most már tuti, hogy maga a borotválás, amit utál (elvégre pasi :)), és hogy amiatt radírozhat. De hogy miért? Még nem kezdett el neki nőni.. vagy a szőrhiány zavarhatja? Nem tudom.. de szegény már sebes..


Mennyi idős kant ivartalanítottatok? És mi volt a döntő érv mellette? Mi is gondolkozunk rajta, de féltjük is, sajnáljuk is. Tenyészteni valószínű (!) nem szeretnénk..

2724. gviki (válaszként erre: 2723. - Marci Mama)
2010. márc. 3. 12:16

Kan tegnap volt ivartalanítva most radíroz. Vigyázz erre a radírozásra nem lehet a bűzmirigyével gond? Érdemes lenne megnézetni dokival. Fűlét nem vakarássza ill nem büdös a füle? Akkor gyanús, hogy bűzmirigy.

Mi a XVII. ker-be lakunk kozmetikus házhoz jön (barátnőm) :) ha nem ér rá most kifigyeltük ahol műtötték Benjit van kozmetika oda visszük majd.

2723. Marci Mama (válaszként erre: 2721. - Gviki)
2010. márc. 3. 12:02

Köszi!

És fiú vagy kislány?

Hova hordjátok?

2722. Marci Mama (válaszként erre: 2685. - Bfd1d36adb)
2010. márc. 3. 12:01

Szia Anatita!


Ha elkezdesz googlizni, akkor hasznos honlapokat találsz arra, hogy ki a tenyésztő, és ki a szaporító.

Mi 9 hónapig vettük Marcikánkat tavaly novemberben, gyakorlatilag év elejétől keresgéltünk (mondjuk mi nagyon vágytunk a 2szerelem első látásra" érzésre - de mg volt, annyira, hogy kislány helyett egy kisfiú választott minket, és elhoztuk. De nagyon jó döntés volt! :)

Szóval: a szaporító már 6-7 hetesen oda adná, pedig a kölyöknek fontos az első 9-10 hét. Nézzétek meg a mama kutyát, ha ott van, akkor a papa kutyát is! Engedjenek be az almokhoz, ne ők hozzák ki! Mi tenyésztőnél (!! neten hirdette magát, mint tenyésztő!!) jártunk úgy, hogy a kinézett kutyit megfürdették, felhozták, és amikor ragaszkodtunk a tesókhoz, akkor behozták azokat is: mérhetetlen bűz és kennel korpa hegyek.. aztán mi voltunk a szemetek, hogy nem hoztuk el a kutyust (szó szerint anyázva dobtak ki).

Ha nincsenek ott a szülők - éppen sétálnak - akkor az gyanús. Nézzétek meg a fogát, a harapását, a hasa alját - nincs-e sérve -, tiszta-e a szeme. Nézz bele a fülébe, nincs-e benne fekete fülzsír.

A törzskönyv +25.000 érdekes dolog. Maga a TK kb 12.000 Ft. sokan azért kérnek sokat érte +, mert akkor nem kér senki, és nem kell lejelenteni az almot, ugyanis - ha jól tudom - évente 2 alom megengedett. Fontos, hogy hányszor szült a mama, mondjuk most pl tavaly..

Olvasd el a kiskutya.hu lapon a cikkeket!

Mi kb 8-10. almot néztünk meg a 9 hónap alatt (közben persze volt egy nyár, amikor felfüggesztettük), és nagyon sok jót és rosszat láttunk, amiből rengeteg tapasztalatot szereztünk! Véleményem szerint ha nem érzed azt az első helyen, hogy nem Ő az igazi, nem szabad elhozni. Marci minket választott - hol a párom, hol az én ölembe ugrott - és ez a mai napig meglátszik. Szófogadó, nyugodt, kiegyensúlyozott kutyi.

Egyébként a súlyra visszatérve: Marci 6 hónaposan 4,2 kg, állítólag kb 5 kiló lesz, de a magasabb nappali kanapéra most még csak lendületből tud felugrani, és az autóba is nehezen száll be.. :)

Mi tavaly a Bien Carados-nak láttuk a kutyáit a kiállításon, akkor még meg volt a fekete, 6 hónapos Panka nevű kutyi, ha nem szerettük volna a csecsemőkort is végig csinálni, megvettük volna! Nekünk is nagyon szimpik voltak.

Mi Nagykörösről hoztuk Marcit, ha érdekel, adok elérhetőséget, de nem tudom, vannak-e most kutyik. Ők tenyésztők, több kutya van, de tisztán, szépen tartják, imádják az állatokat.

2721. gviki (válaszként erre: 2720. - Marci Mama)
2010. márc. 3. 11:58
Nálunk ilyen nem volt ollóval kurtítják.
2010. márc. 3. 11:40

Sziasztok Havanes gazdik! :)

Érdeklődnék, hogy van-e valakinek hasonló tapasztalata. Marcika 6 hónapos, és a kozmetika után szinte véresre radírozza hol a kis fenekét, hol a "golyóit" (gyakorlatilag azt a részt, amit borotváltak, és nem ollóval lett nyírva). Ez tegnap előtt volt, tegnap már a lakásban bugyit adtam rá, meg kenegettem (Alsol, körömvirág kenőcs, fenistil..)

Minden kisfiú borotválva van "odalenn", vagy van akit ollóval fazoníroznak? Vagy ha van ilyen tapasztalat, megosztanátok velem?

Köszike

2719. daroki (válaszként erre: 2718. - Gviki)
2010. márc. 3. 11:01
Nálunk is 9-11-ig van a rendelés,du-án is nyitva vannak 2-3 órát,meg 7végén is rendelnek.De 11 után műt a doki,meg jár egy csomó helyre oltani,ellátni,stb...De megvan a mobilja és bármi baj van,csak hívnom kell és kijön:)
2718. gviki (válaszként erre: 2713. - Daroki)
2010. márc. 3. 10:55

Megértem nekem is fontos lenne. Sherry-t annak idején másik dokihoz hordtuk de problémás volt hogy hétközben 17-19-ig szombaton 9-11-ig rendelt. Ahova most hordjuk 8-22-ig minden nap vannak a nyúl oltásáért se kell rohangálni mert mindíg van készleten.

Benit nem ő műtötte a listáról kiválasztottam a legközelebbit elmentünk "terepszemlére" nagyon szimpik voltak lehet át is pártolunk itt is hosszan vannak nyitva és nyuszioltás is biztosított.

2717. gviki
2010. márc. 3. 10:50
Akkor hamar túlestél rajta ez jó hír. Mielőbbi gyógyulást.
2716. gviki (válaszként erre: 2714. - Gviki)
2010. márc. 3. 10:49
Jaj Bocsi Anitának szántam :)
2715. daroki (válaszként erre: 2712. - Gviki)
2010. márc. 3. 10:48
Nálunk úgy lesz,hogy bevisszük délre és majd este mehetünk érte.Gallérunk még maradt Eduról,azt nem kell vennem.
2714. gviki (válaszként erre: 2706. - Fekete-fehér,Rocco)
2010. márc. 3. 10:47
Ragaszkodsz az egész kicsihez? Beni 4 hós volt mikor elhoztuk hamar megszokott igaz a gyerek nálam 2,5 és 4,5 évesek. ők már kutyás nyulas halas családba születtek persze van néha a fiam részéről adjusztálás de Benőke jól tűri. Ráad a gyerek szorul ha rajtakapjuk.
2713. daroki (válaszként erre: 2710. - Gviki)
2010. márc. 3. 10:47

Megnéztem a linket.Ragaszkodom a dokinkhoz,ismeri Mollyt mint a rossz pénzt:)De ettől függetlenül elgondolkodtunk mi is másik dokin,de úgy vagyunk vele,hogy ezer%-ékban jó kezekbe kerül a mi dokinknál és hátha lejjebb faragunk az árakból:)

Nekünk mindenképpen az április jó,mert akkor van a tavaszi szünet,több szem fogja figyelni Mollyt,én hiába nem melózom,de jövök-megyek,nem tudnék úgy figyelni a két kutyára sajnos.

❮❮ ... 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook