Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Havanese gazdik fórum

Havanese gazdik (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... ❯❯
2832. gviki (válaszként erre: 2830. - Fekete-fehér,Rocco)
2010. márc. 22. 08:26
Hát a gallért végig próbálta levenni de az tolsó napokra ritkult. Vigasztaljon a tudat varratszedés után már nem kell.
2831. fekete-fehér,Rocco (válaszként erre: 2827. - Gviki)
2010. márc. 22. 06:10
Csepelen az ovi ingyenes volt,de ha viszont akarsz maradni utána suliba(hét hónapós kortól)azt hiszem 35ezer volt még tavaly egy hat hetes tanfolyam.
2010. márc. 22. 06:06
A gallért viszon nehezen tűri ,mindent elkövet hogy levesse.Hentereg,felássa az udvart,vakarja stb.A fenekét huzza a földön,félek hogy kiszakad a varrat.Nagyon hosszú lesz neki ez a hét.nem tudom valóban ennyire fájhat neki,vagy van ebben egy is hiszti is.Viki a tied is ezt csinálta???Ha igen akkor meddig.Most három napos a műtét.
2829. fekete-fehér,Rocco (válaszként erre: 2826. - Bubi 54)
2010. márc. 22. 05:59
Sziasztok,mindig hány vagy csak akkor ha evett elötte?Rocco is igy volt ,de ha nem kapott elötte enni akkor nem hányt be soha.Most már tudom ha készülünk valahova akkor ő addig nem kap kaját,és igy nincs semmi probléma.
2828. gviki (válaszként erre: 2826. - Bubi 54)
2010. márc. 21. 19:07

Homeós cuccot nem próbálnál?

Több fajta is van sajnos a kutyás hoeós könyvem nincs meg de embernél sok szer van a tünet segít eldönteni melyik a legalkalmasabb van egy komplex szer cocculine azt én kifejezetten utazási rosszullétre használom -ara is ajánlja a leírás-a gyereknél és nálam.

2827. gviki
2010. márc. 21. 18:56
Én most érdeklődtem van a környéken kutyasuli vasárnaponként reggel lenne közel van oda ahol a lányom lovagol így kellemest a hasznossal lesz szeriontem. Leadom a nagyot aztán Benji "ovi". Nem udom mennyi lehet de mindenképpen kell + tanácsod akarok kérni hogya szoktassuk le a sírásról ha egyedül maradórákig vonyít sír lakberendez. Előző kutya ezt nem csinálta.
2826. Bubi 54
2010. márc. 21. 18:20

Sziasztok!

Az én Lilikém 5 honapos, borzasztoan el vagyok keseredve, sehova nem tudom elvinni, pár perc után telehányja az autot. Kaptunk egy sprayt a dokitol, amivel be kell fujni egy kendöt a nyakába, meg az autot, de nem ér semmit, pedig állitolag ez a legjobb. Na meg egy vagyonba került.Mit gondoltok, ha nagyobb lesz , jobb lesz a helyzet?Igy szegényke ülhet itthon. Volt már több kutyám, de nem volt ilyen probléma.

2825. fekete-fehér,Rocco (válaszként erre: 2824. - Dorotka)
2010. márc. 21. 14:28
Az lehet,mert mikor mi is első alkalommal voltunk az tragédia volt.Rocco akkor volt négy hónapos,és egy hathónapos labrador volt az nap meg egy francia buldog.Rossz volt az idő kevesen voltunk.A labi egész végig Roccot nyúzta,szegény azt se tudta mit csináljon és neki ment.Az "ovonéni"meg Roccot büntette meg,hogy ne legyen agressziv.Kérdeztem tőle akkor mit csináljon mert külömben nem hagyja békén.Más választ nem tudott adni,csak hajtogatta nem lehet agressziv.Elvoltam keseredve és mondom én ezt nem birom idegekkel,hogy a labi mint az úthenger egész nap gyürte.Akkor én is azt gondoltam ez volt az első és utolsó,nem megyek többet.Másnap azért mégis elmentem,de teljesen más volt.Sok kutya volt mindenki talált magához valót(volt akkor öt kicsi)nagyon jót játszottak aznap.Mikor meg nagyobb kutya jött oda egyszerüen nem engedtem Rocco-hoz.Utána redszeresen jártunk mig be nem jöttek a rossz idők.Idén még mi sem voltunk,de ha túl lesz a varrat szedésen is, akkor majd párszor megyek még vele.
2824. Dorotka
2010. márc. 21. 13:37
Köszi a választ. Dorka egy Havanese, 5 és fél hónapos, Kőbányán jár kutyaoviba, már háromszor volt, az "óvó néni" nagyon kedves és tapasztalt, de úgy látjuk Dorka nem nagyon szeret ott lenni. Lehet, hogy azért mert majdnem mindegyik kutyus nagyobb nála. Ezért is gondolkodunk, hogy vigyük-e iskolába vagy nem. Valószínű azért, hogy elvisszük, mert jó lenne, ha megtanulna az alap dolgokat.
2823. fekete-fehér,Rocco (válaszként erre: 2820. - Dorotka)
2010. márc. 21. 06:05
Nyugodtan viheted,nem tudom merre fele laksz.Ahova én járok kutya suliba ott külön foglalkoznak a kölyök kutyákkal.De a legjobb az lenne ha találnál kutya ovit.Csepelen van, mi oda jártunk Roccoval.Nagyon élvezte,persze ott nincs semmi komoly csak el kell előle futni és meg kell hogy keressen.Jókat játszottak(persze ha volt a súlycsoportjából való)mert mikor csak nagy kutyák voltak az nem volt valami jó.Mert mindig a kicsire mennek a többiek.Milyen kutyád van???Ha találsz ovit én elöször azt ajánlanám mert megszokja a többi kutya társaságát,és játszva megtanulja a behivást.De ha nincs a környéken ovi nyugodtan viheted suliba is.Első pár napba ugy is csak ott kell lenned,hogy a kutya oldodjon és majd meg látod hogy tetszik neki.
2822. fekete-fehér,Rocco (válaszként erre: 2819. - Daroki)
2010. márc. 21. 05:52
Sziasztok,tegnap már volt neki kaki is,de megint úgy pisil mint kölyök korában.Most nem emeli fel a lábát.Tegnap azt találta ki,hogy dörzsöli a földhöz a fenekét.Nagy kópé, mindent kitalál.Nem éri el a gallértól most megvakarja úgy.Remélem nem szakad ki neki,mert nem tudom egész nap követni,meg olyan hirtelen csinálja meg sem tudom akadályozni.De már sokkal jobb a helyzet,alkalmazkodik a körülményekhez.
2821. daroki (válaszként erre: 2820. - Dorotka)
2010. márc. 20. 22:20
Majd Rocco gazdi mesél,ők jártak kutyasuliba:)
2820. Dorotka
2010. márc. 20. 21:03
Sziasztok, szeretném megkérdezni, hogy van-e olyan köztetek, aki 6 hónapos korától vitte kutyaiskolába a kutyusát, és ha igen, akkor mi a véleménye. Érdemes iskolába vinni? Én gondolkodom, hogy a Dorkát elvigyem-e?
2819. daroki (válaszként erre: 2818. - Fekete-fehér,Rocco)
2010. márc. 20. 20:17
És a kakival,hogy álltok?:)Nálunk ez elég nehézkesen ment Edunak,aztán megkönnyebbültünk amikor sikerült neki:)
2818. fekete-fehér,Rocco (válaszként erre: 2817. - Daroki)
2010. márc. 20. 17:28
Hát a doki nekünk sem adott,a nejem ad neki mert nem tudja elnézni hogy "szenved."Szerintem egy degyed nem árt meg neki,és sokkal jobb a kedve már most.Az ugrállásról nem mondott nekünk semmit de hát nem lehet lekötözni.Az attól is függ marad e a zacsi vagy nem.Mert ha azt is leveszi akkor jobban feszül,Rocco-nak megmaradt.Mikor haza értünk a másik kettő megszagolta és azóta rá sem néznek.A lányoknál nagyobb a seb de nekik annyival jobb,hogy nem ér hozzá semmihez.Szerintem az a damil vagy amivel varják szurkálja a lábat mert mikor megy úgy megugrik és szalad egy kört.Nekem annyit mondott hivjam fel mikor felébred,mert nem ébresztette fel.Nem kapott infúziót.Egyszer hányt de azt mondta is a doki ha adunk neki enni akkor hányni fog,be is jött.Ma már jól van, eszik iszik csak a gallér zavarja nagyon.Már játszana csak nehéz neki megfogni a labdát.
2817. daroki (válaszként erre: 2816. - Fekete-fehér,Rocco)
2010. márc. 20. 14:43

Irigykedem,hogy ti már túl vagytok ezen a dolgon:)

Tudom milyen ez a galléros dolog,Edunak fent volt elég sokáig,mert ő nagyon nyalogatta volna magát,így maradt rajta a gallér.Az első két nap volt neki szokatlan,aztán megszokta.Tudod mi érdekelne engem?Hogy a többi kutya nem piszkálja Rocco sebét??Én még ettől félek,hogy Edu ne kezdje majd el piszkálni Mollyt,bár itthon leszünk mi is,sosem lesznek egyedül.

Nekem anno a doki nem adott fájdalomcsillapítót Edunak,mondván nem szabad,mert nem tesz jót a csontjaiknak.Így Edu fájdalomcsillapító nélkül vészelte át az a pár napot az elején,de nem vettük észre rajta,hogy szenvedne,nagyon jól viselte.Ügyeske volt:)

A mostani dokinál nem tudom,hogy mi a menő,majd kiderül.Azt tudom,hogy dél fele fogja megműteni és csak estefele lehet érte menni.Valamint olyat is hallottam,hogy másnap vissza kell vinni kontrollra,valamint infúziót is szokott adni a műtét utáni napon.Na majd meglátom elsején,hogy mit mond?!

Jobbulást Rocconak!Ja!És nekünk még külön a lelkünkre kötötte a doki,hogy pár napig nem engedjük fel-le ugrálni Edut,nehogy kiszakadjon a varrat.

2010. márc. 20. 12:07
Sziasztok,hát az első éjszaka letelt,de nem sokat aludtunk.Nem engedtük ki mert még hideg volt,és így egész éjszaka rohangált.Persze a gallérral meg kalapált mindent.Nem szokott fönt lenni az ágyon de most oda is feljött és a fejünket is megkalapálta a gallérral.Elég nyugtalan még,fekszik és hirtelen fölugrik és szalad.Gondolom akkor szúrja neki a varrat vagy beleszúr a fájdalom.Adunk neki fájdalom csillapítót,és remélem jobb lesz neki.Arra készülj fel ,hogy a lábaidat öszeveri a gallérral,mindig ott van láb alatt.Gondolom azért hogy segitsünk rajta,de hát nem lehet levenni mert egyből neki esik a varrat kiszedésnek.
2815. daroki (válaszként erre: 2812. - Fekete-fehér,Rocco)
2010. márc. 19. 18:34

Mielőbbi jobbulást Rocconak!!!Majd írjad mindig a fejleményeket vele kapcsolatban,kiváncsi vagyok,hogy viseli a kis lüke ezeket a napokat!:)

Molly 1-én megy műtétre,31-ére be van jelentve a forászhoz,már kicsit izgulok miatta.Na nem a fodrászkodás miatt:)

Ma kifésültem alaposan,mert nem minden nap van fésülve.Hát 3 órát tartott mire kifésültem a rengeteg szőrét,de vissza kell állnom a sűrűbb fésülésre,ha nem szeretnék így szívni a szőre kifésülésével:(

2814. Maruszja (válaszként erre: 2812. - Fekete-fehér,Rocco)
2010. márc. 19. 16:52
Mielőbbi teljes gyógyulást kívánok Roccónak!
2813. fekete-fehér,Rocco (válaszként erre: 2811. - Maruszja)
2010. márc. 19. 15:24
Roccoval is nem tudom mi lenne ha emeletesben laknánk,mert ő állandóan kint van.Nagyon szeret kint "dolgozni"intézkedni.Nem mehetnek el úgy a ház elött hogy ő észre ne venné és ne ugatná meg.A másik kettő itt bent horkol ő meg mindig kint van.Most rabság lesz neki ez a tíz nap,mert nem lehet egész nap kint.
2010. márc. 19. 15:19
Sziasztok,itthol vagyunk,most ébredezik Rocco.Szegénykém még nincs teljesen magánál,de már ébren van.Doki azt mondja nem volt semmi gond,minden simán ment.Igaz a foga nagyon mélyen bent volt úgy hogy biztos nem esett volna ki.Remélem ő is megszokja a gallért,és nem lesz semmi gond.Most éppen kiment a konyhába és hányt egyet,de monták hogy biztos fog .Megyek feltakaritom,most alszik tovább a kövön.
2811. Maruszja
2010. márc. 19. 14:03

Sziasztok gazdik és kutyusok!

Végre itt a jó idő és lehet nagyokat sétálni. A mi kutyusunk mindig lent lenne. Sajnos emeleten lakunk, így aztán nem mindig az van, amit Ő szeretne. Ilyenkor irigylem csak a kertes házban élőket. Milyen jókat szaladgálhatnak kint a kertben a kutyusok. Holnap kimegyünk anyósomhoz, mert Ő is kertesben lakik és Picúr is szaladgálhat.


(Most pedig visszaolvasok, mert bevallom őszintén nem olvastam az utolsó bejegyzéseiteket!)

2810. gviki (válaszként erre: 2809. - Fekete-fehér,Rocco)
2010. márc. 19. 12:54

Beni a gallért egész ,egszokta avégére ami viszon hasznos volt benne eltűri magán a nyakörvet így itton is rajta van. Nem vérezgetett amióta a varratot kiszedték megoldódott minden problémája. És ami jó azóta nem volt "gyakorlás" senkin.

Drukolunk minden OK legyen .

2809. fekete-fehér,Rocco (válaszként erre: 2782. - Gviki)
2010. márc. 19. 06:39
Szia Viki!Benit mennyire viselte meg az egész,hogy viselte a gallért?Azt hiszem Rocconak megmarad a zacsi,legalább is a doki azt mondta,hogy úgy jobb.Ezek szerint a dokik is más-más véleményen vannak.Hallottam már olyat is,nem varják össze a fiú kutyánál a zacsit,nem kell gallér és hamar begyógyul,csak pár nap vérezget egy kicsit.Na majd meglátjuk délután,és majd beszámolok róla.
2010. márc. 19. 06:31
Sziasztok,szoritsatok ma viszem Roccot ivartalanitani és foghúzásra.Remélem könnyen átvészeli.Tizenkettőre van időpontunk,gondolom egy óra fele kész is lesz.A jövő héten meg együtt lábadozunk,mert még én is itthol leszek vele.
2807. f979700a86 (válaszként erre: 2805. - Pimpikék)
2010. márc. 17. 16:36
Tenyésztő,haszonszerzés?Te mi vagy?Szaporító?
2806. pimpikék
2010. márc. 17. 16:25

Ja igen,fekete vagy foltos fiuk előnyben nála.

Ha azon a számon nem vagyok elérhető ezt hívjátok légyszi.


06703411902

2805. pimpikék
2010. márc. 17. 16:22

Sziasztok!


Szeretném pároztatni trikolór havanes kislányomat.A dolog sürgős lenne mert lassan a tüzelés végén járunk.Tenyésztő nem érdekel,mert nem adok kiskutyát haszonszerzés céljára.Csak magánemberek hívását várom.Természetesen nem ingyen szeretném.


Tel 0670 3411901


Judit

2804. macihusi
2010. márc. 13. 20:16

köszönjük szépen :)

hát elvileg van egy ilyen köteles összecsomozott rágcsálos játéka, fressnapfban lehet kapni biztos ismerik sokan. és lehet h az került bele a kakijába, a kaki "rágyogyult" a hasfalra, lényeg h a beelet felkellett nyitni, ami alapbol 1cm, 20%kal csökkent a mérete, kb 7 mm-eres lett tehát soha többé nemehet csontot, és mégjobban kell rá vigyázni... de nagyon kis erös volt mert mikor altatták nagyonsokáig nézett, és probáékozott menekülni, pedig már nagyon bodult állapotban volt :) de a legfontosabb a rendszeres szönyegtisztitás, semmiféle por, hajszál, játékdarab, utcán kis kavics, és olyan dolgok amik allergizálják. ja és a kaja megválasztása a legfontosabb.

2803. daroki (válaszként erre: 2800. - Zsani860430)
2010. márc. 13. 19:04
Ott is a havanese fórumba írtál?Én elég sűrűn benézek,sztem most tavaszra is fognak szervezni találkozót,mindig szokott lenni.
❮❮ ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook