Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Havanese gazdik fórum

Havanese gazdik (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... ❯❯
2682. gviki (válaszként erre: 2681. - Csibiusz)
2010. márc. 1. 13:10
Köszi holnap viszik.
2681. csibiusz (válaszként erre: 2679. - Daroki)
2010. márc. 1. 11:57
Remélem Benjikéd már túl van a műtéten, szurkolok neki is.
2680. csibiusz (válaszként erre: 2676. - Fekete-fehér,Rocco)
2010. márc. 1. 11:56

Sziasztok !

Megy a pozitív energia, minél előbbi gyógyulást kívánok !

2679. daroki (válaszként erre: 2677. - Gviki)
2010. márc. 1. 11:55
Akkor Benjinek is megy a drukk holnapra!:)
2678. daroki (válaszként erre: 2676. - Fekete-fehér,Rocco)
2010. márc. 1. 11:55
Én is drukkolok!Megnéztem Roccot,nagyon vagány:)
2677. gviki
2010. márc. 1. 11:49

Megy a drukk.

Nekem a holnap viszi a párom Benjikémet délre műtétre (golyótlanítás)+chip.

Falevél összeszedés ismerős ráadásul a kert tele van tujával ami lehullott a nagy hidegbe beletekeredik a szőrébe alig tudom kiszedni ráad a párom a múltkor fürdette előtte nem fésülte át jól belemosta a csomókat. Asszem ezt kozmi fogja helyre hozni.

2010. márc. 1. 11:36
Sziasztok,reggel megyek 8-ra a kés alá,(köldöksérv műtét)szurkoljatok nekem.Nem tudom mikor leszek újra gépközelben.Raktam fel pár "kócos"képet Rocco-ról,ami ugyan fél órával a fésülés után volt.Az összes falevelet fenyő ágat mindent össze szed a szőrével.
2010. márc. 1. 08:19

Sziasztok,

Hát Babsika remél ti nem kaptattok el semmit.

Képzeljétek tegnap Kitti talizott egy pici kutyával és olyan jót játszottak, olyan édes volt az a pici.

kérdeztem a gazdiját milyen típusú kutyus és mondta hogy yorki-bichon keverék, hát mondtam itthon hogy nekünk is lesz ilyen tündi bündi kutyusunk:)

2010. febr. 28. 10:50
Ja, szerinted írassak fel a háziorvossal magunknak valamit a féreg miatt?
2010. febr. 28. 10:03

Bevallom erről nem beszéltem vele! Mármint a pénzről. Megkerestem a neten, és a Stronghold spot ampullát kapta a kicsim.

Csak most kapta egyszer, és először. Mondta a doki bácsi, hogy 2-3 órát ne simogassuk ott, ahova cseppentett, meg ne tegyünk rá semmit hogy nehogy leitassuk.

2010. febr. 28. 10:03
Helyesbítek bocsi fül gond nem volt.
2671. e6e04e8184 (válaszként erre: 2670. - C1bf895f41)
2010. febr. 28. 09:54

Én azért nem javaslom a cseppet mert könnyebben kialakithat allergiát és ha egyszer elázik a kutyi akkor hatástalan vagy ha megfürdeted. ez a nyakörv 5000 ft körül van és 6 hónapig véd mindentől biztosan.A hölgy nem szándékozik valamennyi pénzt vissza adni, ugyanis az ő hibájából férges a kicsi, meg a fül probléma is az ő gondatlansága miatt volt.

Nem beszéltél vele erről?

2670. c1bf895f41 (válaszként erre: 2668. - E6e04e8184)
2010. febr. 28. 09:48

Szia Kitti2009,


Háztól vettem, nem tenyésztőtől. Oltási könyvünk van,abban benne is van, hogy kapott oltást, meg féreghajtót mielőtt elhoztam. A mi dokink is adott neki ilyen pasztát, aztán meg ezt a cseppet tette a gerincére. Elolvastuk, és benne volt a leírásában, hogy 6 hetes kortól adható, jó bolhára, kullancsra, atkára, és a bőrön át felszívódva bekerülve a véráramba, a férgek ellen is hatékony. A neve nem jut eszembe, de egy ampulla több mint 2ezer Ft volt. Ez a másik doki akivel tegnap beszéltem, azt mondta hogy rendszeres kézmosás, felmosás mellett nem kell félnünk, ne pánikoljak, előfordul ez kiskutyáknál. Amúgy akitől hoztam, nagyon kedves, a mai napig tartjuk a kapcsolatot, beszámolok mindenről, ő is beszétl már az állatorvosukkal. Tudom jobb lett volna tenyésztőtől venni, akkor talán nagyobb a garancia az egészségére. Bevallom kicsit azért félek, bár nincs kicsi gyerekem, a fiam 15 éves, de azért nem szeretném ha bármit is összeszedne. Emeberek millió élnek együtt állatokkal gond nélkül. Most kikezeljük Barackot, aztán majd nagyon vigyázunk rá!

2010. febr. 28. 09:24

Kittivel voltunk tegnap kirándulni Szigetszentmiklóson állatira élvezte olyan Édi volt,mert mondta naki a Párom ,hogy ne menj bele a tócsába és olyan édesen kerülgette őket.Mostanában már Kittit csábitgatják a fiú kutyus Gazdik egy kis légy ottra, de még kicsi hozzá. Képzeljétek ki nöttük az x lábunkat és tényleg nagyon szép lett a "kislánykánk"- mások is mondják :).

Majd csinálok róla képeket,csak olyan nehéz filmezni őnagyságát.

2010. febr. 28. 09:16

Sziasztok,

Nekem Kitti 6 hónaposan lett szobatiszta, de a pelenkára első pillanattól rászokott nem volt gond.

Mi sose bántottuk ha véletlenül máshova pisilt max leszidtuk.Babsika lehet dokit is kéne váltanod, azért mondjuk nem szoktak 1-2 hónapos kicsinek bolha és kullancs elleni cseppet adni. ha védeni szeretnéd javaslom a Kiltix nyakörvet 6 hónapig véd minden ellen és jobban is megéri.

Miért nem ad neki másfajta féreghajtót ami esetleg hatékonyabb?!

Te most vetted ezt e csöppséget vagy kaptad mert nem tiszta nekem, ha vetted jelezhetnéd a "tenyésztőjének" és esetleg megtehetnéd személyesen hátha vissza csorgatna egy kis pénzt a vételárból. Ha tenyésztőtől vetted akkor kellett volna kapnod egy oltási könyvet, átvételi elismervényt és elvileg chipezettnek kell lennie a kutyidnak van valami szabály /2009.szeptember után született kiskutyáknak-őket már chipezni kellett/, ez már a minimum amit kapnod kellett volna.

2667. fekete-fehér,Rocco (válaszként erre: 2663. - C1bf895f41)
2010. febr. 28. 07:29
Sziasztok,amit a gerincére kapott szerintem az bolha és kullancs elleni szer volt.(legalább is én úgy tudom hogy olyanba nincs féreghajtó)Nem vagytok bajba,csak most legyetek ovatosak.De azért szólhatnál a "tenyésztő"nek is, meg nem ártana ha a testvérei is tudnának róla.Szerintem a többiek is férgessek és nagy valószinüséggel az anya kutya is.Őt meg viszik sétálni,és folyamatosan fertőz!!!!!!!
2666. gviki (válaszként erre: 2647. - Bfd1d36adb)
2010. febr. 27. 19:44
Benő kan a spánielünk volt szuka.:) Napközben ha egyedül vn fáradhatatlanul vonít sír ezzel még hadilábon állunk de ha a párom itthon van alszik vele. Hiába ezek társasági kutyák öcséméknél nem mehet be a szobába felettünk laknak de így ha felmehet elvan nincs sirdogálás:)
2010. febr. 27. 18:07
Na, most felhívtam egy másik állatorvost- még ha pofátlanság is. Nagyon kedves volt, azt mondta hogy akkor a következő féreghajtást a jövő héten meg kell ejteni, most ne ölelgessük, puszilgassuk, a szőnyeget bedobtam a mosógépbe 60 fokra.
2010. febr. 27. 17:38
Ja, amúgy márc. 4én esedékes a következő oltás, és féreghajtás.
2010. febr. 27. 17:36
Most voltunk Vasárnap, akkor kapott egy bitang erős ilyen kapszulából a gerincére cseppeket, meg előtte héten Vasárnap kapott zselés féreghajtót. Akkor most bajban vagyunk? A doki nem veszi fel a telefont!
2010. febr. 27. 14:26
A 2661-es hozzászólást "olloztam"
2010. febr. 27. 14:25

Néhány faj nem a ragadozó-préda, hanem ehhez hasonló alternatív táplálkozási úton fertőz. Így például a Moniezia expansa lárvája mikroszkopikus méretű talajlakó atkában fejlődik, melyet a legelő juh, mint végleges gazda véletlenszerűen fogyaszt el. Az uborkamagképű galandféreg (Dipylidium caninum) petéit bolhalárvák eszik meg. Ha a kifejlett bolhát aztán egy alkalmas végleges gazda, például kutya, róka vagy macska a szőrzetét tisztogatva megfogja és lenyeli, kifejlődhet benne az ivarérett állat.


Számos más galandféregfaj ismert a Kárpát-medencében, ezek többsége a vadon élő állatok élősködője

2010. febr. 27. 14:21
Megelőzésként én három havonta adok nekik féreghajtót.A bolhára is vigyázni kell mert az meg közti gazdája a galand féregnek.Sétáltatásnál kap egy bolhát egy olyan kutyától aki mondjuk galand férges,otthol a kutya megfogja és szétrágja a bolhát és kész a fertőzés.
2659. fekete-fehér,Rocco (válaszként erre: 2657. - C1bf895f41)
2010. febr. 27. 14:11
Szia,ne csak hivd fel a dokit hanem a kutyával együtt menjetek,mert ezek szerint férges volt.Lehet már döglött volt a giliszta,vagy féreg de volt benne.Ez azt jelenti 8 nap múlva meg kell ismételni a féreghajtást,az elözőhöz képest.Jobban teszed ha kimosod,mert ha galand féreg volt akkor az veszélyes az emberre is.Befürödtél ezzel a kiskutyával,és itt látszik ha olyan emberek "tenyésztenek" kutyát akiknek fogalmuk sincs mit kell csinálni a terhesség alatt,és utána meg a kölykökkel.Nem hiszem hogy ez a kiskutya már kétszer volt féreghajtva mielött hozzád került.Ezek szerint már az anya kutya is férges volt.A gyerekekkel különösen vigyázz most ne simogassák,és feltétlenül ne engedd hogy nyalakodjon.
2010. febr. 27. 08:35
Ja, a szőnyeget amire sikerült elvégezni a dolgát, domestosos kefével átdörgöltem. Ez elég, vagy mossam inkább ki?
2010. febr. 27. 07:53
Sziasztok, jó reggelt! Segítsetek! képzeljétek ma reggel Barack kikakilt valami izét! Ilyen fehéres sárga kb. 2cm hosszú kukacot. Nem mozgott,sőt mintha vmi hártyában lett volna. de ez a kis hülye, felkapta a kakiját -még soha nem csinált ilyet- és el akarta vinni. Bocs hogy ilyen részletes vagyok, de kicsit megijedtem. Gyorsan kimostam a száját fertőtlenítő géllel. Kicsit várok még, aztán felhívom a dokit!
2656. fekete-fehér,Rocco (válaszként erre: 2651. - Bfd1d36adb)
2010. febr. 27. 07:02
Sziasztok,hát a márkáját nem tudom,de a fressnapf-ba vettük.A képeknél láthatod a Kelly ott fekszik elötte.
2655. daroki (válaszként erre: 2654. - Bfd1d36adb)
2010. febr. 26. 17:13
Előbb még veszek egy-két szelvényt:DDD
2654. bfd1d36adb (válaszként erre: 2653. - Daroki)
2010. febr. 26. 17:08
:D Már azt hittem! :D
2653. daroki (válaszként erre: 2643. - Bfd1d36adb)
2010. febr. 26. 16:42
Majd ha nyerek a lottón:D
❮❮ ... 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook